Păreri The Beekeeper

(2024)

The Beekeeper: Răzbunare iminentă

diablo85 pe 14 Ianuarie 2024 00:33
Dupa Transporter si Mechanic, parca nu mai iese cu nimic in evidenta. Doar actiune si problemele eterne ale umanitatii cand jocul pt putere sfarama destinele oamenilor simpli si cinstiti.
Despre modul cum e ales presedintele SUA recomand Primary Colors, iar despre free-lancerii (agentii speciali) care opereaza in afara sistemului (si a legii) pt a-i mentine integritatea, deja am ajuns cred la un punct de saturatie dupa James Bond, Jason Bourne, Jack Reacher, Equalizer (Robert McCall), John Wick....
In concluzie, un film pt fanii Jason Statham si/sau actiune pura

dragos__81 pe 24 Ianuarie 2024 22:51
Un film cu multa actiune, Jason macelareste tot , merita vazut.
mariuszmeu pe 28 Ianuarie 2024 00:42
merita vazut
Un Fat Frumos modern , retras sau "in rezerva", se activeaza cand singura care a avut grija de el se sinucide , jefuita fiind de hackeri . Din lipsa de alta preocupare, ii ia , de jos in sus , cam pe toti , pana ajunge la varf . Ar fi bun unul din astia si pe la noi ! Macar unul
Clar , baliverne gen Commando al lui Scwarzenegger , Rambo si alte povesti gen Petre Ispirescu , unde eroii principali scapa cam nezgriati ... Dar, macar speranta ...

flamura pe 22 Ianuarie 2024 18:31
Excelent film! Actorul excelează ca întotdeauna....acțiunea de actualitate...final cu happy end!!!
Champion pe 13 Ianuarie 2024 19:52
Super actiune! .......................................................................
R_Afc pe 17 Ianuarie 2024 13:35
To bee, or not to bee
Un scenariu ridicol, o desfășurare a acțiunii ridicolă care face cît toată seria „John Wick” la un loc, doar că în locul tocilarului uscățiv Keanu Reeves, îl avem pe Jason Statham în rolul unui asasin retras și plictisit de viața lui liniștită, pentru ca după primele 20 de minute totul să se transforme în furie și distrugere.

Umor involuntar, glume forțate cu și despre albine, multe dintre cascadoriile și scenele de acțiune sînt caraghioase, dar, în mare parte, bine executate și filmate satisfăcator. Un amestec de montaj de microunde și utilizări neinspirate ale CGI.

Toate interpretările au fost decente, mai ales că Jason Statham se joacă în continuare pe sine și la final, spectatorul rămîne cu panorama de hăhăială de weekend. Narațiunea este rizibilă, stilul este influențat de seria „John Wick”, iar unele dintre dialoguri sînt destul de amuzante încît să te pătezi cu sucul de culoare neagră pe blugul de proastă calitate.

Spre deosebire de „John Wick”, albinele lui Statham nu se iau în serios, ceea ce face din „The Beekeper” un film mai reușit decît aventurile cu creionul ale slăbănogului cu plete nespălate.

lucian4cm pe 13 februarie 2024 11:21
Gresesti! Pe „John Wick 4” cu orbu' de tinteste mai bine ca aia de la tir nu cred ca il intrece nimeni
maimutabeata pe 16 Februarie 2024 18:16
Un film slab , nu stiu ce cauta saracul Jeremy Irons aici . Cei care au facut castingul parca ar fi pierdut un pariu sau altfel nu imi dau seama ce s-a intamplat.JS a cam imbatranit si nu ma refer la varsta biologica sau aspect , ci pur si simplu la fel ca multi altii (van Damme,Adkins,Seagal, Stalone,etc) nu mai are cum sa ne surprinda si e rasuflat , uneori chiar ridicol.
Nu ma mai leg de Blm, lgbtqțxyz ca nu are rost...nota 4 cu indulgenta si dor de Curierul,Mecanicul si alte d-astea :)

xerses pe 31 Ianuarie 2024 19:50
Bine! Din nou vedem pe Statham in forma maxima. Dinamismul este mentinut permanent si tensiunea la fel. Cine are nevoie de cuvinte prea multe in acest caz?
Daniel_Critic_De_Filme pe 03 Februarie 2024 21:30
Mecanicul apicultor
Un film banal de actiune, marca inregistrata a la JS si nimic mai mult.
660.ro pe 20 Ianuarie 2024 18:38
Un gardian razbunator...
Un film de acțiune cu răzbunare cu adevărat plăcut, plin de acțiune rapidă și dialoguri banale legate de albine. Deși povestea de fundal a personajului a fost făcută de multe ori înainte, intriga are câteva idei moderne și răufăcători moderni care sunt ușor de urât, iar mesajul moral puternic a fost destul de revigorant
Costirik pe 18 Aprilie 2024 21:57
Apicultorul ăsta îmbrăcat în blugi, hanorac și șapcă e înconjurat la milimetru de 11 indivizi SWAT ai FBI blindați și înarmați până în dinți. Rezultatul acestei scene îl face și pe John Wick un bully de liceu :))).
kyry_kiri pe 15 Aprilie 2024 00:31
Slab slab slab
Cum poate avea o asa nota mare?
Ideea destul de buna in schimb actorii total netalentati!
Pacat de Jason ca trebuie sa se tarasca intr-o asemenea mocirla!

6Patronul9 pe 24 Februarie 2024 17:44
O colaborare Statham-Ayer foarte reusita din punctul meu de vedere. Actiune buna si entertainment si per total un film interesant fara nimic woke sau deplasat in el. Merita mai multa atentie
fotolist pe 21 Februarie 2024 22:06
Bunicel ... Finalul este previzibil de la început. Un Staham cam plictisit, obosit totuși. Irons nu prea are ce căuta în filmul ăsta.
mirceathekid pe 20 Februarie 2024 14:04
Un film gen Punisher.... Jason Statham în formă bună.
ornitoring pe 17 Februarie 2024 19:05
Pot spune ca mi a placut film, dar tot nu e ce trebuie, nu are suspansul ala care trebuie, parca totul e derulat repde si actiunea nu are misterul si "frumusetea" aia care ar trebuii sa surprinda... Daca actorul continua cu asemena filme o sa ajunga un fel de nikolas cage sau vre un Steven Segal dacă nu vre un cuck noris...
misumosu pe 17 Februarie 2024 06:31
Titlul este total greșit.
Filmul are ca și titlu " Apicultorul".
Un film destul de bun dar și previzibil din punct de vedere scenaristic. Nota 6/10
Vizionare plăcută !

lapidarium pe 02 Februarie 2024 01:01
Multa bataie, frate! Nu prea ai timp sa te plictisesti atata timp cat actiunea este asemenea unui tsunami. Nici o sansa sa adormi intre atatea troznituri de oase si zgomote de puscoace. Norocul nostru este ca lui Staham i s-a inflamat pipota si micsorat duodenul de atatia nervi, si ca atare, dupa ce se crizeaza bine incepe sa elimine dusmanii de clasa. Dupa ce elimina un batalion de smardoi si ceva paznici, pe final are parte de revenge-ul eliberator. Acum sincer, nu prea sunt multe de comentat la acest film, dincolo de binecunoscutele stereotipii si senzatia de deja-vu. Mie imi place Statham pentru carisma si vitalitatea lui, desi omul se apropie usor, usor de 60.Din pacate, greii filmelor de actiune cam ies la pensie si in curand o sa ii vedem batandu-se in pantofi cu toc si carandu-si posete in cap pe Emil Rengle si Conchita Wurst. In alta ordine de idei, Jeremy Irons se potriveste… citeşte
unkn0wn pe 03 Februarie 2024 00:40
In tonul filmelor marxiste..... nu mai sunt asiaticii care fac scam online sunt albii, iar negresa de la FBI bea, fwte si e desteapta de zici ca o cheama Mihaia Viteaza..