Păreri What's Eating Gilbert Grape

(1993)

Necazurile lui Gilbert Grape

CristiN pe 01 Februarie 2011 22:24
Frumos filmul . Mi-a placut . De vazut si de adaugat la colectie.
monica.alexandra pe 19 August 2021 15:27
Un film pe alocuri cam plictisitor si foarte trist
alexreviews123456789 pe 21 Aprilie 2021 11:18
Un film destul de bun si emotionant, care merita vazut.
bizonul pe 15 Iulie 2020 07:45
Este singurul film din multele, cu acest Johnny Depp, care mi-a atras atentia. Este despre noi , despre viata omenesca cu bune si rele. Aici pare totul normal, in comparatie cu celelalte filme ale actorului unde anormalitatea este la ea acasa.
MindOfTeo pe 12 Iulie 2020 13:55
Johnny Depp ,Leonardo DiCaprio si toti ceilalti joaca exceptional.
levy_nagy pe 21 Iunie 2020 12:24
O mizerie de film. Ma mir ca am putut să l urmăresc până la final. ????????????
VanHelssing pe 17 Mai 2020 15:49
Un rol extrem de greu pentru Leo, dar destul de bine interpretat de el, cam greu să intri în rol de redus mintal, cum a făcut și Dustin Hoffman în Rain Man!
niggeremall pe 06 Mai 2020 17:25
deci dupa ce am citit sinopisu m-as uita la filmu asta numa ca sa-l vad pe dicaprio retardat. chiar mi-a starnit interesul.
niggeremall pe 12 iunie 2020 15:58
e o drama. nimic de ras in filmu asta inafara de faptul ca si-o trage deep c-o casnica neurotica. e un mic mister de unde se inspira unii sau de ce scot chestii d-astea la tv. scarboasa audienta se uita si apreciaza asa ceva oricum. telenoveliste probabil si cine mai stie ce categorii de nici nu stiu cum sa-i numesc, sa-i bag pe toti in acelasi tomberon.
niggeremall pe 15 iulie 2020 17:50
un sinopsis aproape foarte bun care acopera bine filmul. da ca o mica paranteza, eu obligatiile alea familiale si detasarea de ele le-as traduce cam in felul urmator. adica asta a omorat-o pe ma-sa si i-a dat foc in mama dracu ca dupa aia sa plece cu aia din rulota la dracu-n praznic. deci nu stiu da pe undeva jigsaw e mic copil. adica e usor sa gandesti o baliverna de asta, da gandeste-te cum e sa n-o gandesti si sa-ti iasa atata de bine. se stie ca inconstientul e vast dar cand iese o chestie d-asta geniala din el incepi la modul serios sa te intrebi cat de mult mai conteaza raportul cantitate calitate cand practic amandoua sunt la superlativ. bine, omul filmului era unul simplu cu viata lui de zi cu zi dar cand lucrurile sunt expuse si ies in felul asta, nu stiu sigur cine ar trebui sa concureze la categoria cel mai sinistru film de crima(premeditata?), regizorul, scenariu sau producatorul.
Dragos.87 pe 09 Aprilie 2019 20:27
Un film emoționant,frumos care te pune pe gânduri în mai multe privințe...Leonardo di Caprio face un rol magnific iar Johnny Deep completează totul...Il recomand tuturor!!
lili22 pe 25 Mai 2018 18:36
Un film cu o nota mult prea mare pentru valoarea sa.Viata unei familii cu problemele ei.Leonardo di Caprio joaca bine ,dar asta e meseria lui pentru care este platit.
margochirila24_69 pe 04 August 2017 11:35
Viata cu toate ale ei!!! Nu stiam despre acest film. L-am cumparat pentru regizor si distributie, criterii suficiente in acest caz. Mi-a placut foarte mult. Desi are mai mult de 20 de ani, cred ca poate fi vazut si placut si peste inca 20 de ani!!!
andystarx pe 05 Decembrie 2015 22:58
Desi nu este o capodopera,filmul este destul de bun,mai bine zis chiar dramatic !Este vorba si despre o relatie puternica a unei familii adevarate !Di Caprio a jucat remarcabil,iar Depp de asemenea !Merita vazut macar odata !
FlutureZburator pe 24 Iunie 2013 15:16
Un film emotionant, iti lasa o urma pe suflet. Merita vazut!
alexa2994 pe 08 Aprilie 2012 12:30
Povestea filmului este una interesantă iar acțiunea este una realistă. Jocul actorilor mi s-a părut foarte bun și fiecare și-a făcut treaba cum trebuie.
Salbaticul pe 21 August 2020 18:25
50 caractere,50 caractere,50 caractere,nu am înțeles nicio iotă din această dramă,unde Leu de Capră face pe nebunul. Cât p'aci să adorm în fotoliu la filmul ăsta=2.
narcisson pe 27 Iulie 2015 14:50
Mi-a placut, dar trebuie sa recunosc ca ma asteptam la ceva mai mult. Desi e o drama in adevaratul sens al cuvantului, poate ca in ochii mei a scazut pentru ca nu am o foarte mare stima pentru acele ''balene esuate'', cum chiar fiul isi denumea mama; uneori chiar imi provocau scarba anumite scene. Nu inteleg cum poti ajunge in halul acela fara sa ai probleme fiziologice.
Revenind, nu m-a uimit cu nimic, o drama care a curs lent spre sfarsitul trist dar asteptat. Johnny Depp, o aparitie destul de ciudata pentru mine, (mai ales ca nu am vazut prea multe filme cu el) cu acel par valvoi. Dar per total, un rol bun al sau, transmite niste emotii puternice si reuseste sa faca spectatorul sa empatizeze cu el.
Pe de alta parte, Leo Di Caprio a fost absolut genial in probabil primul sau rol cu adevarat bun. De fiecare data am considerat ca este incredibil de greu sa interpretezi un… citeşte

Go 1 2