Păreri That Awkward Moment

(2014)

Acel moment penibil

mariuszmeu pe 09 Iunie 2014 02:17
frumusel
categoric nu e un film pentru cocalari si barbati fatal, cum s-or crede ei, dar e presarat cu mai toate ideile preconcepute care ne-au animat adolescenta . per total , voie buna . de vazut .cum spunea un antevorbitor ,mai devreme "glume ca intre baieti care nu sunt hotarati daca sa mai copilareasca o vreme sau sa faca pasul urmator"
johnybz pe 31 Mai 2014 02:51
Da, peste asteptari cu mult. E genul de film care te scoate din rutina, te face sa visezi, sa iti doresti o viata ca in filme. Nu e un film de valoare, nu are o distributie de exceptie, dar daca te prinde intr-o stare oarecum vulnerabila, ti-o da direct la temelie. Are mai multe momente emotionante decat comice iar finalul este epic. E in genul lui Delivery man, se aseamana mult ca structura si efect asupra spectatorului. E usor de digerat iar faptul ca reuseste sa te capteze acolo pana la sfarsit e demn de apreciat. Nu multe productii reusesc asta. Nu e un film de Oscar, dupa cum am spus,nici macar nu-l suport pe Zack Efron, dar mie personal mi-a placut foarte mult pentru ceea ce a transmis. Scena din baie cu cei 4: " 'Da fuck???" e de pomina. Recomand.
narcisson pe 30 decembrie 2014 23:02
+1 :)
philiphp pe 01 Martie 2014 14:03
tocmai ce l-am vazut merita vazut are multe faze de comedie :)
MrElements pe 19 Decembrie 2013 16:05
din trailer nu pare cine stie ce, dar multe filme prezentata WoW in trailer, au dezamagit. asa ca asteptam sa vedem ce impresie ne lasa dupa vizionare
adrian_cinca pe 05 Februarie 2014 09:49
Suna bine. Abia astept sa apara in cinematografe.doar trailer_ul m-a convins
felician_nita pe 23 Mai 2014 13:08
un mare kkt de film,nu merita vazut,lam ales sperand ca am sa vad o comedie dar dupa 50 min. de film am plecat din sala in film era o actiune seaca si foarte evidenta, este un film numai despre sex,sex,sex,sex... cu multe prostii pentru copii extrem de nerecomandat
CatalinPHD pe 13 iunie 2014 17:19
Cred că e cazul să nu te mai masturbezi atât.
-aix- pe 26 iunie 2014 14:53
chiar e plictisitor
adda_adrianna pe 04 Mai 2014 21:44
Merita vazut, o intreaga actiune . In locul actritei Ellie putea fii aleasa o alta mai potrivita ( frumusica ) pentru Zack = rulz :))
denisa_liza pe 11 Mai 2014 17:14
nu ma asteptam sa fie chiar asa bun!:) imi place..........
catalin_ionut_23 pe 06 Mai 2014 13:33
un film foarte bun si interesant ,il recomand nota mea 7
mihaelatb pe 08 Mai 2014 16:46
mie in general nu-mi plac filmele de comedie care-si sprijina umorul pe glume, aluzii,etc sexuale. Pot fi sarea si piperul unui film, dar nu mancarea in sine. Daca tot umorul unui film se sprijina pe sex, atunci filmul va avea un succes efemer si va fi cotat cu note mici. Cam asta e cazul acestui film. Nu trebuie sa ne iluzionam ca este un film real despre teama barbatilor de a se compromite, legaturi stabile si tot restul. Nu! Este un film in care scenele de sex- foarte explicite-nu ajuta cu nimic in desfasurarea naratiunii filmului. Este un film in care Miles Teller, ma enerveaza -oare cine i-a spus ca arata bine?- in care prietena lui Zac Efron, este nepermis de uratica, in care titlul ar fi trebuit sa fie That Awkward Movie.Pacat de Zac, mie chiar mi-e simpatic!
alexandru.alex pe 30 Iulie 2014 09:47
Merita vizionat!
O comedie romantică destul de bună..adică faza de la petrecere cu zac efron am râs pe burtă! merită vizionat. :)
JohnnyB pe 20 Octombrie 2017 12:02
Simplu, penibil...
3 cacaciosi, unul mai prost decat celalalt, incearca sa vada ce e de facut cu relatiile/gagicile lor. Filmul abunda de prostii, marea majoritate cu referire sexuala. Maximum de penibil. Se incadreaza in tiparul comediilor din ziua de azi.
cosmin742000 pe 04 Septembrie 2017 09:15
O comedie romantica penibila , plina de clisee , previzibila
Dragos.87 pe 13 Aprilie 2017 21:55
Un film relaxant cu faze funny care te relaxeaza si iti da o stare de bine.Asta este genul ala de film pe care iti e greu sa il pui la o categorie deoarece nu este nici drama dar nici o comedie la care sa razi in hohote.Are un scenariu interesant cu actori care au mare priza la public iar fazele usor amuzante si pe alocuri obscene,iti ofera doza de relaxare!
XShadowX pe 12 Martie 2015 12:41
Este un film usor , de duzina cu nimic iesit din comun si cu o distributie formata din actori tineri si talentati care fac insa un trio de exceptie ;) , de vazut o data la plictiseala pentru un usor amuzament ...
ileana_mira pe 07 Septembrie 2014 19:22
Cum puteti spune ca nu e romantic? E o comedie buna, dar impletita cu romantismul. Cei trei baieti fac un pact de a ramane burlaci, dar se indragostesc pana peste cap, nemaiputand sa-si respecte promisiunea. Mie mi-a placut, il recomand.
tonymaestrul pe 01 August 2014 19:59
Comedie .... nu prea , romantic ... spre deloc , dragoste nici atat. Merge sa il vizionezi cand nu ai ce face intr-o seara ploioasa....
Sorin87 pe 08 Iunie 2014 10:11
o comedie buna dar spre final devine emotionant ceea ce il face mai interesant filmul
Dana04 pe 29 Mai 2014 23:00
Foarte tare filmul, cei trei actori fac o combinatie buna si comedia este una reusita. :)
emy_sinaia pe 07 Mai 2014 01:15
Usurel
O comedioara placuta si usoara fara pretentii dar cu cateva faze bune cu glume ca intre baieti care nu sunt hotarati daca sa mai copilareasca o vreme sau sa faca pasul urmator.
xerses pe 06 Mai 2014 17:06
Un film care abordeaza destul de bine atitudinea barbatilor fata de relatiile serioase.
kakapiciu pe 05 Mai 2014 22:43
Nu chiar dezamagitor dar nici foarte reusit filmul.
ciunga_n_par pe 04 Mai 2014 20:57
da,da,da
De 3 ori DA,mergi in etapa urmatoare! Nici nu ma asteptam sa fie asa de bun!!!
shtefyka pe 06 Martie 2014 20:17
Daca avem sub 16 ani ne lasa sa il vedem la cinema ?
Exotic pe 24 mai 2014 22:15
Daca ai sub 15 ani,te lasa...insotita de o persoana peste 15 ani!!
Cruella. pe 02 Martie 2014 18:08
In sfarsit un titlu tradus corect. Sper sa nu fie dezamagitor.