Păreri Saw VI

Puzzle mortal VI

rebeca_girl pe 29 Octombrie 2009 19:01
noi romanii ne credeam asa destepti. dar din pacate nici nu stim sa ne scriem corect limba..de vorbit nici nu mai zic. nu suntem in stare sa scriem un scenariu misto dar cand e vorba de dat cu parerea avem cea mai mare gura...
gogutz pe 9 aprilie 2010 14:33
10 cu stelutza pentru comentariul tau!
FoxHound pe 20 martie 2012 16:23
Sunt de acord cu tine Rebeca,dar intrebarea e ? Ce legatura are "parerea" ta cu SAW VI :| ?
issey pe 26 Septembrie 2009 03:29
PAREREA MEA !!!!
toata lumea vb ce le trece prin cap....dupa parerea mea poata sa iasa si SAW "X" chestia e sa ramana la fel de interesant cum au fost primele parti...voi o dati cu tanar si nelinistit...dc a zis unu o vb o repeta toti k papagalii...si apropo de primu' papagal care a zis vb cu tanar si bula.n.giu frate eu cred ca tu esti retardat si o arzi in casa cu stirile de la ora 17:00
annonim1 pe 12 august 2010 18:06
bine zici frate
tatucu_alin pe 11 aprilie 2015 12:57
Corect!
gowi pe 05 August 2009 16:19
Jigsaw
sa apara la final ca jiwsaw erau de fapt doi frati gemeni? cum ar fi? mi se pare ca jigsaw a murit prea usor:D
issey pe 6 octombrie 2009 08:03
:)) imi place cum ai gandit ...BRAVO
Razvan_M pe 11 septembrie 2011 11:32
ideea cu doi jigsaw nu este in scary movie 4?:-?
swordiamond pe 29 Martie 2009 14:33
tru
mie mi-a placut saw 5 ...
saw 6 :-?
suna bine :x

DjAwares pe 28 Octombrie 2008 00:29
ok, a inceput mijto filmul, defapt primele 3 parti chiar au fost super, dar apoi 4 chiar nu a mai incantat atata lume, si cand am vazut ca apare si 5 si 6... deja mi se pare ca devine un fel de harry potter din ala care nu se mai termina. Dar pan` la urma, ce sa mai scoata si astia...
ionuttita pe 15 octombrie 2009 18:02
e bine ca te-au incantat primele 3 parti... eu , dupa al doilea "episod" m-am oprit din placut...pentru ca prea le dadeau mura in gura... Primul a fost chiar genial...park imi parea rau ca se termina ...al doilea a pierdut un pic din genialitate iar urmatoarele au fost sub genericul "Daca nu ati prins ideea din partea 1 mai aveti o sansa".. inca una...inca una..inca una
stefan_stefi57 pe 1 noiembrie 2009 01:07
cele mai tari filme de groaza seriile good
JoKeRu pe 23 Octombrie 2009 10:07
Genial !
Intradevar... "The Games Come In Full Circle" este excelent ales pentru tagline-ul filmului. Foarte adevarat. Se primesc raspunsuri la multe dintre intrebarile ramase inca de pe la inceputurile seriei. Totul se leaga si ni se dezvaluie.
Capcanele din aceasta parte sunt sangeroase. Dupa parerea mea (si nu numai!) este cel mai sangeros film din serie.
Dupa parerea multora, incepand de la partea a 3-a, filmul a inceput sa decada. In partea a 6-a avem o revenire spectaculoasa a acestuia. O foarte buna intorsatura de situatie si, totodata, un foarte bun final pentru a doua trilogie a seriei... De asemenea, luat ca un simplu film (netinand cont de celelalte parti), SAW VI se mentine pentru un film de sine statator.
Il recomand...

P.S. Pentru cei care nu stiu, seria SAW va avea 8 parti. Partea a 7-a va fi facuta chiar in 3D. Deci, sa ne asteptam la SAW si in… citeşte

denisa86 pe 05 Mai 2008 21:08
super tare acest film ador aceste filme,le iubesc
daniel_alinutza pe 11 Iulie 2009 22:00
toate seriile sunt si vor ramane bestiale ...........cel care e regizorul se stie la filme horror astea filme nu celelalte la care adormi .................abia astept sa vad si saw6
rokz pe 21 Aprilie 2009 19:17
primele 3 au fost super...:X restul...dragut ...abia ajtept 6
VIP pe 26 Noiembrie 2009 19:36
am vizionat toate seriile SAW :x si toate mi`au atras antentia prin stilul lor unic..cer e ca SAW 6 l`am vazut la cinema...eu cu o singura persoana eram in toata sala :)) vreau sa mentionez ca toate seriile au fost extraordinare...nu a fost una care sa nu`mi placa...le doresc succes in continuare :*!
pe 3 septembrie 2010 20:48
rm_cristian pe 23 Martie 2009 11:05
fff tare
mi-au placut foarte mult 12 si 5 3 si 4 nu prea m-au entuziasmat sper ca 6 va fi la fel de bun ca si 5 :X
iancu marius pe 23 Mai 2008 09:41
cele mai tari filme de groaza seriile
saw 1 - saw 6 sunt cele mai tari felicitari la regizor l

manuta23 pe 26 Iulie 2009 09:25
super
inca 2 luni :X abeastept miau placut si celelalte srii
claudiu-daniel-lugoj pe 24 Iunie 2009 15:07
claudiu-daniel lugoj
miau placut mult seriile saw,mai putin 4 in rest super faine sunt un fal al saw,astept cu nerabdare acest al saselea film.
claudiu-daniel pe 12 Mai 2009 19:57
claudiu-daniel lugoj
ma bucur ca apare si partea a 6 sunt super filmele mai ales ca au continuare intre seri sunt ok din punctul meu de vedere,daca nu avea continuare era aiurea dar asa e totul ok.
cristanu78 pe 26 Octombrie 2009 12:31
Eu zic ca merita vazut filmul saw 6 macar de curiozitate sa vedem ce capcane au mai facut :)
Radu1711 pe 24 Noiembrie 2009 16:35
radu1711
super filmul, un horror foarte reusit, este al 6-lea dar io cred ca se mai continua
claudiu-daniel-lugoj pe 28 noiembrie 2009 14:54
se continua ca am vazut eu este in proiect acuma si saw 7 regizorul nu mai este tot acela din saw 6 dar va fi cel care a regizat saw 5.
teo77 pe 26 Noiembrie 2009 19:41
bunicel
destul de bun filmul,mi-a placut. poate putin cam sadic, dar in orice caz, cei care au vazut primele saw-uri trebuie sa il vada si pe acesta
EternalWinter pe 15 Octombrie 2009 10:00
:D
abia astept sa apara,mi-a placut noul trailer care lau scos :D
queenwhitepeace pe 04 Aprilie 2009 19:17
hmm... 5 nu a fost cine stie ce, retul au fost foarte tari
sper ca 6 sa fie bun

mitza4 pe 16 Decembrie 2009 22:33
HAHAHA
Toata lunea spune "cel mai tare film horror" prima parte a fost mai buna, etc....voi vedeti decat scenele brutale si efectele, deloc esentialul.toate seriile ne da o lectie de viata din mai multe perspective, nu este pur si simplu un film horror....toate cele bune ;)
valigeo96 pe 21 decembrie 2009 14:35
.........DA exact,din fiecare scoti un esential si Jigsaw chiar scoate ceva de la noi,chiar ce vrea el defapt SA APRECIEM VIATA MAI BINE.DAR NU ESTE DE AJUNS SA VEZI O SINGURA DATA UNUL DIN FILME PETRU CA NU VEI ACORDA DIN PRIMA ATENTIE LA ESENTIAL,DETALII ETC... PRIN URMARE TREBUIE VAZUT DE CEL PUTIN 2 ORI PENTRU A SCOATE ESENTIALUL DIN EL ALTFEL...CASTI GURA LA CUM ISI SCOATE CINEVA OCHIUL PETNRU A SUPRAVIETUI (SAW 2)SAU BAIA DE SANGE CARE ITI ACAPAREAZA TOTAL ATENTIA...
DownD3ad pe 01 Decembrie 2009 14:28
filmul e destul de ok...e mai complex...nu shtiu daca sa consider asta un atuu sau nu.
ctinclaudiu pe 28 Octombrie 2009 01:29
X mArKs ThE sPoT
cu toate ca sunt multe guri rele kre sustin k unele filme din serie au fost mai putin reusite sau deloc tin sai contrazic.....toate filmele din aceasta serie mi sau parut geniale.......modul in care sunt gandite capcanele si intrigile din aceste filme is pur si simplu sublime. And remember : X mArKs ThE sPoT
valigeo96 pe 21 Decembrie 2009 14:29
BUN,DE CE NU!
Chiar daca teroarea indusa de primele filme SAW a scazut merita in continuare sa le vedem.Ar fi trebuit sa se opreasca pe la SAW 4 PAREREA MEA,sau macar daca au ajuns la SAW 6 sa FACA SI EI CAPCANE MAI INTELIGENTE SI CU NOI INOVATII.Poate aparea SAW 100 dupa mine,numai sa schimbe putin ideea atat.In rest aceste filme au avut o idee buna AU FOST FOARTE BINE INCADRATE si la anu vom avea parte de SAW 7 3D.Nici nu mai am rabdare!
victor_neo75 pe 04 Noiembrie 2009 13:17
O continuare reusita !!!
In aceasta a sasea continuare a seriei horror Saw aflam raspunsuri la situatii nerezolvate chiar de la 'Saw 3' intr-un mod cat se poate de macabru.

Sincer primul film ramane cel mai bun thriller-horror din ultimii 10 ani, urmat de al treilea, iar cel mai slab este al cincilea. Acest al saselea e printre cele mai reusite continuari.

Il recomand pentru cine a vazut ultimele continuari si pentru amatorii de filme cu sadism pronuntat.

danutzul1234 pe 26 Octombrie 2009 12:33
d@nutzZzu
bagativa in el frate ca nui bun de nik dar dak nu avety un program incarcat ar merita catusi de putin>>>>>>>bye!!!
Morphy pe 23 Septembrie 2009 14:16
Primele 3 filme au fost senzationale prin prisma faptului ca au adus ceva nou. SAW 4 si 5 m-au cam plictisit avand la baza aceeasi idee dar cu alte personaje. SAW 6 in schimb ne dezvaluie noi secrete din viata lui John inainte de a deveni Jigsaw.
zatyy pe 21 Septembrie 2009 21:13
la inceput filmul era chiar tare ,avea niste scene in care iti ramanea inima in loc si cu greu iti reveneai dar ca majoritatea filmelor i s-a facut o continuare si inca una si inca una pana au ajuns la a 6 a parte...cred ca o sa fie un film bun , nu ca primul dar va fi ...sper doar ca nu se va transforma in ceva de genu tanar si nelinistit :)
andreea97 pe 24 August 2009 08:58
misto
Debea astept Saw 6.TOATE partile mi s-au parut f. reusite in afara de part.1
ZaSpecialist pe 24 august 2009 13:29
Partea 1 a fost cea mai reusita..
pe 3 septembrie 2010 20:57
julius pe 07 Octombrie 2009 20:02
sper sa se incheie aici. au continuat prea mult si in curand va ajunge serial....
JohnKramer pe 10 Noiembrie 2010 17:25
Saw 6
Daca nu ar fi fost Saw 7 poate nu as fi inteles finalul filmului Saw 6...Oricum un film excelent!
Makaveli13 pe 14 Aprilie 2010 00:54
respect
doamne ce minte diabolica, cata pasiune in acest film !!!!
mi-a placut la nebunie si abia astept sa revad toata seria intr-o zi

Zemini pe 18 Decembrie 2009 19:20
Super
Filmul e super tare vil recaomand din plin secvente tari,momente de suspans ,se pare ca vom afla ce se va intampla cu Hoffman pt ca in ultima capcana nu cre ca nu a supravietuit in urmatorul Saw pt ca e clar ca va mai fi unul
voldenuit pe 13 Decembrie 2009 10:48
De fiecare dată când mă uit la el mă întreb de ce o fac:)) Adevărul e că am văzut toate cele 6 părţi şi ori de câte ori mai apare una ,pur şi simplu nu vreo să o ratez.Partea a 6 a a fost ok....la fel de sadică ca şi celelalte,e un film foarte foarte dur,asta e clar!
jingsaw112 pe 08 Decembrie 2009 21:17
Salut! Pot sa spun despre aceast SAW 6 ca a fost net superior fata de SAW 5, care nu l-am uitat: a fost un film de 9,50 dar finalul acestuia a fost de 10+; chiar mi-a parut rau ca e gata seria. Acum dupa ce am vazut SAW 6, astept cu nerabdare SAW VII si SAW VIII, daca se adeveresc vorbele unuia care a comentat aici. ATENTIE! NU TE UITA LA SAW VI fara sa le fi vazuta pe primele 5 parti. Aud ca ar fi carcoteli la unele dintre anterioarele parti, acestia sant falsi critici, probabil au vazut trailerul sau jumatatea filmului si apoi s-au dus speriati la somn.
valigeo96 pe 21 decembrie 2009 14:38
........DA exact,...totusi nu ca sa il vezi pe 5 trebuie sa le vezi pe celelalte petnru ca in SAW VI totul ia o intorsatura neasteptata separandu-se de povestea in sine.ALL IN ALL a fost un film foarte bun!
Wisy pe 03 Septembrie 2010 21:34
saw...desigur..chiar ador seria.asta.....toate jocurile is ff interesante..captivante....desi sunt faze la care cu greu te poti uita....daca ai vazut si celalate ..te obisnuiesti deja:)))
ionutzoo7 pe 07 Decembrie 2009 15:46
da
Primele 3 au fost geniale.4 parca scartie putin 5 isi mai revine,iar 6 ramane la nivelul la care e 5.
valigeo96 pe 21 decembrie 2009 14:39
.........DE ACORD DAR EU ZIC CA 5 A SCARTAIT SI 6 REVINE LA NORMAL !
shadowofnight pe 03 Noiembrie 2009 17:02
nush ce sa zic...nu prea mi-a placut acest al 6lea film saw...parca ar fi luat scenariul de la Saw IV si l-ar fi modificat sa apara excesiv cifra 6...nah, nimic nou, tot aceleasi efecte...nush ce sa zic, m-a cam dezamagit :(
casey-cage pe 01 Noiembrie 2009 21:15
deja luuuungesc prea mult seria asta...adica il vedem pe jigsaw mort....si dupa 1 an apare alt SAW... cam aiurea....
Aftermaind pe 18 Septembrie 2009 00:59
parerea mea este ca o sa fie cel mai slab din seria SAW.Sper sa ma insel
KuRuPt pe 09 August 2009 20:13
...
o sa faca telenovela din filmul asta daca il mai lugesc mult.....
danut_iulian pe 24 Aprilie 2018 20:17
O serie de filme foarte buna care au o legatura unu cu celalant si care te tine captiv.
Dragos.87 pe 24 Noiembrie 2017 20:07
Nici partea a 6 nu se lasa mai prejos.O continuare reusita a seriei care te captiveaza spectaculos lasandu-te cu un semn de intrebare:Oare jocul va continua?Nu trebuie ratat!
cosmin742000 pe 25 Octombrie 2017 21:55
Si seria mizerabila continua.........................................................
Amerandra pe 23 Ianuarie 2017 14:56
Genial
Trebuie sa ai o minte geniala sa faci asa film. :)) A fost bestial.
Cea mai tare serie pe care am vazut-o vreodata.
E o capodopera. :3

AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 18:21
Saw VI
Tim22 pe 29 August 2015 22:03
Nu ma asteptam ca aceasta continuare sa fie atat de decenta, avand in vedere ce porcarii au fost Saw 2, 3, 4 si 5.
Mr.Halloween pe 12 Mai 2015 00:03
Surprinzatoarea serie Saw continua cu inca un film mult mai bun.
tatucu_alin pe 21 Decembrie 2014 13:58
"M-a ajutat!"
Saw 6 este cu siguranta un plus pentru franciza,acesta vine cu un scenariu mult mai inteligent si cu niste interpretari foarte bune din partea actorilor.
Sorin87 pe 21 Mai 2014 16:43
Pot sa spun ca este un thriller de senzatie SAW 6 si ma fascineaza din ce in ce mai mult actiunea din film