Păreri Transformers

Transformers - Războiul lor în lumea noastră

Daniel Zota pe 31 Octombrie 2005 08:34
Este foarte K lumea
Florin pe 02 Octombrie 2006 02:02
am si eu o intrebare ....filmu e facut dupa desene?:|
tony lautaru pe 02 Februarie 2007 23:11
e super filmu cu toate ca este facut dupa desene animnate. eu ai dau *****stele
Mirea Marian pe 17 Februarie 2007 13:54
este beton filmul.
cand este premierea ?

Prince of Persia pe 20 Februarie 2007 14:22
Trailer-ul este super fain, iar efectele uimitoare. Abia ashtept sa vad shi cred ca va fi blockbuster, mai ales ca este regizat de Michael Bay. Este facut dupa desene, insa doar unii roboti sunt de acolo, restul este diferit shi mult mai multa actiune.
johnny cosero pe 28 Aprilie 2007 21:24
am vazut trailerul la film si mi se pare super misto iar pentru amatori filmul nu e facut dupa desene animate,e facut dupa o banda desenata ceea ce e o diferenta...........numai respect ............la revedere
sneaker pe 21 Mai 2007 10:04
Michael Bay nu ar fi reusit sa faca o asemenea productie fara Steven Spielberg...asa ca sa nu uitam de el..filmul o sa aibe un mare succes la fel cum o avut si desenele si fanii stiu asta..parerea mea ca merita mai mult de 5 stele..asteptam productia..si maybe si o continuare :D
bogdan pe 21 Mai 2007 23:24
e marfa :D
andreiclawhammer pe 27 Mai 2007 03:27
hehe,știți ce a spus Michael Bay într-un interviu,citez "I have the same feeling directing this,just like I used to have when I did Armageddon",un film foarte bun,Armageddon asta,dar totusi un pic prea comercial... I have a bad feeling about this...
johnny cosero pe 20 Iunie 2007 17:09
am mai vazut un trailer si acum e preferatul meu in materie de filme pentru 2007 dupa piratii...........la ce buget are sa u facut niste efecte speciale de invidiat.........mai e putin pana pe 3 iulie;).............la revedere
andrei pe 29 Iunie 2007 12:26
Asta nu a fost difuzat pe Cartoon Network? Asta inseamna cinematografie acum? Inlocuim talentul cu efectele speciale? Pacat ca sunt oameni care cumpara bilete la cinema pentru asa o porcarie. Am ocazia sa il vad gratis dar timpul meu e mult prea pretios. Prefer sa mai vad inca o data California Dreamin`(nesfarsit).
Mosor Vlad pe 29 Iunie 2007 15:36
Asta inseamna cinematografie acum, daca tu inca nu ti-ai dat seama majoritatea filmelelor care au avut succes enorm au fost pline de efecte speciale ca trilogia LOTR, si asta nu o spune nu numai incasarile pe care le-au luat, ci si oscarurile pt. ca daca tot se poate face efecte speciale mai realiste dc sa nu faca ??? Sau mai bine era un om imbracat intr-un costum cu gheare, unde toata actiunea se intampla intr-o incapere sau doua? Ma refer la filmu Doom, unde sincer a fost o dezamagire.
Marian pe 03 Iulie 2007 14:07
Super film. Mai ales pentru un fan comic book.
gurita laurentiu pe 05 Iulie 2007 03:10
este un film excelent cu o serie de efecte foarte reusite cred ca 5 stele nu sunt de ajuns
Nicushor pe 05 Iulie 2007 18:25
Super film,merita vazut 100%
tyby pe 05 Iulie 2007 20:55
puteti sa spuneti ce vreti da filmu e super tare
Flavius pe 06 Iulie 2007 00:36
Am vazut filmul..........n-am cuvinte....efecte speciale la greu.....merita vazut.Dak ar fi sa-i dau o nota i-as da -A.......deci merita vazut.....prin ce mijloace asta ramane de vazut
Popescu Ionut pe 07 Iulie 2007 00:40
din cate am vazut in trailer e super tare filmul.....si am sa merg sa-l vad orice ar fi
bubu pe 07 Iulie 2007 01:49
film relativ bun mai ales partea de final care a ridicat filmul cu o "treapta" in ochii mei
gyges77 pe 08 Iulie 2007 22:05
Total lipsit de valoare cinematografica.
bodo_jigsaw pe 09 Iulie 2007 22:14
efecte inabusitoare intr-adevar, insa Spiderman 3 il intrece [la efecte].
astept sequel-ul :d

Mistocea pe 17 Iulie 2007 00:00
Dupa parerea mea filmul asta ar trebui interzis persoanelor peste 10 ani si care nu sunt fani Jetix.
BoB pe 17 Iulie 2007 14:39
Sincer nu pre mi-a placut ... e un film mai mult pt copii de sub 14 ani :| in fine ... isi merita doar 3 stele :| sorry.
Bogdan pe 17 Iulie 2007 23:59
tare..f tari sunt efectele...da imi place k vb super engleza roboteii..:))..5 stele din partea mea...mai da cum o cheama in realitate pe Mikaela???!!!
pui pe 18 Iulie 2007 01:26
frumos si interesant
Kriss_Kringle pe 24 Iulie 2007 16:33
Cand citesc ca unii zic ca filmul n-are valoare cinematografica ma gandesc oare de s-au mai chinuit sa scrie un coment aici.In primul rand filmul e despre un razboi intre roboti,deci din start nu e un film artistic ci un film in care se pun in valoare efectele speciale.Multi au zis ca filmul este stupid si juvenil...asta pt cei ce nu cunosc benzile desenate si serialul animat deoarece e destul de greu de inghitit cand vezi niste roboti care vorbesc la fel ca oamenii care au aceleasi gesturi si folosesc jargoane dar dupa ce accepti asta si te uiti la film e unul foarte entertaining.Un film de vara de actiune cu multe explozii si efecte speciale!
johnny cosero pe 11 August 2007 21:34
acum am venit de la cinematograf...........e marfa filmul..........vi-l recomand cu placere
respect:*

crashyou pe 20 August 2007 18:11
E un fimm pur de actiune. Chiar si asa exista si o multime de replici mai mult sau mai putin amuzante care mai destind atmosfera (a se revedea atitudinea presedinteui sua din film). In rest f multa actiune efecte speciale incredibile. O adaptare reusita.
Andrei pe 24 August 2007 16:10
5 stele no comment.L-am vazut si rupe.Cel mai tare film din 2007 si cel mai tare film de la AVP incoace.Merita toate aplauzele de la generic.Michael Bay si Spielberg sunt doua genii a cinematografiei.
Mihai pe 29 August 2007 16:27
Cel mai bun film SF facut in anul 2007 , abia astept sa apara partea a doua :X :X :X
aiftincai pe 9 decembrie 2010 20:10
mare dreptate ai frate
gabonne1 pe 01 Septembrie 2007 19:04
Daca as avea 10 ani si m-as juca cu robotzeii, probabil ca Transformers ar fi pentru mine un "must see". Ca adult insa, nu pot decat sa remarc penibilitatea scenariului, si chiar a efectelor speciale (sunt destule momente in film cand se bat robotii intre ei si cred ca doar un fan adevarat poate sa-i identifice in aglomeratia aia de pixeli si megapixeli).
raul pe 24 Septembrie 2007 00:07
O capodopera din punct de vedere al efectelor speciale, jur ca daca nu stiam ca asta sunt nu credeam sa-mi spuna oricine, impecabil realizate. Cei care stiu cat de cat ce e 3DSmax, Maya etc. vor fi deacord cu mine. Per ansamblu un film de 4 stele, al doilea pe ziua de azi, n-a fost o zi rea :P. Nu faceti greseala sa va asteptati la nu stiu ce scenariu sau joc actoricesc, cred ca se vrea doar un SF usor de urmarit, fara mari pretentii, ajutat de niste efecte speciale la care baietii (fete, nu stiu) au aratat ca se pricep. Dupa mine, le-a iesit din plin, am savurat fiecare moment al filmului. Nu acord 5 stele, deoarece aceea e o categorie speciala, sunt putine filmele care au reusit performanta asta in ochii mei, dar daca ar fi sa punctez pe genuri de filme, acesta ar fi pe primul loc la categoria lui , la distanta maricica de restul.
rares mol pe 16 Octombrie 2007 22:19
un film pentru toata familia, foarte misto... bine lucrat, creionat intr-o dimensiune precisa, actori foarte talentati! excelent!
mu_zz_i pe 27 Octombrie 2007 00:01
Un film care este pe locul 19 la incasari all time in SUA, peste 300 mil. $. Are parte de niste efecte speciale pe care nu leam mai vazut in nici un alt film. Eu nu am urmarit desenele asa ca nu am de unde sa stiu despre ce era vorba in ele insa cred ca nu lea facut de ras. Se pare ca vom avea si o continuare in 2009.
gigi b pe 27 Octombrie 2007 17:43
cred ca este destul de inovator ca film cu aces film a adus un aer proaspat in film
liviu pe 23 Decembrie 2007 12:32
un film bun , nu foarte special deoarece s-a pus mult accentul pe SF
aanonim pe 16 Ianuarie 2008 16:45
E cel mai tare FILM al anului. E beton si tare.
Salajean Razvan pe 16 Ianuarie 2008 20:22
E cel mai tare film e tare.
anonim pe 19 Ianuarie 2008 10:27
Cel mai misto FILM al anului
Calin pe 07 Aprilie 2008 18:08
film mediocru
ce mi-a placut la el a fost actiunea si efectele speciale, povestea nu
si nu am priceput care a fost rolul la tipa aia din film, numa asa sa arate bine pe ecran?

Sid pe 18 Aprilie 2008 22:03
f tare is facuti robotii,imi place
Cristi Weed pe 08 Mai 2008 21:27
Efecte speciale incredibile ! Eu zic ca ar fi meritat un oscar pentru asta ! Melodia : "what have i done" se potriveste perfect cu finalul peliculei !
marius93 pe 14 august 2009 10:07
Da, e super melodia. Baietii de la Linkin Park au facut o treaba nemaipomenita!
claudiu-daniel pe 11 Iulie 2008 11:39
foarte bun filmul efecte bune povertea in general superba merita vazut.
vlad pe 23 Iulie 2008 11:19
mi a placut mult acest film
metin2love pe 21 mai 2010 21:20
ti-a placut mult acest film dar ai dat nota 2?
Doros pe 28 Iulie 2008 21:55
Acesta este singurul film de la Lord Of The Rings care m-a facut sa ma scol de pe scaun si sa raman uimit de ceea ce vad. Este filmul cu cea mai multa actiune din toate timpurile, nu exista film cu atata actiune si efecte speciale, nici Lord Of The Rings nu se ridica la nivelul lui la acest capitol. Este pur si simplu extraordinar. Este genul de film pe care il voi vedea ori de cate ori am nevoie de actiune. Bestial intr-un cuvant, ce mai!!!
Doros pe 06 August 2008 12:55
Premiile oscar sunt vrajeala !!! Cum poti sa acorzi premiul oscar in anul 2007 pentru efecte vizuale filmului Golden Compass si nu lui Transformers? Pt aceea care au dat premiul, pt ei efecte vizuale inseamna un urs polar si niste spiridusi. Hai daca ar fi primit Piratii in Caraibe sau Spiderman 3 as mai zice, dar nici asa nu este alt film cu mai multe si mai bune efecte vizuale. Eu numai cred in oscaruri si toate prostiile astea, mai bine s-ar lasa de meserie.
Scorpiosv pe 28 februarie 2013 02:37
premiile oscar se dau pe baza povestilor reale in general si pe baza unor povesti cat mai apasatoare...oricum multe dintre premiile oscar se dau pe pile,bani si nu pe valoare...e plin de filme de tot rahatul care primesc premii oscar
Dragosh02 pe 15 Septembrie 2008 01:35
nu k voi ati luat-o razna cu totii...Deja mintea mea refuza sa priceapa cum o cretinitate k filmu asta a luat 3 nominalizari la oscar.E mai rau decat in bancurile cu culmi.Au ajuns copii de 10-14 ani sa faca legea in industri filmului ??? Dupa premiile din 2007 pot zice linistit acum,k nu o sa mai vad un film doar pt k are premii sau nominalizari la oscar.In stilul asta sunt sigur k in 2011, Spiderman partea a 3024 ,va lua peste 11 premii oscar, si la restul categoriilor nominalizari.
par4zi7u pe 13 septembrie 2009 21:16
esti prea prost omule !!!
michael_x pe 7 martie 2016 18:09
Vai mata :|
marius pe 21 Octombrie 2008 21:09
Un film fascinant, un film pe care ai vrea sa il revezi si a doua oara, un film cu multe momente comice de bun gust....un film frumos.
LLL pe 22 Octombrie 2008 16:28
Un film ce aduce un suflu nou genului, reuseste sa arate ambele lumi, cea realizata prin efecte speciale dar si pe cea reala, a oamenilor marcati de ceea ce vad. Totusi, era si mai bine daca se punea mai mult accentul pe sentimente,in rest numai de foarte bine ! Actiune la maxim, poante bune in momente bune.
Besoiu Ovi pe 20 Decembrie 2008 00:22
cel mai tare film kare lam vazut deabia astept partea a2a excelent filmu 5 stele

Film - Transformers

Transformers