Păreri Sacrificiul

(2019)

Sacrificiul

user-5d7a941acb3b1 pe 12 Septembrie 2019 21:54
Este oribil.o mizerie.regie atat de proasta,actorii joaca atat de fals..prostie mai mare n am vazut.
cronos-uranus pe 10 iulie 2023 14:46
Fara aprecierea publicului nu se vor mai face seriale romanesti Critica excesiva si fara motiv bine argumentat descurajeaza actorii si regizorii dar mai ales producatorii Nu ti place spune exact ce nu ti place poate va fi inbunatatit in viitor
user-5d7bca1ddda3b pe 13 Septembrie 2019 20:01
Salutare tuturor, si celor carora va place serialul si celorlalti!
Din fericire acest serial este unul deosebit, unii il inteleg si il apreciaza altii nu, depinde doar de puterea de intelegere a fiecaruia.
Serialul este foarte bun, as spune mult peste Fructul Oprit, mult si peste Vlad, etc. Cei care doresc Vlad sa mute la Vlad, etc. Ok? ????

user-5c9aa402507ad pe 12 Septembrie 2020 00:25
Pina la ep 12 e un serial bun,intriga e un pic trasa de par,dar am mai văzut și la alte seriale,îmi pare ca de aici se începe tărăgănarea obișnuita la serialele lungi,de aceea coreeni au renunțat și fac seriale scurte de 12- 14 episoade .Mi se par foarte exagerate notele de 1 sau 2.Eu,ca și mare consumator de seriale,am fost plăcut impresionata de faptul ca se fac și la noi seriale drăguțe,foarte realiste ,decoruri splendide,costumația f bine aleasa,actorii la fel.Actrita ,care joaca rolul țigăncii batrine e mortala,ca și soțul Leo.Ce aveți cu Zăvoranca,ea își joaca propria viața,nu are cum sa greșească ?
cronos-uranus pe 10 iulie 2023 14:49
deacord
user-5e7b94b8d709e pe 25 Martie 2020 19:33
Cel mai bun film dacă iti plac poveștile de dragoste
user-5d7b63476d4d9 pe 13 Septembrie 2019 12:42
Părerile sunt diferite în funcție de ceea ce urmărește fiecare pe parcursul filmului. Nimeni nu e obligat să îl urmărească.
MMitescu pe 18 August 2023 14:14
Nu sunt un mare fan al serialelor, dar pentru ca pe Netflix au cam disparut filme ce ma intereseaza, mi-am zis sa vad si un serial.
Am ales "Sacrificiul", (nu stiu de ce.. nici macar nu este actual)
Prima impresie: nu stiu la ce categorie il pot incadra, film serial sau telenovela... daca este telenovela nu mai zic nimic.
Oricum se vede de la o posta ca este facut pentru a scoate bani... si e facut pe "genunchi"
Nu o sa comentez prea mult modul in care au jucat actorii unii s-au descurcat destul de bine..( revin)
Scenariul si dialogurile(le iau la un loc): ceva aiuristic.. totul se petrece ca si cand personajele nici nu se cunosc.
Au si o usoara nota misogina
Sincope mari in subtilitati: de la "mura in gura"(asa ca pentru prosti) pana la subtilitati atat de profunde( a se citi incerte)
incat ar trebuie sa revezi filmul de cateva ori ca sa… citeşte

user-64bc3039eacf3 pe 22 Iulie 2023 22:39
Cum ,sau unde pot vedea celelalte sezoane?Primul sezon l-am văzut pe netflix,restul?
cronos-uranus pe 10 Iulie 2023 14:45
Apreciez serialul pentru ca e in limba romana
Ma bucur ca pot vcedea un serial in limba mea
cu actori tineri
Este mult mai bun decat serialele tucesti chinezesti sau si mai rau indiene
Apreciez jocul actorilor
Modul cum este filmat
Muzica este ok dar se poate si ma bine ( as aprecia muzicaca romanesca veche )
Decorurile nu se limiteaza doar la un studio
Scenariu este un pic exagerat pentru un serial inspirat din fapte reale si care se vrea unul realist
Fara aprecierea publicului nu se vor mai face seriale romanesti
Nu ti place spune exact ce nu ti place poate va fi inbunatatit in viitor

user-61ef468819b4a pe 25 Ianuarie 2022 02:44
Eu care nu stiu ce trebuie sa fac sa ma pot uita la serial, îmi zice și mie cineva ce trebuie sa fac ?
cronos-uranus pe 10 iulie 2023 15:00
e si pe netflix
gaby_ pe 17 Noiembrie 2020 10:03
Slab rau...pierdere de timp...bani aruncati pe geam..
cronos-uranus pe 10 iulie 2023 14:47
Fara aprecierea publicului nu se vor mai face seriale romanesti critica excesiva si fara motiv bine argumentat descurajeaza si actorii si regizorii dar mai ales producatorii Nu ti place spune exact ce nu ti place poate va fi inbunatatit in viitor
user-5f74a7711feff pe 30 Septembrie 2020 18:53
Am asteptat toata vara sa inceapa iarasi serialul, dar din pacate nu il pot urmari deoarece se difuzeaza la o ora prea tarzie.
Va rog din suflet faceti un schimb cu Sefi la cutite...de unde oricum nu invatam retete ci doar schimbam canalul pentru a nu vedea tot teatrul care se face......
Va rog difuzati serialul Sacrificiul de la 20.30 si cine vrea Sefi la cutite de la ora 22.45..

cronos-uranus pe 10 iulie 2023 14:49
E si pe NETFILX unde il vezi fara reclame mai sunt si alte surse nu fi limitat la TV
user-5e7bcbf3c1c61 pe 01 Aprilie 2020 23:46
E ok serial ul, dar incepeti sa bagati episode prea scute si prea rare.
rita_olaru pe 04 Martie 2020 22:29
Din pacate nu am avut asteptari prea mari si tot din pacate se confirma. Intrebarea mea este cum actori f buni au acceptat sa joace.
cronos-uranus pe 10 iulie 2023 14:50
andreialexandru2003 pe 19 Decembrie 2019 17:36
Nu mi-a plăcut finalul, adică mă aşteptam să moară Victor, dar nu şi Maria, ce pula mea
CDumi pe 04 Decembrie 2019 22:09
Virginia Rogin dece nu apare in lista cu actori ? Ce porcarie . Nu se accepta notarea . Dar se pune intrebarea de unde nota 6 care se afiseaza ? Pina si aici se actioneaza cu magarii crase . Dar de ce le este frica nu scapa . Nota 1 este prea mare pentru acest serial plin de obscenitati si vulgaritate ţiganeasca . Vor multe dar nu realizeaza decit plictiseala . Fructul oprit a fost intradevar un serial de nota 10 .
Noutate , in 19-07-2020 am putut nota serialul asta mizer. Pacat de actori buni si chiar foarte buni. Nu pricep dece s-au compromis pe scenariul asta din jurul ţigancii cherida .

cronos-uranus pe 10 iulie 2023 14:57
Eu zic ca Zavorancei i se potirveste manusa rolul Nu o cunosc decat din aparitiile publice si se pare ca personalitatea ei semana cu cea a personajului
cronos-uranus pe 10 iulie 2023 15:05
obscenitati si vulgaritate ţiganeasca - realitatea de azi - asta arata serialul ce se vrea unul realist Sa facem diferenta intre romi - tigani si tertipul social al tiganului care nu este neapatat de etnie roma Exista multi tigani- romani sau de alta etnie deveniti tigani prin comportament sau limbaj
user-5d9e2d5849684 pe 23 Octombrie 2019 20:04
Eu vreau sa vad dar nu știu cum sa întru îmi poate spune cineva
?

gabyel1995 pe 19 Octombrie 2019 21:23
Este interesant de observat ca parerile incomode se sterg . Este un serial ff plictisitor si vulgar . Nota 2 este foarte obiectiva .
Observ ca nu se accepta sa se dea note . Mereu se spune ca nu a fost lansat serialul . Nu stiu cum o fi asta cind joi a fost episodul 12 .
Are actori buni , dar degeaba . Țigania patronata de cherida Zavoranu si ceilalti este o mare plictiseala .
Nu am observat ca altii , umorul , actiunea . Doar promovarea unor puturosi care traiesc din munca altora .

cronos-uranus pe 10 iulie 2023 14:56
oana_roncea pe 29 Septembrie 2019 15:45
Este un serial foarte bun, îmi place.Filmul are acțiune, suspans, umor, actori buni, o poveste interesanta. Merita urmărit.
kasmyn pe 11 Septembrie 2019 22:27
din primul episod pare destul de bun!!un serial cu actori romani buni!!
user-5e47eded9ed3d pe 15 Februarie 2020 15:13
Este un serial de rahat. Nu știu de ce vă pierdeți timpul să-l urmăriți. Eu am văzut câteva episoade din primul sezon și se repeta același lucru din 5 în 5 episoade. Plus că finalul a fost exact finalul de la Fructul oprit sezonul 1. Sper că nu o să-l lungească prea mult. Ioana și Andrei sunt veniți de pe altă planetă, zici că e primul lor rol. Joacă foarte fals, iar Stefania e o nesuferită. La anii ei se bagă prea mult în treburile altora.
roxii_bi pe 05 Decembrie 2019 17:53
Cel mai plictisitor serial pe care l-am putut vedea vreodată , actorii lasă de dorit , scenariul si toată povestea in sine lasă de dorit...Nota 2 !
cronos-uranus pe 10 iulie 2023 14:51