Păreri Wish I Was Here

(2014)

Rolul vieții mele

mytzusky pe 26 Octombrie 2014 00:27
Un film bun, nimic iesit din comun dar bun de urmarit. Cativa actori de umplutura totusi, doar ca sa atraga atentia. Filmul e deja up pe torente, foarte tarziu apare in Romania. 8/10 o sa-i dau.
mihaelatb pe 08 Noiembrie 2014 18:40
un film despre importanta familiei,mai ales intr-o comunitate iudaica. Lupta dintre traditionalismul batranilor si dorinta de schimbare a tinerilor.Teama de inot si dezgolire, si alaturarea simbolica de Yentl.
Kate Hudson are un rol... nesemnificativ, nu in naratiune, ci in profunzimea actiunii. Zach Braff nu ma impresioneaza cu jocul sau, cei care mi-au placut au fost Josh Gad si Joey King. Se pare ca este o datorie sa aduci un omagiu comunitatii din care vii, dovada The Jazz Singer, Yentl, culminand cu Schindler's List. Zach Braff, ca regizor, nu face exceptie.

XShadowX pe 18 Martie 2015 15:22
Bv Zach Braff !
Nu ma asteptam sa fie talentat si ca regizor , il stiam ca si un actor bun , talentat . Imi place acest film al sau si il recomand tuturor pentru ideile si pentru distributie ;)
xerses pe 12 Februarie 2015 17:42
Mie mi-a placut filmul pentru ideile pe care le transmite: cum sa-ti infrunti temerile si sa traiesti asertiv.
Sonny00 pe 18 Februarie 2015 12:27
Eu unu am vazut filmu asta la cinema, nu recomand, ma plictisit rau de tot!!!!!