Păreri Shrek 2

(2004)

Radu1711 pe 15 Martie 2010 23:43
radu1711
toata seria Shrek mi-a placut dar Shrek 2 a fost foarte bun poate si din cauza ca l-am vazut in claritate foarte buna.super desene comice
alin_06 pe 22 Iunie 2010 21:28
Un film numai bun sa il vezi cu toata familia. Motanul incalcat este personajul meu preferat din film
alexcretu75 pe 29 Iunie 2010 17:21
Shrek is THE BEST
Cea mai tare parte din Shrek.un film animat foarte iubit.
Iustycvd pe 23 Iunie 2010 12:36
Suuper ... Imi plac toate seriile ! Cel mai comic este magarusul cu vocea lui Eddy Murphy !
ofelik_cat pe 09 Iunie 2010 18:08
nu-l ratati
dupa shrek 1 m-am bucurat sa vad si shrek 2 si 3.actori de exceptie,comedie si tot ce vrei,povestea continua...bafta in continuare!
cojy pe 07 Mai 2010 18:21
BAI,CAPCAUNULE!
Fara doar si poate cele mai amuzante desene animate din cate s-au facut... scena cu porumbelul care loveste zidul la vederea celor doi viitori soti este la fel de amuzanta ca cea cu pisica ce vrea sa fuga din pat si da violent cu capul in perete... magarusul este demential...personajele secundare sunt construite cu migala si foarte reusite(soriceii albi orbi sunt fantastici)niciodata nu am ras asa de tare la un film de animatie ca la acesta...cea mai buna parte a seriei!
copyca pe 27 Decembrie 2009 23:59
lol
ce sa mai zic ma uit io care am 24 de ani super cool filmele Shrek sper ca si asta sa fie un Succes
Alexandru pe 26 Iunie 2004 13:25
Am vazut filmul pe 12.06.2004,inainte cu.........de premiera fimului la noi si mi s-a parut destul de bun,chiar mai bun ca primul.Te p##i pe tine de ras.E un fel de parodie dupa toate povestile pe care le auzeam cand eram mici(cenusareasa,scufita rosie,pinochio si motanul incaltat)iar principala poveste este cea a capcaunului Shrek si a proaspetei lui capcaunite,printesa Fiona.Shrek trebuie sa mearga la palat ca sa-i intalneasca pe parintii printesei(un fel de "Meet the parents"),evident insotit peste tot de magarul sau,invidios pe oricine se apropie sentimental de Shrek.Merita vazut!!!!
Tyson_Kyd pe 3 august 2012 20:45
Ai dreptate, este mult mai bun de cat primul, pentru ca e bagat si Antonio Banderas, care il face mai captivant .
Matrix pe 27 Ianuarie 2005 19:51
Criminal domne in ceea ce priveste dialogurile acide intre cei doi "porumbei". Multe faze antologice care parodiaza filme cunoscute. Cel mai mult mi-a placut evadarea cu trimiterea la Misiune Imposibila. Iar coloana sonora care contine nume grele ca Tom Waits si Nick Cave e bestiala.
Ce sa mai zic, l-am adaugat la colectie.

dany_milanezu pe 30 Iulie 2004 15:17
Super mi-a placut,dar parca se pune prea mult accentu pe dragostea dintre shrek si fiona.
Cel mai tare personaj mi s-a parut pisica,pe care o interpreteaza antonio banderas superb,face cat jumate din film.

Paul pe 27 Iulie 2004 18:07
e tare filmu n-am vazut shrek 1 da 2-ul killer
Un singur lucru DE CE n-a ramas shrek schimbat de fapt nu el, Fiona, ca arata mai bine asa. I guess love conquers all(even beauty?!!..that's grose), almost all.

Dragos pe 09 Iulie 2004 20:17
SUPER - bajetzii au evitat PERFECT sa nu raminem sub impresia primei parti! Magrushul e in continuare PENAL. Pisica e ABSOLUT GENIALA cu fetele alea de "vai-de-capul-meu". Si actiunea e acolo: daca si voi sinteti casatoriti, ati avut si voi aceiasi senzatie ;-). SUPER-FILM
Bogdan pe 07 Iulie 2004 00:53
Fun Shrek pana la moarte. E cred filmul meu preferat care ma face sa ies dintr-o stare in care nu ma sint bine, e cea mai buna "portitza" de "evadare". Nu am vazut inca partea a doua, la fel cum au mai spus si cei de mai sus, e penibil ca la noi in tara acest film ajunge asa tarziu. Se pare ca distribuitorii vad tara noastra pe la lumea III-a. (cred ca asa si e)Am ascultat doar soundtrackul si pot sa imi imaginez ca aceasta parte a II-a e grozava.
Nicu pe 05 Iulie 2004 00:05
e fffffff bun coontinuati in continuare tinrtio tot asa
seether pe 24 Iunie 2004 18:16
It's a must see!
Denis pe 23 Iunie 2004 19:44
Filmul asta e mai super decat Brother Bear si primul Shrek.Nu stiu ce spune Catalin,dar filmul asta e superrrrrrrr.
Filmul asta merita cinci stele,nu trei stele date de Catalin.
In plus joaca actori celebrisi interesanti.

Catalin pe 22 Iunie 2004 21:12
Io am observat ca in partea asta de pune accentul mai mult pe povestea lor de dragoste....nu l-am vazut dar asa am auzit din prezentarile filmullui si de pe alte site-uri .
Da cel mai important e ca filmul asta ajunge la noi in tara dupa 3 luni de zile....fratilor....E GRAV . Multi dintre noi l-au vazut deja acasa....si filmul asta s-a vrut ceva spre o superproductie....teoretic trebuia sa apara si la noi la cel mult o saptamana de la lansarea din America ....dar ....traim in rOMANIA si ne-am obijnuit cu asta !!!!!

LUciS pe 22 Iunie 2004 06:23
E chiar misto, desi putea fii shi mai amuzant. Pisica-i bestiala! Dar sunt shi momente cand parca te lasa sa astepti cam mult urmatoarea gluma. Nu mai e surpriza care a fost prima parte, dar oricum MULT mai bun ca Finding Nemo.
mihai770 pe 05 Iunie 2004 01:22
loooll deci asta e super tare
daca in partea 1 se punea accent pe poveste shi subiect, aici din contra, se pune accent pe scenele temporare, pe umor...pe imagine
Prima parte era mai putin hazlie, in aceasta parte avem parte de mult umor, mai ales umor gen comedie de duzina.Umorul, la acest film, este diferit foarte mult de cel din Finding Nemo...
Este o continuare a primei parti.
Fata de nota de pe IMDB(7.8), eu ii dau 8.5...oricum Finding Nemo este CEL mai tare!

pssst pe 20 Mai 2004 14:40
comparativ cu prima parte cum este de fapt?

mai exagerat, mai amuzant, mai satiric sau mai inclinat spre telenovela?

si pe de alta parte este gen replay sau continua povestea?

Ilian Virgil pe 20 Mai 2004 14:06
Excelent filmul. Nu e deloc exagerat si reuseste sa imbine toate povestile in mod amuzant.

Pacat ca ajunge asa tarziu la noi in tara

rosu alexandru stefan pe 04 Noiembrie 2003 18:44
a fost super prmul film si cred ca asta o sa fie si mai misto.sper ca nu sunt singurul cu aceasta parere.nici nu-mi pot imagina despre ce poate fi vorba in film dar sper sa mai fie magarusul acela si bine inteles cu aceeasi voce.astept cu nerabdare sa-l vad!!!!!
purgatory pe 30 August 2003 13:43
un film bun de desene animate dar un pic cam exagerat
crysstyna_97 pe 04 Octombrie 2009 20:24
e destul de bun dar sunt si altele mai frumoase:P:P:P cum ar fi twilight dar va sfatuiesc sa va uitati si voi.................:):):)
tintin pe 25 August 2009 23:22
Love it!!!!!!!!!!! Si mititica mea e moarta dupa el, iar eu nici nu mai stiu de cate ori l-am vazut!
FreakDoll pe 06 August 2009 16:36
Excelent realizat filmul , din toate punctele de vedere .
Cristi Weed pe 11 Mai 2008 20:03
CU muuuult peste the third si primul :-s ! Super super super , ce minte sclipitoare au unii oameni [-( !
Banyai Linda pe 27 August 2004 13:40
Mie personal mia placut filmul mai mult decat shrek 1 toate personajele sunt distractive
mai ales povestea de dragoste a lui shrek.A fost genial

Cenusa Monica pe 12 August 2004 09:56
Este nemaipomenit. Plin de umor, personajul te capteaza desi nu aceasta este intentia lui. Dupa Shrek, cred ca Shrek 2 va fi de asemenea nemaipomenit. imi plac personajele si muzica aleasa a fost la inaltime. Ce sa spun ca i-a captat pe toti si am devenit fani Shrek eu si colegii mei de servici.
Dana pe 27 Octombrie 2004 21:34
Mi-a placut de magar,dar se apropie cam mult de o telenovela. Totusi nu e la fel de bun k primul sau cel putin mie mi-a placut primul mai mult
Alexx pe 12 August 2004 02:41
Cred ca cel mai tare film pe care l-am vazut anul asta. e cu MUUUUUUUUULLT peste primul si merita din plin 5 stele
Sorin2001 pe 16 Februarie 2023 02:09
Cel mai bun film din seria Shrek, recomand tuturor
gamblerrambler pe 27 Iulie 2016 21:44
Motanul si magarul au facut treaba buna. Frumoasa povestea.
XShadowX pe 05 Martie 2015 14:07
reusita aceasta a doua parte ;)
Este o a doua animatie cu si despre celebrul capcaun Shrek si aventurile sale ;) ,o animatie reusita cu o distributie excelenta , niste voci originale de recunoscut si in somn ;)
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 16:13
Un film de aniamtie la fel de bun ca si prima parte !!!
marius93 pe 15 Noiembrie 2013 21:55
O continuare ce reuseste sa fie la inaltimea originalului, lucru rar intalnit. Foarte haios si foarte bine facut din nou. Chiar merita vazut atat de copii cat si de adulti.
MrHolmes pe 22 Octombrie 2013 11:39
Shrek 2
Foarte frumos, ceva mai bine realizat decat primul. Imi place subiectul promovat in seria asta.
starsbery pe 04 Septembrie 2013 21:22
Mi-a placut foarte mult . Chiar mai mult ca primul si motivul principal ar cam fi motanul incaltat :X E asa duulce cand face ochii aia ca dai in diabet .. :D Nici nu-i de mirare ca Motanul incaltat e printre filmele mele preferate. In orice caz Shrek 2 e un film pe care merita sa-l vezi.
cosmin_kedii pe 23 Februarie 2013 16:33
Un rezultat remarcabil, cu mai mult umor. Mult mai bun decât primul episod care a fost si el destul de bun . Personajele secundare sunt excelente
Just_Anna pe 04 Ianuarie 2013 19:28
O animație frumoasa...cu poveste spre deosebire de multe altele
CazaGio pe 17 August 2012 00:33
Cel putin la fel de reusit ca prima parte, hazliu, original, cu final fericit asemenea unui basm
adymarius pe 02 Februarie 2012 22:21
Un film bun.O poveste interesanta ce dovedeste ca dragostea puternica nu depinde de rasa sau religie si nici nu poate fi influentata de anumite persoane.Un film bun, Nu ratati!!!
florescu.andreea pe 24 Octombrie 2011 19:35
nimic nu se compara cu un desen animat bun, mai ales cand are si o continuare la fel!
claudelina pe 24 Iulie 2011 19:27
Fara Donkey ar fi naspa filmul.El face toti banii :))) Este amuzant si te binedispune :D
kakapiciu pe 24 Iulie 2011 17:09
Foarte amuzant acel magarus. Fara el aventurile lui Shrek nu erau posibile.
Crist11 pe 06 Iulie 2011 18:43
Eddie Murphy are o voce comica rau de tot... mi-a placut comedia...
Sorin87 pe 27 Mai 2011 14:10
Shrek 2
Shrek 2 imi place ca au reusit sa il extinda si sa faca continuarea care demult era asteptata, merita vazut daca vreti sa radeti bine :-)))
miky901 pe 06 Mai 2011 09:32
pana si tatal meu se uita la Shrek ....este un desene foarte frumos si pt orice varsta :)
andreeeeeeea pe 27 Aprilie 2011 15:32
Ma bucur ca s-a ridicat la asteptarile mele, dupa ce vazusem primul film.
Sunt atatea personaje care-mi plac! dar preferatul ramane Shrek, a carui voce imi place la nebunie!

Laura00 pe 27 Aprilie 2011 12:22
Toate filmele din seria "Shrek" sunt super comice.Si Donkey e absolut hilar :))