Păreri I Love You Phillip Morris

Te iubesc, Phillip Morris

kingdogg69 pe 25 Iunie 2010 20:26
!!!!!!!!!
Filmul e foarte bun. Cei care au pareri preconcepute ar trebuii sa nu judece filmul dupa trailer! Lucrul care il face atat de bun este ca toata faza e inspirata dupa o poveste adevarata. Steven Russell (jucat de Jim Carrey) a fost un geniu care a reusit sa scape de 4-5 ori din inchisoare, odata chiar dandu-se bolnav de sida. Filmul se refera la viata lui Steven, care intamplator, era gay. Nu mai spuneti ca Jim Carrey s-a injosit daca nu ati vazut/inteles filmul! Daca vreti sa aflati mai multe scrieti pe wiki numele Steven Russell si o sa vedeti ca e adevarat totul! Avea IQ de 163!!!
marius93 pe 14 iunie 2012 18:13
Cea mai buna parere pe care am auzit-o. Ma bucur ca ai inteles filmul, fata de altii de pe-aici care nu l-au inteles, si ca niste frustrati, comenteaza aiurea.
crysteamyhay pe 21 ianuarie 2013 23:32
deci m-a dat pe spate la propriu :) Gj
KuRuPt pe 24 Iunie 2009 14:55
in ce hal a ajuns Jim Carrey...nu ma asteptam...De La Filme k The Mask...ace ventura..etc la I Love You Philip Morris :(( penibil (parerea mea)
veronica210 pe 5 iulie 2010 01:56
in ce hal a ajuns?? nu vorbi prostii , te rog frumos :))
karenin08 pe 11 iunie 2012 21:13
Eu consider ca a jucat unul dintre rolurile sale de exceptie!
Hitch pe 23 Octombrie 2009 17:47
Jalnic!
Nu am nimic cu oamenii gay dar filmul asta imi provoaca GREATA si in primul rand ca lui Jim Carrey nui sta bn gay deja cand am vazut trailerul mi-am spus un singur lucru " N-o sa ma ui la filmul asta niciodata" Imi pare rau dar filmul este de cea mai joasa speta!
nuttyyy pe 25 iunie 2010 01:40
Mie una mi-a placut filmul, insa sunt de acord cu tine in legatura cu faptul ca lui Jim Carrey nu ii sta deloc bine gay.
karenin08 pe 11 iunie 2012 21:12
Hitch si tu esti unul dintre oamenii care sufera de o boala grava numita "incapacitatea de a aprecia un film cu adevarat bun"
Ruben pe 17 Noiembrie 2009 00:48
tare!!!
Orice film cu Jim Carey e tare si asta sper ca va fi un film de succes...din ce am vazut in trailer va fi bestial!
titihenry pe 03 Iunie 2010 19:34
Filmul este bun..si Jim Carrey interpreteaza foarte bine personajul. nu bagati in seama frustratii astia de pe aici care cred ca sunt "Cool" daca se dau homofobi.
marius93 pe 13 iunie 2010 11:05
subscriu
xbogdanx pe 13 iunie 2010 15:39
subscriu
veronica210 pe 05 Iunie 2010 16:35
Un lucru e sigur,unora le place iar altora deloc(stim asta dupa Brokeback Mountain).:)) e foarte tare filmul...jim carrey joaca exceptional :D ce comica e scena cand cei doi se indragostesc..cum le vezi sclipirile din privire :)) Ewan McGregor a jucat fenomenal in rolul de "fetita romantica" :))... un film bun pentru oamenii cu mintea mai deschisa!
klaudya_e pe 30 Iunie 2010 22:50
nu stiu de ce are filmul asta nota atat de mica....mie mi s-a parut f. bun.....o comedie/drama extrem de reusita..e clar totusi ca filmul asta nu e pt. cei care au impresia ca homosexualitatea e o "bloala contagioasa"
julius pe 21 August 2009 17:46
esti un pic homofob?ar trebui sa te uiti la calitatile lui de actor adaptabil in orice rol....man ce cauti pe acest site?????multi actori au avut roluri de gay....vrei o lista?god!!!!!!!!!!!!!!judeci scenariul,tema sau actorul?!sau filmul?! si parca -ti spui kurupt?????
KuRuPt pe 30 august 2009 10:27
eu ma referam la Jim Carrey ca nu mai face comedii la care sa razi mult.....si Kurupt inseamna Corupt
BiancaA pe 7 februarie 2010 19:53
s-a gasit tocmai c*r rupt sa comenteze ... sincer, am ras de m-am spart. si nu singura. deci, ce-ar fi sa vedem filmul inainte si apoi sa vina si comentariile? iar tu, c*r..de care ai fi, esti jalnic!
Zygore pe 06 Ianuarie 2010 22:13
Patetic...
parca nu il mai cunosc.... nu-mi vine sa cred ca este el in filmul asta ......
karenin08 pe 11 iunie 2012 21:11
Patetic esti doar tu!!!
BallGr33zy pe 18 Octombrie 2009 13:53
Deabia astept sa apara..imi era dor de un film cu Jim Carrey
promqueen pe 02 Iunie 2010 16:19
Reveniti`va oameni buni !!!! !!!!Sunteti atat de buni sa judecati`... pentru ca e cel mai usor nu`???
Nu va plac filmele in care se saruta 2 barbati` dar cand vedeti 2 femei sarutandu`se v`o iau hormonii razna`...Si totusi spuneti k sunteti impotriva homosexualitatii !!!!
Si sa ajungeti sa`l criticati pe Jim Carrey ... wtf !!!!
Cu acest film demonstreaza ce inseamna sa fi un actor EXCELENT`... si in plus pentru cei care nu au vazut filmul`.... nu v`ati uitat la el... ok` nu`i nici o problema dar tineti`va parerile pentru voi`...
"pacat! filmu sigur e bun dar scene asa "fierbinti" cu gay...frate asta e cam mult! Un dezastru pt Jim din privinta mea! SA arati oameni gay pe ecran cum isi fac de cap e un lucru scarbos si ar trebui interzis! " Revenind la ce am spus mai sus`:))) sincer.... knd vezi 2 femei ca se saruta`... intr`un film tot asa spui`????… citeşte

Geo_Ruxy pe 20 Septembrie 2009 09:15
Mai C*r Rupt, ai putea sa-ti pui niste bandaje acolo, sa te vindeci, si eventual si in jurul gurii. Ai fi de folos omenirii in felul acesta.. nu ca as vrea sa te compar cu actorul meu preferat, jim carrey... dar iti spun ca nu ii ajungi nici la degetul mic, asa ca pastreaza-ti comentariile proaste pentru tine ;) nu e de mirare ca esti un copil frustrat fara prieteni. si sa nu-mi spui mie ca nu e asa ca oricum mi-ai demonstrat-o!
Hitch pe 23 octombrie 2009 17:51
Nu mai apasa acceleratiia atat nu stii ca viteza ucide ( nu te mai ambala ) stai linistit/ a ca fiecare dintre noi are o parte foarte mica de gay in noi asa cum a spus si Doctorul Cristian Andrei asa ca nu-l mai critica dur pe kurupt fiindca este parerea lui si trebuie respectata sa stii ca un film bun trebuie si criticat altfel nu-si are nici un farmec!
ionychy pe 11 Februarie 2010 11:14
cred ca am sa ma distrez la el...
de ce nu?Jim Carrey e un comedian pe cinste,iar Ewan....e simpatic si nu stiu de ce se oripileaza toata lumea...sint sigura ca o sa ma stric de ras,sau facut destule filme cu gay,drame si alte genuri,o comedie de ce va deranjeaza?asa ca e binevenit din partea mea.
SUGUK pe 05 Ianuarie 2010 01:32
Vai de mine......!
Hai lasati-o in cucu gol de treaba......daca aste e film gen Jim Carey.....eu nu o sa ma mai uit niciodata la vreun film cu el...ce inseamna prosteala asta....are noroc de fata lui....ca stie sa se strambe....ce daca se arunca de 2,3 ori asta inseamna ca e film bun.....?nu pot sa cred asa ceva.....total dezamagit.....si sincer imi pare rau...si imi cer scuze pt fani....dar si eu sunt fan Jim Carey....dar filmul acesta...e o cadere semnificanta si o sa vedeti voi....din pacate....Imaginativa Brokeback Mountain cu Jim Carey....si nu in cort...ci in celula....deci hai sa fim seriosi...nu e genul lui...doar atat spun...dar na....imi cer scuze inca odata...Si sincer nu va luati de lumea care comenteaza un film...pt ca fiecare are gustul lui.....pt ca vad ca va luati toti de KuRuPt....!
Vindecatul pe 16 februarie 2010 16:02
Chiaer vai de tine si capul tau cel prost, numai lasa comentarii aiuresti inainte de a vedea filmul!
SUGUK pe 23 iulie 2010 09:31
Auzi 'baietzica' ....stati jos...fiecare cu parerea lui...asa ca....vorbiti frumos....si nu vorbiti de gusturile altuia.....Well Play.....
oghi pe 27 Ianuarie 2010 15:41
Jum Carrey stie sa faca "fete" sa se strambe si toti radem... dar in filmul "23" a cam aratat ca poate sa fie un actor matur. Sigur nici mie nu imi plac scenele de sarut intre 2 barbati.... logic ca fiind baiat nu ma supara scenele cu 2 fete... intelegeti ideea. De asta nu judecati faptul ca Jim joaca rolul de gay, CI cum joaca rolul. Vizionare placuta la film cand o sa apara
adry.ro pe 09 Iunie 2010 17:25
Bun filmul. Mi-a placut. .
bpradu pe 27 Februarie 2010 20:43
MNarcis pe 07 Noiembrie 2011 12:53
Un film bunicel, am vazut filme mult mai slabe ca acestea, sunt cateva faze haioase si finalul bun m-a surprins finalul, merita vazut doar daca nu ai altceva de facut, sau daca nu ai alt film la indemana!
xerses pe 15 Februarie 2011 23:51
mi-a placut povestea, iar J.Carrey este exceptional in interpretarea rolului
ooo333 pe 24 Iunie 2010 10:54
Foarte bun si surprinzator acest film , dupa fiecare faza plictisitoare te surprinde placut cu o scena funny , foarte buna ideea cun norii in forma de penis , sau in supermarket paine tot in aceeasi forma . Jim Carrey combina foarte bine comedia neagra cu drama .
metalhead72 pe 10 Iunie 2010 16:34
Truman Show
Pentru toti homofobii si pentru toti incompetentii de pe acest site, va recomand sa vedeti Turman Show, cu Carrey in rol principal ! Truman Show este unul din filmele exceptionale, ALL TIME ! Va scrie asta un heterosexual mandru ca nu e gay ! Dar ce treaba are asta cu site-ul CINEMAGIA ? Va pup pe toti pe fundulete !
madalana_89 pe 21 Iulie 2011 18:51
mie sincer mi se pare o porcarie si niciodata lu l-am vazut pe Jim Carrey in rol de poponar ... scarbos :D
bobbyok pe 16 Noiembrie 2009 03:57
ce distributie... :) ... oricum personajul interpretat de Jim carrey este unul dintr-e cei mai mari excroci ai americii facut dupa fapte reale.......cu inscenari si etc... Discovery rulz :D cat despre film... nu stiu cum o sa fie...pare destul de ...."aiurea" sa vezi asa actori in asa Ipostaze :)
puffulette pe 11 Ianuarie 2012 13:57
Merge cat de cat
Deci, in acest film este vorba despre Steven Russell, un om care a reusit sa evadeze de 4 ori din inchisoare, si care era homosexual.... Jim Carrey i-a jucat bine personajul

Filmul nu prea mi-a placut din cauza ca mai mult au evidentiat orientarea sexuala a acestuia si nu faptul ca a evadat de atatea ori din inchisoare......

Cand il vezi acest lucru iti sare in ochi (ca era gay), si nu prea te gandesti la esential => faptul ca era foarte ager la minte si a evadat din inchisoare surprinzandu-i pe toti.... destul de bun de vizionat daca ai dispozitia necesara

Sorin87 pe 02 Iulie 2011 11:08
I Love You Phillip Morris
Jim Carrey, din nou stralucitor! Poate filmul nu este la fel de reusit ca celelate, din filmografia acestui actor, dar el inca o data realizeaza un rol de exceptie.
Ammelie pe 14 Februarie 2011 11:42
I Love You Phillip Morris (2009)
Un film ciudatel, diferit si interesant pe alocuri. N-as putea spune daca a fost bun sau slab, dar a fost placut. 6.5/10
zeki pe 31 Ianuarie 2011 22:37
Filmu este inspirat dintr-o poveste reala iar Jim Carrey joaca rolul acelui om care a reusit sa evadeze din inchisoare si ce-o mai fi facut .... filmu e cam slab .... nush cum de am suportat sa il vad dar va sugerez sa nu va uitati , desi Jim Carrey isi joaca foarte bine rolul la fel si Ewan McGregor .... Nota 3 ... sorry !!!
celmaitare pe 23 Decembrie 2010 19:54
filmul este bazat pe fapte reale... http://www.youtube.com/watch?v=GTHQkoYr-Po aici puteti vedea un documentar despre viata lui Steven Jay Russell...tipul a fost un geniu...a scapat in repetate randuri din inchisoare.
cetateanu pe 03 Noiembrie 2010 19:23
Chiar dacă a fost terminat din 2009, premiera filmului pe continentul american a fost amânată până în toamna acestui an. Motivaţia pentru această întârziere, după preview–ul de la Sundance, se datorează faptului că filmul este prea abundent de scene gay mai ales în primele 40 de minute. Sincer pe mine prima scena m-a şocat iar a doua ( între Jim şi Ewan), chiar dacă nu este explicită, este deranjantă prin dialogul extrem de ,,liber”. Cu toate acestea nu mă aşteptam ca acest film să mă surprindă plăcut mai ales că primele 40 de minute au fost oribile.

I love you Phillip Morris cu Jim Carrey şi Ewan McGregor în rolurile principale, este o comedie bazată pe fapte reale care ne prezintă viaţa unui escroc, Steven Russel care toată viaţa sa nu a făcut altceva decât să mintă şi să păcălească pe toţi cei din jurul său. Aparent… citeşte

claudiu-daniel-lugoj pe 16 noiembrie 2011 20:05
Cred ca ai punctat cel mai bine caracterizarea acestui film.
Radu1711 pe 21 Septembrie 2010 01:25
radu1711
mi-a placut filmul pt fazele comice a lui Jim Carrey, un actor de nota 1000.merita vazut filmul
I Love You Phillip Morris – Jim Carrey si Ewan McGregor indragostiti lulea
CoolRank: 8/10
- atmosfera & entertainment: 9/10
- regie: 8/10
- actori: 10/10
- scenariu: 8/10
- montaj: 9/10
Nota IMDb: 6.8/10
I Love You Phillip Morris este un film minunat realizat, extraordinar jucat, care reuseste sa ne tina in priza, sa ne distreze, sa ne induioseze si care, daca am reusi sa trecem peste faptul ca ne infatiseaza o poveste de dragoste intre 2 barbati, este si deosebit de romantic. I Love You Phillip Morris este cu siguranta un film istet, neasteptat si deosebit de entertaining.

Based On A True Story… No, Really It Is
Povestea din I ... citeşte

spooner80 pe 31 Iulie 2010 12:59
salutare
Domnilor sa ne intelegem/Jim Carey cand a acceptat sa joace rolul din acest film / nu s-a gandit ca of boy voi juca intr-un film gay ci voi juca intr-o comedie 'cerebrala'. Daca stai bine sa faci o recapitulare a ultimilor filme in care a jucat, acestea sunt comedioare mai cerebrale'. Si acest film a fost creat in special pentru publicul american (bineinteles nu exclusiv) care numai homofob nu este, Asa ca afirmatii de genul "nu ma voi uita la film pentru ca este cu gay sau ca imi face greata", sunt total aiurea. Respect Jim si sper sa vedem multe filme bune din partea lui si in continuare.
Blu3sky pe 22 Iulie 2010 23:03
foarte bun. plin de surprize si deloc previzibil. un fel de "Blow" dar cu un ending mai happy.
r0s3 pe 18 Iunie 2010 17:12
Jim Carrey, un adevarat maestru. O poveste interesanta, poate una mai diferita decat a interpretat pana acum comedianul, dar i-a reusit.
mitologicul pe 13 Iunie 2010 10:10
Nu am sa scriu despre actiunea filmului (nu-mi plac peliculele care trateaza fenomenul gay). L-am urmarit doar pe Jim Carrey; a ajuns ca vinul, cu cat trec anii peste el, devine tot mai bun! Si-a schimbat total registrul de la mascarelile din Ace Ventura, a ajuns la performante exceptionale ca in: Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Actor adevarat! Restul nu ma interesat...

silv_xd_tweety pe 2 iulie 2010 00:35
asa si eu , am urmarit prestatia lui Jim Carrey chiar daca eram sigur ca o sa faca o figura extraordinara .. M-a impresionat si Ewan McGregor .. filmul nu iese din tipare si se aseamana oarecum la excrocherii cu Catch me if you can .. insa merita vazut ...
marius93 pe 13 Iunie 2010 08:26
Inca un film extrem de subapreicat in care protagonist e Jim Carrey. Povestea e conturata foarte bine, momentele comice nu lipsesc, insa se pune mai mult accent pe drama. Imi pare foarte rau ca multi de-aici judeca filmul doar dupa trailer si comenteaza aiurea. Jim face din nou un rol foarte bun pentru care as indrazni sa spun ca merita o noua nominalizare la Globul de Aur.
teo_84 pe 17 Ianuarie 2013 21:55
o porcarie
cum se promoveaza homosexualitatea ! ce bataie de joc! o porcarie de film!
LAnoiregame pe 16 Iulie 2011 19:33
Cel mai penibil fil al lui Jim Carrey.
eu sunt un mare fan dar la asemenea prostie nu ma asteptam.
eu as da filmului astuia cu indulgenta nota 1.
cum sa aiba nota 6.50? nu am nici cea mai vaga idee

Alexandru95 pe 04 August 2010 22:31
Mai bine nu........................................................................
caluser pe 17 Iunie 2010 22:13
Jim Carrey in acest rol(chiar daca e al unui gay)face dovada maturitatii sale artistice,nota 10 pentru el si 9 pentru film,scenele de sex (din punctul meu de vedere)sunt scabroase si au daunat putin filmului. Nu in ultimul rand Ewan McGregor faceun rol grozav.
kuddo pe 02 Iunie 2010 00:46
Nu suport poponarii sub nicio forma, dar totusi Jim Carey a avut numai filme de exceptie, filme carora doar el le poate da viata dintre toti marii actori. Ar trebui sa-i dati o sansa filmului, sa-l vedeti si dupa sa comentati.
La fel ati facut cu filmu Avatar inainte sa apara, cum ca ar fi o mare capodopera cand de fapt este un film praf, zici ca-i facut de Hallmark.

gotti pe 09 August 2010 00:35
este un actor bun care se poate mula usor dupa un rol; daca vreti o comparatie , uitati-va la Jonny Depp...
cl24 pe 30 Noiembrie 2014 00:59
Acest film va ramane doar....un simplu film. Daca nu se realiza, cinematografia nu pierdea nimic!
tuttifrutti pe 19 Septembrie 2013 14:13
O comedie la care am ras inspirata din fapte reale.
Nu-mi place Jim Carrey din pacate si nici celalalt personaj principal.

Accentul nu este pus pe "relatia gay" ci pe actiunile unui om nebun, indragostit.

Sapientia pe 17 August 2012 20:22
Filmul a fost meh. Cu toate ca cica a fost inspirat pe fapte reale, filmul nu iese cu nimic in evidenta. E adevarat, au fost cateva momente simpatice dar in rest, nu te cam cuprinde cu nimic si pana la sfarsit verific ceasul de cateva ori. O, maretule Ace Ventura, daca te-ai vedea acum...
Vegetarian pe 17 Decembrie 2011 19:46
Frumoasa actrita Morgana Shaw apare in filmul asta ! Merita clonata ? Cam cate exemplare merita ? Un exemplar necesita conceptie in eprubeta , apoi mama purtatoare , keltuieli de crestere sanatoasa si in siguranta pana la 18 ani , si keltuieli neprevazute . Suma se ridica cam 200.000 Euro !?
Vegetarian pe 17 decembrie 2011 19:46
Niciodata nu vom gresi cand vom iubi .
davidtom pe 07 Decembrie 2011 21:26
un actor adevarat e dispus sa joace orice rol i se ofera. indiferent ca primeste un rol de gay,vampir,femeie de serviciu,politist,etc... jim carrey este actor,nu actor de comedii.deci comentariile in legatura cu rolul sau din acest film,nu-si au rostul!
miruna13 pe 11 August 2011 16:48
mie mi s-a ok filmul,merita vazut intr-o seara cand nu ai ce face:)
NOVEMBER pe 19 Iulie 2011 20:04
Minunat!!!!
Jim e un actor demential!!!!! si deci era de asteptat sa joace si aici foarte bine,,,,si daca cuiva nu ii plac oamenii gay,,,ei bine,,,filmul nu e despre aceasta ,,chiar daca un privitor simplu va spune ca anume desprea aceasta este filmul,,,,cum s-a mai spus,,filmul nu e pentru totii,,,o sa inteleaga filmul cei ce au un creeras mai dezvoltat si mai matur,,,:P
Pantaleon pe 10 Ianuarie 2011 21:01
Dezgustator !
Nu credeam sa il pot vedea pe Jim Carrey intr-o asemenea porcarie. Un film cu saruturi intre poponari, cu felatii, cu dragoste intre barbati ? Cred ca homosexualii care l-au vazut, au plans sau au jubilat, in fuctie de sensibilitati. Si cam atat. Jim Carrey e pe o panta foarte, foarte descendenta (daca imi permiteti termenul). Cat despre celalalt, daca se oprea la Trainspotting , era mult mai apreciat. O carpa de actor. Ma gandesc serios sa schimb poza de la avatar.
claudiu-daniel-lugoj pe 16 noiembrie 2011 20:01
Stiu ca e socant dar totusi ar trebui sa intelegem ca e doar un rol,chiar daca pare greu sa intelegi cum de a acceptat un asa rol dar asta e,totusi va ramune si dupa acest rol un mare actor zic eu.Si mie mie greu sa trec peste acest rol al lui dar trebuie si sper sa vina si roluri mai bune pentru el.