Păreri The Town

Orașul

AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 17:17
The Town
Foarte bun filmul , mi-a placut foarte mult , cred ca este a 4-a oara cand il vizionez cu mare placere ! Ben si Jeremy au jucat foarte bine ! Daca nu l-ati vazut pana acum va sfatuiesc sa o faceti !
andyy pe 30 Ianuarie 2011 00:52
Un film bun, dar cam static pentru un film de actiune, ma asteptam sa fie mai dinamic si cu mai multe momente de suspans.
dybo pe 27 Ianuarie 2011 17:08
Un film gandit destul de bine si potrivit pentru o seara in care nu ai ce face. E bine ca are actiune mai tot timpul si un final deschis.
Dragos_Iosif pe 10 Ianuarie 2011 14:52
...pentru un heist-movie...
The Town e un heist-movie cu destul de multa actiune. Exista 3 jafuri spre deosebire de altele unde sunt in general unul, maxim doua. Aici nu exista atat de multa planificare, se pune accentul mai mult pe relatiile dintre personaje. Ce e bine: exista destul de multa actiune, nu te plictiseste, sunt si vreo cateva momente comice. Totusi, partile mai putin bune sunt destule. De exemplu, jocul actoricesc al lui Affleck. Inteleg ca el era foarte implicat, fiind regizor, prodcator si actor. Poate ca nu ar trebui sa se grabeasca sa il ajunga pe al nostru Sergiu Nicolaescu. Ceilalti actori incercau un oarecare accent irlandez, dar el nu. Din cand in cand isi mai aminteste si vorbeste usor diferit, dar revine rapid la accentul lui(la capitolul asta parca ar fi Sean Connery, care ala chiar daca are personaj rus, tot accent de scotian are). In plus, m-au cam deranjat replicile premonitorii. Genul… citeşte
kenya pe 06 Aprilie 2011 20:01
Un film de actiune reusit,alert,cu momente bune si proaste.Actorii au prestat suficient,Ben Affleck "idem si la fel"ca in toate filmele sale,nimic surprinzator,nimic deosebit,cam de nota 6 si atat.Oricum nu este un film plictisitor dar nici nu da niste dureri de cap de la vreo emotie.Bun de relaxat.
White.Lily pe 13 Ianuarie 2011 10:58
The Town mi-a placut pentru ca are o actiune foarte bine elaborata. In ciuda celor 125 de minute, cu fiecare minut care trecea, cu atat devenea mai captivant .
Nici eu nu sunt o fana infocata, insa jocul lui Ben Affkeck a fost unul foarte bun, ca si cel al Rebeccai Hall si al lui Jeremy Renner
De apreciat, de asemenea simplitatea in care a fost realizat filmul, a personajelor, a decorurilor. Totul parea atat de real, in comparatie cu extravaganta din Takers (atat a personajelor cat si a decorurilor).
In orice caz, Ben Affleck a facut o treaba foarte buna iar The Town este un film care merita toata atentia.

margott pe 03 Ianuarie 2012 20:14
Bun filmul, a avut si cateva minusuri din punctul meu de vedere, dar nu le scriu aici ca nu divulg actiunea filmului celor care nu l-au vazut. Jeremy Renner e de nota 10, eclipseaza toti actorii din film.
Munchausen pe 09 Decembrie 2010 16:20
Mi-a amintit de "Law Abiding Citizen". Un film cu urmariri spectaculoase si romance.
sorina25 pe 16 decembrie 2010 14:31
si ce ..Law Abiding Citizen nu e film buun???? Tin sa te contrazic ;) Asta inca nu l-am vazut ,dar sigur e bun daca iti aminteste de LAC :) abia astept sa il vad
nicone27 pe 07 Decembrie 2010 04:20
Nu e penru toata lumea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Intodeauna cand vine vorba de un asemenea film parerile vor fi impartite,nu cred ca e cazul sa o adaug si eu pe a mea dar asi avea o rugaminte pentru cei care comenteaza in detaliu despre acest film cum ca ar fi prost sa demonstreze acest lucru si daca reusesc eu imi voi sterge contul de pe cinemagia. NU mai confundati parera cu adevarul fratilor,si nu mai dati sfaturi negative in privinta unui film in acest fel dizgaratios nu merita.
Munchausen pe 14 decembrie 2010 14:44
Nu exista bun sau rau. Exista doar combinatii ale celor doua astfel incat sa putem spune daca ne place ceva sau nu. Nu trebuie sa iti stergi nici un cont. Trebuie doar sa apreciezi parerea ta la fel cum apreciezi parerea celor din jur, cat mai departe de extreme. Daca totusi ti-a placut The Town incearca si Casino Jack. Mi s-a parut mult mai bine facut decat The Town. Dar asta este doar parerea mea poate altii apreciaza altfel.
legolas05 pe 07 Februarie 2011 17:29
mia placut filmul foarte mult....este foarte interesant.....merita vazut
scrawl pe 18 Iulie 2010 11:31
Dupa trailer si poveste cam seamana cu Heat...sa vedem cand apare cat de bun este filmul...
Jenny_pisica pe 30 Octombrie 2010 18:56
mu a fost o pierdere detimp . chiar daca asa credeam ! aa aaaaaaaa lasa ............
Dragos.87 pe 19 Aprilie 2024 00:22
Ce mult mi-a plăcut filmul ăsta, a reușit să mă acapareze atenția în totalitate, atât ca poveste cât și ca jocul actorilor..Ben Affleck a făcut o treabă bună, cât și restul actorilor, cel puțin Blake Lively deși a avut un rol micuț, a avut o prestație de clasă..L-am ocolit mult și am zis să-l văd într-un final, acum mă bucur enorm că am făcut asta,recomand tuturor.
angel69 pe 24 Noiembrie 2023 19:02
F tare filmul
F tare,,,,,,recomand cu incredere !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lavara_laiarna pe 02 Iunie 2022 13:01
Păcat că în 2010 nu se făcea localizarea telefonului. .după film.
helsing pe 30 Ianuarie 2022 09:59
Simplu dar captivant, dacă n-ai pretenții de la scenariu e bun de văzut.
user-5c9f8c2e87074 pe 30 Ianuarie 2022 00:15
Îmi pare rău de timpul pierdut. Scenariul cu erori ,tras de par ,multa melodrama ieftina. Jocul actorilor de multe ori ridicol. Pe primele locuri șeful infestigatorilor FBI și doamna manager de banca care nu prea au legătură cu actoria. Film fără consistenta foarte previzibil cu mult prea multe împușcături și urmăriri. Nu recomand.
Tom-master pe 05 Februarie 2021 21:57
ben affleck
filmul decent.. okish..se vede de la o posta ca e regizat de affleck. In tot filmul asta plin de violenta si crime nu se alege cu o zgarietura, multe cadre pe el incercand sa arate cum vrea sa indrepte lucrurile. Prea multe scene de genul care mi s-au parut obositoare, in special dupa ce (spoiler) afla tipa cine e de fapt, urmeaza doua scene consecutive in care omul incearca sa vorbeasca cu ea..era bun o scena, doua intre.. dar hei! Mi s-au parut multe asemanari intre acest film si Heat din `95..un film grozav si finalul usor inspirat din Inchisoarea ingerilor..
In final spun ca affleck mai are mult de munca din punct de vedere regizoral si trebuie sa mai renunte la nuantele astea narcisiste si sa fie putin mai original. Ii dau credit in continuare din punct de vedere scenaristic pentru marele succes cu Good Will Hunting.

Utube pe 02 August 2015 21:50
Genul filmului: acțiune, dramă, inspirat din realitate – cam așa se spune;
Ideea filmului: un colaj din ideile mai multor filme;
”Povestea” din film: destul de bună;
Realism: nota 6 din 10;
Intriga: 4 din 10, pe alocuri ridicolă, realizată astfel pentru ca filmul să continue, altfel pelicula s-ar fi terminat mult mai repede;
Realizare acțiune: 7 din 10, cu câteva scene incredibile, în schimb scenele în care au loc schimburile de focuri sunt chiar foarte bune, de nota 9;
Interpretarea actorilor ”buni”: 5 din 10, caracterele interpretate dând dovadă de prea multă naivitate sau prostie, realizate astfel pentru a genera deznodământul dorit de realizator;
Interpretarea actorilor ”răi”: 8 din 10, în câteva scene interpretarea fiind chiar foarte bună;
Coloana sonoră: 7 din 10;
Finalul: Este ușor de intuit… citeşte

Ghemot pe 06 Martie 2014 23:34
Un film foarte bun și foarte reusit!
Capteaza atentia pe doata durata.

SQueeZer pe 26 Ianuarie 2014 22:27
Un film foarte bun. L-am văzut când eram mai mic și mi-a plăcut foarte mult. Nota mea : 8 .
narcisson pe 01 Mai 2013 19:00
Da, este un film foarte bun, al doilea in regia lui Ben Affleck, care ne prezinta lupta hotilor cu FBI-ul din interiorul grupului acestora si nu numai. Se afiseaza in pelicula diverse tipologii de oameni, cum ar fi Krista, mama dependenta de alcool si droguri, Jem, cel care vrea totul sau nimic de la viata, sau Doug, care isi doreste o noua schimbare, sa scape de trecutul tumultuos. Ben Affleck reuseste cu usurinta sa ne expuna nu doar un jaf al unor banci oarecare, ci si cum unele dintre personajele enumerate mai sus convietuiesc/ conlucreaza cu protagonistul in aceasta situatie. Filmul este captivant, nu simti cum trec cele 125 de minute datorita actiunii sporite, combinata cu drama intensa. Ca prestatii, nu pot sa nu remarc pe Ben, ca actor dar si ca regizor si pe Jeremy Renner, care de asemenea a intrat perfect in pielea personajului. Per total, un film foarte bun, plin de actiune,… citeşte
pryncess pe 03 Februarie 2013 23:31
superb filmul, mi-a placut ff mult..iar replica de la final este remarcabila: "it will be just like one of my sunny days."
GeorgeGeo2011 pe 17 Decembrie 2012 17:24
Un film foarte bun care are de toate pentru a te tine 125 minute lipit de scaun
Srdjan pe 22 Octombrie 2012 21:46
Am mai vazut povestea din Town de enspe mii de ori, dar Town a fost format din cateva caractere al naibii de bune. Ben Affleck a fost baiatul rau, dar personajul lui nu te lasa sa-l urasti.
emi4bt pe 15 Octombrie 2012 08:35
de vazut
bun din toate punctele de vedere, merita efortul de a fi vizionat
NmpN pe 03 Septembrie 2012 23:11
Un film superb , cei drept genul asta de filme este preferat mie . O actiune destul de buna ce impreuna cu coloana sonora dau filmului o imagine deosebita . Finalul a fost un pic cam slabut dupa parerea mea insa cu toate asta filmul este unul foarte reusit . Recomand. Ar putea urma si o continuare , zic eu...
Tyson_Kyd pe 15 August 2012 02:08
Un film super, mia placut foarte mult de Jeremy, care a jucat impecabil .
diciluma pe 21 Mai 2012 07:31
un film bunicel . Ca poveste nu e rau dar se pare ca actiunea din film nu reuseste sa ia mai mult de 6 stele . De la mine .
viro1983 pe 02 Mai 2012 18:02
Trebuie vazut
Trebuie vazut.
Este chiar mai bun decat devil inside 2012.
Nota 10!

catasmile17 pe 18 Aprilie 2012 00:37
Un film foarte bun. M-a impresionat mult povestea. Actorii si-au facut treaba excelent.
radu3455 pe 13 Aprilie 2012 10:35
un film remarcabil,mi-a placut foarte mult iar actorii s-au descurcat de minune nota 10
cosmin_kedii pe 17 Martie 2012 09:19
Mi-a plăcut filmul. Acţiune foarte bună, accent teribil de cartier, camera de lucru remarcabila Oraşul este în mod clar una dintre cele mai bune filme ale anului 2010
pisicuta1 pe 06 Martie 2012 20:56
f bun merita vazut!....................................................
DeanXS pe 22 Ianuarie 2012 22:08
The Town - Oraşul (2010)
The Town - Oraşul (2010) a reuşit să mă ţină atent atât pe povestea personajelor cât şi pe acţiunea prezentă în film.
unleasheD pe 28 Decembrie 2011 20:16
Ben Affleck a jucat fenomenal , actiune din plin ,nu te plictiseste deloc . Acest film merita vazut !
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 23:02
Bun filmul are o poveste interesanta si niste dialoguri foarte reusite, chiar merita vazut macar o data!
Mihai2508 pe 30 Octombrie 2011 01:15
Este un film cu un scenariu destul de captivant, dar care este destul de previzibil, de la inceput pana la sfarsit. In schimb, adevarul este ca nu te plictisesti vizionandu-l, iar jocul actorilor este foarte bun, insa filmul nu iese cu nimic special in evidenta. Oricum, per ansamblu, merita vizionat !
veveak pe 29 Septembrie 2011 02:19
Exceptional
Un film extraordinar, sfasietor, perfect....te tine cu sufletul la gura, ai emotii si tot tacamul.
Bravo Ben Affleck, bravo tuturor, un film adevarat!

Octaz pe 16 Septembrie 2011 22:21
Cred ca e primul film regizat de Ben Affleck pe care il vad, si nu pot sa ma declar decat multumit. Un film de actiune cu un subiect mai rar intalnit, poate de aceea este mai special decat restul filmelor de actiune care au mereu acelasi scenariu: gasca de jefuitori,fura,sunt urmariti si in final ii omoara pe cei rai si scapa... asa ceva nu vei gasi in "The Town" si ma bucur de acest lucru. Mi'a placut mult subiectul si mai ales povestea de dragoste dintre cei 2 care se leaga pe parcurs. Ben Affleck arata ca stie, desi e la inceput, meseria de regizor
DiCaprio21 pe 19 August 2011 10:40
da
ben affleck a jucat foarte bine si de aceea filmul a iesit frumos cu multa actiune si foarte captivant
Alexandru93 pe 16 Iulie 2011 21:34
Un film bun,dar ii trebuia un pic mai multa actiune,zic eu.
Crist11 pe 06 Iulie 2011 23:37
Foarte frumos filmul, ma tinut cu sufletul la gura pana in ultimul moment.
andu7zu pe 30 Iunie 2011 20:59
Mie mi-a placut cum a iesit totusi umpic cam previzibil.....in rest......e bine....
andytimofte94 pe 25 Iunie 2011 23:50
Un film cum rar mai vezi in secolul 21
Un film excelent, nu este o capodopera, dar cu siguranta ceva ce rar mai vezi, avand in vedere toate mediocritatile care se fac in ziua de azi, filmul asta e chiar bun , Ben Affleck ne arata ca stie atat sa regizeze un film cat si sa si joace in el, un lucru pe care rar il mia vezi la actorii generatiei de azi. Un story-line bun, un final asa cum ne-am fii dorit, cu hotul mai sentimenatl si cuminte sa scape, lasandu-i pe federali cu ochii-n soare, si cu speranta ca cei doi , hotul si femeia lui se vor intalni candva.
Sorin87 pe 15 Iunie 2011 13:57
The Town
foarte buna filmul de actiune si suspans, nu credeam ca o sa vad asa multa actiune in acest film din moment ce am vazut trailerul mi-a placut merita vazut
chilli1610 pe 08 Iunie 2011 10:15
super film; nu ai timp sa te plictisesti la el ; este de nota 10
xerses pe 01 Iunie 2011 17:02
Un film care nu trebuie ratat.Insa poate provoca "dureri de cap".
Casy20 pe 12 Mai 2011 14:11
Este un film foarte foarte foarte tare ....Pt ca este naspa:)))
mtraianc pe 07 Mai 2011 10:31
o data merge
o data merge ,, ..............................................................
Go 1 2 3 4