Păreri Nine Lives

(2016)

Nouă vieți

d3u7za pe 29 August 2016 09:56
Multumesc, Cinemagia, pentru invitatie! A fost un film pe cinste!
chifan_aida19 pe 26 August 2016 18:19
Super! E cea mai buna comedie cu pisici! Mi-a placut faza in care Dl Nadragi Pufosi miauna si apoi Tom Brand miauna mai gros la el. Recomand! :)
mister_sir pe 31 august 2016 20:16
E clar...
adriana.pita pe 01 Septembrie 2016 20:33
terapie cu pisici pentru amuzament
Nu e o capodopera cu siguranta... trebuie sa ai doar disponibilitate sa te amuzi, sa lasi exigentele la o parte si sa intri in poveste. Un film delectant, amuzant cu o intriga usoara fara pretentii care creaza premisele unui comic de situatie cu pisici. Pacat ca animatia motanului a fost cam slaba uneori. Daca ai acasa o pisica o sa iti placa si mai mult.
popescu_iosif pe 13 Septembrie 2016 09:44
Un film bun, daca reusesti sa te relaxezi si sa uiti ca ai peste varsta de copil te poti distra copios
makomomo pe 02 Decembrie 2016 08:13
Miau - vreau sa fiu bun
Nu e capodopera dar eun film bun, cu intentii bune, haios si chiar putin emotional.Pisica e dementiala iar efectele cu motanul cand bea wishky, danseaza si cand sare sunt foarte bine realizate.O comedie excelenta,merita banii la cinema iar daca iti plac pisicile nu trebuie ratat acest film.Recomand pt o buna dispozitie 100%
mihaelatb pe 05 Noiembrie 2016 09:59
Simtem nevoia de comedie, aveam pofta sa rad la un film care face umor asa cum se facea pe vremuri, fara glume deocheate, fara aluzii sexuale, un film care sa nu aiba mari pretentii artistice, dar care sa te binedispuna. Nine Lives asta face! Sa-l vezi pe Kevin Spacey, alias Mr. Fuzzypants, band coniac din scrumiera, este un lucru de tinut minte, atunci cand ti-l inchipui pe actor doar ca Keyser Sose sau Francis Underwood.
Cu un magazin de cumparat pisici, ce pare situat pe Diagon Alley, cu peripetii pisicesti si cu o intalnire catei –motan ce pare desprinsa din Lady and the Tramp, filmul mi-a dat ceea ce asteptam de la el: buna dispozitie.

ColourNew pe 02 Aprilie 2021 15:48
Consider ca este o comedie superba cu tenta neagra....merita ....din parea mea nota 8
kasmyn pe 11 August 2017 21:21
UN FILM DECONETANT
UN FILM BUN CU ACTORI BUNI UN FILM CE TE INVATA SA IUBESTI ANIMALELE!!
SYNDJ pe 20 Ianuarie 2017 23:09
Chiar mi-a placut. Un film amuzant, relaxant si cu o poveste care te atrage din prima.
M-am bucurat sa-l revad pe Christopher Walken - nici nu vedeam pe altcineva mai potrivit in acest rol (a se vedea si "Click" din 2006).

Sorin87 pe 18 Decembrie 2016 11:22
O comedie buna, nu mi-am imaginat niciodata viata vazuta prin ochii unei pisici.
xerses pe 24 Octombrie 2016 10:23
Foarte bun acest film.O idee nu tocmai noua, dar foarte bine incadrata.
margochirila24_69 pe 14 Decembrie 2018 13:50
Amuzant! În ceea ce privește distribuția, surpriza vine din partea actorului Christopher Walken. El îl interpretează pe Felix Perkins, unul din cele mai reușite personaje din film.
Bogdan.Alexandru pe 13 Decembrie 2016 19:30
O comedie usurica de familie. Daca te gandesti ca ai in jur de 12-13 ani, sigur o sa te distrezi.
Mihai2508 pe 22 Decembrie 2016 22:57
O reteta simpla dar buna
Un film bun la care te vei relaxa sigur. Are anumite replici bine gandite si comice. Un film simplu, care merita vazut.
OviStof pe 11 Martie 2017 18:26
Pentru fani feline
Filmul nu explotează maxim potențialul pe care l-ar fi avut, dar pisoiul este adorabil și mare parte din secvențe sunt amuzante. Așadar, am notat ca fiind obligatoriu de văzut pentru fanii pisicilor.
ionut.sibiu pe 31 August 2016 20:51
Slabut filmul. Doar am zambit. Nu a fost un moment sa rad in hohote, doar e comedie. Nu recomand.
MiereaNeagra pe 18 Decembrie 2021 12:34
Un film tare făinuț.
Un film tare făinuț.
Plăcut și pentru adulți, iar copiii îl vor adora.

user-61bc5ca14903c pe 17 Decembrie 2021 11:48
Cand e reloarea? Vreau sa vad. Protv cand dai reloare?
kukubau53 pe 16 Decembrie 2021 20:34
Dupa parerea mea....
....acest film poate fi nominalizat la Oscar pentru comedii !!!
Mitza_MvP pe 24 Octombrie 2016 20:04
Click 2
Un film in stilul filmului click (2006),o comedie simpla,de la care sigur nu sunt mari asteptari
Steve.R pe 09 Octombrie 2017 23:12
Un film relaxant, poate prea relaxant...am vazut si filme mai bune
Dark_werewolf13 pe 01 Ianuarie 2017 04:06
Filmul a fost mai mult decât mediocru și clișeic, cu un plot și o poveste ultrafolosite și răsfolosite. Cu toate acestea, mi-a plăcut și mi s-a părut că are un anumit farmec, pe lângă toate acele scene exagerate și urlete de pisică.