Păreri Takers

Fură și fugi

legolas05 pe 08 Ianuarie 2011 15:41
in sfarsit am vazut si eu filmul......este mult mai frumos decat ce arata in trailer........o poveste foarte interesanta.....chiar merita vazut
claudiu1996 pe 05 Decembrie 2009 23:49
bb
ii super filmul,de nota 10.va recomand sa mergeti.
SUGUK pe 5 ianuarie 2010 02:03
Ai Dreptate .....!
leo26 pe 20 aprilie 2011 16:39
Iti respect parerea, dar nu pot afirma ca este un film excelent, bunicel atat pot sa spun.
florin36ani pe 26 Septembrie 2010 16:37
FB
foarte bun filmul ! sa-l vedeti ! putin cam exagerat la sfarsit cu impuscaturile dar totusi e bun !
Tramvaiul41 pe 04 Decembrie 2010 19:54
Bun, in special, pentru amatori de genul "pac-pac".
victor_neo75 pe 19 Noiembrie 2010 20:21
"Fura si fugi" este ca un videoclip despre un jaf armat !!!
"Takers" ne spune ca intr-un videoclip mai lung povestea unor jefuitori de banci (Paul Walker, Idris Elba, Hayden Christensen si Chris Brown) care traiesc in lux in urma ultimului lor jaf planuind deja urmatoarea mare lovitura, dar sunt interceptati de un ofiter de politie jucat de Matt Dillon !

Povestea este montata rapid ca intr-un videoclip (ceea ce nu este neaparat rau), dar lipseste coeziunea intre personaje, de parca jaful planificat avea sa fie floare la ureche si nu ceva pt care se depune un minim efort !

Va recomand sa aveti rabdare pana pe 31 dec 2010 cand apare la noi la cinema "The Town" cu Ben Affleck, Rebecca Hall si Jeremy Renner! Sau si mai bine revedeti, in opinia mea, excelentul "Riders" (Steal) (2002) cu Stephen Dorff si Natasha Henstridge (cu unele dintre cele mai spectaculoase cascadorii vazute recent in filme despre jafuri armate; si… citeşte

aayana pe 12 decembrie 2010 19:35
De data asta ai dreptate :) Era de aşteptat ca în urma unui jaf planificat în fugă, să apară consecinţe pe măsură.
doddydeea pe 7 februarie 2016 13:40
De ce? E mai interesant asa,finalul a rupt tiparele filmelor de acest gen.
Brian pe 19 Septembrie 2010 20:30
fain film
am vazut chiar azi filmul
mainainte sa terminat :P
ce sa zic despre film
ii destul de fain filmul are destula actiune !!!
vil recomand sa va uitati si voi

SUGUK pe 05 Ianuarie 2010 02:02
Trebuie neaparat vizionat....!
Hai sa fim seriosi......Paul Walker,Matt Dilon,Chris Brown si T. fucking I. ati innebunit la cap ce film au facut astia....?intelege cineva ceea ce spun...?...Filmul Asta o sa rupa topurile in 2010....cel mai tare Trailer pe care l-am vazut pana acuma...sa mor eu.!
darayawaus pe 13 ianuarie 2012 10:06
Ba sa nu mori, frate, ca nu merita! E un film de nota 6, si asta doar pentru ca-i spectaculos.
delfitexas pe 16 Noiembrie 2010 09:34
Pacat
Am vazut filmul DVD din cauza imaginilor si al trailerului.
Filmul este slab, pacat de idee, se termina interesant dar in rest foarte compresat.
Asteptam acest film dar este aiurea, nu merita drumul pana la cinema.
De vazut acasa.

delfitexas pe 29 iunie 2011 16:40
Eu cred ca vb cam aiurea, defapt vb total aiurea, "de unde dreq imi spui tu mie:vai de capu tau?" Esti probabil un onanist celebru ce o arde pe mirc si odc la agatat femei cu cocosel si se milogeste de mami sa aibe bani de matasari si apoi de tatii pentru a scapa de bolile de acolo, stai jos, in banca ta, mai baga o Palmela Handerson si vezi un film de gen mai bine facut, gen Ocean, toate bucatile si apoi sterge samanta de pe maini si vb frumos cu baetii aia mari...
delfitexas pe 14 mai 2016 01:14
treci peste...
Krizalid pe 18 Noiembrie 2010 23:03
daa
e bunicel filmul , merita efortul si sincer Hayden Christensen e unul din actorii mei preferati ! ii dau nota 6.5
barosanu89 pe 12 Ianuarie 2011 10:12
bun
Este un film bunicel , dar dupa parerea mea tot mai bun este The Town
monikmi pe 21 Noiembrie 2010 11:05
Trailer interesant, film nu chiar asa de interesant. Un "italian job" prost, de duzina. Nu m-a impresionat cu nimic. Bine ca m-am delectat macar cu Hayden Christensen si Chris Brown. Pentru ei e nota asa mare..
jiji_valceanu pe 28 noiembrie 2010 03:33
foarte tare
aurelyan pe 04 Decembrie 2010 19:04
Nu a fost cine stie ce, un scenariu stereotipic pentru acest gen de filme.
trafficante pe 02 Decembrie 2010 07:46
naspa
Pierdere de timp, penibil film pe cuvant! Primul meu comentariu aici m-am inscris special sa va zic ca este PENIBIL RAU FILMU!
mik_ta_monik pe 25 ianuarie 2011 14:22
Corect ;)
rocsuu pe 05 Ianuarie 2011 23:35
Filmul promitea mai mult de atat,merge de vazut odata.
Va recomand The Town cu Ben Affeck cu aceeasi tema dar mult mai bun.

cetateanu pe 23 Octombrie 2010 19:38
Criminalii inteligenti sunt intotdeauna personajele principale intr-un film cu talharii iar Takers nu sunt o exceptie. Echipa acestor hoti calificati include un pianist de jazz, AJ (Hayden Christensen), un gentleman, Jake (Michael Ealy) si pe fostul sau frate condamnat, Jesse (Chris Brown), un tip profesionist, John (Paul Walker) si un lider al grupului in persoana lui Gordon (Idris Elba).

Gasca duce la bun sfarsit inca o treaba profitabila cam in aceeasi perioada in care unul dintre fostii lor camarazi, Ghost (T.I.) iese mai devreme din inchisoare pentru buna purtare. Acesta abordeaza grupul cu promisiunea unei misiuni foarte profitabile care implica pradarea unei camionete blindate in mai putin de-o saptamana, in ciuda faptului ca hotii asteapta intotdeauna cel putin un an inainte de a accepta un jaf cu o miza mare.

Gordon si jefuitorii lui sunt foarte… citeşte

yuly209 pe 30 aprilie 2011 00:41
Pe mine nu mo tzinut in tensiune da gusturile nu se discuta, toti avem parerea noastra;)
X-BnD pe 29 Martie 2010 18:12
cum puteti spune ca aveti/iubiti/ati vazut filmu atata timp cat nu o aparut?
Danyella95 pe 3 aprilie 2010 15:02
O aparut :P :))
X-BnD pe 1 septembrie 2010 22:36
din cate vezi am postat pe 4 august si atunci nu aparuse... intre timp o aparut in Canada
mineru pe 16 Iulie 2010 19:56
NOTA FILM
7.6
32 voturi
de unde ati reusit voi sa dati nota deja la acest film?

alyn.alyn pe 05 Mai 2011 02:40
Foarte tare filmul chiar merita vazut si recomand cu caldura!!!!
ionutz_05 pe 29 Martie 2011 15:00
foarte frumos filmul.......merita sa il vezi..........nota 10
CristiN pe 01 Februarie 2011 23:22
Excelent
Cum sa incep . Filmul personal , mi-a placut foarte mult , tactica lor ca dupa atac , sa astepte un an . Bun , dau un jaf iau 2 milioane , apare Ghost , in 5 zile alt jaf de unde vor scoate 20 milioane . Este trist ca moare A.J. , dar si Ghost a cazut la final , ideea este una geniala , cum actionau , planuri , tacticac , tot pus cap coada. Fiecare comenteaza , in functie de ce genuri prefera , cine prefera Actiune si Crima , o sa-i placa . Nota 10
marya82 pe 08 Ianuarie 2011 14:25
u can run but ...:)
e un film foarte bun...mi-a placut foarte mult , nu ai cum sa te plictisesti..
ArjenRobben pe 29 Decembrie 2010 20:54
Mi-a placut filmul.Sincer ma asteptam la un alt final.In rest a fost ok.
vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 20:23
da...pare a fi bunut..dar cred ca nu-i de mine.recomand nimanui.
mafia.vip pe 14 Noiembrie 2010 11:22
abia astept sa il vad la cinema :X din cate am observat filmele cu Paul Walker sunt bestiale :D ... cel putin mie asa mi se par :>
delllia pe 01 Februarie 2019 15:50
Numai pentru amatorii de gen politist, arme, banci,spargeri,etc.
Andrei.Ciprian pe 29 Noiembrie 2012 14:47
Se putea si mai bine...
Nu este de nivelul altor filme cu jafuri cum ar fi Ocean 11,The italian job sau Heat dar are si acest film partile lui bune si per total este un film care merita vizionat daca sti la ce sa te astepti.Dupa umila mea parere este un film bunicel care merita vazut odata!
OneManShow pe 11 Iulie 2012 14:22
Pierdere de timp si bani !
Un film care nu m`a impresionat cu nimic . Niste "dude`s" care sparg o banca. So What !? Acelasi scenariu care il gasesti in toate filmele de genul asta . O banda de "bad guy`s" , unul din ei e super destept , altul se pricepe cu explozibili , altul stie tot ce misca pe strada , pun la cale jaful perfect , pentru ca la final sa nu ramana decat 2-3 din ei sa plece cu toti banii . Singurul lucru care mi`a atras cat de cat atentia a fost scena cu "BLOW UP THE STREET ! " . Pierdere de timp si bani !
ella224 pe 09 Aprilie 2012 12:27
o distributie buna, dar actiunea cam scartaie...se putea mult mai bine de atat
DeanXS pe 22 Ianuarie 2012 22:20
Takers: Fură şi fugi (2010)
Takers: Fură şi fugi (2010) un film care pune accent pe lupta dintre poliţişti şi hoţi, ducând această confruntare la un alt nivel.
annamateiutzu pe 03 Ianuarie 2012 14:15
parerea mea despre takers
mi-a placut filmul foarte mult.nu se bazeaza doar pe impuscaturi si jafuri,ci contine si alte idei,cum ar fi lucrul in echipa,dar si faptul ca prietenii te pot trada.paul walker,hayden christensen si matt dillon sunt niste actori foarte buni.eu zic sa va uitati:)
Qube86 pe 11 Decembrie 2011 23:58
Chiar am asteptat acest film...L-am vazut si mie personal, mi-a placut...Distributie buna formata numai din nume cunoscute,storyline acceptabil care chiar daca a mai scartait pe ici pe colo cel putin n-a deraiat,suspans,actiune,putina adrenalina si o coloana sonora pe masura...Mi-a adus aminte de ''Armored'' care a avut cam aceleasi ingrediente, punctele comune dintre cele 2 filme facandu-le Matt Dillon si casa de productie ''Screen Gems''...Eu zic ca merita vazut...Acum depinde voi daca veti dori sau nu sa-mi urmati sfatul...
DiCaprio21 pe 19 August 2011 10:14
nush de ce are o nota asa mica pe imdb , dar asta nu prea conteaza , important sa ii placa acelui care-l vizioneaza , iar mie unul mi-a placut sa il vad
Crist11 pe 06 Iulie 2011 01:21
Foarte frumos frumos, pacat ca au trebuit sa moara unii actori...
Finalul a fost de nota 8

Dana04 pe 13 Iunie 2011 22:37
Super film cu o actiune foarte buna nota 9 :) :X:X
monicutza_sweet pe 13 Iunie 2011 11:50
un film foarte bun cu actiune ,crima mie mi-a placut
ylyutza pe 31 Martie 2011 18:09
este foarte interesant filmul,te tine in suspans,merita vazut
aayana pe 12 Decembrie 2010 19:30
7.50
Un film de acţiune cu împuşcături, urmăriri, foame de bani, găşti, trădare şi poliţişti. Cei din urmă vor să-i prindă pe tipii care iau banii altora. Banii altora parcă li se cuvin dar ei nu sunt o necesitate ca pentru unul care nu are după ce să bea apă ci mai degrabă o provocare, un risc asumat. E bine că scenele cu împuşcături au fost filmate într-un stil light.
Blu3sky pe 14 Iunie 2012 16:05
o PORCARIE. no screenplay, no story, no nimic. nu are nici o esenta filmul. E asa sa fie.
cosmin_kedii pe 10 Martie 2012 17:45
Un film excelent ... de acţiune de la inceputapana la sfarsit. toti cei şase actori a facut o treaba minunata ... Acest film este cu siguranta unul ce trebuie sa al vezi
policetoo20cm pe 28 Decembrie 2011 23:35
Slab
Un film slabut, mai ales ca sunt altele de genul acesta (ex. The town) mult mai bune. Nici cadrele luate nu au fost prea bune... nu stiu ce sa zic, pe la mijlocul filmului simteam sa fac altceva decat sa-l mai vizionez. Nu merita platit biletul la cinema.
radu0594 pe 01 Decembrie 2011 18:27
Filmul chiar este semnificativ si are un mesaj chiar foarte bun si acela ca un infractor tot infractor ramane indiferent de inprejurari trecut si conseconte.Legat de scneariu si atmosfera nu pot sa zic decat ca este o imagine tipic mafiota,captivanta care arata intradevar cum se lucreaza "prin spate".In concluzie filmul merita vizionat.
silent.hill pe 07 Noiembrie 2011 19:38
chris is mrrr :>
a fost foarte bun filmul,iar scenele de parkour executate de chris brown mi`au placut la nebunie :X:D
Paraiah pe 14 Martie 2011 14:37
Filmul asta incepe foarte frumos si se termina foarte dezastruos.
Daca ma opream la jumătatea filmului as fi zis ca e un film de 8-9 dar dacă urmăriți continuarea scade nota la fiecare secvență.

eCrazy pe 03 Martie 2011 19:45
subiectul pare reusit,insa cum este produs filmu,filmarile prea fals din orice punct de vedere.il recomand doar daca nu aveti ce vedea alceva.prea "rasuflat"
Alta idee,o mica comparare "Takers"vs"The Town",actorii isi joaca rolul de 5 ori mai bn, filmarile sunt mai realiste,subiectul este mai realist la "The Town",film de nota 10.La "Takers" are un subiect cel intalnesti mai la toate filmele cu jafuri de banci, iar actorii sunt prea tensionati.Cum am spus,prea "RASUFLAT"

GeorgeFriends pe 04 Ianuarie 2011 01:34
daca nu aveti somn
la ce casting are ma asteptam la mult mai mult, chiar daca unii nus actori de meserie
Lau888 pe 13 Decembrie 2010 05:46
Finalul strica toata frumusetea acestui film, nu imi vine sa cred ca regizorul a putut pune un final in asa hal. Cu impuscaturile alea regizate, penibil. Pana la final, filmul mi-a placut, idee buna, m-a tinut lipit de ecran. Intr-o zi ploioasa se poate urmari acest film, dar un regizor adevarat facea acest film mult mai bun.
aad pe 12 Decembrie 2010 22:50
Merita
Nu am mai vazut de ceva vreme un film care sa imi lase o impresie asa buna! Cu toate acestea raman la 7 pentru ca atatea gloante nu pot sa diger!!
yuly209 pe 30 Aprilie 2011 00:37
Neinteresant, prea multa vorbarie si prea putina actiune, credeam ca fiind un film cu Paul Walker am ce vedea, dar m-a cam dezamagit. Totusi mi-a placut destul de mult pentru a-i da un 7.
victorinox pe 23 Decembrie 2010 14:51
ma asteptam mai mult de la acest film............................................
Quetzalkoatl pe 23 Decembrie 2010 02:25
Hoti care fura,nu sunt prinsi si-si perfectioneaza actiunile cu fiecare caz?!!!
Cu toata ingeniozitatea Hollywood-ului, nici un regizor nu e capabil sa depaseasca acest documentar lungmetraj ce se petrece in Romania in ultimii ani.
Inca o data, viata bate filmul si pentru ca vremea este inca frumoasa si pana mai ieri copacii infloreau a doua oara, se pare pana la urma, ca iarna ii ca vara!
De ce nu fac si ai nostrii un film despre hotii?! Aaaaa, nu mai avem actooori! Ii vedem acum doar in reclame la detergent, daca nu ca invitati la vreun show de televiziune. Daca nu sunt buni! Ce-o fi vrand sa insemne pe IMDB, ca filmele romanesti cu Amza si Piersic sunt cotate mai bine decat Titanic? Apropo, daca americanii au facut film despre un vapor scufundat, de ce n-am facut si noi, despre o flota disparuta?!
Filmul nu l-am vazut, dar citind comentariile am conchis ca merita vazut.