Păreri Transformers

(2007)

Transformers - Războiul lor în lumea noastră

alali pe 18 August 2014 23:10
Sacrificiul de a vedea astfel de filme pentru pura placere a copilului..
Daca ai copil, cateodata esti nevoit sa faci si astfel de sacrificii. Noroc ca nu am avut prea mult de citit . Deh! scenariul prost bata-l vina. Dar daca e musai, cu placere...
Filmul?! Slab! Foarte slab! Mult mai bun e un spiderman, un batman (chiar si primul), sau mai departe, un superman (asta e deja arta), un orice alt film de gen...
Efecte speciale?! In afara de calitatea impecabila a transformarilor (mai putin ala rau), unde sunt fenomenalele efecte speciale?! Lupta dintre cele doua tabere este aproape inexistenta. Scenariul este atat de ireal incat nu ai cum sa intri in atmosfera filmului. Nici daca te duci cu mintea deschisa, goala si ... tampa. Pregatita practic pentru film. Nimic. Mai usor mi-e sa cred ca Batman sare de pe un bloc si ii atenueaza caderea pelerina, sau ca placa Spiridusului chiar poate sa zboare iar el sa faca airdiving....
Actiunea… citeşte

DarkTroianu pe 10 Iunie 2009 18:00
@Lewis85
Poate ne spui si noua de ce nu ti-a placut...
Oricum, filmu exceleaza prin efecte speciale si prin povestea, care sa fim seriosi, CUI nu ii placea transformers in copilarie?

EugenLaurentiu pe 10 octombrie 2010 22:24
mie nu`mi placeau desenele astea dar filmu` e belea !!!
spanac2015 pe 26 octombrie 2011 10:32
Tare Tare prima parte , parca celelalte 2 nu se ridica asteptarilor
Marakanu pe 02 Iulie 2009 22:00
Transformers
Filmul este super tare..merita vazut si nu te plictiseste deloc!
vlad199030 pe 02 Iulie 2009 20:57
filmul este o capodopera.nu-mi pasa de parerile celor care spun ca e o porcarie.porcarie sunt ei!!!
marian_007bond pe 6 iunie 2010 09:52
AI MARE DREPTATE
cinemagiade10stele pe 20 noiembrie 2010 03:32
bine zis vlad bv respectele mele frate :)
Dragosh02 pe 15 Septembrie 2008 01:35
nu k voi ati luat-o razna cu totii...Deja mintea mea refuza sa priceapa cum o cretinitate k filmu asta a luat 3 nominalizari la oscar.E mai rau decat in bancurile cu culmi.Au ajuns copii de 10-14 ani sa faca legea in industri filmului ??? Dupa premiile din 2007 pot zice linistit acum,k nu o sa mai vad un film doar pt k are premii sau nominalizari la oscar.In stilul asta sunt sigur k in 2011, Spiderman partea a 3024 ,va lua peste 11 premii oscar, si la restul categoriilor nominalizari.
par4zi7u pe 13 septembrie 2009 21:16
esti prea prost omule !!!
michael_x pe 7 martie 2016 18:09
Vai mata :|
Besoiu Ovi pe 20 Decembrie 2008 00:22
cel mai tare film kare lam vazut deabia astept partea a2a excelent filmu 5 stele
margott pe 07 Ianuarie 2012 19:48
De vazut doar pentru efecte, povestea in sine n-are nimic iesit din comun.
Slightly pe 5 aprilie 2013 12:33
Exact. De asta l-am notat cu nota 5. O poveste copilareasca, doar efectele ce sunt de el.
Doros pe 06 August 2008 12:55
Premiile oscar sunt vrajeala !!! Cum poti sa acorzi premiul oscar in anul 2007 pentru efecte vizuale filmului Golden Compass si nu lui Transformers? Pt aceea care au dat premiul, pt ei efecte vizuale inseamna un urs polar si niste spiridusi. Hai daca ar fi primit Piratii in Caraibe sau Spiderman 3 as mai zice, dar nici asa nu este alt film cu mai multe si mai bune efecte vizuale. Eu numai cred in oscaruri si toate prostiile astea, mai bine s-ar lasa de meserie.
Scorpiosv pe 28 februarie 2013 02:37
premiile oscar se dau pe baza povestilor reale in general si pe baza unor povesti cat mai apasatoare...oricum multe dintre premiile oscar se dau pe pile,bani si nu pe valoare...e plin de filme de tot rahatul care primesc premii oscar
dido pe 29 Septembrie 2010 16:15
Slabut!
Film pentru copii,cel mult adolescenti...nici macar ca SF nu merge...
aiftincai pe 9 decembrie 2010 20:09
esti sigur(a)? pai cum vroiai sa fie pentru cei mari? cu roboti ruginiti de mii de ani? ca daca pt cei mici sunt noi si ingrijiti? :)):)):))
robertp1 pe 11 aprilie 2013 22:15
Ce nu suport cand ziceti ca nu este SF, sf acum 30 de ani ce insemna, niste oameni cu masti pe cap? care isi schimbau vocea daca luau putin heliu? :)) s-a inventat calculatorul, acum toate filmele aproape il folosesc ca sa faca efectele speciale
marius93 pe 29 August 2009 08:50
Un recital incantator pentru toti iubitorii filmelor SF si nu numai...
marius pe 21 Octombrie 2008 21:09
Un film fascinant, un film pe care ai vrea sa il revezi si a doua oara, un film cu multe momente comice de bun gust....un film frumos.
LLL pe 22 Octombrie 2008 16:28
Un film ce aduce un suflu nou genului, reuseste sa arate ambele lumi, cea realizata prin efecte speciale dar si pe cea reala, a oamenilor marcati de ceea ce vad. Totusi, era si mai bine daca se punea mai mult accentul pe sentimente,in rest numai de foarte bine ! Actiune la maxim, poante bune in momente bune.
Cristi Weed pe 08 Mai 2008 21:27
Efecte speciale incredibile ! Eu zic ca ar fi meritat un oscar pentru asta ! Melodia : "what have i done" se potriveste perfect cu finalul peliculei !
marius93 pe 14 august 2009 10:07
Da, e super melodia. Baietii de la Linkin Park au facut o treaba nemaipomenita!
dlivium pe 02 Iulie 2009 17:05
Bai Dragosh mai bine te-ai duce sa te uiti la desene animate pe minimax decat sa stai aici si sa comentezi despre ce nu stii. Nu ma intereseaza ce parere ai tu sau alti dependenti de desene animate....filmul asta este foarte bine facut , e un film in care s-au bagat multi bani pentru efecte speciale speciale si merita toate premiile din lume.
cezarika21 pe 04 August 2015 08:31
O imbecilitate fără niciun rost
Două specii de roboți (unii buni și alții răi, ca să fie deosebiți mai ușor) se luptă între ei pe Pământ pentru un cub cu puteri magice. Nu știm nici cine i-a construit, nici cum au ajuns să aibă sentimente, nici cum au ajuns pe Pământ și nici ce rost are acel cub. Miza este aceeași ca a altor câtorva mii de filme: salvarea Pământului.

Filmul, inspirat de o linie de jucării create de două corporații multinaționale, are un scenariu complet idiot, produs al imaginației unor indivizi ce trăiesc mai mult în lumea virtuală și au pierdut legătura cu realitatea. Este o fantezie ineptă, fără a fi și științifică, deci nu este vorba în nici un caz de un film SF. Ce aș putea spune despre film? Acțiunea este simplă și teribil de anostă, în timp ce luptele realizate pe calculator par interminabile. Își trag roboții castane unii altora de… citeşte

bizonul pe 16 octombrie 2016 07:08
Filmul este o idiotenie, cu toate ca "pamantenii"astea de pe la noi,n-o sa fie deacord cu mine. Asa bazaconii prostesti ar trebui interzise. S.F. are si el o limita.
MNarcis pe 12 Noiembrie 2011 23:05
Dragosh02 si Dido sunteti eroii mei, sa va dea Dumnezeu sanatate din belsug :) comentariile voastre m-au facut foarte fericit, este un film bun si cu efecte speciale bune, dar este un film exclusiv pt copii si adolescentii!
FreakDoll pe 02 Ianuarie 2010 20:36
In afara de foarte multi actori cunoscuti si niste efecte speciale foarte bune, nu stiu ce atuuri ar mai putea avea acest film.. Norocul lui e ca a fost foarte mediatizat.
P.S. Megan Fox e absolut superba, dar ca actrita e groaznica.

Sikandar pe 18 iulie 2010 12:48
Groaznică, nu. Mediocră, aş spune, cu oarecare speranţe că poate în viitor ne va demonstra contrariul.
Labrinth pe 28 ianuarie 2012 02:05
Actorul Shia LaBeouf foarte bine jucat!
Gerrard831 pe 27 Martie 2010 22:48
Dupa parerea mea este un film foarte reusit, dar majoritatea se uita la acest film pentru ca joaca Megan Fox.
Lewis85 pe 18 Mai 2009 22:15
cea mai mare PORCARIE vazut in acest mileniu....JUR
Gerrard831 pe 13 aprilie 2010 22:38
vrei un pachet de biscuiti? Te auzi ce spui?.... Dute frate si dati cu tezla in coaie;)
alali pe 18 august 2014 23:14
gerrard, ar trebui intai sa inveti a scrie si apoi sa ai dreptul de a folosi o tastatura, iar mentin2love "i-ai" daca tot vrei sa pari jmecher :))) Asa ai dovedit ca esti doar un papagal. Filmul?! Slab, foarte slab!
Radu1711 pe 03 August 2009 11:44
Radu1711
Merita vazut filmul, actiunea din film te face sa nu opresti filmul nici daca ai de mers pana la baie :-)))))). super filmul
LaFox pe 03 Iunie 2009 22:00
lewis85..
poate porcarie esti tu!!!!!!!ma gandesc si eu..........
jojo55_G pe 30 martie 2010 17:47
esty cel mai prost om ce lam auzit vreodata
LaFox pe 25 august 2010 14:43
jojo scrie CORECT. si tu metin...te bagi ca prostul.
gabonne1 pe 01 Septembrie 2007 19:04
Daca as avea 10 ani si m-as juca cu robotzeii, probabil ca Transformers ar fi pentru mine un "must see". Ca adult insa, nu pot decat sa remarc penibilitatea scenariului, si chiar a efectelor speciale (sunt destule momente in film cand se bat robotii intre ei si cred ca doar un fan adevarat poate sa-i identifice in aglomeratia aia de pixeli si megapixeli).
BoB pe 17 Iulie 2007 14:39
Sincer nu pre mi-a placut ... e un film mai mult pt copii de sub 14 ani :| in fine ... isi merita doar 3 stele :| sorry.
Mistocea pe 17 Iulie 2007 00:00
Dupa parerea mea filmul asta ar trebui interzis persoanelor peste 10 ani si care nu sunt fani Jetix.
gyges77 pe 08 Iulie 2007 22:05
Total lipsit de valoare cinematografica.
MikkaelWolfganger pe 22 Februarie 2013 13:56
Efectele speciale si sunetul sunt...wow,dar atat.Un scenariu penibil, acting desul de slab, replici...clar se adreseaza unor copii de sub 15 ani.Nu mi-a displacut.E un film de la care nu poti sa ai pretentii, dar care reuseste sa te distreze teribil.Plus, ca filmul m-a cumparat direct, cand a bagat la sfarsit What I've Done:D
ancutza200 pe 28 iunie 2013 17:26
pai tu nu vezi ca are audienta generala :))
aayana pe 29 Iunie 2011 21:22
Pentru fanii genului cred că este bestial. Pentru mine este un SF bun. Au împletit cam toate elementele de succes: acțiune, romantism, umor, sf. Megan Fox is hot! Sunt curioasă cum va fi partea a 3-a. Cine rezistă în fața unei variante 3D?
Calin pe 07 Aprilie 2008 18:08
film mediocru
ce mi-a placut la el a fost actiunea si efectele speciale, povestea nu
si nu am priceput care a fost rolul la tipa aia din film, numa asa sa arate bine pe ecran?

Kriss_Kringle pe 24 Iulie 2007 16:33
Cand citesc ca unii zic ca filmul n-are valoare cinematografica ma gandesc oare de s-au mai chinuit sa scrie un coment aici.In primul rand filmul e despre un razboi intre roboti,deci din start nu e un film artistic ci un film in care se pun in valoare efectele speciale.Multi au zis ca filmul este stupid si juvenil...asta pt cei ce nu cunosc benzile desenate si serialul animat deoarece e destul de greu de inghitit cand vezi niste roboti care vorbesc la fel ca oamenii care au aceleasi gesturi si folosesc jargoane dar dupa ce accepti asta si te uiti la film e unul foarte entertaining.Un film de vara de actiune cu multe explozii si efecte speciale!
andrei pe 29 Iunie 2007 12:26
Asta nu a fost difuzat pe Cartoon Network? Asta inseamna cinematografie acum? Inlocuim talentul cu efectele speciale? Pacat ca sunt oameni care cumpara bilete la cinema pentru asa o porcarie. Am ocazia sa il vad gratis dar timpul meu e mult prea pretios. Prefer sa mai vad inca o data California Dreamin`(nesfarsit).
Pitbull pe 12 Decembrie 2010 00:58
Un film jucărie
Transformers - Un film jucărie
Totul a pornit de la ideea unor fabricanţi de jucării de a da o mare lovitură, oferindu-le copiilor două jucării într-una singură. Cum ar fi să primească băieţelul o maşinuţă, şi când se uită mai bine, să vadă că-şi poate face din ea şi un robot de toată frumuseţea?

Nu peste mult, le-a picat încă o fisă: dincolo de dualitatea produsului, să speculăm şi procesul metamorfozei respective; va stimula inteligenţa copilului, creativitatea şi fantezia, şi vom avea trei jucării într-una singură: două materiale (maşina şi robotul) şi una conceptuală (transformarea în sine).

Aşa că în jucării au fost montate nişte resorturi, şi era de ajuns ca băieţaşul să apese un buton, pentru ca schimbarea să se producă automat şi spectaculos, sub ochii lui - wrruuummmmm! Începea să se nască… citeşte

ZnSstr pe 21 Noiembrie 2010 19:16
Monument de prostie
Cum scrie unde pot sa dau nota "Monument de prostie"
E previzibil filmul din primul minut in care incepe, deja ii stiam sfarsitul, fara sa intre in intriga.
Marian uitate la "Fantana" "PI" "In the name of the father" astea filme, nu cacaturi concepute de un software

M-Joy pe 23 mai 2011 22:48
Lasa-ne baaa! Esti de moda veche! :-&
Aleksandru pe 14 Iunie 2009 22:40
retardeala
OMG!!! Acesta se poate numi film pt copii retardati :))..Doamne,chiar aveam pe unu prin cartier..la 18 ani inca se juca cu roboti si cacaturi pe care altii le arunca la gunoila 7 ani :))..si cand a vazut transformers parca a trait 2 ore in lumea lui =))..io nu vad SF-ul aici..unde-i science ficion-ul?!?!Mari tampenii de filme sunt astea gen Xmen,tranf si etc...Corecta apreciere :)) =>MONUMENT DE PROSTIE!:))))
dorianjazz pe 16 iunie 2009 17:29
aha deci tu esti genu de om care se uita doar la documentare si meciuri
marius93 pe 29 august 2009 08:57
Aha, deci nu ti-a placut filmul? Ah, scuza-ma, tu esti unul dintre acei tipi care se mai uita si acum la desene animate cu Barbie. N-ai ce sa faci, fiecare cu cat ii poate mintea.
Lfc4ever pe 21 Iulie 2022 17:46
Foarte bun, de la Transformers 3 s-a dus la vale franciza
forever_young_ pe 29 Iunie 2020 21:26
FOARTE BUN !
film sf de calitate cu efecte pe masura plus actiune la maxim
user-5e62a779d5818 pe 07 Martie 2020 21:13
Wtf..comentezi degeaba pe site-ul asta..comentariul meu anterior a dispărut..nu vă pierdeți timpul. Get a job...
bizonul pe 25 Decembrie 2019 07:30
Astazi , craciunul anului 2019, pe toate canalele Tv. au in grila doar filme tampite. Cel mai idiot este acesta de aici, dar si acela cu "Detectivu lu' Peste" de pe alt canal. Cele pomenie de mine nu ar fi ultimele mai sunt si altele , proaste rau, fara logica, neavand nimic comun cu un film bun.
perca_mihai_marco pe 04 Noiembrie 2019 15:01
Un film bunicel. Mi-a plăcut povestea. Scenariul este bunicel, deși are căteva replici de 2 bani. Coloana sonoră este de nota 10. Per total mi-a plăcut. De fiecare dată îl urmăresc cu plăcere. Recomand!
danut_iulian pe 28 Mai 2018 18:05
Un film excelent cred ca lam vazut de cel putin 3 ori o seri foarte buna pe care vo recomand. Se vede ca este o animatie in colaborare cu hasbro deorece apare Pinkie Pie (Plus)din My Little Pony. O companie care a creat doua din cele mai mari seriale.
6Patronul9 pe 19 Mai 2018 10:38
Cand a aparut,acest film a reprezentat tot ceea ce un blockbuster de vara reusit trebuia sa fie.Un spectacol zgomotos ce consta in explozii marca Michael Bay,actrite sexy precum Megan Fox si momente amuzante la tot pasul.Un film placut,de vazut intr-o anumita perioada si cu o anumita mentalitate.
ilinescu_viorel pe 02 Iulie 2017 09:16
Filmul este o poveste pentru copii. Nimic mai mult.Fara realism, fara credibilitate, doar un basm.
andreea_szekely pe 25 Martie 2017 14:27
cel mai tare film
a fost foarte bun nu am cuvinte a fost super misto si bun merita vazut
cyber_avenger99 pe 05 August 2016 10:53
BayFormers
Numiti-ma fraier, spuneti-mi ca nu as recunoaste un film bun nici daca l-as vedea, ca am mintea unui copil de 5 ani, dar Transformers este una din aceste francize care imi este foarte draga. Iubesc aceasta franciza. Sunt un fan Transformers de mic.
Doresc sa fac clar de ce imi place asa de mult acest film. Pentru mine Transformers nu a insemnat niciodata o poveste profunda, plina cu twisturi si personaje fenomenale. Transformers inseamna actiune cu roboti extraterestrii si asta primim in acest film.
Autobotii si Decepticonii isi reiau razboiul de secole pentru detinerea Allsparkului,numai ca de data aceasta se intampla pe Pamant. Doi adolescenti,Sam si Mikaela, sunt prinsi in aceasta batalie si trebuie sa-i ajute pe Autoboti sa puna mana pe acest cub inainte ca Decepticonii sa cucereasca Terra. Aceasta poveste este perfecta pentru un film Transformers. Filmul ne… citeşte

AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:29
dickstone pe 29 Octombrie 2014 20:07
Un film copilaresc cu niste babalaci si roboti care se bat fara niciun motiv...
bogdan0125 pe 16 Aprilie 2010 10:38
Are multe scene de actiune reusite si o poveste interesanta, dar doar atat.
Florin pe 02 Octombrie 2006 02:02
am si eu o intrebare ....filmu e facut dupa desene?:|
blackmore pe 21 Iulie 2019 01:01
Film destinat exclusiv persoanelor lipsite complet de neuroni
Dragos.87 pe 18 Iunie 2017 13:07
Foarte bun acest film.Are un scenariu foarte interesant care te tine curios si efectele sunt excelent de bine realizate.Actorii se descurca foarte bine deci nu pot decat sa-l recomand cu mare incredere!
mari56x pe 23 Februarie 2015 11:06
Trebuie vazut
Exceleaza la capitolul efecte speciale, si pentru fani desenelor animate e mana cereasca un asemenea film. Are de toate, actiune din plin, story ok, actori buni, faze comice. Reusit, bravo Michael Bay.

Film - Transformers

(2007)