Păreri Support Your Local Sheriff!

(1969)

Nu trageți în șerif!

Raluca87 pe 02 Septembrie 2021 21:20
Pentru cine vrea să vadă sau să revadă acest film las acest link, este subtitrat în română filmul: https://ok.ru/video/2368695765690
L-am văzut aseară și mi-a plăcut are niște replici și scene haioase. James Garner mi-a plăcut cum a jucat în film, personajul lui este un bun pistolar.
Merită urmărit filmul. Urmează să văd continuarea Support your local gunfighter.

AsterX pe 06 Februarie 2013 21:52
nelamurire
Care-i desteptul care a tradus titlul filmului asa?Corect se traduce : "Sprijiniti seriful dvs local!" sau "Sprijiniti-l pe serif!" e binisor...sub acest titlu am vazut filmul pe timpul lui Ceausescu la cinema.De atunci pina acum s-a schimbat limba engleza iar verbul a sprijini e sinonim cu a trage?Pe stadion la un meci de fotbal sint suporteri sau "tragatori"?Pai nu asta inseamna?Galeria din tribuna nu e un "suport" moral sau sprijin pt jucatori?De unde credeti ca a provenit in lb.rom acest cuvint fratilor ca m-ati spart cu traducerile voastre destepte!A la Mitza sau Veveritza sau Felixuca etc.
rushy pe 2 decembrie 2013 18:08
Dar nu cei de pe site au tradus titlul. Nu ai observat ca titlurile nu se traduc mot a mot din engleza?
AsterX pe 28 aprilie 2014 00:43
logic ca nu cei de pe site dar cel care a scris comentariul sau a postat aici...
cosmin_kedii pe 11 Octombrie 2013 08:41
Jason McCullough a facut o treaba buna in acest film unde imblanzeste locuitorii lipsiți de scrupule
alex_il_fenomeno pe 24 Septembrie 2010 19:02
a fost un film foarte hilar , cu un serif total dezinhibat , care facea dreptatea intr-un stil propriu ! un film western-comedie excelent !