Păreri Joker

(2019)

Joker

Dragos.87 pe 24 Septembrie 2020 00:09
Cu adevarat remarcabil rolul lui Joaquin Phoenix care i se potriveste la perfectie..Un film bun care reuseste sa redea multe din realitatea dura cat si dialoguri umoristice la prima vedere dar atat de triste daca realizezi profunzimea gandurilor..Merita neaparat vazut..!
Edddd pe 15 Noiembrie 2020 22:02
Hollywood-ul , bârlogul comunismului ...
Filmul este o odă adusă viitorului comunism care ne așteaptă. Este o preparare a minții publicului în vederea haosului organizat Black Lives Matter 2020
Este încă o piesă din tema dragă marxismului : folosirea bazei societății, proletariatul, gunoaiele, dezaxații și idioții utili , pentru a ataca etajele superioare ale societății , pentru a distruge ordinea tradițională a lumii.
Filmul transmite același gen de mesaj , la o altă scară evident, cu Marea Revoluție Socialistă din Octombrie 1917 din Rusia.

Edddd pe 15 noiembrie 2020 22:06
Jocul actorilor : impecabil Muzica filmului : super Imagine : super
user-5c9f8c2e87074 pe 16 Noiembrie 2020 00:28
Condiția tragica a clovnului. Ramai cu pantomima intensa și dramatica a Jokerului ca într-un dans tradițional japonez ,incredibil jocul lui Phoenix ,si-a depășit condiția artistica, a împins limitele interpretării artistice spre absolut s-a identificat cu rolul, ROL MARE într-un film totusi nu f mare. Artist unicat acest Phoenix.
cristi2005 pe 16 Noiembrie 2020 01:02
Oscar meritat pentru Phoenix. Subiectul filmului lasă de dorit. 2 ore pierdute...
DaniMar pe 12 Decembrie 2020 16:41
Este foarte ofertant subiectul Batman.S-a brodat mult pe marginea lui.Joker din 2019 mi s-a parut cel mai gri film pe acest subiect.Practic te introduce intr o lume pe care vrei sa o eviți chiar dacă te intersectezi din ce in ce mai des cu ea.Un film pe care as fi preferat sa nu îl văd.
user-5fd7d9936d402 pe 14 Decembrie 2020 23:35
Interpreterea de nota 10...filmul...o tampenie maxima ....subiectul nu are nici o leg cu BATMAN....mi se pare incredibil ce incasari a avut....poate asta a juns sa placa...NEBUNIA LASATA LIBERA ,SCAPATA DE SUB CONTROL......Ceea ce se si intampla acum in SUA....una peste alta...NU RECOMAND....
forever_young_ pe 09 Februarie 2021 23:45
BUN !
un film bun , interesant ( poate prea violent ! ) cu Joaquin Phoenix jucand pe Joker magistral !
user-5c60831c3ee48 pe 13 Iunie 2021 20:55
Un film de tot kkt-ul. Am pierdut 2 ore din viață. Dacă și ăsta e film de Oscar, atunci să-i f. t în gură pe criticii americani.
MaddoW pe 20 Iunie 2021 23:23
un film prost. În afara de jocul perfect al lui Joaquin Phoenix, nimic nu mi a plăcut
user-5d54f143e438a pe 26 Februarie 2022 11:56
Un film inutil.............................. ........................ ...... ..............
cristian_antonescu pe 12 Octombrie 2022 13:33
Oribil
Filmul e un mare rahat, unul din cele mai proaste pe care le-am vazut EVER! 2 ore din viata perdute aiurea uitandu-ma la gunoiu' asta! Are niste actori mari in el, care isi fac bine treaba, dar nimic altceva!
Nota 2, fara sanse de a trece clasa.

paulclaudiuzuba pe 16 Februarie 2023 16:16
In mare pare te apuca mila , un film lung si deprimant .
user-64304d34d8cc0 pe 07 Aprilie 2023 20:09
Am rezistat pana la jumate !o prostie mai mare ca asta nu cred ca am mai văzut!
user-648eceec03aef pe 18 Iunie 2023 12:32
Filmul transmite multe mesaje păcat ca a fost vizionat de tîmpiți!
user-614ff4193a432 pe 12 Octombrie 2023 12:44
In top 5 cele mai bune filme,joc actoricesc perfect,nu este pentru generatia pokemon,rasfatati,mucosti etc ,astea nu vor aprecia o capodopera!
user-63b2b36cc78dd pe 21 Octombrie 2023 23:52
Nu știu ce mesaje visează unii ,dar filmul e o mare abureala .În schimb pot zice ca merita nota 10 Joaquin și Oscar ...clar
user-62f9534390c84 pe 02 Ianuarie 2024 23:28
Este un film superb.Exact o drama dar și cu părți comice.Care parca desprinsa din realitate.Bogati ,clowni și oameni care iau la mișto pe alții .Am așteptat filmul asta și sper sa aibă și o continuare în viitorul apropiat.Cat despre personajul principal ,cred că mulți actori pot interpreta multe roluri dar rolul unui om care și a pierdut mințile este mult mai greu.Joaquin l a interpretat perfect pe Joker.Dar dacă ești prea mic ,caută altceva că nu ți se va părea bun de ceva ;)))
Georgian1 pe 15 Ianuarie 2024 16:45
Jokerul a fost superb, a exprimat exact suferința interioară dar filmul e slab, mai mult de 6 nu merită.
Horatiucrisan pe 19 Ianuarie 2024 13:30
Un film excelent , un thriller psihologic cu multe interpretări, un personaj jucat excelent de Joachim Phoenix atmosfera sumbră, apăsătoare, o lume care și-a pierdut umanitatea, deziluzie, alunecarea in nebunie..
CosminAgafitei pe 22 Februarie 2024 08:52
Un film despre problemele societatii, lipsa ajutorarii persoanelor cu probleme mentale si izolarea acestora. O privire sumbra in mintea dereglata a unui om cu schizofrenie si tulburare disociativa a identitatii, ce ii provoaca rasul spontan si incontrolabil. Povestea este centrata pe personajul Arthur Fleck (jucat de Joaquin Phoenix), un clovn si un comediant de stand-up fara succes, in incercarea sa de a supravietui intr-un Gotham City fara speranta si depravat, intr-o lume discretionara, in care bogatilor nu le pasa de cei saraci, iar o multitudine de secvente violente duc la proteste masive si intr-un final la nasterea lui Joker.

Filmul este un studiu al personajului (character study), actiunea se desfasoara lent, Joaquin Phoenix acapareaza toate scenele, dominand intregul film, se observa progresia si parcursul de la dorinta de a-si realiza scopul, acela de a face… citeşte

Go 1 2 3 4