Păreri The Wonder

(2022)

Minunea

elianna pe 24 Noiembrie 2022 20:38
Este al patrulea film in care o vad pe Florence Pugh si imi place tot mai mult. Aici interpreteaza o asistenta medicala din Anglia care merge in Irlanda (1860) sa supravegheze o copila care pretinde ca nu maninca nimic de 4 luni. Este o minune, asa cum crede tot satul? Este o inselatorie? Cele doua saptamini petrecute impreuna le schimba pe amandoua si le da o noua directie in viata.
xerses pe 18 Noiembrie 2022 13:02
Credintele pot fi cumva reinterpretate. Un copil crescut intr-o credinta este ajutat sa vada diferit lumea.Un film amarui, intunecat, dar bine regizat.
clauditz pe 23 Ianuarie 2023 01:54
Un film destul de static, însă emotionant. Un sat uitat de lume, o familie cu concepții proprii despre bine și rău, despre salvare și pedeapsa. Și totuși, o infirmiera care a riscat totul. Merita văzut.
stricted pe 28 Noiembrie 2022 17:54
Thrillerul psihologic prezintă performanțe stelare ale unei distribuții talentate, inclusiv Florence Pugh, Tom Burke, Kíla Lord Cassidy și Elaine Cassidy, care îmbunătățesc narațiunea și mențin spectatorii implicați. În același timp, mediul de epocă cu câmpuri verzi deschise în fundal face să ne întrebăm unde a fost de fapt filmat „The Wonder”.
paulclaudiuzuba pe 21 Noiembrie 2022 11:50
La ce extreme pot ajunge anumiți oameni in numele credintei lor si la ce exagerări inutile, filmul in sine este filmat bine imagini bune si realiste in comparatia vremurilor petrecute in film, dar mi-e nu mi-o placut , destul de plictisitor, dar il salveaza finalul filmului care se termina frumos.
GeorgiaNNN pe 04 Septembrie 2023 22:06
O mare porcărie de film, extrem de lung și foarte plictisitor, am pierdut 2h din viața cu filmul asta, nimic constructiv, nimic remarcabil sau util , nota 2 , deci NU !!! Categoric NU !!!
Dragos.87 pe 23 Aprilie 2023 03:35
Filmul e destul de reușit însă are multe momente care se desfășoară lent, e prea mult lipsit de idei..Merită o vizionare.
lavara_laiarna pe 25 Decembrie 2022 14:09
Drumul spre Rai e doar un miraj, inabordabil în lipsă de credință. .și dorință.