Păreri Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

(2003)

Pirații din Caraibe: Blestemul Perlei Negre

mytza92 pe 06 Iunie 2010 19:43
nu e nici prea prea nici foarte foarte mai degraba de pierdut timpul
MaxSparrow pe 29 iunie 2010 04:28
Ai grija ce spui :|
Theodor2011 pe 22 septembrie 2013 10:15
mytza92, tu glumesti nu??
kitty pe 26 Februarie 2007 14:52
filmu asta e tare nashpa .........lam vazut pe ala cu nicholas rogers de asta poti sa spui cai un film bun........il iubesc pe nicholas rogers........va rog mai datil odata pe post
Theodor2011 pe 22 septembrie 2013 10:17
Ma, voi va auziti ce spuneti? Ganditi cu P..A?
claudiu-daniel-lugoj pe 20 Mai 2009 16:59
claudiu-daniel lugoj
este cel mai reusit film din seria pirati din caraibe,restul nu mau impresionat poate doiu dar nui cine stie ce iat treiul e aiurea.
Theodor2011 pe 22 septembrie 2013 10:21
Claudiu, ai dreptate, The Curse Of The Black Pearl este de departe cea mai buna parte a seriei, dar si partea a 2 a si a 3 a sunt destul de bune, a 4 a a fost cu siguranta cea mai slaba parte a seriei, schimbarea regizorului Gore Verbinski (care a regizat PERFECT) primele 3 pari, si lipsa lui Orlando Bloom si Keira Knightley, minusuri adunate care au tras vizibil in jos ultima parte (a 4 a)
cinemacity pe 26 decembrie 2013 19:16
dupa 3 serii din filmul Piratii din Caraibe unde participa Orlando Bloom, Keira Knightley ...in partea a patra si tot odata ultima, sa nu mai apara... E ca un fel de intrerupere de la film :|
Deiana Raici pe 09 Noiembrie 2002 00:00
Am vazut Piratii din Caraibe cu Nicholas Rogers.A fost super. Nu il prea suport pe Jonny Deep. Dar cred ca filmul va fi bun.
alex_il_fenomeno pe 25 August 2012 10:46
acesta este filmul meu preferat din franciza , prezentand totul , de la cum incep aventurile celebrului capitan Jack Sparrow , interpretat cum nu se poate mai bine de Johnny Depp . Trecand peste numele mari din distributie , merita apreciata povestea geniala , cu atata romantism , suspans si mister , efectele speciale care aratau ca nu este o productie de standarde scazute si regia insasi ! o productie de aventuri cum nu se poate mai frumoasa , pe care nu trebuie sa o ratati !
kovacs kristina pe 09 Ianuarie 2009 18:16
jeck TE IUBESC te ador esti sorti sa fi pirat esti foarte tare misto film urmaresc toate filmele tale cu "PIRATI DI CARAIBE" am doar 12 ani eu si sora mea te iubim foarte mult pupici
keyra pe 06 August 2007 18:32
filmul asta e genial..........
Malinescu Vlad pe 19 Iunie 2007 08:39
Mmmmda , super. Filmul merita sa fie premiat!!!
Get0dac pe 27 Februarie 2014 12:02
Un rol absolut memorabil facut de Johnny Deep.....Doamne ajuta la mai multe..:)
Eu multumesc celor ce producand astfel de pelicule ma ajuta pe mine ca om sa ma relaxez alaturi de copii, dupa o zi stresanta.
Din punctul meu de vedere aceasta parte intai este si cea mai buna din serie.
Vizionare placuta.

George45 pe 22 Februarie 2014 10:35
Pirates of the Caribbean 1
Este un film foarte bun, cu super efecte. Actorii își joacă foarte bine rolurile, mai ales actorii Johnny Depp (Căpitanul Jack Sparrow) , Geoffrey Rush (Căpitanul Barbossa) , Orlando Bloom (Will Turner) , Keira Knightley (Elizabeth Swann).
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 16:30
Un film superb, plin de aventura. Johnny Depp Joaca senzational !!!
AdriAdrianna98 pe 13 Ianuarie 2014 16:18
Foarte bun!
Un film de actiune placut care-si face tot deliciul datorita lui Depp. Nu cred ca acest film ar fi avut astazi atat de mult succes fara el.
cinemacity pe 26 Decembrie 2013 19:04
Piratii din Caraibe
un film pe tema piratii. nu prea am vazut pana acum filme cu pirati si sa fie la fel de bune ca acesta. Jack Sparrow e personajul principal. Cred ca e cel mai reusit rol al sau.

vyydo pe 19 Octombrie 2013 21:29
Poveste noua si putin originala. Cred ca l-am vazut de sapte ori si de fiecare data cand am ocazia ma uit.
Ryukko7 pe 26 Aprilie 2013 23:02
Ajutorr
Fratilor unde dau sa vad filmu' ma bate rau de tot :))
Devastator1995 pe 13 Martie 2013 20:25
Pirates of the Caribbean
Cea mai reusita echipa de actori pe care am avut prilejul sa vad.Capodopera!
Iulidesprefilme pe 07 Martie 2013 20:51
În toată seria Piraţilor din Caraibe, Johnny Depp se dovedeşte din nou, excentric, original, fabulos...
PLaurentzyu pe 03 Februarie 2013 21:57
Un film genial. Totul e minunat la filmul asta, dar rolul lui Johnny Depp face toti banii.
Kanedel pe 30 Ianuarie 2013 11:32
M-A CAPTIVAT IN PRIMUL RAND POVESTEA...SI DE ABIA APOI JOCUL ACTORILOR.
SUzyY pe 29 Ianuarie 2013 20:32
e unul din filmele mele preferate toti actori joaca foarte bine, filmul e grozav! sincer nu am cuvintecum sa-l descriu merita vazut
Sebastian96 pe 22 Ianuarie 2013 11:19
Este o serie de filme cu piratii foarte buna..no comment!
SANDA45 pe 06 Decembrie 2012 19:07
Un lungmetraj excelent , chiar merita sa fie vazut.
kakapiciu pe 11 Noiembrie 2012 17:25
O adevarata capodopera cinematografica, iar Johnny Depp are cel mai impunator rol.
Razvan600 pe 18 Septembrie 2012 13:46
Obligatoriu de vazut
Prima parte este o capodopera, foarte bun personajul principal, super serie, super film, comentarii de prisos.
deadlord pe 26 August 2012 20:35
La inceput am crezut ca este un remake al celui spaniol parca, dar m-am inselat. Acesta este mult mai bun.
Pavel.F pe 18 Iulie 2012 12:03
Cel mai bun din serie .Nu vad alt actor sa joace rolul lui Sparow, cel mai bun actor
Syng pe 05 Iunie 2012 10:25
Toate 4 sunt bune, plus ca mai apare si Pirates of the Caribbean 5, dar inca nu se stie cand?
jackie600 pe 3 iulie 2012 11:43
sar putea ca in 2013 dar exista zvonuri cum ca ar schimba scenariul si osa intarzie
micsa9124 pe 25 Aprilie 2012 20:46
cel mai bun film
cel mai tare film .va recomand acest film ii foarte fain
Emy14 pe 28 Februarie 2012 23:06
Cel mai bun film din serie, un filn superb, in special datorita lui Jack Sparrow, Depp e fenomenal. Up :)
dannyell pe 23 Februarie 2012 14:19
Pirates of the Caribbean
Sincer sunt de acord cu aproape toate comentariile.Este un film excelent si foarte bine pus la punct.Cel mai mult mi-au placut actorii Orlando Bloom,Johnny Depp,Keira Knighttley si bine inteles Kevin McNally fac tot filmul.Imi place mult povestea ce se imbina atat de bine cu aventura,comedia si dragostea.Este cel mai bun film cu pirati si merita vazut impreuna cu celelalte doua,al patrulea nu are aceeasi esenta ca si acestea.
Weeby pe 08 Februarie 2012 09:12
Este un film plin de aventura si actiune in care joaca niste actori foarte buni. Johnny Depp intra foarte bine in rolul de pirat si e si amuzant la unele faze.
puffulette pe 14 Ianuarie 2012 02:51
Imi place toata seria Pirates of the Caribbean, dar partea asta probabil e cea mai buna .. Actiunea este din plin si nu ai cum sa te plitisesti.. Actorii sunt de 10
ralurock pe 06 Ianuarie 2012 18:02
un film exceptional.
il ador. johnny deep joaca foarte bine . e foarte talentat

ki.lu21 pe 04 Ianuarie 2012 17:16
Jack Sparrow -> cel mai nebun personaj :X
Alex94Alex pe 28 Decembrie 2011 02:39
Un film foarte bun, exact ca si continuarile lui. merita 10 pentru prestatia lui johnny
cantauvali pe 09 Decembrie 2011 20:06
Capodopera
e cel mai tare film cu piratii pe care lam vazut vreodata..si Jonny Depp e un actor foarte bun si joaza foarte bine rolul lui Jack ..nota mea este 10 cu *********************************
ANGYE pe 20 Noiembrie 2011 10:57
capitanul jack sparrow e tare
capitanul jack sparrow este incredibil de tare din orice punct de vedere.will turner e pe jumatatea lui capitanul jack sparrow.
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 10:01
Obligatoriu de vazut si de revazut as putea chiar zice capodopera nu ma gandeam ca pot sa rad atat de mult a fost o surpriza f placuta pt mine mi-a intrecut orice asteptare am ras pana nu mai puteam de burta, parerea mea ( desi nu am vazut a 4 parte a francizei) aceasta prima parte este cea mai reusita si haioasa pt mine!
DARK333REM pe 23 Octombrie 2011 18:41
The Curse of the Black Pearl
FrUmOs BLEsTEM.DaR Ce EsTe Si MaI FRUMOS EsTe MiNuNaTa : PERLA,PerlA NeAgRa.
CmrsCristina pe 19 Septembrie 2011 17:58
Foarte bun filmul, Jack Sparrow este adorabil ! Vestimentatia sa a fost aleasa la perfectie. Faze foarte tari. Obligatoriu de vazut!
badandra pe 09 Septembrie 2011 14:59
Pana ieri nu am apucat sa-l vad cap-coada, dar dupa ce l-am vazut, pot spune ca as vrea sa-l vad in continuu. Johnny Depp, dupa parerea mea, este un actor foarte bun care isi ia rolul foare in serios. Are un talent desavarsit, iar rolul de pirat il cuprinde extraordinar. Gesturile, mimica sunt de necomparat. Si ceilalti actori joaca foarte bine si mi-a placut si de Keira, care mi se pare o fata deosebita. Doar filmul acesta l-am vazut cu ea, dar sunt sigura ca si in celelalte filme in care joaca, este la un nivel maret. Chiar imi pare bine ca am vazut acest film, pentru ca mie imi plac filmele cu pirati, iar acesta a atins apogeul.
xerses pe 24 August 2011 08:59
Un film grozav, care este captivanta pentru toate generatiile.
octavinspector pe 29 Iulie 2011 14:35
Cel mai bun film cu pirati!!
Nu cred vreodata ca se va lansa un film cu pirati mai bun decat cel al lui Depp, un film care le are pe toate, un film care iti creeaza o stare de "neastampar".
Crist11 pe 26 Iunie 2011 17:57
Defapt, prima parte este sub urmatoarele 2, dar toate 3 sunt bune si actori buni si-au facut prezenta.
tonka91 pe 23 Iunie 2011 00:10
Piratii din Caraibe
Printre cel mai tare film din 2011.!!Fata de altele care se anunta mari productii si de fapt sunt mai mult un pamflet...Johny Deep are tot hazu:X
lonutz pe 01 Iunie 2011 00:32
Cel mai bun din serie
In opinia mea, este cel mai bun film din cele 4 (Lucru confirmat si de nominalizarile la oscar). Le-am vazut pe toate, dar 1 mi se pare cel mai bun, urmat de 2 si 3. In acestea doua din urma, pe langa Depp fireste, imi place foarte mult Bill Nighy, cel ce il interpreteaza pe Davy Jones, un rol dupa parerea mea foarte greu, dar pe care el il interpreteaza excelent... Le-am vazut de mai multe ori fiecare din primele 3 parti, foarte,foarte bune! Partea 4 am vazut-o o data, dar nu sunt atras sa il revad...mi se pare mult mai slabut decat primele 3.
fizzy.gogo pe 30 Mai 2011 12:27
filmul de la care a pornit tot,nu pot spune decat ca este unul din filmele mele preferate un film la care sincer va spun m'as uita o saptaman incontinuu. povestea foarte interesanta actiunea filmului bine pusa in scena iar despre personaje nu mai e nimic de spus toti fac roluri mari in frunte cu J.D.
ialexs pe 27 Mai 2011 13:06
o aventura pe cinste si abia astept sa vad si ultima parte!
Sanyi1997 pe 23 Mai 2011 18:22
Tare si mare ....Super fil cum au asa inspiratie?mai bine de unde fantezie =))
GeorgeFriends pe 14 Mai 2011 17:16
toate dar tot primul e cel mai bun
acest film a fost fenomenal e revelatie in functie de filme si de interpetarea actorilor
Go1 2 3 4 5