Păreri Shrek Forever After

Shrek pentru totdeauna

jecamyme pe 01 Iunie 2010 15:08
Abia astept sa il vad cred ca va fi foarte tare pentru ca si celelalte parti au fost tari!
bending-unit pe 30 Mai 2010 20:47
acest personaj Shrek...nu te poti satura niciodata de aventurile sale, si chiar daca ar ajunge la partea a 10-a cred ca as fi la fel de nerabdator sa-l vad, si nu sunt putini ca mine :D vizionare placuta si voua
Krizalid pe 27 Mai 2010 18:31
super
un film super , abia astept sa apara intr-o varianta mai buna ..nu se urmareste asa ceva TS !
cosminutzul pe 07 Iulie 2010 12:44
e tare
as vrea sa il vad cred ca e tare o sa il vad azi cred daca nu mor e cel mai tare shreck
Keeper pe 17 Iulie 2010 14:34
Aproape Ice Age
Aproape la fel de bun si haios ca ice ace. Povestea este draguta, mi s-a parut ca s-a terminat foarte repede
amalius2000 pe 23 Mai 2010 22:43
l-am vizionat este intradevar la fel de bun ca si celelalte filme si incheie frumos povestea
raluks7 pe 10 Februarie 2010 21:57
pare a fi la fel de tare ca si celelalte parti...orikum shrek ramane printre cele mai reusite filme de animatzie...
SpiderNight pe 19 Iulie 2010 19:58
film de toata jena(o zic cu scarba la toti)
nici macar nu ar trebui sa i dau nota 1 pt ca nici pe aia nu o merita.e cel mai tampit si idiot desen pe care il poti vedea
mihai200812 pe 16 Iulie 2010 20:57
Ce sa mai comentam noi pentru copiii este foarte bun
ionutz230 pe 15 Iulie 2010 19:13
shrek is the best
obligatoriu de vazut....3D ! si celelalte parti au fost la fel de bune...un film pt toata familia.
SpiderNight pe 9 iulie 2012 02:30
obligatoriu so vezi pe mata pe schiuri goala in ciorapi de lana si caciula de blanda si bana intoarsa in gura
adryella pe 12 Iulie 2010 21:42
un film bun (: merita vazut..shrek mi`a placut de la primul film :x
aayana pe 21 Iunie 2010 20:32
da
L-au legat bine. De obicei a doua parte, a treia si cu atat mai putin a patra ies cam rasuflate. Probabil ca o sa ma mai uit la Shrek peste cativa ani. Imi plac la nebunie motanul si magarusul.
lucy_miley pe 21 Iunie 2010 10:00
cred ca o sa fie cel mai tare film din cauza ca este si ultimul si imi pare rau din cauza ca eu am copilarit cu acest film,cu toate 3 filmele si iata ca am ajuns si la al 4-lea.cred ca va fi super interesant dupa ce am vazut si trailerul.
soso_bau pe 18 Iunie 2010 12:53
Abea astept sa il vad !!!!!!!!!!!!! SHREK = capodopera
hungry_for_movies pe 12 Iunie 2010 15:48
super...de-abia astept sa il vad. toate filmele cu shrek mi-au placut
rocktock pe 30 Iulie 2010 13:04
cel mai nasol
Este cel mai nasol film shrek ever.Este o prostie originala.
Yulia pe 23 Iulie 2010 01:30
:D
Suspans, situatii amuzante, personaje reinviate complet in ipostaze complet noi, multa actiune. Cam astea sunt ingredientele unui film de desene animate revigorat complet.
danyx493 pe 22 Iulie 2010 19:30
L-am vazut astazi la cinema...ce pot sa zic, frumos pentru ultimul capitol din aventurile capcaunului Shrek!
kakamo pe 08 Martie 2011 13:29
bunicel
Numai ca incepe sa isi piarda farmecul... Sper sa fie ultimul Shrek
someone_who_dares pe 07 Februarie 2011 20:49
A fost amuzant ca si celelalte filme din serie. Merita vazut! Unul dintre lucrurile care imi place la seria Shrek este ca aduc ceva nou in fiecare film ...
ZaZaLa pe 06 Februarie 2011 14:28
:X
Merita vazut. A fost super fain:). Mai ales in 3D.
Petrica22 pe 03 Februarie 2011 23:17
Un Film De Neuitat
A avut un inceput bun si sa incheiat cum trebuia greu de uitat aceasta animatie de la partea 1 pana la a patra,pacat ca sa incheiat la 4 parti.
FantomeL pe 24 Noiembrie 2010 19:30
Shrek
Bun,dar nu la fel ca celelalte ... acesta s-a bazat pe dragoste şi nu pe comedie,totuşi este frumos
alexdan87 pe 11 Octombrie 2010 06:31
Foarte bun, obligatoriu de vazut in IMAX
Mie mi-a placut foarte mult, este un film foarte bun, dar obligatoriu de vazut in IMAX. Este amuzant si are si efecte bune, l-as mai vedea o data. *imax
Rel.Eror pe 02 Septembrie 2010 11:13
ok
o idee buna insa slab dezvoltata iar umorul slabut . in general filmu e ok dar doar daca iti plac filmele de animatie
danutza012694 pe 26 August 2010 13:36
Exceptional am indragit mereu toate filmele cu Shrek...e uimitor la fiecare film eu gasit cate ceva nou ce te tine in suspans ! Meritaaa!!!!!!!Nota 10
septick pe 01 August 2010 21:20
Ma gandesc sa fiu mai critic, dar......sincer........nu prea am ce reprosa. Avand in vedere ca am ras in hohote pe toata durata filmului, de ce sa-i dau o nota proasta? In plus, atunci cand te distrezi la un film inseamna ca ti-a placut cu adevarat! Ii acord nota 9 doar din cauza unicului fapt deranjant - a fost prea scurt! (As mai vrea si Shrek 5 - totusi, fiecare poveste trebuie sa ia sfarsit)
alina_yahiko pe 28 Iulie 2010 23:20
N-a fost tocmai senzational... pana la urma, cat sa mai stoarca din ideea initiala, acum cand shrek are si familie si practic...s-a retras :)). Mi-a placut totusi ideea de , faptul ca intr-un context nou, in care personajele nu se cunosteau intre ele, relatiile de prietenie si iubire sunt aceleasi. Mi-a dat senzatia ca legaturile dintre ei, stabilite treptat in primele parti, n-au fost intamplatoare ci le era scris sa fie prieteni foarte buni sau iubiti...:D cum zicea fiona candva...
emaB pe 27 Iulie 2010 00:47
Mi-a placut tare mult primul film Shrek, chit ca animatia era rudimentara, la nivel de 2002-2003 parca. Dar replicile erau amuzante - Shrek convingator, Donkey chiar avea un rol si asa mai departe... Si al doilea a fost destul de dragut. La al treilea m-am plictisit si mi s-a parut tras de par.

Ei bine, al patrulea (acesta) m-a dezamagit total. Cred ca de la un punct intervine si uzura personajelor - cam cate chestii noi poate sa faca un personaj intr-un al 4-lea film? Donkey a fost cam de umplutura si n-a mai avut sclipirile din primele filme, iar Shrek a fost prea usor pacalit :)) Ca la orice basm, finalul e fericit si destul de previzibil dar parca mi-ar fi placut sa vad altceva. Parc-a fost mai degraba trist decat funny, din pacate

cavallioty pe 21 Iulie 2010 23:16
pacat
pacat ca seria asta amunzanta numita Shrek a avut un final asa prost,nu am zambit decat la 2-3 glume pe cand unii din sala mai si aplaudau,la ce nu stiu
mai bine ca a fost ultimul ca poate cu urmatorul se ingropau si mai tare

Ariel6 pe 14 Mai 2011 03:46
Sincer, mie mi-a placut mai mult decat partea a treia .
Laura00 pe 27 Aprilie 2011 12:27
Tare si partea asta.E interesant sa vezi cum continua viata capcaunului.Foarte amuzant.Fiona a fost cea mai tare in "Shrek Forever After".
Originalu pe 25 Aprilie 2011 00:21
De vazut
Desi nu sunt un fan al seriei shrek, recunosc ca acest film a fost destul de reusit
Gumitza pe 08 Aprilie 2011 17:43
l`am vazut dar primele parti fac efectul...acum...nu
catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 11:47
pacat ca s-a terminat seria shrek
mi-a placut foarte mult toate filmele!!!!!!

mongolarix pe 01 Aprilie 2011 15:00
o capodopera
Am fost neincrezator la inceput gandindu-ma ca filmul e facut doar pt. box office ,dar m-am inselat amarnic ,extraordinar ,amuzant ,complex si cu un scenariu foarte bine gandit pentru un al-4-lea film Shrek ,mi-a placut foarte mult filmul ,imi pare rau ca e atat de neapreciat ,in fine e magic si se ridica categoric la nivelul trilogiei !
Sergiu.Lobont pe 19 Noiembrie 2010 22:39
Mie mi-a placut in ciuda tuturor comentariilor care il dadeau drept dezastru. E destul de consistent dpdv epic iar asta conteaza in cazul unei anumatii. Faze comice nu prea au fost...oricum mi-a placut.
camypreda pe 17 Octombrie 2010 14:23
Au fost mai frumoase celelalte parti, ma asteptam la mai multe efecte, avand in vedere ca l-au facut si 3D
DanDan23 pe 11 Septembrie 2010 16:01
Am vazut filmul la Imax,fiind o experienta foarte placuta.Filmul insa m-a dezamagit, pentru ca umorul a fost slab.de vazut doar in 3D!
ella16 pe 02 August 2010 00:12
6 stelute doar pentru personaje , voce si pentru ca imi plac animatiile . in rest , nu este asa grozav . mult mai bune primele parti !
copyca pe 28 Decembrie 2009 01:55
ce sa zic
parerea mea nota 10 dar Trailer sa vedem si filmu :D
victor_neo75 pe 02 Iulie 2010 19:20
Shrek Forever After si sper ca e ultimul din serie !
"Shrek Forever After" ne spune cum ar fi aratat lumea daca Shrek nu se nastea, cat si peripetiile prin care trece acesta incercand sa repare propria dorinta de a nu exista incheiata print-un pact cu personajul negativ Rumpelstiltskin (cel cu parul rosu din afisul filmului) !

Mie mi-au placut primele doua filme: "Shrek" (2001) si "Shrek 2" (2004), al treilea "Shrek the Third" (2007) fiind ceva mai plictisitor; iar acuma in al patrulea desen din serie, poantele au fost si mai putine, Shrek avand o iesire necontrolata chiar la inceputul filmului care sincer rezuma senzatia generala trista care va urma. Unde este atmosfera simpatica si pozitiva din primele doua filme?

Pentru copii poate o sa mearga "Shrek Forever After" (desi sincer ma indoiesc), dar mai bine mergeti la "Toy Story 3" (Nota 8), care il consider deja cel mai bun film al anului 2010 (are multe poante… citeşte

bobo4526 pe 06 Aprilie 2010 23:50
Nu stiu ce sa zic despre aceasta parte , oricum vreau sa zic ca toate partile filmului le-am vazut si mereu imi face placere cand ma uit la ele.
victor_neo75 pe 12 aprilie 2010 16:08
Primele 2 filme din seria "Shrek" sunt bune, al treilea a fost cam slab !!! Sincer, la genul asta de desene animate cu monstri si monstruleti, eu sunt fan "Monsters Inc." (2001) si mai putin "Shrek"
nightmare28 pe 12 Martie 2010 13:40
=))
hahaha c misto e pisica sa mor io =))))))))))))) dita mai animalu =)) si faza cu spalatu =))) dabia astept =))))
Brian pe 01 Iulie 2010 00:10
Game
am vazut filmul ii fain pacat ca nu vor face si altul :( si acuma vreau sa termin si jocul :P ala de la ei :P ii fain jocul adica mie imi place :D
Scumpikcrissy pe 02 Aprilie 2010 13:38
ZUPPER
Abia astept filmu va fi super cu Cameron Diez (fiona
10 de la mn

superbingo pe 01 Aprilie 2010 16:23
BRAVO
Este foarte frumos,Shrek este foarte indragit de multi copii si adulti,si aceasta continuare este binevenit pentru totii,chiar ma intrebam ce-o mai face simpaticul Shrek :)
miru99 pe 31 Ianuarie 2010 11:55
Imi place la nebunie acest film am vazut toate partile si le am si pe calculator inafara de aceasta si abia astept sa apara !!!!
dark_asterix pe 29 Ianuarie 2010 23:26
Oo.=>.nice .. abia astept sa apara e smecher filmul
fanu_bursuc pe 07 Iulie 2010 13:38
SHREK
UN FILM CARE MIE IMI PLACE DE MIC...ajea ca imi place si asta...sper sa mai apara si alte filme cu SHREK si FIONA
Go 1 2 3 4