Păreri Life

(2017)

Viață, primele semne

777L pe 31 Martie 2018 00:19
Meduza spatiala
Nu e un S.F. care sa te lase cu gura cascata, l-am urmarit mai mult pentru actori. De mentionat:
- moartea prematura a personajului lui Ryan mi s-a parut a fi un plus, nu parea foarte credibil.
- in schimb, Jake e simpatic
- foarte enervant, cum din nou, fiinta extraterestra, evolueaza de la nivel de celula, la ditamai creatura in cateva zile si e super-mega-inteligenta.
- macar au nimerit-o cu finalul.

Mihai2508 pe 22 Iulie 2017 08:22
Nu vine cu ceva nou
Un film prin care se doreste sa se aduca ceva nou, dar vine cu un cliseu. Actiunea este simpla si previzibila, iar efectele speciale sunt destul de bune. Un film care merita vazut, daca nu ai alta optiune.
emy_sinaia pe 13 Iulie 2017 10:52
Calvin, ...pe bune, i-au dat si nume...
Unul din sutele de filme mediocre, de duzina, un amestec de ingrediente din mai multe alte filme si puse cap la cap sa para ceva nou. Concluzia ar fi cat de slab si vulnerabil poate fi omul cu necunoscutul, la modul general.
marin_nicolae pe 26 Iunie 2017 14:15
Ceva a lipsit
Eu sunt fan S.F. dar ceva a lipsit in acest film...
spartacus pe 01 Februarie 2018 15:55
Pe ansamblu, filmul mi-a placut, dar finalul a fost unul dintre cele mai proaste ever! Adica neasteptat de cretin,in ciuda tuturor secventelor de la final care anuntau de fapt altceva,ca sa vezi de fapt ca.......In fine,cum am spus, pe mine m-a dezamagit mult finalul. Am vazut printre comentarii pe cineva ca spunea ca i-a placut filmul pentru ca finalul a fost unul unde "Binele invinge" - asta a inteles specimenul respectiv din finalul acestui film :))))))))...
Go 1 2