Păreri Virtuosity

(1995)

Virtuozitate

Irina_fire pe 14 Mai 2010 20:25
Nu inteleg de ce nu v-a placut. Ei doi joaca extraordinar, este bine realizat si amuzant. E o placere sa-i vezi pe oricare din ei jucand.
anonymous.6229028630c4f pe 03 Ianuarie 2014 19:23
pssst pe 26 Aprilie 2004 15:29
Un film exceptional, privit ca SF de actiune. In cazul in care credeti ca este o drama psihologica, in care personajele au probleme de ordin ideologic si exista un mesaj moralizator, mai bine nu va duceti la el!

Nu! este un film care isi stie locul: Virtuosity is the name and Entertainment is the game! Dar este unul de buna calitate. Desi Washington si Lynch sunt daca nu capioni in platitudine cel putin neconvingatori.... macar avem parte de o revelatie: Russell Crowe.

Da! Mi se parea mie cunoscut de undeva cind il vedeam in Gladiator sau The Insider sau in Proof of Life ca il stiu de undeva, de cind nu era asa in voga! In acest film este perfect: charismatic, spectaculos, imprevizibil si... ucigator de eficient (etc.)

Nu-mi mai ramine de spus decit ca de atunci RC promitea!

Deceoare pe 25 August 2014 23:31
UN S.F. PENTRU COPII
Un S.F. atat de prost realizat . La filme proaste folosesti cativa actori mai buni ca sa ridici cota .
Bayard pe 11 Iulie 2011 02:21
Filmul este foarte slab. Russell Crowe este ingrozitor. In primele lui roluri nu era un actor extraordinar, a avut un progres fulminant.... insa chiar si-asa nu se explica filmul asta. In cazul lui Denzel macar pot spune ca nu l-a ajutat scenariul....
silv_xd_tweety pe 22 Aprilie 2010 23:27
Hidos de prost
denzel+russell = dezastru ..

asemenea actori intr-un film atat de slab ....

LUciS pe 04 Mai 2004 10:59
Un film slab pe care te atrage sa-l vezi doar numele actorilor. Pare mai mult un SF de televiziune facut pentru a mai umple timpul pe SciFi Channel & Co.
matew10 pe 01 Aprilie 2022 11:32
Perfect rolul negativ al lui Crowe. Pentru cei pasionati de actiune merita chiar daca e cam simplist. Conceptul ala cu Death TV nu e prea departe de știrile pe care le primim zi de zi. Cine le evita bravo lui. Macar în film e sincera treaba, verde'n fata, adică moartea vinde bine, e un "profesor" ce nu tine cont de nimeni si de nimic. Revenind la film coloana sonora antrenanta, te tine cu sufletul la gura.
andystarx pe 12 Ianuarie 2018 19:49
Un film sf ,mediocru as spune,nici bun,nici foarte rau,ceva actiune,insa nu m-a impresionat ,decat poate rolul negativ facut de Crowe!
user-5eb8739b2c68b pe 11 Mai 2020 00:37
Mai bine va uitati la protv.Las Fierbinți scrie pe voi.Criticii pulii
blitz43 pe 04 Mai 2004 11:27
daca referitor la numele actorilor mai am dubii (câteodata), la fizicul lui Kelly Lynch deloc.:)
Spikos pe 14 Octombrie 2013 08:06
Un SF care se adreseaza exclusiv impatimitilor genului , noi ceilalti am apreciat mai mult actiunea care n-a lancezit , in rest totul a fost SF .