Păreri The Lord of the Rings: The Return of the King

(2003)

Stăpânul inelelor: Întoarcerea regelui

Spartacus pe 17 Iulie 2003 15:20
S-ar putea sa aveti dreptate(de fapt, sunt sigur de asta). Nu am citit cartile pt. ca nu le-am gasit, iar cind am dat de ele nu aveam bani, fiind destul de costisitoare. Oricum, sunt sigur ca sunt bine scrise, dar nici nu imi pare chiar asa rau ca nu le-am citit. Poate, dimpotriva, daca le-as fi citit poate ca as fi fost dezamagit(cum au fost unii fratiori de-ai nostri de site). Asa ca... sa ne bucuram de LOTR 3. OK?
TLD pe 17 Iulie 2003 10:44
Tot ce pot sa va spun: Cititi cartea ca nu aveti ce sa pierdeti. Filmul va fi o noua capodopera!
Solaris pe 26 Februarie 2003 08:51
Cum se poate discuta despre un film care nici macar nu a fost lansat? De abia acum vine in Romania partea a doua, si deja discutiile sunt despre partea a 3-a!! Mirarea cea mare este ca deja unii spun ca au vazut si partea a 3-a!!Si eu sper ca sa fie macar la inaltimea primelor doua, dar mai este putin pina atunci.Oricum asteptare usoara pina la venirea partii a 3-a!
iacoba pe 12 februarie 2010 15:24
magic si uman in acelasi timp toate sentimentele si emotiile pe care omul moderl nu le mai are...din motive poate de asa zisa civilizatie,educatie,erup ca un vulcan la urmarirea acestui film.magie pentru oameni mari.
TLD pe 03 Ianuarie 2003 00:00
Primul trailer:

sirmaximus26 pe 13 Iunie 2013 08:14
In aceasta parte este in rolul pincipal aragorn .....
Florin pe 28 Septembrie 2006 00:18
lotr ii naspa si povestea la fel:|
2014 pe 23 Februarie 2004 13:08
CITEZ DIN ALEX. LEO.SERBAN:
"BINE CA S-A TERMINAT".
ps: daca vreti parerea mea in mai putine cuvinte decat v-am "obisnuit"... vezi ochiul estetului!

melisa pe 03 Martie 2004 12:14
Premii multe si o calitate indoielnica. Premiile Oscar nu mai reflecta calitatea ci interesele unor case de productie. Pacat. Titanic si Stapanul inelelor ... filme de Oscar? Ma indoiesc
ciprian34 pe 26 Octombrie 2011 23:56
400 de pareri la acest film,probabil cei mai multi sunt adolescenti la care e normal sa le placa astfel de filme, eu m-am uitat pentru ca a luat oscarul dar totusi n-as mai pierde trei ore sa vad celelalte trilogii cate or mai fi.
legolas05 pe 27 octombrie 2011 21:31
nu mai comenta aiurea,si ce daca are 400 pareri?te oftici?
VIBERS pe 23 ianuarie 2013 23:16
Nu il criticati pe Ciprian.Sunt sigur ca si lui i-a placut filmul, dar ma gandesc ca fiind mai mare decat noi restu, este destul de ipocrit sa spuna ca lui nu ii place, pt ca intradevar este un film la care se uita si copii dar se uita si adolescenti se uita si oameni peste 40 de ani.Si mie imi plac filmele reale, filmele care iti raman intiparite in minte gen Scindler list, Scent of a women, Scarface, Godfather dar asta nu inseamna ca acest MAGNIFIC film nu o sa imi placa pt ca este considerat un film pt copii.Imi place pt ca este un foarte bun film de aventuri, imi place fiindca este un foarte bun SF, imi place scenariul, imi plac actorii, imi place coloana sonora, imi plac costumele, imi place ideea filmului.CU ALTE CUVINTE IMI PLACE TOT LA ACEST FILM.Si nu degeaba a avut 11 oscaruri.Deci si lui Ciprian ii place numai ca vrea sa fie diferit fata de restul, este genul de om care vrea sa fie singur impotriva tuturor.
Nightwane pe 13 Decembrie 2003 10:58
Ma las si eu luat de val si votez in avans. LOTR-ROTK va fi (la fel ca celelalte LOTR) dominat de stupiditate, kitsch, actori prosti, scenariu prost...in cateva cuvinte: un film inutil. Pacat ca sunt atatia oameni atrasi in mrejele lui...de-aici se observa gradul de cultura...
Nightwane pe 3 ianuarie 2003 00:00
Oscar? Poate zmeura de Aur...acolo sigur e nominalizat la cam tot...
VIBERS pe 17 decembrie 2013 21:32
Hai ca a luat numai putin de 11 premii oscar si altele si boul de nightwane spunea ca o sa ia zmeura de aur.
bill_the_butcher pe 05 August 2003 22:32
hai ca devii stresant omule. pana si aici te legi de t3?
5 stele pentru lotr? cu inca una de la mine, scade media.
oameni buni, asta-i unul dintre cele mai supraevaluate filme facute vreodata. e carte pusa pe ecran. pai asta nu va castiga niciodata oscarul pentru scenariu original.
eu am citit cartile, varianta in engleza. filmele sunt naspa. de la efecte, pana la interpretiii personajelor.
de ce am adus vorba de efecte? pentru ca asta-i singurul motiv pentru care-au fost facute filmele. baga acolo cateva zeci de mii de animatii pe calculator si pac: impresie. pe cine impresioneaza? pe multi dintre voi, se pare.
gollum e cel mai frumos aspect al filmului.
3 ore pierdute in fata calculatorului nimic mai mult. am observat ca la filmele celor de la new line cinema, xvid-urile apar mult mai repede.
sper sa nu bage parti cu alb si negru cala… citeşte

VIBERS pe 17 decembrie 2013 21:31
Ce ironic, filmul a castigat chiar 11 oscaruri.
SANDA45 pe 14 Ianuarie 2013 21:03
Nu stiu cum se pot uita "fanii"seriei de nenumarate ori.Ajunge o data si te plictisesti.
paul pe 17 Iulie 2003 00:24
nu poti spune ca esti fan Stapanul Inelelor pana cand nu citesti cartile. desi probabil ca pe urma vei fi dezamagit de film. mie nu mi-a venit sa cred cum in The Two Towers au putut sa infloreasca atat de mult. ma tem ca si The Return of The King va avea aceleasi tente comerciale. pacat ca au facut dintr-o poveste frumoasa un film care nu impresioneaza decat poate prin locatiile alese pentru filmari.
bella_little pe 04 Februarie 2011 22:25
Filmul e interesant, dar nu e capodopera. Oricum, Elijah Wood joaca bine si e un film care merita multimea de premii pe care a primit-o.
Mrs.M pe 28 Ianuarie 2011 13:32
Atata tam-tam pentru niste efecte speciale , pentru ca sincer alea fac tot filmul . 11 premii oscar pentru un mare nimic .
crilove8 pe 24 martie 2012 21:42
Parerea ta!(desigur e ff proasta)
VIBERS pe 17 decembrie 2013 21:37
Parerea lui este dea dreptul ridicola.
Julia pe 26 Martie 2007 16:59
Nu ar merita nici o stea din partea mea.Cel mai groasnic film pe care la-m vazut vreodata.Si serialele TV sunt mai bune decat acest film de doi bani ! si 11 Oscaruri ca e mai bun Titanicul de 1000000000000 de ori !!! Prost film !
ionutz_05 pe 10 ianuarie 2011 16:42
este cel mai bun film.....mai bun si ca titanic
crilove8 pe 24 martie 2012 21:41
N-o bagatzi in seama!Saraca.....ea se uita doar la desene....(nu stye ce e intradevar minunat)
ciobotaru pe 01 Octombrie 2009 21:29
10 - 4 CHESTII CARE NU ITI PLAC = 6
pacat putea fi ceva nemaivazut , nemaipomenit , filmul asta acum straluceste si te face sa visezi , iar in secunda doi iti arata ca e doar un film pacat, putea fi genial , nu merita 11 premii oscar , si-a batut joc si de primul care a fost un soc genial de artistic , o capodopera cum nu prea curand o sa mai vedem , da da din cele doua turnuri a inceput sa arate minusurile , oare regizorul s-a grabit sa-l scoata pe piata sau a baut , nu stiu zau , cum poti sa scoti niste secvente cum au fost alea care le-a bagat doar pe varianta extinsa pe dvd , peter jackson si-a batut joc de munca lui
KORBEN pe 04 Ianuarie 2004 20:28
1 nu sunt "sectatnt"
2 nici la un film xxx nu`ti dai cuparerea inani9nte de a`l vedea ( din bun-simt)
3 als a fost prea bland cu lotr3( alice, mama, ar trebui sa stii ca 1 americanii se extaziaza (si)la filme de kko.... 2 intotdeauna sunt citate NUMA cronicile bune....deci ce`ai citit tu nu stiu und pe net nu`ti poate servi k barometru)
4 mi`a placut lotr2 ( as da 4 stele pe el) da intorcerea e luunga si plicticoasa...si nu exista personaje (nici macar 1 adika gollum) negative
5 pot enumera oricand vreo 25 de chestii nasoale despre lotr3- cu maximum de obiectivitate
5 ho ho ho... merry( sukz) xmaz

Alex Leo Serban pe 03 Ianuarie 2003 00:00
boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooring!

Alex Leo Serban pe 3 ianuarie 2003 00:00
ca sa spui ca 'este cel mai tare film realizat vreodata', trebuie sa le fi vazut pe TOATE CELELALTE facute vreodata, nu???
crilove8 pe 4 mai 2012 19:39
Alex Leo Serban.....invata intai sa scrii apoi vino si comenteaza LOTR!
danonino pe 27 Martie 2010 00:11
La fel de bun ca si Frumoasa din Padurea Adormita
Avem elfi (oameni cu urechi tuguiate si cu bentite).
Avem un gras scund si cu un topor.
Avem niste pitici dintre care 1 e semi-posedat si altul are 2 personalitati.
Avem un vrajitor cu un baston fermecat.
Avem un ochi facut din flacari care actioneaza ca un satelit.
Avem orci care cresc sub pamant.
Avem copacii fermecati care vorbesc si au si picioare.
Avem un inel care te face invizibil si cam asta e toaa puterea lui.
Avem un rege vagabond.

Filmul e prost, povestea e proasta, actorii filmului sunt prosti.
Daca asta e cel mai tare, cel mai premiat, cel mia iubit etc. film, atunci ne meritam soarta.

E penibil, e idiot. Fratii Grim ar trebui sa se simta nedreptatiti pentru subaprecierea ecranizarilor lor.

trecatoare pe 5 aprilie 2010 20:37
Este doar o poveste transpusa in zilele de azi....dc esti asa de suparat?
cosmin742000 pe 27 ianuarie 2013 00:05
nope la frumoasa din padurea adormita nu adormi :))
Go 1 2 3 ... 8 9 10