Păreri Return to Sender

(2015)

Sete de răzbunare

makomomo pe 08 Mai 2016 23:35
revenge
Razbunarea unei femei violate...yap, despre asta e vorba in filmul asta...pacat ca au uitat sa termine filmul, sa-i faca si finalul, se termina efectiv prosteste, in timpul unui dialog apare genericul de final :) Unbelievable !!l

Filmul are doar la inceput cateva secvente violente si de viol, in rest este un film calm, linistit.Actorii joaca exceptional iar firul epic este extrem de interesant.Si asa cum ne-am obisnuit la majoritatea filmelor de duzina sau cu buget mic, finalul distruge tot filmul.Daca as fi dat bani la cinema sa-l vad si imi aruncau sfarsitul asta cred ca le spargeam toate aparatele sau intram peste ei la case sa-mi iau banii inapoi.Nu e posibil sa platesti niste bani pe un film si sa se termine asa...noroc cu internetul insa...

Si cam atat, despre film mi-a parut rau de bietul tata al nursei, saracul...nevasta-sa omorata de fiica, fiica ii… citeşte

rodica_vargolici pe 26 septembrie 2021 04:39
din dialogul cu tatal ei se descifreaza finalul
reese2me pe 06 Iunie 2015 15:27
kaka maka
O porcarie , defapt un remake a altei porcarii din 2004 , care nici macar sfarsit nu are... 1 ora jumatate pierduta aiurea!
ilcappo pe 24 iunie 2015 21:03
Da' ce vroiai? Scene fierbinti cu aburi de alcool? sau un sfirsit cu singe pe pereti si organe atirnate de candelabru? Du-te de vezi vre-un shuff sa te exciti ca de-un caca di vaca! ;)
emy_sinaia pe 18 Iunie 2015 23:36
Dulce razbunare.
Un film banal si foarte linistit, curiozitatea de a afla adevaratul motiv al interesului pentru violator m-a facut sa-l vad pana la capat.
rodica_vargolici pe 26 Septembrie 2021 05:00
expediatorul a câștigat
Eu l=am văzut până la final din curiozitate, citind unele comentare aici, in care se spune ca nu are final, dar din dialogul final dintre ea si tatăl ei se deduce ce s-a întâmplat cu violatorul care venise si el cu ”optimismul” în rucsac.
Otrăvirea căinelui lui taică-său a fost probabil ca un test de siguranță ca îi va reuși acțiunea finală, deși nu era cazul, ea fiind asistentă știa dojazele, rezultă că era deja traumatizată din copilărie de mama ei care-i făcuse multe și astfel n-a salvat-o Nu știu dacă a arătat în film cum a murit mama, pt că am dat la reclame pe alt canal și am uitat cam vreo 10 minute de film. Dar dacă există în film și moartea mamei, mi-o pot imagina, sau poate a arătat și ce-i făcea mama

liana10 pe 08 Martie 2021 22:20
Cred ca e unul dintre cele mai proaste filme in care a jucat Rosamund Pike. Si Nick Nolte.
Iulidesprefilme pe 11 Aprilie 2018 19:54
Setea de răzbunare prin aplicarea unui plan diabolic ar spune unii, revanșard ar zice alții...povestea are momente care îți trezesc interesul, dar un final ambiguu...sau discutabil...Pike a jucat ireproșabil, Nolte - cam obosit, Fernandez - bun...
crintea_valerica pe 10 Ianuarie 2017 23:00
bunicel
emotionant la inceput, banal spre intrigant ulterior și repezit la final ! cam asta spun eu despre film. Nu-mi pare rău ca l-am vazut deoarece nu stiiam din recenzie ca se termina cu razbunare si eram curios sa vad de ce Miranda isi iarta violatorul ...

natalia_castego pe 10 Iunie 2016 23:55
Sincer, sa intamplat ca la Gone Girl.
Am stiut, ca in Gone Girl,ca ea este personaju' negativ. Filmu' nu a fost deloc previzibil( asta a fost una dintre chestiile care mi-au placut cel mai mult).Chiar daca esti psiholog, care lucrezi cu persoane care, chiar au probleme ,uneori, intr-un film, poti sa-ti dai seama daca personajul are probleme mintale, chiar daca nu le are cu adevarat, in realitate, vorbind in special de filme! Un pic cam anost, dar fain. RECOMAND FILMU!
Horatiucrisan pe 25 Septembrie 2019 14:37
Un film despre violatori, răzbunare alimentată de ură cat si de o traumă psihică majoră.