Păreri Million Dollar Arm

(2014)

Un braț de milioane

delfitexas pe 24 Septembrie 2014 14:48
Nu e rau...
Un film in stilul Disney, stii finalul, dar totusi vrei sa il vezi, nu e rau, un film de vazut in familie duminica la pranz. Povestea din spatele filmului este super, dar din pacate filmul nu se ridica la valoarea ei, dar merita cele 2h.
Actorii sunt modesti in interpretare, arata bine India, arata bine si partea sportiva, in rest un film liniar, usor si plin de simplitate.

XShadowX pe 31 Ianuarie 2015 10:38
Walt Disney in vremurile bune....
Acest film produs de studioul Walt Disney este destul de bun pentru anul 2014 , o biografie interesanta despre sport/prietenie/dragoste/curaj , o poveste adevarata despre cum nu conteaza rasa sau culoarea ta ci cat de bun esti sau poti fi in America tara tuturor posibilitatilor...un MUST SEE
Gabby321 pe 24 Ianuarie 2015 23:32
Capodoperă !
Povestea băieților din India remarcă foarte multă sărăcie și un mediu precar vieții însă mi-a plăcut spiritul de învingător lui JB prin care îi transformă în sportivi de performanță într-un timp timp foarte scurt. Actorii au jucat bine iar decorul e nemaipomenit îmbinat cu simplitatea scenariului , un film pe gustul meu !
zudu pe 05 Noiembrie 2014 02:59
un film foarte bun si foarte emotionant.scoate in evidenta realitatea crunta dintre o tara foarte bogata si civilizata si o tara unde predomina saracia.il recomand din suflet
tony_mondyalu pe 04 Noiembrie 2014 22:05
un film despre viata, un film bazat pe o fapta reala, intre 2 lumi foarte diferite..dar totusi de pe acelasi glob....merita vazut
Dana04 pe 14 Decembrie 2014 13:09
Foarte fain filmul, merita vazut!! Este despre doi baieti din India care incearca sa devina jucatori profesionisti de baseball.
Bayard pe 28 Iunie 2015 12:57
Ideea este foarte buna, cei 2 jucatori sunt extraordinari, dar filmul nu este bun. Problema este la personajele principale: Jon Hamm si Lake Bell. Hamm joaca exact acelasi rol ca in Mad Men. Eu inteleg ca pe parcursul filmului ar trebui sa se transforme intr-un om mai bun.... dar nu e deloc convingatoare transformarea si cel mai grav, mie mi s-a parut foarte plictisitor personajul. Ah si nu poti intr-un film despre baseball sa dai importanta doar tariei si preciziei aruncarilor .... nu e suficient, unde e tehnica aruncarii??. Sa nu mai discut si despre stereotipurile indiene care sincer nu-si aveau locul aici..... Pacat de potentialul ratat.
andystarx pe 26 Aprilie 2017 19:21
Un film bunicel,dar departe de a fi o capodopera,am avut probabil,asteptari prea mari ! Oricum este intersant,mai ales ca este dupa un caz real !