Păreri Real Steel

(2011)

Pumni de oțel

DianaMS pe 15 Decembrie 2009 14:52
Chiar eram curiaosa in ce va mai juca Hugh Jackman! Pun acest film pe lista de "trebuie vizionat"
The Dark Men pe 14 Ianuarie 2010 04:31
Chiar astept acest film......... sper sa nu ma dezamageasca
S.naicuL pe 15 iunie 2010 12:43
si nota pentru ce e? ... a fost frumos filmul ?
smoace pe 13 decembrie 2010 20:40
Bine zis fanty :)
marius93 pe 14 Februarie 2010 14:51
Interesant, insa mai avem de asteptat pana in 2011. Oricum, e Hugh Jackman deci cred ca va merita.
liviusmith pe 10 Iunie 2010 10:37
oo da
da...e clar...e clar ca e grav..trebuie neaparat vazut!
Smile_lil_one pe 13 Decembrie 2010 00:44
mda .,,,,nu stiu daca ati observat dar NU are nici un fel de poveste decat efecte speciale de te lasa cu gura masca si pe Hugh Jackman in postura de profesor/bataus.
Daca continuam sa aclamam intr-un mod atat de penibil genu asta de filme vom ajunge sa ne uitam toti la desene.
Si comentari gen "trebuie neaparat vazut" .... mi se par dea dreptul patetice .. vreti sa vedeti ceva uimitor duceti-va prin rahova seara .:))

alex2812 pe 24 martie 2011 00:43
ai dreptate
gheryss_gheryss pe 26 februarie 2014 22:27
Super bun filmul asta mi-ar placea o continuare e unul dintre cele mai bune filme din 2011 parerea eu ma uit la alt gen de filme istorice biografice dar asta ma socat nu am vazut in viata mea asa ceva in cinematografie
savvy pe 14 Aprilie 2011 09:59
...?
film de duzina cred k o sa fie....doar pt box office si bani...nu poate sa faca hugh jackman numai x-men si wolverine...
Screwler pe 08 Mai 2011 18:50
Abia astept filmu, sper sa fie ceva de el, in trailer m-a cucerit sa-l vad. Get readyyy for rumbleeee!
Iulian_Paul pe 13 Mai 2011 22:20
Nu stiu ce a fost in mintea lui Hugh Jackman sa joace intr-un astfel de film. Nu are nimic original.
CosminHorrorMaster pe 11 octombrie 2011 21:04
pe bune.. l-ai vazut?
AkyMinowara pe 18 iulie 2012 02:57
prietene, nu cumva ai si tu o banda inregistata cu "inspira , expira" sa nu te sufoci, ca blonda aia...?????
legolas05 pe 31 Mai 2011 13:58
deci filmul a fost exceptional,nu ma asteptam sa fie asa frumos,cu siguranta merita vazut
Bayard pe 31 Mai 2011 20:22
La inceput mi s-a parut o porcarie, doar pt cei obsedati de efecte speciale si K1, dar ultimul trailer mi-a schimbat parerea..... e mai curand ceva apropiat de Rocky, o sa ma duc sa-l vad
biker24 pe 01 Iunie 2011 12:24
parerile sunt impartite. Eu cred ca o sa fie un film bun :)
AlexDaniel pe 28 aprilie 2012 12:28
Da este unul bun , parerea mea .. mie unul imi plac genul asta de filme
overLastend pe 01 Septembrie 2011 21:41
Copie
knucklehead cu Big Show este aproape la fel asa ca o sa merg sa vad filmul pentru a imi demonstra despre ce e vorba si daca este o diferenta de subiect!!
CosminHorrorMaster pe 26 octombrie 2011 15:42
si tu te iei dupa ce, data lansarii? real steel a fost filmat in urma cu un an din ce stiu eu iar knucklehead anu asta. deci care e original?
goradimitrie pe 03 Septembrie 2011 14:53
am fost in italia , am vazut filmul asta
....................

LilMe89 pe 23 septembrie 2011 19:28
Si vrei sa te dai mare? Spune parerea ta despre film....
Davideanu pe 10 Septembrie 2011 23:30
Hugh Jackman
Hugh Jackman are roluri bune mai ales in X-MAN
Vedem .Asteptam!

GEO-TR pe 5 ianuarie 2012 16:33
UN FILM BUN
superdepeche pe 18 Septembrie 2011 02:30
obligatoriu de văzut
Absolut de văzut filmul.Nu excelează la capitolul efecte speciale ,însă povestea este interesantă.Nici decum nu este o altă poveste despre box,ci mai de grabă o poveste despre o relație mai specială între un om și o mașinărie.
DE VĂZUT!!!!

CosminHorrorMaster pe 3 octombrie 2011 17:01
si filmul nici macar nu a aparut....
AkyMinowara pe 18 iulie 2012 03:01
te contrazici. lasa`te de gandit. e dificil pt tine...
LilMe89 pe 23 Septembrie 2011 19:26
Actor bun, defapt foarte bun.

Promite a fi bun!

Hai cu luna a 10 - a!!!

DanRus pe 03 Octombrie 2011 19:24
suuuuper tarree filmu!!!!!
deci Hugh Jackman ii cel mai tare ii fain filmul ii beton
CosminHorrorMaster pe 5 octombrie 2011 14:21
bine ca nu e asfalt
D.Ionut pe 5 octombrie 2011 20:15
:))))Maxim
cosminlipsa pe 04 Octombrie 2011 01:36
Presimt un film de prost gust. Foarte multe filme cu roboti in 2011 dar....nimic interesant.
CosminHorrorMaster pe 15 octombrie 2011 18:13
ba, l-ai vazut?
Real Steel – Mai mari, mai puternici, mai spectaculosi
[Titlu in limba romana: Pumni de otel]

CoolRank: 7/10

Regie: Shawn Levy
An: 2011

Actori: Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Dakota Goyo
Genul: actiune

Real Steel este un film de actiune in adevaratul sens al cuvantului, 2 ore imbibate cu metale contorsionate si roboti care isi dau energia pe ringul de box sub atenta manuire a stapanilor lor intr-un fir epic destul de previzibil. Filmul are toate elementele pentru a deveni un success, mai ales ca a trecut ceva timp de la ultimul ... citeşte

Fizzzo pe 05 Octombrie 2011 16:14
filmul are poveste, si e chiar interesant, si din contra, nu are cine stie ce efecte speciale. oricum merita vazut, garantat, tocmai l-am vazut si nu mi se pare o pierdere de timp !!!
ViCkTh00r pe 07 Octombrie 2011 17:24
Mi-a placut!
Mi-a placut foarte mult. Are o poveste frumoasa, interesanta, un SF senzational, iar regizorul a stiut sa lege povestea foarte bine cu actiunea filmului. Lacrimi, box si roboti, o combinatie ciudata pentru unii, insa cei ce au vazut filmul vor ramane socati cat de bine se pot lega acestea 3.

Si-a meritat din plin banii! Hugh Jackman joaca extraordinar de bine, iar pustiul Dakota Goyo este super haios si plin de viata.. Asa tata, asa fiu!

FlorentinS pe 07 Octombrie 2011 20:03
Mi-a placut filmul, dar parca era mai bine daca erau mai multe lupte intre roboti. Parerea mea. Oricum, merita vazut!
vicu89 pe 8 octombrie 2011 13:45
asa e,bun filmul
nicoux pe 08 Octombrie 2011 23:08
O poveste de familie emoţionanta in principal, intesata cu imagini si lupte spectaculoase de roboti in ring , un film bun cu tot ce-i trebuie. Este de vizionat la cinema sunetul te duce in arena.
DownD3ad pe 09 Octombrie 2011 00:38
superb filmul.l'am vazut ieri la cinema.il recomand.
yoyolina_bubulina pe 09 Octombrie 2011 15:05
F Bun
Mi-a placut mult filmul, nu m-am plictisit absolut deloc in cele 90 min! Pustiul e genial!
misterx2002 pe 6 ianuarie 2012 22:47
126 min parca...:))
Bubulina13 pe 09 Octombrie 2011 16:29
...
Nu prea imi place, adica cred ca este mai mult destinat baietilor...eu nu l-as vedea. Si mai am o intrebare e 3d ?
simi1989 pe 09 Octombrie 2011 21:28
este un film super pe langa efectele speciale care nu lasa de dorit parerea mea este ca acst film evidentiata relatia dintre tata si fiu.........................si pentru asta merita nota 10
TinRin pe 10 Octombrie 2011 11:09
Un film pentru suflet
Pot spune ca am fost placut surprins sa vad un Hugh Jackman intr-un rol dramatic - de altfel care il prinde foarte bine. De la inceput mi-au fost "gadilate" urechile de coloana sonora, bucurandu-ma sa o revad pe actrita care o joaca pe Kate in "Lost" si sa descopar un nou wonderkid al hollywoodului - Dakota Goyo. Pentru cine se asteapta la un film centrat doar pe lupte si pe mega efecte speciale... sa nu mearga. Este un film cu subiect dramatic care are si ceva scene de lupte high tech cu roboti- dar asta este doar cireasa de pe tort. Un film bun care trebuie vazut impreuna cu prieteni sau familie. Mie mi-a placut si cred ca multora dintre voi le va place filmul
Ciprian97 pe 30 octombrie 2011 19:38
$$$Y TU
BogdanStan91 pe 10 Octombrie 2011 21:01
Hugh Jackman
trei de da suna bine, hugh jackman se potriveste de minune ,trailerul e foarte bun , vreau sa vad filmul ! MERGETI LA CINEMA !
cristi88 pe 12 Octombrie 2011 01:00
incredibil
cum ba sa dai 8.5 la filmu asta, si 7.5 pe imdb ??

sus gramada cere prosti !

CosminHorrorMaster pe 25 octombrie 2011 15:42
adica?
victor_stefan37 pe 12 Octombrie 2011 22:56
Un film foarte bun.Nu ma asteptam la un film extraordinar da m-am inselat.Merita vazut.
SNyTzY pe 13 Octombrie 2011 01:00
Cel mai bun film 2011 parerea mea , merita vazut 100 % ... credetima merita toti banii ! :x !
ReMes pe 13 Octombrie 2011 20:49
Bun bun bun si iar bun
filmul este foarte bun pot sa zic ca mi-a intrecut asteptarile, am chemat mai multa lumea cu mine sa-l vizionam, majoritatea n-au vrut pe motiv ca ei nu se uita la filme in care se bat roboti chiar daca e cu mult mai mult de atat, in fine am mers singur sa-l vad:)).Am avut furnicaturi si frisoane tot filmu m-a impresionat tare de tot, poate si pentru ca modul cum joaca jackman este epic dupa parerea mea. Merita vizionat in mod special cunoscatorilor de filme de actiune + feelings.thumb up
madalina1604 pe 13 Octombrie 2011 23:03
Wow!!!Wow!!!..tocmai am iesit din sala de cinema si am ramas foarte placut surprinsa..nu ma asteptam sa fie atat de bun.mi s pare o idee originala...pusa in practica de actori care joaca exceptional!felicitari actorilor,regizorului...intregii echipe...un film care m.a impresionat!Perfect!
walstar10 pe 14 Octombrie 2011 22:10
tocmai m-am intors de la cinema ,filmul este super, merita,nu ratati........................Hugh Jackman 10
Piratu pe 15 Octombrie 2011 11:03
Real Steel ne aduce un fost boxer profesionist neserios, un baietel simpatic plus un “robotel” pe nume Atom, toti pusi pe fapte mari intr-un viitor apropiat mai exact 2020 unde distractia omului de rand a avansat la modu serios iar tot greu il duc o gramada de gadgeturi, adevarati “caini” de lupta metalici.

Daca acesti roboti nu scartaiu mai deloc scenariul o face din toate incheieturile, Hugh Jackman nu e chiar in zilele lui cele mai bune, parca prea mult dialog ii da dureri de cap.

Un mic blockbuster de toamna cu o actiune cat de cat antrenanta si un umor parca usor fortat.

Ce am apreciat au fost luptele “corp la corp” si motivatia aferenta, scenele efectiv de incaierare chiar au aratat bine capabile sa transmita “emotie” …

Se pare ca robotu Atom mai vrea cateva lupte macar asa de-o centura…prin 2014. pana atunci spor la antrenamente… :) )

alexdan87 pe 17 Octombrie 2011 09:16
Un film foarte bun
Nu imi plac robotii deloc, nici boxul, dar acest film este unul foarte bun, merita vazut. Experienta IMAX te ajuta sa iesi din cotidian pentru aproape 2 ore.
AlinaZ pe 17 Octombrie 2011 17:58
Super
Un film foarte bun...un film plin de actiune dar nu numai..e si profund..e super OK
FlorinMovieFreak pe 18 Octombrie 2011 09:43
Nice
Este un film care te tine bine in scaun .. si de multe ori .. te bucuri de ceea ce se intampla pe ecran odata cu personajele din el .. Ai emotie .. bucurie .. tristete .. drama .. regasire .. este mai mult decat un film de vara .. actiune pac pac .. e un film la care poti merge cu gasca .. familia .. chiar si persoana iubita ..

Cheers !

alin1234 pe 10 ianuarie 2012 00:11
Florine..respectele mele!
Ancuuuu pe 18 Octombrie 2011 14:43
FILMUL ESTE ABSOLUT GENIAL
l'am vazut ieri si m'a surprins foarte placut... cine spune ca nu are poveste doar efecte speciale se inseala amarnic... m'am trezit plangand, razand, cu rqasuflarea taiata.. este un film de nota 10 cu felicitari si absolut merita vazut !

crysty_doom pe 19 Octombrie 2011 09:27
dupa trailer pare bun..dar pana nu il vad nu pot sa imi dau cu parerea
thanny_usha pe 19 Octombrie 2011 21:19
lumeee, da cneva shtie pretul biletelor la un film in patria???
Alex4Fun90 pe 19 Octombrie 2011 23:54
Este fara indoiala un film foarte bun care nu trebuie ratat .
Legat de sinopsis-ul prezentat mai sus , este o greseala legata de varsta copilului care are 11 si nu 13 ani

Manusa pe 20 Octombrie 2011 18:15
Un film cu adevarat bun, magnific si de care nu ma asteptam sa fie atat de bun. Actorii au jucat excelent, muzica a fost foarte buna si care s-a potrivit cu actiunea filmului, iar de roboti nici nu mai zic......uluitori. Robotii, din cate am auzit au fost creazi in marime reala, nu facuti pe calculator, dar oricum au fost foarte reusiti. Mi-a placut si lupta finala in care cel slab se bate cu cel mai bun, si finalul este unul bun, si trebuie neaparat vazut acest film pentru ca merita.
adi_ramses pe 29 martie 2012 16:54
dai o nota
Manusa pe 29 martie 2012 17:04
pai i-am dat :) 9
xerses pe 21 Octombrie 2011 21:40
Mi-a facut placere sa urmaresc acest film.Recomand ca fiind un film bun.
WhYskY pe 22 Octombrie 2011 12:28
foarte tare filmul
merita vazut

mai ales finalul e bomba

ar merita niste continuiari macar 2

chiba_florin pe 18 martie 2014 23:16
sau 3 sau 4 ;)
Thoughts about nothing… pe 22 Octombrie 2011 16:47
Real Steel: cum se antreneaza un robot
A fost odata ca niciodata un fost boxer care avea un robot. Si omul nostru era incapatanat, lua decizii pripite si si-o cam lua in freza. Bine, nu el personal, ci robotul. Si apoi a aparut fiul, pustiul care ii schimba lumea haotica. Il face sa-si doreasca mai mult de la viata sau, mai bine [...] citeşte
Daniel93 pe 23 Octombrie 2011 00:16
Este o combinatie intre Transformers si Rocky , una foarte previzibila , dar care totusi te face sa fii incordat si un pic in suspans.Am vazut filmul azi si zic ca merita un 7 din 10,nu pentru efectele special , ci pentru atmosfera pe care o creeaza in timpul luptelor.
MarutaAdrian pe 23 Octombrie 2011 21:36
Excelent!!!
Un film care merita văzut. Te menține interesat pe tot parcursul filmului iar surprinzător.. bătăliile dintre roboti au fost mai bune ca în Transformers.
k-rissa pe 24 Octombrie 2011 12:35
...
un film pt amatorii genului, mai mult pt copii as spune eu, in care talentul lui hugh jackman este oarecum irosit, prin rolul destul de superficial pe care il are. cu toate astea merita un plus pt originalitate, efecte si spiritul pozitiv care ramane dupa vizionarea lui.
Go1 2 3 4