Păreri Meg 2: The Trench

(2023)

Meg 2: Confruntare în adâncuri

marius7x pe 02 August 2023 22:37
Un film mai "over the top" și decât Fast X. A doua jumatate, la suprafață, m-a ținut în suspans mai mult. Drum meritat.
R_Afc pe 03 August 2023 10:59
Să înotăm printre clișee
Un film tipic de vară, un film pe care îl puteți viziona din piscină, de pe șezlong, de pe tobogan, din mașină sau din alergare pe drum accidentat. Nu trebuie să vedeți toate secvențele pentru că nu pierdeți nimic, îi dați drumul și se aude în fundal, la fel ca zgomotul suav al unei bormașine.

Dacă aveți tendințe masochiste mergeți la filmele cu Jason Statham, eu nu am, dar prin natura ocupației trebuie să le văd. La fel precum comentatorii de fotbal care nu pot analiza doar finalele Cupelor Mondiale. Statham este un lăutar Hollywood-ului. Nici el nu crede că e actor. Își iubește meseria, chiar dacă nu o cunoaște.

The Meg este un film adaptat după o carte mediocră a unui autor obscur, dar asta nu înseamnă că filmul trebuie să fie la fel de slab. Clasicul „Jaws” are în lini mari aceleași ingrediente, dar regizorul a… citeşte

blacksea_rider pe 08 Octombrie 2023 17:59
Frate,te cheama Jason Statham,cum poti sa-ti bati joc de numele tau jucand in saracia asta de tentativa de film...nici pe vremea casetelor video din epoca ceausescu cand te uitai la orice pentru ca n-aveai alternative,nu m-as fi uitat la fantasmagoria asta...oare regizorul acestui film o fi vazut Steven Spielberg's Jaws (1975) ?
user-65203331d23de pe 06 Octombrie 2023 19:21
Cel mai penibil film văzut în ultimii 30 de ani! O prostie cum rar îți e dat sa vezi iar Jason Statham s-a făcut de râs pe viață!
hitman78 pe 29 August 2023 13:35
Foarte slab inclusiv la capitolul CGI unde ma asteptam sa fie redutabil până la urmă s-a dovedit a fi o prelungire inutilă a primului si prin adăugarea unor monstruleti in plus nu a făcut decât să pice si mai mult in derizoriu.
Mihai2103 pe 03 Octombrie 2023 01:42
Doamne, ce prostie de film! Daca prima parte a fost, sa zicem, cat de cat interesanta, asta... e ceva intre Abramburica si Salvati de clopotel! Am mai vazut filme proaste cu Jason Statham, dar ăsta e un monument de prostie! Ma si intrebam cum de l-au băgat asa de repede pe HBO Max, dupa cinematografe! Pai cine dracului sa mai mearga la cinema, dupa "impresiile" celor care au fost si... le-au dat pe piață!
shoggy pe 16 August 2023 19:10
Sincer ,am fost curios sa experimentez filmul in 4dx. Imi asum parerea,dar, de la jaws spre noi,toate filmele cu rechini,devin comedie. P.S. Doar o parere!
6Patronul9 pe 02 August 2023 22:03
Old school creature feature
Este exact ceea ce te-ai astepta de la un astfel de concept. Jason Statham,rechini uriasi,dinozauri si exocostume sf. Antrenant,amuzant si ridicol,dar la modul bun. Efectele cgi sunt cam slabute dar compenseaza printr-un 3D destul de bunicel. Daca v-a placut originalul Meg sigur o sa va placa si asta.
angel69 pe 16 Septembrie 2023 21:14
Slabutel
Slabutel...f tras de par....din lipsa de altceva merita vizionat odata si atat
Daniel_Critic_De_Filme pe 06 Septembrie 2023 14:45
Rechinu' partea a II-a!
Un film de weekend, nimic deosebit, cu acelasi Jason Statham care nu impresioneaza cu nimic fata de Meg 1.
xerses pe 02 Septembrie 2023 19:06
Chiar se putea mai bine. au fost cateva scene spectaculoase,, dar per ansamblu se cam tragea de timp.
Costirik pe 26 August 2023 22:51
Astept cu nerabdare Meg 3, unde o echipa de super extra megalodoni porniti dupa razbunare pe Jason Statham, il vor vana pe acesta pe tot globul prin apa,aer, uscat si chiar in spatiu. Plus Godzilla si cativa supereroi Marvel.Ce nebunie va fi!
mirceathekid pe 26 Octombrie 2023 22:43
Părerea mea este că e un film bunicel o combinație de Fălci cu Jurassic Park cu acțiune și comedie.