Păreri You Will Meet A Tall Dark Stranger

Vei întâlni străinul din visele tale

mihaelatb pe 15 August 2012 14:35
hotarat lucru nu rezonez cu filmele lui Woody Allen!
Filmul se inscrie intr-o serie de "vizitati" orasele Europei.
Dupa Barcelona, Paris-eu le scriu in ordinea vizionarii mele- urmeaza Londra. Povestirea este buna, dar umorul...se incearca a fi unul englezesc, dar iese unul american cu iz ...evreiesc.
Nu vreau sa se creada ca sunt contra, dar nici Anthony Hopkins, nici Antonio Banderas nu s-au simtit in largul lor. Pareau bagati cu forta, nu faceau parte din peisaj.

Blu3sky pe 02 Februarie 2012 17:12
plictisitor si fara punct culminant.
Te mai si lasa la final fara vreun deznodamant. Enervant.

lili22 pe 18 Octombrie 2014 22:12
slab
De la un regizor de talia lui Woody Allen ma asteptam la ceva mai mult , mai ales cu atitea vedete la un loc.
Florina1976 pe 25 Noiembrie 2012 12:49
iluzii
E un film relaxant, placut care nu m-a plictisit deloc, presarat cu umorul specific lui Woody Allen. Eu il recomand daca doriti sa va amuzati, pe tema soacrei(Helen), a sotului divortat in etate care traieste iluzia ca este inca tanar si in forma sa multumeasca o tinerica...
Sorin87 pe 25 Noiembrie 2012 10:24
You Will Meet A Tall Dark Stranger este o comedie reusita mai ales ca are unele faze haioase care te binedispun, este ideal de vazut intr-o dupamasa cu familia
margott pe 16 Noiembrie 2012 23:40
Acelasi stil a la Woody Allen, multa vorbarie fara sa transmita nimic, un fel de invarteala in jurul cozii. E adevarat ca fata de alte filme ale lui, You Will Meet... mi s-a parut a fi un pic mai spiritual, si-n plus, are niste actori carora se vede ca le-a facut placere sa joace in film. Merita vazut, poate mai mult de cei carora le e pe plac stilul lui Allen.
Hannibal88 pe 05 Iunie 2012 15:16
So... Allen !
Cu 4 premii OSCAR ( ultimul fiind luat cu " Midnight in Paris " [ 2011 ], la categoria: Cel mai bun scenariu original ) si alte 19 nominalizari, Woody Allen, e considerat unul dintre cei mai buni cineasti ( scenarist, regizor, actor, actor de televiziune, producator ) ai cinematografiei mondiale, chiar.
Referitor la acest film, se stie din start, ca Allen nu face filme, ca sa zic asa, comerciale, ci pur si simplu artistice, adica, ca si cum nu l-ar interesa cat incaseaza dupa filmele sale, el nu e vanator de box-office-uri, o calitate rara in ziua de azi, demna de admirat, pentru ca el face, cea ce cu adevarat este un film.
Nu degeaba are o distributie distinsa ca : Sir Anthony Hopkins, Antonio Banderas etc.
In fine...
Allen nu e regizor de filme, gen: Avatar, Transformers, Harry Potter, The Expendables etc. cea ce, intradevar, nu il face " digerabil "
citeşte

myram pe 25 Ianuarie 2011 19:34
interviu cu Woody Allen
Iata ce spune Woody Allen despre ideea din spatele filmului, intr-un interviu.

kakapiciu pe 06 Ianuarie 2012 23:57
Cam slab acest film. Indeea in sine este interesanta dar restul filmului este plictisitor.
mumbling pe 08 Septembrie 2011 22:23
Crapy movie...:( Ma asteptam la ceva mai bun, dar a fost cam boring...
iuliasabina pe 26 Iunie 2011 14:33
La inceput mi s-a parut bun, dar dupa am inceput sa ma cam plictisesc, devenise prea pevizibil .
fantasy_anna pe 10 Mai 2011 18:01
exact: MONUMENT DE PROSTIE!
daca m'ar fi atentionat cineva inainte nu m'as fi uitat la asa ceva...nici nu are pic de comedie, nici nu pot sa il numasc 'film', e o foarte mare prostie!
8vious pe 06 Martie 2011 02:04
Film bun...are momente misto are si minusuri dar per total merita vazut!!!!!!!
Go 1 2