Păreri I giorni dell'ira

(1967)

Ziua răzbunării

cosmin742000 pe 20 August 2012 13:50
Un western spagetti excelent cum se faceau odata si azi nu se mai fac
bizonul pe 22 august 2013 07:21
Astazi "gloata" doreste doar LAs FIEDBINTI, "In puii mei" pe Tociu si Palade, Vijelie, Paleru sau eu stiu ce lifta din Clejani sau Strehaia. Gusturile romanilor au fost limitate doar la tot ceace este tiganoid si needucat , iar televiziunile le tine hangul.
cosmin742000 pe 27 mai 2017 20:22
Am vrut sa spun ca in general westernul e un gen mort , a carui cruce a pus-o Tarantino cu mizeria de film Django Unchained.Nu numai italienii , care nu mai fac westernuri deloc , , si rusii faceau westernuri bune si nemtii , acum macar ei nu mai fac.Americanii se mai screm sa mai scoata cate o mizerie din cand in cand, mai onorabil ar fi sa se lase si ei , Muzicalul , westernul , filmul noir sunt genuri moarte .
Vegetarian pe 24 August 2013 17:25
Lee Van Cleef la 42 de ani il vaneaza pe Giuliano Gemma la 29 de ani ...

Scott Mary, un tânăr modest, face munca de jos în Clifton fără a se plânge: ridică gunoiul, curăţă toaletele, mătură străzile. Asta până când un pistolar soseşte în oraş şi începe să îl înveţe şi să îl ghideze. Sub tutela sa, Scott se maturizează şi se schimbă într-atât, încât curând începe să incline altfel balanţa puterii în oraş.

Acest film este reluat periodic si difuzat online la National tv . A fost in 6 iun 2015 .
Putine filme sunt difuzate pe net , si reluate gratis de catre televiziuni ..

balta67verde pe 05 Iunie 2019 09:46
Un Italo-Western bun. Un Lee van Cleef exceptional care il invata pe "prostul satului" ( G. Gemma ) sa fie pistolar. Un film care merita vazut.
Iulidesprefilme pe 20 Februarie 2020 19:08
Un așa-numit western -spaghetti în care Gemma și Van Cleef dovedesc ce fel de actori au fost...
lili22 pe 05 Iunie 2019 23:23
Acest film nu mi-a placut.Un scenariu infantil si dialoguri stupide.