Păreri Legends of the Fall

(1994)

Legendele toamnei

pssst pe 25 August 2003 16:04
ati putea spune:

un film romantic, siropos, cu un BP tocmai iesit de la un concert de heavy metal, cu o rerereeditare a temei dragi realizatorilor americani de film: familia! da si cu epopeea barbatilor care cad prada paianjenului de julia ormond, cazind in plasa ei asa de usor...

asa ati putea zice, numai ca ati gresi profund... filmul este de un dramatism deosebit si iata ca povestile de dragoste sunt forte frumos redate, fiecare fiind diferit si tocmai de aceea indragostindu-se diferite de aceeasi femeie.

da, filmul face aluzie la tema familiei, dar personajele sunt deosebit de bine conturate si par foarte convingatoare, sub bagheta unui regizor care a semnat un alt film deosebit de dramatic si tensionat: the siege.

nu in ultimul rind, as mentiona ca joaca bine si BP si AQ, dar anthony hopkins este cel care joaca aici, din… citeşte

Defav pe 25 Februarie 2009 22:08
Un film f.bun ,dar nu exceptional, e mai mult o poveste si tragica, si romantica, si duioasa ,adica are de toate , actiune de mai multe feluri,fir incilcit al povestii, binenteles, condimentata (garnisita)cu peisaje si scene f.bine concepute,un scenariu care a vrut sa faca tot ce e posibil ca sa fie sigur ca va place,iar cine a denumit filmul si-a lasat o portita strategica, a fost inspirat.
Dragosh02 pe 25 August 2008 15:29
dap...un pic cam siropos,da destul de bun.Recomand mai mult filmul pt iubitorii de drame.
Go 1 2 3