Păreri Gossip Girl

(2007)

Gossip Girl: Intrigi la New York

Rihanna pe 26 August 2009 23:30
Am auzit diverse pareri despre acest serial. La prima vedere, pare a prezenta viata copiilor bogati si rasfatati din New York, petreceri si restaurante luxoase...o viata de invidiat. Insa, in opinia mea este mai mult de atat. De fapt, ne este povestita viata unor adolescenti. Fiecare are problemele sale in dragoste, in familie, in cercul de prieteni. Personajele sunt pana la urma oameni normali pusi in diverse situatii. E un serial placut si usor de urmarit. Primul sezon are un secret care il face destul de captivant. Eu cel putin asa am ajuns sa ma uit la el. Mai mult din curiozitate pentru ca mai apoi sa imi dau seama ca m-am atasat de personaje si de viata lor aparent perfecta care ascunde tot felul de probleme reale. Pesonajele par banale, usor construite. Daca urmarim insa intreaga poveste se observa complexitatea lor si reactiile lor neasteptate. Asa cum am mai spus, un serial usor… citeşte
baby.piiiis pe 22 mai 2011 10:53
Sunt de acord cu tine. Serialul nu prezinta viata perfecta a oamenilor bogati, prezinta viata cu probleme a unor adolescenti.
diana7 pe 18 Decembrie 2009 17:27
Gossip
:-* iubesc serialul asta .... iubesc si actorii.....:-* -:*
sorina25 pe 21 ianuarie 2011 09:19
E SI SEZONUL 4...CARE NU E TRECUT !!
hercule pe 1 august 2011 22:52
ba nu e si sezonul5
dragos1501 pe 15 Iulie 2009 15:47
Bestial...merita vazut!
E unul din cele mai bune seriale pentru adolescenti

gossip_girl pe 23 Iunie 2009 13:06
Imi place.E cel mai bun serial pt adolescenti al momentului.
bogdanuuu pe 04 Septembrie 2009 13:55
imi place
am inceput sa ma uit la acest film cand eram acasa si nu aveam ce face.Mia placut foarte mult asa ca miam luat toate episoadele pe calculator.Dupa parerea mea este cel mai bun serial pentru adolescenti la momentul actual 10
wanted95 pe 07 Iulie 2009 03:49
E tare : actori buni , poveste buna..ce mai....trebuie urmarit :P
Luiza-Maria pe 21 Iunie 2009 13:15
Serialul surprinde viata unor adolescenti foarte bogati din NY. Mi se pare foarte bun.
Daca esti tanar si iti plac barfele, ar trebui sa arunci un ochi macar la un episod...pe urma nu te vei mai satura si vei vrea sa urmaresti ambele sezoane. :))

Milla pe 24 Mai 2010 16:25
E ok...
Dar din păcate exisă și unele lucruri care mă deranjează la acest serial, și anume faptul că toți sunt niște intriganți, adică ok am înțeles e vorba de bârfă și dramele pe care ea le crează, dar să fim serioși în viața reală nu poți să-ți trădezi prietenii cu cinism, ca după ce toate se rezolvă să redevină roz...și mai mult de atât se crează senzația că protagoniștii producției pot avea relații doar între ei...alte fete și alți băieți numai există (cu mici excepții), de exemplu Nate a fost cu toate tipele din serial cuplat, iar Dan nu a fost cuplat doar cu soră-sa și cu Blair...dar în rest...
Deci e ok, dar nu e cel mai tare.

deyaroxana pe 8 iulie 2010 11:44
da..cam asa e..toti s'au cuplat intre ei pana acuma:)) dar oricum..acest mic detaliu nu m'a impiedicat sa'l urmaresc:X:X vedeam intro zi cate 4-5 episoade.. e foarte captivant:D the best
AdriAdrianna98 pe 11 ianuarie 2016 21:44
Ba Dan a fost si cu Blair. :)))) Deci lista e completa. Cam asa sunt serialele de genul, e un articol "De ce ar trebui sa urmaresti gossip girl" unde precizeaza acest aspect. De obicei serialele de genul pe astfel de idile se bazeaza.
GalaRxn11 pe 28 Iulie 2010 16:52
serialul meu preferat.ce pot spune mai mult de atat?
LucaBlueBoys pe 18 august 2015 23:19
Scrie cu S mare .. Te rog !
ada_94 pe 10 August 2009 02:21
imi place serialul, dar nu m-a impresionat chiar asa de mult....in orice caz ma bucur ca se face si sezonul 3
HappyKid pe 31 Ianuarie 2010 14:20
kt regret k abia acum ieri am descoperit kt de frumos e serialul :((((( ce stupid :((
LucaBlueBoys pe 18 august 2015 23:18
Ce grea e Româna ...
cipri_speed pe 18 Februarie 2011 12:46
Serialul meu preferat il recomand, ideiile sunt cat se poate de bine concepute, nu aveti ce pierde daca va uitati
bonnieboo pe 23 Iulie 2010 12:39
:x
prea perfect. si cei care critica lasati'o mai moale ca se vede ca nu aveti gusturi. :*
Jess. pe 6 ianuarie 2011 21:45
sau poate nu ai vazut tu prea multe seriale la viata ta;)
raulmagicboy1 pe 27 decembrie 2011 12:43
Fiecare cu gusturile lui mai bn zis ;)
LostinNeverland pe 08 Iunie 2009 19:24
serialul e destul de bun insa nu se compara cu the o.c.
kriptmelody pe 29 iulie 2009 11:37
subscriu
hercule pe 1 august 2011 22:53
si ce conteaza daca ala e mai bun nu scrie aici
Andragel pe 14 Septembrie 2010 13:58
Go to Gossip! Cu siguranta GG este unul din cele mai bune seriale pe care l-am vazut. Cine crede ca este doar un serial de fite cu pitipoance si cocalari-va inselati. De fapt,serialul prezinta problemele si greutatile din viata celor ce au tot ce isi pot dori. Dorinta de integrare, sacrificiile popularitatii,pastrarea reputatiei, absenta unui parinte sau defectele sale,divortul si orientarea sexuala, adoptia si,mai presus de toate, relatiile amoroase-toti se iubesc cu toti. Un serial ce nu poti decat sa il iubesti si savurezi.
Andrei.Ciprian pe 30 Decembrie 2011 09:33
I'm Chuck Bass!
Acest serial cu niste actori foarte tineri si foarte frumosi,care datorita popularitati acestui serial au devenit faimosi,are la baza povestea unor tineri bogati si mai putini bogati! Serialu incepe cu: C.Bass=alcolic,bogat,seducator,bine imbracat cu niste replici fenomenale,B.Lively=partea sexy din film(super frumoasa) si cam singura fata cu capu pe umeri din tot serialu,Blair W.=care face tot serialu,Dan H.=baiatul singuratic,cu capu pe umeri,elev constincios,si mai putin bogat! Recomand vizionarea acestui serial pentru ca are o idee interesanta si nu este cum crede toata lumea:doar un serial superficial cu viata unor copii bogati,nu este deloc asa mai ales in sezonu 2 unde totul in opinia mea se schimba radical!
Elspeth pe 06 Mai 2010 10:08
Un serial foarte bun, sunt la zi cu episoadele.

Il ador pe Chuck Bass :X Fara el nu cred ca serialul ar mai fi avut foarte mare succes

AdriAdrianna98 pe 11 ianuarie 2016 21:45
Si Blaaaaaair si chiar si Dan. Ei dau toata savoarea. :3
tinutsa pe 08 Aprilie 2010 01:26
serialul asta provoaca dependentsa! :X il ador pur si simplu :D
roxxy pe 26 Decembrie 2009 20:26
este serialul meu preferat :x
m a atras de la primul episod

Jess. pe 06 Ianuarie 2011 21:44
Hm...primul sezon este foarte bun ...al doilea se mentine pe linia de plutire..de la al treilea incepe sa devina din ce in ce mai plictisitor si neinteresant...pacat ca s-au prostit asa...sper sa gaseasca ceva nou si interesant altfel cred ca o sa se termine curand...eu o sa ii dau totusi un 9 fiindca a fost serialul meu preferat o vreme.
hercule pe 1 august 2011 22:55
tu esti cam dura adica nu ai vazut sezonul 4 care e cel mai bun
Jess. pe 3 august 2011 11:52
nu cred ca sunt deloc dura...daca as fi fost ''dura'' i-as fi dat 1 direct si as fi incheiat povestea,dar, am continuat sa ma uit si e adevarat ca sezonul 4 a fost ceva mai bun dar in nici un caz mai bun ca primul.
edy21 pe 27 Decembrie 2011 22:01
Planuiam deja de foarte mult timp sa ma apuc sa ma uit la Gossip Girl dar cumva niciodata nu m-am apucat insa intr-o zi am zis hai sa incercam si desi din primul episod nu am inteles prea multe si mi s-a parut aiurea l-am urmarit mai departe si ma bucur foarte mult ca am facut acest lucru e SUUUUUUUPER e extraordinar de bun de intrigant si pune viata unor adolescenti bogati tipici New York-ului foarte bine.
Cand citeam si eu asa niste "sinopsis"-uri si spunea e vorba despre niste adolescenti bogati si cum e viata lor si etc credeam doar atat ??? cred ca e ceva plictisitor dar nu e doar atat e mult mai mult e foarte foarte tare serialul.
Toti actorii joaca super bine nu am nimic de reprosat urmariti-l pt ca cum am zis e SUUUUPER BUN SUUUUPER INTRIGANT pe mai scurt e Gossip Girl.

winterinmyheart pe 18 Ianuarie 2011 22:22
Gossip girl este serialul meu preferat. Daca nu l-ati vazut atunci inseamna ca ar trebui cu siguranta sa va uitati. Este un serial plin de intriga si barfe. Cel mai mult imi place de Chuck si Blair. In opinia mea fac un cuplu superb si as vrea sa ramana impreuna pana la final. Am vazut toate episoadele aparute pana acum si astept cu nerabdare urmatorul episod.
alexandra2010 pe 01 Septembrie 2010 18:29
un cast bine ales si un serial cu multa pasiune , multe certuri si prietenii distruse
icsulet pe 13 Iunie 2011 23:09
pot sa zic ca m am indragostit de acest serial ! pur si simplu ador personajele,felul lor de a se comporta si modul lor de a vorbi si de a actiona in anumite situatii .. mintea lor "diabolica" te face sa ramai uimit de ceea ce sunt in stare sa faca si de ce replici pot sa zica ! i love gossip girl !
Alina_Maria pe 15 Mai 2011 00:51
gossip girl da dependenta.nu ti poti lua ochii de la actori care sunt superbi, iar intrigile pe care le tes in fiecare ep te llasa fara cuvinte.
valyka pe 20 Martie 2011 20:54
imi place foarte mult serialul acesta ......sper sa aiba multe episoade.........cel mai mult imi place de Chak Bass
AnnaMaria19 pe 08 Ianuarie 2011 19:32
super serial,imi place mult mai ales ca este apropiat de varsta adolescentilor
steve_no6 pe 06 Noiembrie 2010 17:20
XoXo
desi initial orice tip cu putin testosteron in el ar renega serialul ... odata vazut ... sa zicem ca te acapareaza devenind un mic fan :P spre deosebire de restul serialeleor ...mi se pare cel mai bine ancorat in realiate atingand niste probleme ...sa le spunem existentiale ... deci nota 10 :D
Laurik94 pe 13 Octombrie 2010 20:43
GG
Imi place la nebunie.Nu am inceput inca sa ma uit la sezonul 4.Prefer sa astept sa apara toate episoadele decat sa vad unul pe saptamana.
m3rishoor pe 03 Octombrie 2010 15:41
:X
Foarte bun serilul:X:X..Obligatoriu de urmarit:D...E superbb..si actori::XX..Perfect:XX
MagicColor pe 18 Septembrie 2010 15:21
Serialul e absolut supeerb :X:X eu il ador :X cine nu l-a vazut sa-l vada neaparat :X
Milla pe 21 octombrie 2010 20:42
Inițial mi-a plăcut un pic în mare parte datorită ținutelor frumoase și era ușurel...dar după am stat și m-am gândit eu, dar oare ce valorifică acest film/serial? Cel puțin în ”Sex and the City” e vorba de prietenia aia, care e mai presus de orice, dar aici în afară de bârfă, trădare, copilărisme (chiar și la adulți) snobism gratuit și ieftin nu am văzut nimic, așa că vă provoc să-mi explicați ce anume găsiți interesant la el și mai presus de atât ce găsiți bun (în adevăratul sens al cuvântului)?
MagicColor pe 22 octombrie 2010 19:48
Depinde de gusturi mie imi place foarte mult serialul ...povestea tot ...
de1utsa pe 13 Septembrie 2010 10:55
Adoooooooooor serialul !

Ii foarte bun :D

Are tot ce ii trebuie...cine nu si-ar dori sa fie o clipa in locul unuia dintre ei?

Bianca27 pe 30 Iulie 2010 17:44
:X
este un serial super! din curiozitate am scos primul sezon de pe net si mi-a placut atat de mult incat m-am uitat la toate 3 sezoanele. :x
clauditza03 pe 09 Iulie 2010 22:27
Eu am auzit de mai mult timp despre serialul "Gossip Girl" dar cum eu nu ma prea uit la seriale am zis ca este o alta poracarie...Dar odata am vazut si eu un episod si dupa o saptamana m-am trezit ca am vazut toate cele 3 sezoane....A fost in vacanta de Craciun asa ca am avut destul timp....Oricum recomand acest serial tuturor!!!
YnNa93 pe 09 Iulie 2010 21:26
cand apare sezonul 4?
:x
si preferatii mei sunt chuck si blair...:D

NicoB pe 13 Mai 2010 14:47
Urmaresc cu placere acest serial. Imi place viata lor, dar si dramele care o insotesc. Stilul comic, romantic si dramatic al serialului este exact pe gustul meu. Imi place la nebunie de Chuck, de Blair, dar si de Serena, Dan si Nate.
-Wizz- pe 12 Mai 2010 17:15
uuuuu,cel mai tare serial !! ma uit cu cea mai mare placere :X sunt barfitorii mei preferati:X:))
abiella pe 11 Mai 2010 14:49
Foarte tare serialul!!! Merita urmarit! Cel mai reusit serial cu si desepre tineri, de actori ce sa spun...foarte bine alesi...
wird_ana1995 pe 11 Februarie 2010 20:39
Ador serialul . Abia astept sa apara episodul 13 din sezonul 3 :) . Dar din pacate apare numai in martie
music.is.my.life pe 20 Ianuarie 2010 21:07
pur si simplu genial...mi-a placut..si imi polace...la nebuine..:X:X:X:X:X:X:X:
amnesia pe 30 Decembrie 2009 21:33
bun
multa drama ! daca era serie romaneasca multi tineri erau dusi deja ! sinucideri ...
prima serie f buna in rest astept sa vad ce mai fac C si B

mm_myhaellutza pe 30 Decembrie 2009 14:15
gossip girl:serial de succes
Este un film care dupa cum spune si descrierea sunt foarte bogati si nu duc grija zilei de maine!Este foarte interesant!Mai ales Ed Westwick(chuck bass) a intrat foarte bine in pielea personajului si este foarte bun in ceea ce face!Arata o altfel de viata reala vazuta prin ochii oamenilor foarte bogati!Daca nu se supara cei de la cinemagia si sper sa nu ma penalizele uite aici www.filmeonline.org sunt aici 3 sezoana!P.S. am auzit ca se lucreaza la al 4-le sezon!Si Cartez Baizen este Sebastian Stan un romana de-al nostru ajuns la Hollywood!Vedeti ca si noi putem?:)
HappyKid pe 12 februarie 2010 18:22
4? :X
edith.s pe 8 martie 2010 18:15
da... e oficial :D http://www.gossipgirlinsider.com/2010/02/gossip-girl-renewed-for-season-four/ de-abia astept :D :x
Myra_Bella pe 26 August 2009 15:31
Deci...nota 10!!!Doar e serialul meu preferat....actori buni,serial bun...ce mai vreti?;))..
Myra_Bella pe 26 august 2009 15:31
Mi-a placut si primul si al doilea sezon...bafta in continuare si astept sezonul 3...
Doddi pe 01 Februarie 2011 18:14
:x
Pur si simplu, ador acest serial. Am inceput sa'l vizionez pe 31 ianuarie, cand eu trebuia sa dorm ca sa fiu happy toata noaptea:>.Erau cateva episoade pe laptop, puse de sora mea mai mare.M.am uitat la ele pentru ca nu aveam ce face.Am inceput sa ma uit la primul episod, si pur si simplu am inceput sa ma uit la toate si n'am putut sa dorm.^.^.N.am vazut decat sezonul 4[nu tot], dar vreau sa ma uit si la celelalte.Il ador.:x!!
user-5eda0f529a449 pe 10 Iunie 2020 19:27
Despre serialul asta nu ai ce spune,e prea bun,serialele de adolescenti din ziua de azi:Riverdale,You,Elite,etc...nimic nu se apropie de Gossip Girl.
user-5cbdb331199f0 pe 22 Aprilie 2019 15:31
Am vazut si eu serialul. Foare fain. Insa imi scapa o chestie: exista vreun baiat sa nu se fi culcat cu vreo fata din film?
Rubyyy pe 08 Martie 2017 12:07
GG
Am vazut primul episod acum 2 ani , m a plictisit , nu m a "atras" , dar l am tot vazut in recomandarile prietenilor pe tot felul de grupuri si am reluat primul episod , am continuat cu al doilea si cred ca am terminat serialul in max 2 luni , a fost genial , cred ca cel mai frumos serial pe care l am vazut !! Recomand tuturor !!
AdriAdrianna98 pe 14 Noiembrie 2016 13:21
Serialul meu de suflet!! N-am fost niciodata atat de atasata de un serial, sa ajung sa simt nevoia sa ma uit la el. :)) L-au terminat mult prea repede, imi lipseste enorm si n-am mai gasit niciun serial ca sa ajung sa-l iubesc atat de mult. Blair si Chuck sunt esenta serialului, fara ei n-ar fi la fel. Ma reapucasem efectiv sa-l vad iar ca simteam asa un gol. :)) Superb, are de toate. Daca sunteti fani ai seriei Friends, o sa va placa si Gossip girl.
Corinax pe 27 Septembrie 2015 01:50
Am terminat serialul acum ceva timp, de fapt acum ceva mai mult timp, dar îmi amintesc povestea destul de clar și îmi amintesc cum stăteam nopțile până dimineața și băgam episod după episod ca o disperată în căutarea lui ”Gossip Girl”. Îmi amintesc că am văzut de vreo 2-3 ori finalul pentru că am fost mult prea surprinsă de identitatea făptașului. Acum pe bune, cine ar fi crezut? Am fost revoltată câteva zile pe tema asta, pe mine însămi că nu aș fi putut ghici niciodată.
Oricum, serialul m-a ținut mereu în suspans și mi-a arătat o lume diferită, iar povestea a fost cât se poate de interesantă.
-XOXO

alexandra_elena_dragan pe 05 Septembrie 2015 11:26
Gossip girl e un serial care merita vazut! Te îndrăgostești de personaje si eu chiar am pus suflet in acest serial! Imi pare rau ca s-a terminat! XOXO Gossip girl!:)