Păreri Unorthodox

(2020)

Neortodox

evaalbertina pe 27 Aprilie 2020 02:05
Actrița israeliancă face tot serialul. Rar vezi un actor care să dea atâta forță unui personaj.
roxxy pe 20 Aprilie 2020 18:25
Un mini serial foarte bine facut, actrita joaca super. Merita vazut.
imagine pe 30 Noiembrie 2020 09:48
Musai de vazut!
Foarte interesenata miniseria, trateaza un subiect pe care nu l-am mai vazut pana acum dezvoltat. Am aflat multe despre lumea ultraortodocsilor evrei (un soi de amish israeliti).

Actrita principala, insa, este incredibila. Rar am vazut pe cineva care sa transmita atata emotie intr-un rol.

Am vazut aceasta miniserie imediat dupa Queen's Gambit. Poate sunt subiectiv, dar desi mi-a placut foarte mult si acela, parca Unorthodox este mai bun iar actrita principala joaca mai bine decat Anya.

loly_lory pe 10 Noiembrie 2020 17:45
Avand in vedere subiectele abordate in ultima perioada un nou suflu e bine venit, plus unde mai pui ca e inspirat si din fapte reale.
corinamandescu pe 18 Octombrie 2020 19:31
foarte bun serialul, merita vazut, conflicyt de caractere, moduri de gandire, civilizatii.
deinteres.ro pe 09 Mai 2020 00:25
De fapt este vorba de iudaism, nu de „ultra-ortodocsi”....dar manipularea funcționează!
bogdanbgd06 pe 10 mai 2020 13:16
Nu am văzut filmul, dar eram sigur din descriere!
imagine pe 30 noiembrie 2020 09:51
Conform unui dictionar: Ortodox - conform cu principiile tradiționale ale unei doctrine, ale unei dogme etc., considerată ca fiind singura adevărată; (despre oameni) care urmează cu fermitate (sau dogmatic) o asemenea doctrină. Daca mai ai nevoie de traduceri, sa ma soliciti :)