Păreri The Pale Blue Eye

(2023)

Ochiul albastru deschis

alexsony pe 16 Ianuarie 2023 09:18
Se pare ca din cand in cand Netflix mai trage si cate un loz castigator. Un film foarte bun pentru genul mistery. Finalul incheie intr-un mod surprinzator toata povestea, astfel ca va trebui sa stai pana la ultimele minute sa aflii vinovatul. Bineinteles, Christian Bale joaca perfect, as mai putea sa mentionez ca mi-a placut si Harry Melling ce il joaca pe E.A.Poe, intre cele 2 personaje fiind un dialog si o chimie foarte antrenanta. Merita vazut!
emil.onea pe 08 Ianuarie 2023 19:24
Film bun, bine lucrat cu actori buni!
Desi scenariul pare comun, mie mi s-a parut inedit, frumos facut, atmosfera interesanta. Bale joaca excelent dar bine joaca si anonimul Harry Melling. Eu as da fimului dar si actorilor, premii: De data aceasta, multumesc Netflix! Dar multumesc si regizorului!
user-5b41fe0a9e5ef pe 06 Ianuarie 2023 21:25
Mi-a plăcut, are un final neașteptat care surprinde
mitza2003ro pe 13 Ianuarie 2023 20:24
Mie unul mi-a plăcut foarte mult.Bale și-a întrat din nou foarte bine în personaj. Povestea și imaginile sunt extraordinare. Din partea mea nota 8.
stricted pe 08 Ianuarie 2023 18:22
Christian Bale, mai este cazul să menționez?, joacă de rupe, se dedică trup și suflet acestui rol, interpretând un personaj complex, cu o minte sclipitoare care nu are liniște, dar și cu un suflet răvășit de niște tragedii ale trecutului care nu-i dau pace.
lavara_laiarna pe 06 Ianuarie 2023 21:56
O idee tocită de atâtea versiuni și posibilități. .în exprimare.
Smrs pe 12 Ianuarie 2023 02:00
Un film ok în mare parte, care leagă frumos începutul de final, dar care devine previzibil de prea devreme. Este adevărat că finalul mai schimbă ceva, dar e cam puțin. În rest, contextul temporal și geografic ne duce cu gândul la un Sherlock Holmes britanic, care își face treaba, dar care e și ținta propriei căutări. 7,5-8
user-5b29f5e3230a3 pe 11 Ianuarie 2023 21:31
Superb film! Bale, magnific! Finalul deosebit! Mi-a placut tare!
user-63b8a057dffc3 pe 07 Ianuarie 2023 00:31
Un film captivant ,filmat foarte bine are un final peste așteptări.
mirceathekid pe 04 Aprilie 2023 23:47
Un film excelent plin de suspans merita vizionat nota 7.
hitman78 pe 08 Ianuarie 2023 11:39
Interesant actorul ce îl joacă pe Edgar Alan Poe,e singurul motiv pentru care am dus filmul până la capăt.Ritmul este lent,atmosfera apăsătoare,ceata pe fundal.
Dragos.87 pe 05 Mai 2023 23:48
Este un film bun dar nu mi-a atras atenția foarte mult..Acțiunea se mișcă lent în aceleași circumstanțe, dialoguri și același decor încât devine o rutină de care vrei sa scapi..Toată intriga te ține conectat asupra poveștii și a deznodământului dar în rest nu..Cristian Bale are o prestație foarte bună de asemenea, însă filmul nu e cine știe ce.
Decibalus pe 22 Martie 2023 08:10
Actiunea se desfasoara destul de lent dar suspansul exista, trebuie urmarit cu atentie. Jocul actorului Melling este de exceptie.
xerses pe 28 Ianuarie 2023 21:01
Un film reusit cate te prinde in atmosfera.Mi-au placut costumele, mi-au placut spatiile de filmare, iar jocul actorilor a fost de maestri.
paulclaudiuzuba pe 23 Ianuarie 2023 22:35
Fain filmul, de epoca , Christian adorabil ca întotdeauna, un final neasteptat.
user-640d237ebd6db pe 12 Martie 2023 03:01
Nu mi-a plăcut acest film deloc, foarte lungit, o pierdere de timp. Nu merita văzut!
helsing pe 13 Ianuarie 2023 17:13
Foarte slab, pierdere de vreme................. ............