Păreri The Three Musketeers

(2011)

Cei trei muschetari

Mavros2020 pe 05 Iulie 2023 16:00
S'au terminat toate concursurile la tv, raman doar cateva filme ràrute sa ne binedispunà. Hai sa revedem versiunea asta fara pretentii, dar mai reusita ca alte catastrofe si sa ne destindem putin pe canicula asta. Decoruri si costume somptuoase, reconstituirea epocii corecta si fara gafe, iar Orlando si Mila fàra cusur. Pe ansamblu, un divertisment fresh si potabil.
forever_young_ pe 03 August 2020 17:06
BUN !
film bun....actiune ...un scenariu diferit dar totusi reusit...
Giulianodirt666 pe 31 Iulie 2020 16:51
Dacă vrei să vezi o aiureală fără nici o legătură cu romanul lui Dumas, în afară de numele personajelor........ merită un 4.Eu i-am dat 3 cu indulgență. Bun pentru cei ce au citit doar......Pagini aurii. Și mă doare în pwlă de user bla,bla.....care a vizitat castelele.Băi fraiere.....nu ești pe fb. ,nici pe matrimoniale!
user-5b6a062fdb326 pe 07 August 2018 23:59
Super film,am fost foarte incantata vazand ca filmul a fost filmat la doua castele pe care le-am vizitat, castelul Herencheemse din Germania si din pacate castelul de la Versailes l-am vazut doar exteriorul, era ora 7 seara si era inchis deja, vreau sa va spun ca castelul fin Germania e magnific , recomand sa fie vizitat pentru doar 10 € , ai placerea de a traversa lacul cu vaporasul pana la castel!
constantina_paduraru pe 29 Septembrie 2016 23:11
Bun, idei noi
Un film bun, cu actiune, intrigi si tradari. Recomand. E un film bun ca sa te uiti cand ai ramas in pana.
mihai_barbu pe 25 Martie 2016 19:49
ACCesibil si nu prea. Nu se poate compara cu clasicul
H4cK3RuL pe 23 August 2015 19:12
Foarte interesant filmul, mi-as dori sa vad o continuare.
Iulidesprefilme pe 17 Iulie 2015 22:21
Toate variantele clasice, toate ecranizările, sunt reuşite, foarte bune...Ce vedem acum este o adaptare liberă, fantezistă, modernistă, să fie receptată de cei care nu agreează lectura şi cărora nu le pasă că autorii filmului au preferat o viziune modernizată, în loc de o ecranizare la modul clasic, care, după atâtea variante, ar putea plictisi...? ! Nici măcar parodie nu e...În fine, să se dezbată modalităţile de abordare cinematografică a celebrei cărţi cât se doreşte...În loc de concluzie: filmul nu este făcut în spiritul şi litera cărţii...film pentru postmodernişti...
XShadowX pe 10 Martie 2015 12:48
Un remake de nota 6 (maxim 7)
Este un remake al regizorului celebru si talentat Paul Anderson cu o distributie buna si complexa cu multi actori buni , talentati si celebri ;) , de vazut macar o data in viata ...
omucuvaloare pe 20 August 2014 20:12
thedaniel pe 19 Aprilie 2014 00:23
superb!!!
O combinatie fantastica intre aventura, istoric, actiune si SF... un film pentru care merita sa iti pierzi 90 din timpul propriu... vizionare placuta!
herleaflorin pe 01 Decembrie 2013 17:19
DOGSHIT
Ce prostie de film deci acest regizor Paul W.S. Anderson nu stie face un film fara sa faca vreo scena in slow motion aproape toate scenele de lupta din acest film sunt in slow motion iar efectele la ce buget avea acest film trebuiau sa fie de nota 10 macar efectele sa fie bune dar si efectele sunt niste prosti nimic nu pare realista deloc scena de lupta de la sfarsit si Milla Jovovici ca de obicei e Alice din RE nu e buna de nimic filmele acestui regizor Anderson sunt facute doar sa soarba bani de la oameni sunt multi regizori talentati care pot face filme buna dar nu li se da sansa sa arata talentul lor in schimb la Anderson ii se da.
ryco0984 pe 28 Noiembrie 2013 20:53
Nu e rau.
I-am dat 7 pentru ca l-am vazut in format 3D si chiar s-a muncit la calitatea vizuala, ca film in sine nu cred ca merita mai mult de nota 6.
spanac2015 pe 23 Noiembrie 2013 01:41
Cei 3 muschetari in varianta matrix :P :)) ................................
PseudonimulMeu pe 06 Iulie 2013 23:39
Mie mi-a placut!
Mie chiar mi-a placut filmul asta. Vad ca sunt multi care comentateaza ca nu respecta cartea dar sunt si alte ecranizari dupa cartea asta, ce rost ar mai avea inca care sa fie exact ca acolo? Nu credeti ca ar deveni putin cam monoton? Mie asa mi se pare...Poate e doar parerea mea..
Oricum filmul e super si eu cred ca merita vazut!

bitter_moon pe 04 Mai 2013 10:30
O gogoasa... Filmul asta arunca in derizoriu toata frumusetea si farmecul insuflate de scrierea lui Dumas. Despre istorie nici nu poate fi vorba. Parca il vad pe autor cum urla si se zvarcoleste in mormant.
anastasiaioana pe 09 Aprilie 2013 11:04
Imi place
parerea mea este ca toti desteptii la care nu le-au placut filmul asta n-au imaginatie, ok da nu este dupa carte, da are multe boom-uri dar asta e si ideea sa te captivee sa te simti introdus in vremea aceea naveti decat sa spuneti toate porcariile daca chiar nu stiti sa apreciati atunci nu-i vina voastra e vina imaginatiei scazute, mia placut la nebunie filmul si chiar daca am doar 12 ani sa va spun de cate ori lam vazut si revazut? pai va spun uite asa ca sa ametiti, de 10 ori pentru ca e un film de nota zece iar voi sunteti invidiosi asa ca HA va rad in nas :), spre instiintarea vostra am citit cartile toate si vicontele de bragellone si spersa se faca fil si dupa el tot de regizorul asta
djufx88 pe 31 Decembrie 2012 14:02
adevarul e ca e slab, bine ca nu am fost sa il va in 3d (ca nici nu vad unde ar fi intrat efectele) ca erau doar bani aruncati, a trecut jumate de ora si deja imi vine sa mut pe alt post, nu stiu cum o sa rezist pana la capat (daca rezist).
ma miram cum are nota mica, dar actorii is alesi prost, scenariul e VARZA, e slab rau de tot, mai bine ma uit la mizeriile alea cu umor exageralt a lui leslie nielsen, sau police academy.

shadowatdawn pe 25 Noiembrie 2012 12:00
Am vazut anul trecut filmul si pot spune ca tot nu m-am saturat!
Lucram in cadrul unui cinematograf si cat a rulat filmul fie veneam mai devreme, fie ramaneam dupa program sa revad Muschetarii.
Se merita si abia astept sa revad filmul!

SANDA45 pe 08 Noiembrie 2012 15:24
Am vazut de cel putin 5 ori filmul fara sa ma plictisesc.9 de la mne.
truesensation pe 16 Octombrie 2012 16:15
L-am vazut la cinema chiar la inceput si dupa ce avusem un esec cu un alt film de m-a facut sa ies din sala acesta mi-a placut.
CazaGio pe 18 Septembrie 2012 17:27
Acest film nu a fost nici pe departe facut cu scopul de a reda adevarata , originala poveste a celor 3 muschetari din secolul al XVII-lea... producatorii au vrut sa impresioneze audienta cu efecte speciale imprimate societatii asa cum se prezenta aceasta in acea epoca ....
kasmyn pe 24 August 2012 21:48
un roman in film putin sf
Filmul e o transpunere putin stiintifi-co fantastica a cartii!!
sarge pe 10 August 2012 17:11
Film foarte bun, excelent poveste pusa in astiune...desii nu e "ca in carte" ....poate asta il face sa fie un film superb. Actiune, comedie, emotie, suspans....film complet
georgel1976 pe 29 Iulie 2012 08:43
atos portos si aramis
un film cu o alta viziune asupra romanului original. filmul nu este deosebit mult de cartea originala, dar dupa atatea ecranizari, ce sa mai aduci ceva nou din ceva atat de celebru si arhicunoscut.
fleur_de_paris pe 19 Iulie 2012 12:48
Minunat filmul.
Merita vazut!
Nu m-am gandit ca va fi atat de bun!

tony_mondyalu pe 12 Iulie 2012 02:45
mia placut mult acest film, un film in care se combina actiunea cu comedia...D'Artagnan intro zi sa luat de toata lumea:)) recomand acest film
margott pe 24 Iunie 2012 19:22
Dintre toate ecranizarile cartii lui Dumas, asta as considera-o cea mai penibila, ritm plictisitor, actori care joaca fara nicio tragere de inima, nici macar Orlando Bloom sau Christoph Waltz, cat sunt ei de buni actori, n-au ridicat filmul. In plus, n-am inteles cum era posibil ca oamenii de atunci sa circule inca cu trasura cu cai, si totusi sa fie capabili sa construiasca masini zburatoare. Inteleg ca-i o varianta fantasy, dar totusi scenariul trebuie sa aiba si un pic de logica.
Infinity pe 24 Iunie 2012 03:54
The Three Musketeers (2011)
De ce in multe filme in care sunt folosite sabiile ca arme, nu ramane sange pe ele? O chestie enervanta. Despre film... Parca ar fi o parodie... Prea multe faze penibile. Actorii si ei au parut in unele momente penibili. Efectele in schimb au fost bune. Si distributia a fost una buna, dar nu si prestatia celor care fac parte din ea. Waltz nu-si are rostu' aici. Dupa succesul cu Inglourious, l-am vazut in 2 filme penibile: asta si The Green Hornet. Ma asteptam la ceva mai serios, dar s-a pus accent pe umor mai mult. Umor ieftin. Si Orlando, parca era un Ace Ventura al secolului 17 cu freza aia. Slabut. 5 spre 6.
Morphy pe 15 Iunie 2012 12:23
Filmul lasa impresia ca a fost realizat pe genunchi, de cativa amatori care nici nu s-au obosit sa citeasca vreo carte scrisa de Alexandre Dumas. In loc de aventuri, actiune, romantic, dragoste ar fi trebuit sa scrie comedie, eventual parodie.
paro392 pe 09 Iunie 2012 19:07
nu merita
nu prea mi a placut filmul. glumele nu se potriveau cu actiunea filmului.
mariri pe 03 Iunie 2012 21:09
Lumea poate sa se cearta cat vrea, dar parerea despre acest film nu mi-o schimba nimeni, a fost un film bun, in 3D cred ca era mai fain cu toate efectele speciale. Mi-a placut in special, ideea navelor zburatoare, iar finalul a fost palpitant, mi-as dori mult o parte a doua, avand in vedere finalul filmului.
costyfuck pe 10 Mai 2012 21:58
incredibil film..tehnici de lupta foarte smechere si in acelasi timp si actori foarte smecheri.foarte tare filmul.il astept pe urmatorul
LucianPrime pe 06 Mai 2012 18:04
Frumos
A zis bine cine a zis ca orice poveste clasica trebuie sa aiba si o varianta moderna .Este un film spectaculos cel de fata cu momente frumoase dar si cu unele neinspirate cum ar fi copia repliciii din; Pentru un Pumn de Dolari.Nu este o capodopera dar cu siguranta este un film pe care nu regreti ca l-ai vazut.
jonby83 pe 28 Aprilie 2012 19:39
mdea..
din pacate ptr unii,va trebui sa declar si eu k filmul merita bani,PAREREA este personala,am simtit doar nevoia sa comentez si eu EFECTELE nemaipomenite...si nu uitati k este un film...nu o poveste(tot fantastica) a unui scriitor
cosmin_kedii pe 26 Februarie 2012 10:00
Am văzut patru versiuni ale acestui film, fie la TV fie pe pc iar acest film nu este acela de al vedea Cel mai bun din patru,versiunea 1973, cu Oliver Reed, Faye Dunaway, Richard Chamberlain, şi Charlton Heston.The Three Musketeers
(2011) A fost o pierdere de timp

CocoNut pe 24 Februarie 2012 15:35
Unde sunt cei trei muschetari?!?!?
Sincer se putea folosi alt titlu.
Filmul nu a fost atat de prost, dar totusi e bun cand nu ai ce face.

claudiu-daniel-lugoj pe 20 Februarie 2012 21:21
Este destul de bun filmul,doar ca este foarte exagerat.Nu mai este povestea aia vechie pe care o stiam toti si a venit cu una dea dreptul total noua.O varianta fantastica spre sf cu cei trei muschietari.Este un film nou cu o poveste aparte dar un pic prea exagerata dar poate ca asa sa vrut a fi,un film care sa iasa din tiparele clasicei povesti.
Awake. pe 20 Februarie 2012 03:08
The Three Musketeers (2011)
Aceeaşi Mărie cu altă pălărie.

Scenariul din filmul ecranizat după romanul The Three Musketeers derivează de la povestea actuală, astfel reușește să creeze o atmosferă tipică tipică secolului 21-lea.

Actori au fost destul de decenții, reușind să între în piele personajelor, mimica feţei însă nu a fost foarte excelentă în cea ce o priveşte pe Milla Jovovich.

Totuşi, au abuzat puţin cam mult de efectele vizuale, trimițăndu-te parcă într-o lume în miniatură, după părerea mea nu era cazul să folosească atât de mult "pc-ul" pentru astfel de film. În cea ce priveşte costumaţia actorilor, n-am nimic de zis, decât poate puţin de giaca de piele a lui Logan Lerman.

Per total a fost un film plăcut, combinând acţiunea cu romantismul şi momentele comice de care nu… citeşte

cosmi2012 pe 11 Februarie 2012 02:30
salut
va fi si partea a doua?l-au lasat asa neterminat.........
giussy_1 pe 10 Februarie 2012 21:42
captivant
initial am strambat un pic din nas dar viteza filmului si actiunea ,,cu nerv'' a filmului mi-a placut.
d'Artagnan e cel mai autentic din cati am vazut
una peste alta un film bun.
vad ca sunt multe comentarii cum ca ar fii blasfemie;din cate tin minte chiar autorul a romantat niste legende si a facut povestea muschetarilor.
una peste alta: merita vazut 1

imoral pe 08 Februarie 2012 21:49
A fost un film bun dar dupa parerea mea prea SF cu galere tip zepelin nu a fost nimic original
misterx2002 pe 08 Februarie 2012 16:30
un altfel de trei muschetari.ideea filmului e buna,chiar daca regizorul a exagerat putin dar totusi a reusit sa ma tina in captiv pe toata durata filmului.Nota 7
MikeNight pe 06 Februarie 2012 21:55
Nice
O varianta A La Jules Verne a celor Trei Muschetari ... un Fantasy de Capa si Spada.
Vorador pe 06 Februarie 2012 01:41
All For Fun
Mi-a placut mai mult cel din 1993,dar si aceasta versiune moderna are ceva aparte.Cel mai mult mi-au placut costumele personajelor si imaginile superbe,sper sa faca si o continuare daca tot s-au gandit sa lase un asa final.Este destul de bun pentru un film de spart seminte.
david62 pe 05 Februarie 2012 13:03
Efecte speciale la greu
Filmul cred ca 90% e facut pe calculator. Efectele speciale abundă ceea ce face din el un film uşurel. Replicile Cardinalului sunt cele mai bune din tot filmul.
catasmile17 pe 04 Februarie 2012 00:45
Un film foarte bun !!! Este o varianta SF fata de filmele precedente cu cei 3 muschetari !!!
andreisri pe 03 Februarie 2012 18:30
andreisri
Frumusel dar nu ma surprins cu nimik merita vazut oricum cel putin pt milla jovovich si Luke evans
zdraveius pe 02 Februarie 2012 23:37
Dincolo de poveste, de carte, de idee. Avem aceeasi reteta: cei care ataca vin intotdeauna pe rand, desi sunt net superiro din punct de vedere numeric celor cu care se lupta. In orice colt al lumii, in orice perioada a istoriei, toti oamenii, de la papa, la muschetari, oameni de rand etc vorbesc numai in engleza. Sunt convins ca Parisul acelor vremuri nu auzise inca de limba franceza.
zdraveius pe 3 februarie 2012 02:19
Nu mai spun ca nava zburatoare are pe punte parchet laminat si ca reuseste sa stea in aer la punct fix..Nici nu vreau sa ma gandesc ca s-a pomenit de jocul Monopoly. Genul filmului - fantezie.
dido pe 02 Februarie 2012 19:24
Usurel...
vizual si amuzant...un film pentru delectarea ochilor si atat...a! poate doar varza din cronologia evenimentelor sa ne mai puna un pic neuronul in miscare...Dezamagitor...
Go 1 2 3