Păreri Bridesmaids

(2011)

Domnișoare de onoare

DeeaD pe 10 Iulie 2011 02:03
F tare:)))Tipa grasuta(Melissa McCarthy)face tot filmul!!chiar am ras cu pofta!Recomand
gahan12000 pe 2 noiembrie 2011 23:25
yeaaah...Sookie din Gilmore Girls...cat m-a distrat...am ras in hohote si nu eram la cinema cu o sala plina ci singura acasa.=))
sandra27294 pe 19 Mai 2011 21:01
Super
nu am mai vazut sa rada o sala intreaga cu o asemenea pofta de muuult timp. intradevar mi-a placut mult,il recomand tuturor!
andreea_blau pe 12 iunie 2011 02:01
HM...sper ca nu ai fost la Liberty ca acolo aia rad la orice si fac galagie in general, deci nu e acela publicul dupa care sa te iei :)
emy_sinaia pe 2 octombrie 2011 17:05
cred ca ai uitat la care film ai fost
Sergiu.Lobont pe 25 Septembrie 2011 16:01
Un moment de colaps a ruinat tot filmul
Nu e acesta cel mai dezastruos debut de film pe care l-aţi văzut vreodată? Cel puţin eu nu am văzut nimic mai patetic decât dialogul absolut cretin dintre cele două pretendente. Nu este nimic mai tembel decât să iei parte la o discuţie de genul: „M-a cerut în căsătorie /Nu se poate/ Ba se poate/ Nu se poate”. M-am simţit atât de uşurat că sunt băiat şi că nu trebuie să iau parte vreodată la asemenea discuţii. Nu toate femeile ajung la asemenea nivel de discuţii hidoase şi tocmai în asta constă problema. Pretendentele sunt de cele mai variate întocmai pentru a se regăsi spectatoarele în ele. Sa fim serioşi.

Oamenii judecă în mare măsură filmul după prima treime din el. Prima treime constă din ceea ce vorbeam eu mai sus. După treimea respectivă mai aveam puţin şi comandam trei tiruri cu lămâi pentru că discuţiile erau de-un… citeşte

Yasmina001 pe 7 octombrie 2011 15:23
Daca ai sta mai mult printre femei ti-ai da seama ca multe dintre ele au niste probleme si dialoguri cel putin la fel de penibile ca in acest film. Cu siguranta acest film nu este o alegere potrivita pentru barbati desi eu am fost la cinema sa-l vad si chiar a ras toata sala, deopotriva femei si barbati. Oricum, misto comentariu, bine pa! :)
MissBlossom01 pe 4 mai 2012 19:15
"E tot ce avem mai de preţ."
Ariadne83 pe 24 Iulie 2011 22:06
destul de slab, m-am plictisit teribil, nota 3... bine ca nu m-am dus la cinema
moschus pe 08 Mai 2011 23:34
O pierdere totala de timp pentru baieti :))) nu stiu cum am indraznit sa ma uit la trailer
andreea11 pe 11 iunie 2011 21:12
=))
gahan12000 pe 2 noiembrie 2011 23:22
=))
abain93 pe 21 Mai 2011 18:24
Bridesmaids/Domnişoare de onoare - Te-astepti sa adormi dar te trezesti urmarind filmul captivat:)
In general am invatat sa ignor cu desavarsire genul acesta de filme pentru ca sunt siropoase pana la a provoca greata, sunt prost realizate pana la a iesi din sala cu popcorn-ul neterminat si contin niste actrite de mana a XIV-a care ma fac sa ma intreb ce s-a intamplat cu Hollywood-ul de altadata.
Daca verisoarele mele nu ar fi venit in vizita si nu m-ar fi tarat la acest film(eu preferand sa vizionez a traia oara la cinema Piratii din Caraibe) ar fi ramas pe veci pe lista de filme nevazute.
Trebuie sa recunoastem ca primele minute nu dau nicio speranta peliculei pentru ca reprezinta prea mult folosita si uzata scena de sex pe care o intalnim la toate colturile. Dar, de la a ma pregeti sa adorm tolanit pe scaunul meu, m-am trezit(uimit) urmarind cu interes filmul. Asta pentru ca, desi este previzibil in cea mai mare parte, chiar ARE umor si prezinta niste ipostaze NOI:) Si… citeşte

gahan12000 pe 2 noiembrie 2011 23:26
slava domnului ca ai depasit primele minute =))
s.carollina pe 14 Mai 2011 23:54
e chiar funny! ma asteptam sa fie mai sec, dar e numai bun de vazut alaturi de prietene, intr-o dupa-masa de weekend :)
esv1 pe 03 Iunie 2011 16:03
Kristen Wiig e un geniu in viata!
O comedie care mi-a placut cu adevarat! Faze nostime, personaje credibile, cu care te poti identifica, o combinatie intre umor usor amarui si umor fizic....
Aveam in fata niste oameni care se exteriorizau ceva fantastic (genul hiena) - lucru care de obicei ma deranjeaza ingrozitor la film, dar nu mi-a pasat...
Il recomand celor care apreciaza SNL!

xerses pe 07 Septembrie 2011 23:56
Nu mi-a placut..Cred ca a fost supraevaluat de catre public.
nattzcel pe 03 Iulie 2011 22:25
un film foarte dragut... are niste scene foarte amuzante.. chiar merita vazut ( in special de fete)
DragonMaster pe 08 Iulie 2011 13:49
Merge
A fost o comedie buna care m-a binedispus si pe care o recomand si altora.Nota mea este 8.
JojoB pe 06 Mai 2011 23:00
can't wait
abia astept sa-l vad mai ales ca imi imaginez un fel de The Hangover pt fete :))
corigeb pe 13 Septembrie 2011 23:21
OMG!
Nu ajunge ca suntem inconjurati de femei superficiale in viata de zi cu zi, a mai trecut sa fie facut (inca) un film pe tema asta..2 ore ca sa vezi un kkt...amuzant? ce anume? cat de enervante si imature sunt femeile? cum sunt ele preocupate de tot felul de cacatisuri? singura care mi-a placut a fost Megan fapt pt care am si notat filmul cu 4..in rest bullshit!
Poate ar fi totusi un lucru bun in filmul asta: aminteste barbatilor ca mai bine isi trag un glont in cap decat sa isi ia nevasta!

Yasmina001 pe 2 octombrie 2011 22:39
Ideea ta este foarte buna dar mie una mi se pare ca realitatea bate filmul din nefericire.
tzuk pe 31 Mai 2011 19:27
Foarte misto filmul..toata lumea din sala de cinema nu mai putea de ras!!Melissa McCarthy grasa din film e fenomenala:)))
psihologu pe 26 Ianuarie 2012 18:28
Incercati-l
Un film cu titlul Bridesmaids, tradus la noi cu Domnisoare de onoare, nu prea are cum sa atraga barbatii. Ba chiar am intalnit femei care au strambat din nas la vederea afisului. Ceva de genul, yuck! inca o comedie mediocra pentru femei care viseaza la nunta si barbatul ideal. Totusi, vorbele bune si notele mari m-au facut sa merg sa-l vad saptamana trecuta. La o ora indecent de matinala am impartit sala cu alti 7 oameni printre care o tipa care mai vazuse filmul de cel putin 2 ori inainte - radea cu anticipatie la unele poante ca si cum stia exact ce urmeaza. Cum a fost? Foarte pe scurt: m-am cracanat de ras. Filmul e un Hangover la feminin (pentru mine asta e o chestie de bine), fara vreun nume mare in cast tocmai pentru ca sa poata sa functioneze bine ca ansamblu, cu niste potriveli actor-personaj foarte nimerite si scriitura fresh. Un pic lungit pe alocuri, dar mai mult decat… citeşte
paula2787 pe 02 Aprilie 2012 00:30
nu prea am ras si am zis tot ,cred ca mai bine nu imi pierdeam timpul
emy_sinaia pe 02 Octombrie 2011 17:03
zmeurica si alte fructe de padure
cel mai stupid film ever, l-am vazut din secventa in secventa sa nu adorm sau sa nu ma plictisesc si mai tare, un film pt fete batrane si ne tavalite fara nicio perspectiva...
elmedico pe 9 noiembrie 2011 10:02
Cauta alt gen de filme, daca comediile de azi nu ti plac! Dar e o comediuta destul de reusita!
emy_sinaia pe 12 noiembrie 2011 22:30
e parerea mea, se pare ca diferenta dintre generatii isi spune cuvantul dar iti respect parerea ta si voi cauta alt gen decat asa zise comedii, pe acest site ne spunem parerile , nu ne certam...
FreakDoll pe 22 Septembrie 2011 02:11
Initial am fost sceptica in privinta acestui film, dar m-am inselat si ma bucur foarte tare ca m-am hotarat sa-l vizionez fiindca m-am distrat pe cinste.
Filmul are niste scene nebuuune rau de tot la care m-am prapadit de ras. Evident, la un moment dat devine previzibil - ma refer, in special, la final - dar, per total, e un film super amuzant.
Mi-a placut de Kristen Wiig, dar cea mai amuzanta a fost, fara discutie, Melissa McCarthy. Cred ca o sa-l mai vad o data!!

andreea1999 pe 19 Februarie 2012 18:18
Deci filmul este o mare mare mare pierdere de timp. este gretos si fara nici un haz. sunt rautati feminine spuse indirect. doar tipa grasuta(Melissa McCarthy) te face sa mai razi. dar filmul s-a bazat mai mult pe sex si injuraturi.
ralumerry pe 14 Septembrie 2011 23:25
Nuuuu!
Chiar mi am pierdut timpul cu filmul asta!!!! Nu se poate spune ca e o comedie....ci doar o mare mare pierdere de timp!!!!
Ammelie pe 13 Septembrie 2011 12:10
Bridesmaids (2011)
Cand am vazut despre ce e filmul asta, mi-am spus: 'E clar, nu vreau sa il vad'. Dar apoi am tot auzit oameni vorbind de bine despre el, mai ales barbati, asa ca am zis: 'Hai'. Am inteles acum care e faza cu el: este un film despre femei facut de barbati. Glume trase de par, umor fizic (deplasat), etc. Ok, diferit fata de toate celelalte film cu domnisoare de onoare, dar diferit nu inseamna bun. Ba chiar, de data asta, inseamna slab. 5.5/10
WikdMovies pe 08 Septembrie 2011 02:56
In nici un caz asemanator cu The Hangover!
A fost sub asteptarile mele! A avut niste momente haioase si altele cam trase de par dar nu cred ca se compara cu The Hangover! Probabil ca doamnele sau domnisoarele vor fi in largul lor vizionand filmul, dar pentru noi, barbatii/baietii, nu recomand! E cam o pierdere de timp!
Criystina86 pe 02 Octombrie 2011 18:23
Monument de prostie
Asta e unul din cele mai proaste filme pe care le-am vazut in ultimul timp. Va spun ceva ca sa va faceti o idee. Fetele sunt imbracate in rochii scumpe si brusc fac........diaree si le murdaresc. Oribil!
Yasmina001 pe 2 octombrie 2011 22:43
Da, intr-adevar, acea scena ar fi singura pe care as avea sa o reprosez acestui film, e penibila.
Stephen2D pe 26 Ianuarie 2016 12:50
“Cup my balls.”

AeroX pe 27 Ianuarie 2012 15:33
Lumea cinematografiei e cu susul in dos!
Ce e cu rating-urile astea mari si atatea recenzii/critici favorabile? Sunteti in toate mintile? Ati fost platiti cumva? Si 2 nominalizari Oscar(la niste categorii importante)? Mi-am pierdut tot respectul pentru Academia Americana de Pilm...de la pile! Filmul asta a fost o adevarata pierdere de vreme. Dau nota 4 pentru cateva momente oarecum hilare provocate de grasana aia, in rest, pot sa spun ca sunt profund dezamagit de felul in care lumea agreeaza filmele in ziua de azi. Pai ma mir ca Scary Movie n-a avut vreun Oscar pana acum daca mediocritatea asta inutila a atras atata atentie din partea criticilor!
Sa nu credeti ca filmele astea dedicate publicului feminin nu prea sunt agreate de mine sau ca le consider tampite din start pentru ca va pot da un exemplu: Confessions of a Shopaholic(2009) cu Isla Fisher, care mi-a placut sincer.

Qube86 pe 07 Decembrie 2011 15:55
''Bridesmaids'' =90% feminitate+5% faze amuzante+ 5% realism...
Inca de cand am vazut prima data titlul si am vizionat trailer-ul, mi-am dat seama ca acest film va fi adresat in principal publicului feminin si nu m-am inselat...Am vazut la viata mea o gramada de porcarii si cand spun asta, ma refer la niste tampenii asa de mari incat se pot numi oricum numa' filme nu...''Bridesmaids'', nu se numara printre ele...Recunosc ca nu ma asteptam sa vad filmul in modul in care a fost prezentat si imi creasem cu totul alte idei in legatura cu el...Am fost putin surprins dar nu intr-un mod negativ...Mi-a placut ce a iesit si nu, nu sunt gay ci doar ''open minded''...Povestea, a fost destul de draguta...Fetele, s-au descurcat de minune in rolurile pe care le-au avut de interpretat...Kristen Wiig, a fost chiar buna (parerea mea) iar Melissa McCarthy (micuta dolofana), prin prestatia ei mi-a adus aminte de Zach Galifianakis (grasutul barbos din ''The Hangover'')… citeşte
Piratu pe 16 Octombrie 2011 22:35
“Why can’t you be happy for me and then go home and talk about me behind my back like a normal person? “
De la producatori Superbad ,Knocked up…mai apare si Bridemaids care in prima parte e comedie si la un moment dat dadea impresia ca “fetele” au devenit invidioase si doresc si ele un Hangover feminin, noroc cu avionul “deturnat” si nu s-a mai ajuns in Las Vegas.

Din comedie se trece usor la ceva ce seamana mai mult a drama , dar per total “domnisoarele” cel putin cateva dintre ele au un haz mai deosebit si pipereaza uneori felul.

Si tineti-va bine ca dureaza mai bine de 2 ore :) ))

Utube pe 13 Decembrie 2011 18:51
Mda...
Multe dialoguri tâmpe care mi-e greu să cred că, în viaţa reală, le-ar susţine două femei care au cât de cât ceva în cap.
Unele faze comice sunt duse spre exagerare, devenind hilare, probabil pentru a smulge spectatorului raţional o fărâmă de râs generată mai mult de prostia personajului decât de ineditul situaţiei.
Nota primită este exagerat de mare atât pe IMDB cât şi pe Cinemagia.
În rest e de bine!

wildinthecountry pe 17 Noiembrie 2011 16:19
un film bun
Spre suprinderea mea..mi-a placut filmul.
Stiu ca se spune ca este un film strict pentru femei dar eu l-am putut vedea si nu sunt gay.
Cele mai comice si in rol au fost Kristen Wiig si Melissa McCarthy.
Eu zic ca dupa Crazy stupid love si Horrible Bosses l-as situa pe locul 3 pentru comedia anului.
Hangover 2 nu se pune caci a fost slab si previzibil.

dani_stop pe 28 Septembrie 2011 21:28
Am ramas cam dezamagit la filmul asta. In trailer parea mai interesant. Cum spune si nota 4: momente bune, dar atat
lav pe 17 Septembrie 2011 00:23
overrated
de ce naiba are 7.5 p imdb??merita maxim 6 si stiu filme f bune care au abia peste 7 p imdb....deci s-a dus cu orientatul de acolo pentru mine...cat despre film...previzibil...glume aiurea(asta o fi insemnand comedie pt adulti?mai bn vad stan si bran)...nunta tipic americana cu 1000 de chestii supraevaluate...si 2 domnisoare care se bat cap in cap ca doua gaste...fara sa tina cont de tipa care tre sa se marite....ar fi fost mai fain daca ea era un fel de bridezilla si facea urat...cred ca as fi ras mai bn...in orice caz nu ma mai iau dupa imdb cand vreau sa mai vad un film...singura faza la care am ras cu pofta e atunci cand annie la petrecere infuleca asa zis gigantica prajitura kitchoasa in forma de inima...
Yasmina001 pe 03 August 2011 17:37
frumos
excelent film pentru o zi de duminica si nu numai. o comedie buna abundenta in scene hazlii si cu o morala pe masura. recomand mai ales pentru femei.
Criystina86 pe 2 octombrie 2011 18:24
Daca asta e film excelent.....vaiiiiii....o prostie
Yasmina001 pe 6 octombrie 2011 15:22
Pentru mine tot un film excelent ramane.
xDeiu pe 18 Iunie 2011 18:22
o sa il vad in curand. sper sa fie bun. din cate am auzit merita vazut
MrJuVe pe 23 Septembrie 2013 00:18
Încă o vomă de film. Cine finanţează astfel de oribilităţi?!?! Şi cum naiba să aibă 2 nominalizări la Oscar?! Chiar aşa rău am ajuns...
Madyss pe 23 Aprilie 2012 02:03
Nu mi-a placut,este un film slabut. Nici personajul principal nu mi-a lasat o impresie prea buna. Singura chestie bestiala din acest film este interpretarea Melissei McCarthy.
mikoto pe 11 Aprilie 2012 20:27
Extrem de dezamagitor filmul! chiar credeam ca o sa fie o comedie calumea,dar de unde!Filmul este foarte superficial,cum numai americanii puteau sa faca.:glume de 2 lei si niste dialoguri gretoase care ar trebui considerate comice.Per total,o comedie de duzina,fara pic de umor adevarat!
Larisa2506 pe 14 Ianuarie 2012 18:25
Dezamagitoare si cam stupida aceasta comedie. E o pierdere de timp.
Mihai2508 pe 27 Decembrie 2011 10:02
Inceputul e dezastruos, dupa care filmul devine mai bun, dar din pacate cand ajunge la final iar scade valoarea acestuia. Ma asteptam sa fie un film mult mai bun, insa nu prea merita sa-ti pierzi timpul ca sa-l vizionezi.
elmedico pe 09 Noiembrie 2011 10:00
Spre surprinderea mea o comedie destul de buna, si nu e cu barbati! &Ești cea mai populara& :))
kakapiciu pe 22 Octombrie 2011 16:44
Foarte bun filmul. La final iti lasa acel zambet pe fata care tiai dori sa il ai toata ziua.
Sorin87 pe 17 Octombrie 2011 20:22
Bridesmaids
Iniţial am crezut că face parte din categoria "să fie acolo", însă făcând excepţie de unele glume porcoase sau forţate a rezultat o comedie bună, la care nu m-am plictisit.nota 10
Manusa pe 02 Octombrie 2011 15:07
Un film care mi-a placut, un film bun si amuzant care a avut multe momente bune. Ma asteptam la un film mai slab, dar nu a fost asa.
Printesa_79 pe 13 Iunie 2011 19:22
Foarte intresant! Voi merge sa -l vad cu siguranta!!!
andreea_blau pe 12 Iunie 2011 01:59
mda
De ce ai vrea sa stii cum e deja? Te duci si il vezi
Chrissy pe 13 Mai 2011 20:21
dupa cat am vazut din trailer mi se pare ca e un film numai bun de vazut intr-un weekend cu prietenele:) trebuie sa-l vad!
Casy20 pe 13 Mai 2011 14:13
Abea astept sal vad >:D< ............din cate am vazut din trailer este foarte tare;)
hungry_for_movies pe 12 Septembrie 2011 15:17
foarte bun....The Hangover cu vagin. cea mai buna comedie de ceva timp incoace
dalissya pe 24 septembrie 2011 08:17
nu mi-a placut:(..plictisitor chiar si pt.fete!!
hungry_for_movies pe 8 septembrie 2012 21:57
@Crystina86 draga...nu-ti afisa fasaielile cvasiintelectuale pe aici, da? nu de alta, dar cred ca altele sunt problemele nu faptul ca am numit eu filmul asta ¨the hanogver cu vagin¨. si nu ma lua cu eliade, ca am citit mai mult in cei 18 ani ai mei decat ai citit sau vei citi tu in toata viata. te pup! :))
purplelyna pe 11 Mai 2011 11:52
the hangover feminin ladies and gentlemans :)) abia astept sa il vad....
pandora47 pe 14 August 2020 22:51
O porcărie! Regret ca mi-am pierdut vremea cu filmul ăsta care nu are niciun mesaj și care nici comedie nu este.
pisicuta1 pe 28 Martie 2018 23:32
o comedie simpatica daca vrei sa ti pierzi
timpul cu ceva relaxant!