Păreri Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

(2011)

Harry Potter și talismanele morții: Partea 2

AntoniaNicola pe 22 Octombrie 2011 19:28
Finalul mult asteptat. Nu pot sa cred ca s-a terminat. Imi pare atat de rau...Dar s-a termimat in cel mai romantic,spectaculos si fantastic mod. Nici nu ne-am asteptat la un alt final ... Am plans la fiecare final al fiecarui film. Sunt sigura ca ne vor uimi si alte povesti cu acesti actori uimitori ,dar niciodata nu il vom uita pe MAGICUL "HARRY POTTER"
Onikutza pe 30 Iunie 2011 12:43
abia astept filmul. cartile sunt geniale. sper doar sa fie la nivelul asteptarilor.
HarryCineastul3 pe 2 iulie 2011 11:59
cu siguranta o sa fie!;)
teddybearpictures pe 15 Aprilie 2012 19:05
Super tare filmul. Este chiar.... nu m-am asteptat sa fie cel mai bun din toata seria. Dar, adevarul e ca tot ceea ce se petrece la sfarsit, e mai bine.
denis24 pe 19 Februarie 2012 22:17
Orice inceput are si un sfarsit.
Timp de 10 ani, am trait cu aceasta saga. Asteptam filmele cu mare nerabdare si desi nu respectau total cartea, tot mi-au placut.
Ultimul film din serie este perfect. Imbinat cu actiune, drama si umor, filmul este un succes. La sfarsitul filmului, pur si simplu am inceput sa aplaud vazand ca o saga se termina in felul asta. Superb.

Liviu2995 pe 21 februarie 2012 22:57
Respect!!
zincagabriela pe 30 Noiembrie 2011 22:44
Filmul a fost super dar parca imi pare rau ca s-a terminat :(
Ammelie pe 08 Noiembrie 2011 11:08
Harry Potter
Ultimele doua week-end-uri au reprezentat maraton Harry Potter pt mine; am vazut toate cele 8 filme si pot spune ca a fost intr-adevar o experienta frumoasa. O poveste fantastica, bine pusa in scena, cu personaje simpatice si puternice, cu actiune si umor, cu inocenta si lectii foarte potrivite pentru copii. Mi-a placut intreaga serie, dar cel mai mult the Prisoner of Azkaban Intregii serii ii dau nota 7 si o consider demna de mentionat in istoria cinematografiei. Imi inchipui cat de minunat este sa vezi aceste filme cand ai 10-12 ani. :)
Liviu2995 pe 8 noiembrie 2011 21:06
Este frumos sa cresti cu filmele din aceasta serie eu am avut norocul asta.Unora nu le place aceasta serie deoarece nu au crescut cu ea.
MikeNight pe 19 Octombrie 2011 19:59
F.B.
Foarte bun ... o poveste fantastica plina de magie ...
virus69 pe 09 Iulie 2011 09:39
dupa parerea mea cel mai bun film din seria Harry Potter..................am vaz prima parte si m-a lasat uimit..........abea astept sa vad si a-2-a parte.................o sa fie bestial............nota 10 de la mine
Nicola3 pe 07 Iulie 2011 17:34
de abia astept sa-l vad
Eu unul , abia astept sa-l vad ...... vineri sunt in Bucuresti toate ziua , cred ca ma uit de 2-3 ori la el =))) ! Abia astept sa apara si in magazine sa il cumpar .... o asa colectie nu are cum sa lipseasca din casa :D !
bosoiro pe 25 Mai 2011 21:02
abia astept sa apara...vreau sa revad si prima parte...sunt fan harry :)
MissSnowdrop pe 22 Martie 2012 17:43
Un film minunat si bine gandit, pacat ca s-a treminat.o sa ne Harry, Ron si Hermione.Nu cred ca se va mai face vreodata o serie de filme fantastice la fel de frumoasa.Dar cine stie, autoarea a spus ca poate o sa mai scie candva alte carti harry potter.
alekz26 pe 21 Ianuarie 2012 14:45
A fost un film foarte reusit care a incheiat seria ''Harry Potter''. Dupa parerea mea a fost cea mai reusita serie dar finalul a fost previzibil.
Liviu2995 pe 22 ianuarie 2012 20:44
Normal ca a fost previzibil.Majoritatea au citit cartea inainte si au stiut la ce sa se astepte.
MissBlossom01 pe 24 ianuarie 2012 22:29
=))
TanaseAdrian pe 08 August 2011 02:04
Doresc in primul rand sa salut pe toata lumea! Am si eu o intrebare pentu dvs. : la sfarsitul filmului, cand Harry ( tatal ) vorbeste despre alegerea caselor cu fiul sau, de ce nu mai are cicatricea pe funte? Am citit cartea dar nu mai stiu cu exactitate! Asa trebuie sa fie sau este doar o greseala a producatorilor ? Va multumesc anticipat...
AeroX pe 8 august 2011 11:19
Nu mai e asa vizibila ca atunci cand avea 11 ani. http://latimesherocomplex.files.wordpress.com/2011/08/harry-potter-epilogue.jpg
dickstone pe 26 Iulie 2011 12:26
wabsg
am fost la film si parerea mea e ca se putea mai bine..... duelul dintre harry si cap-de-mort nu a fost foarte spectaculos in rest bun...
93GabiBT pe 4 august 2011 11:46
Ai dreptate.
AeroX pe 22 august 2011 19:57
*cu vocea lui Snape acceptand Juramantul Suprem* I will.
panicabogdan pe 24 Iulie 2011 12:51
Am vazut filmul este super daca ati urmarit toata seria Harry Potter !
lovematter26 pe 22 Iulie 2011 16:31
superba serie, stiu ca am vazut un film din Harry Potter cand eram mai mica si nu prea mi-a placut, era deranjant sa vad cate premii a castigat, pentru ca mie nu mi se parea cine stie ce, dar de curand ( mai mult dde plictiseala, am luat toata seria de pe net si le-am vazut unul dupa altul,fara pauze de cativa ani asa cum au aparut) si mi s-au parut de-a dreptul fascinante aceste filme :X abia astept sa citesc si cartile, este adevarata vorba aia : o carte nu se compara cu un film, iar daca filmele au fost asa bune,deja imi imaginez cum vor fi cartile:D sunt nerabdatoare!
93GabiBT pe 23 iulie 2011 10:39
Pacat.. ai pierdut "trenul".. Farmecul era sa le vezi in anul in care au aparut sau macar in perioada aia. Asa degeaba le vezi, ca nu ai acea emotie pe care o aveam cand aparea un film nou HP. Totusi e bine ca le-ai vizionat, ca sa stii si tu cum sta treaba cu mania "Harry Potter"
lovematter26 pe 8 august 2011 14:13
:))) pai nici eu nu le vazusem in ordine la tv :D
raressh pe 21 Iulie 2011 23:29
Fara cuvinte:)
A fost o serie incredibila,cu mister,cu fantezie,momente dramatice,de dragoste,o multime ,tot ce vrei:X:X:X,o adevarata capodopera.Harry,va ramane in inimile noastre pentru totdeauna.
Teh pe 12 Iulie 2011 17:32
Gosh, de abia aştept să văd filmul. Adică, partea a doua din acest film, mai ales că astăzi am văzut prima parte - da, de abia acum m-am îndurat şi acum stau ca pe ghimpi, de abia aştept să apară cu o variantă bună pe net să îl pot dwl şi savura.
claudiatz20100 pe 23 Iunie 2011 14:57
super
si cartile si filmele sunt super i love harry potter si pottermore o sa fie tot asa misto
MissBlossom01 pe 23 iunie 2011 17:08
Daaa! Abia astept pottermore.
claudiatz20100 pe 25 iunie 2011 10:04
sper sa fie tot asa ca si harry potter
aly_dayana pe 18 Mai 2011 10:12
Perfect!
Abia astept sa il vad! Sincer, mor de nerabdare! La toate filmele a fost o adrenalina uimitoare, dar nu cred ca se va putea compara ceva cu Batalia de la Hogwarts
badfury pe 25 August 2011 13:46
eu zic ca Snape,Valdemort si Harry au rasturnat povestea peste cap in filmul asta.
HarryCineastul4 pe 26 august 2011 23:12
Adica?
septick pe 5 septembrie 2011 20:21
Haha, haios comentariul tau, badfury :))
catasmile17 pe 22 Iulie 2011 00:16
un film care merita toate felicitarile mele !!!!! Este cel mai bun film din toata seria Harry Potter, povestea a fost una foarte frumoasa!!! Chiar trebuie apreciata munca facuta de toti actorii !!! ........O poveste de neuitat!!!!!
monster01 pe 18 Iulie 2011 20:44
Exceptional
O serie care putea sa continue la nesfarsit si care prindea la publicul de pretuntindeni , pacat ca s-a terminat cea dea a doua parte lasandu-te cu o mare nostalgie si tristete in suflet din cauza finalului unei serii care ramane in inimile multor adolescenti , din punctul meu de vedere cea de a doua parte a filmului Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 s-a ridicat la nivelul asteptarilor cuprinzand cate ceva din fiecare ( actiune, comedie, suspans ).Desi autoarea volumelor J. K. Rowling a spus ca nu se va mai face o continuare finalul iti da alta impresie . Un film care nu trebuie ratat si care nu te va lasa dezamagit
Sango pe 25 Iulie 2011 21:27
imi place seria de filme, cu toate ca eu as fi facut`o altfel, dar cum spune si Paulo Coelho fiecare cititor are viziunea sa proprie asupra cartii, adur cartie, le`am citit de sute de ori, dar cea mai mare problema a mea in acest film e ca Harry Potter are ochii albastri, in carte este specificat, de o groaza de ori, ca sunt verzi!!!!!!
AeroX pe 26 iulie 2011 11:27
Da-l naibii pe Harry/Daniel! In loc sa te plangi de faptul ca actrita care a jucat-o pe Lily in memoriile lui Snape a avut ochii caprui, nu verzi/albastri...tu zici de ochii lui Harry, care au fost albastri de la bun inceput, iar tocmai acum la sfarsit te enerveaza inca acest lucru. Problema mai grava e in cazul acelei actrite. N-a purtat macar niste lentile de contact.
Sango pe 10 august 2011 18:19
Esenta este intr`adevar, ceea ce suneam eu esta ca acele momente au fost importante pentru mine si nu pentru firul epic, as fi vrut mai mult accent pe Dumbledore sau Severus, dar asta e. Oricum problema mea generala a fost la ochii lui Harry, pana la urma e o greseala majora, el fiind personajul principal
kakapiciu pe 23 Iulie 2011 18:01
O poveste fascinanta care ia sfarsit intr-un mod surprinzator dar totodata asteptat. 3D-ul nu a fost cine stie ce, cred ca si eu as fi optat pentru varianta 2D. Finalul baghetei de soc a fost cel mai sec, daca bagheta de soc alcatuia o arma puternica a lui Cap-de-Mort, la finalul filmului aceasta este pur si simplu rupta cu banalitate si aruncata.
BadDreams pe 23 iulie 2011 20:10
Exact,in mod normal ar fi trebuit sa intampine o oarecare piedica dupa parerea nea!
HarryCineastul4 pe 25 iulie 2011 12:54
daca nu ati observat a rupt-o greu(miezul se rupe cel mai greu)
DegX pe 17 Iulie 2011 11:51
Un film foarte asteptat si dupa parera mea sa ridicat la nivelul asteptarilor efectele actiunea, a fost un final dintr-o serie celebra foarte bun.
theothe pe 05 Iulie 2010 21:12
wow
foarte destept filmul,merita sa fie viziunat...
de ce?
are acel neprevazut care il face un film de categorie...

twinkie pe 25 noiembrie 2010 19:04
cum sa fie destept filmul?Poate e bun si ai de ce sa te uiti la el dar nu destept...nu am mai auzit asa ceva pana acum. :))
theothe pe 23 ianuarie 2011 19:08
si ce...filme proaste nu sunt?
Octaz pe 13 Noiembrie 2011 01:11
De ce nu ne pare rau ca s'a terminat seria ?
Sau ar fi mai bine sa vorbesc doar in numele meu ? Harry Potter intotdeauna a reprezentat o slabiciune pentru o mare parte din copiii generatiei anilor 2000, deoarece alaturi de el, au copilarit si au crescut. Nimeni nu astepta prea curand ca aceasta serie sa ajunga la final.. Ei bine dupa un deceniu si 8 parti, ea a ajuns intr'un luung final, la sfarsit! Modul in care s'a desfasurat acest ultim capitol din serie se anunta magnific, se anunta cutremurator si impresionant, mai ales dupa vizionarea primei parti a celui de'al saptelea film din serie. Si ceea ce bine au observat si altii inaintea mea, este ca nu a fost chiar asa. Ei bine, am avut parte de epica lupta dintre Harry si Voldemort insa nu la parametrii la care eu personal ma asteptam. A fost destul de scurta si lipsita de acel feeling care sa iti scoale parul de pe maini si care te marcheaza practic, nu zic ca nu a fost demna de… citeşte
Liviu2995 pe 13 noiembrie 2011 01:26
degeaba vezi filmele daca nu citesti cartile dupa parerea mea filmul e de 100 de ori mai slab decat cartea nu zic asta pentru ca nu mi-a placut filmul,ba din potriva mi-a placut foarte mult insa pentru carte nu s-a inventat o nota destul de mare.
MissBlossom01 pe 24 ianuarie 2012 22:38
Va ramane intotdeauna in inimile fanilor.Cu siguranta e in top 3 cele mai iubite francize ale tuturor timpurilor si are si critici foarte bune pe majoritatea site-urilor ETC. Bataie de joc e faptul ca a fost nominalizat la Oscar pentru machiaj(chiar ma bucur, echipa care s-a ocupat de asta chiar merita din plin), dar la Best Picture..zero.Asta e, totusi, nu zic ca altele care au fost nominalizate nu meritau. Oricum, sa nu uitam ca filmul asta a fost nominalizat de mult mai multe ori si la alte premii, nu doar la 3 Oscar-uri cum apare pe cinemagia. :) Sper ca e adevarat zvonul cum ca ar primi un 'Achievement Award'.Ar fi prea frumos.
sarrpe pe 19 Iulie 2011 20:47
Nu mai mintit ma lumea cum k e cel mai bun din serie, e la fel de bun ca celelalte parerea mea
HarryCineastul4 pe 20 iulie 2011 09:38
parerea ta. chiar e cek mai bun din serie ;)
MissBlossom01 pe 22 iulie 2011 15:40
toate sunt foarte bune si au ceva special.doar ca asta e sfaristul..
Cho pe 30 Iunie 2009 13:55
Harry Potter
cartea este super tare sper ca si filmul sa fie la fel dar nu inteleg de ce se vor face 2 filme si nu 1 ca si pana acum .....
cavallioty pe 24 august 2009 18:55
daca ti-a placut cartea iti dai seama si singur daca vroia sa faca un film bun trebuia sa fie impartit in doua,altfel risca sa iasa ca HP5 si HP6 care nu au fost tocmai pe placul meu
valigeo96 pe 23 ianuarie 2011 10:58
Intelegeti ca daca ar fi facut un singur film se alegea praful de cel mai important punct al seriei:|...FINALUL....si cartea contine foarte multe detalii,personaje,locatii ce nu pot fi evitate ...gandeste-te ce ar fi iesit...un amalgam total....
ren22 pe 18 Septembrie 2011 14:36
O interesanta abordare regizorala,dar nu este cel mai bun film din serie.Eu raman la cele 2 pareri ale mele:1) filmele nu se compara cu cartile 2)Harry Potter and The Half-Blood Prince ramane cel mai bun,acesta fiind pe locul 2 in "topul" meu Harry Potter.Actorii s-au descurcat binisor,iar filmul respecta multe detalii din carte.In unele scene chiar am ras,pentru ca pe de-o parte era amuzant,pe de-o parte in cateva era penibil.Oricum:recomand faniilor HP,care asteapta acest film de mult.
AeroX pe 20 septembrie 2011 14:09
Avada Kedavra!
ren22 pe 30 septembrie 2011 14:58
Poate ca dau niste comentarii mediocre,neargumentate,si ii respect pe cei care chiar au mucit ca sa iasa un film ca acesta.Nu spun ca nu este un film bun,spun doar ca dupa parerea mea cel mai bun film din serie ramane Harry Potter and the Half-Blood Prince!Stiu melodia Lily's Theme,si mai stiu ca este superba,John Williams nu e un nimeni in drum pana la urma.E adevarat ca pt. mine nu intotdeauna filmele nu sunt indeajuns de bune,dar unele filme chiar mi-au placut.Dar nu poti sa ii compari pe Emma Watson sau Rupert Grint cu actor mai in varsta care are si experienta.Stiu ca nu pot sa ma pun la mintea autoarei,pentru ca sunt prea Incuiata,dar tu poti?Cred ca nimeni de pe site-ul asta nu poate...Ai putea tu sa scrii niste carti de nivelul cartilor Harry Potter.Si vad ca ai umplut sectinea cu comentarii,dar asta nu e intotdeauna un lucru bun.Puteai sa spui in 1 sau in 2 ce parere ai despre film,actori,scenariu etc. Ceea ce nu inteleg,este faptul ca autoarea a spus ca Steve Kloves a avut idei mult mai bune decat ea.Dar deja trecem la alt subeict.
serby96 pe 26 Iulie 2011 09:46
superb
filmul este super tare ...merita vazut!!! hp 4ever
WipeOut pe 19 Iunie 2011 00:39
mda....nu prea imi place HP (sunt mai mult atras de realitate) , dar vocea lui Voldemort '' ma da pe spate'' .................cand se termina odata toata seria ???
AeroX pe 19 iunie 2011 01:17
1. Puteai sa afli de pe un Google/IMDb/Wikipedia/YouTube(unde gasesti ultimul trailer http://www.youtube.com/watch?v=Wzaqf313SxM sau chiar si de pe acest site, doar dand un mic search/cauta). Se va termina cu totul pe 15 iulie, din pacate pentru multi cinefili. 2. Nu inteleg de ce tie nu-ti place prea mult un film pentru ca nu are legatura cu realitatea noastra. Cel putin, aparent, pentru un ochi nu prea atent. Dar tu nu realizezi ca universurile astea fantastice nu fac decat sa oglindeasca realitatea umana mult mai bine decat orice alt film "realistic" pentru ca unele lucruri pot fi expuse foarte bine doar prin impletiri ale unor termeni fantastici cu cei reali? Filmele astea fantastice evidentiaza niste trasaturi umane sau diverse valori morale deosebite si unui pusti de 12 ani. Pe cand majoritatea filmelor realiste cere un public ceva mai matur pentru a da impresia aia de capodopera de gen. 3. Nici ca nu se putea gasi alt actor mai potrivit decat Ralph Fiennes pentru Voldemort. Toata seria dispune de unii(mai toti) dintre cei mai apreciati actori din UK. 4. Nice avatar you've got there. Si eu am vazut Paul. Fain :)) 5. Numai bine!
WipeOut pe 20 iunie 2011 01:23
multumesc pentru raspunsuri amandurora !:D
DeeaDiana pe 27 Iulie 2011 22:21
Desi nu am fost foarte inebunita dupa aceste filme Harry Potter, ultima parte m-a dat gata. Mi-a placut atat de mult incat voi urmarii si celelalte parti
MissBlossom01 pe 28 iulie 2011 02:12
Ti-a placut atat de mult incat ai dat nota 6 =))
MissBlossom01 pe 29 iulie 2011 00:54
=))))) bine ca ai schimbat totusi
DeeaD pe 14 Iulie 2011 03:49
Am avut norocul sa prind bilete pt premierea din seara asta si acum sa-mi zic si eu parerea:filmul este bun(nu foarte)...merita vazut pt k are rasturnari de situatii interesante dar finalul...m-a cam dezamagit:(..ma asteptam la mai multa imaginatie dar totul este usor de anticipat chiar si de un copil!pacat...se putea mult mai mult pt marele final:(
sebby94 pe 14 iulie 2011 09:52
ai dreptate.... si pe mine m-a dezamagit finalul.. nu a fost deloc cum ma asteptam...de ex... unde e bucuria dupa ce l-a ucis pe voldemort? partea asta nu trebuia sa lipseasca... de ce nu s-a mai dus la dumbledore in birou.. ? pacat... inafara de final ... totul a fost super;)
DeeaD pe 16 iulie 2011 14:33
:)))) peace people
alexsovaiala pe 03 Iulie 2011 22:41
Doamne cu ce au gresit primele 3 filme din Harry Potter sa i se faca si un al 7-lea
Skynet.Zbenga pe 4 iulie 2011 01:26
Mai intai invata sa te exprimi si dupa aia poti sa comentezi la aceasta serie de filme exceptionale.
adda97 pe 16 august 2011 17:31
Mersi Harry :P :) Da,ai dreptate cu ..Stii tu ce :P
Andrei843 pe 04 Ianuarie 2015 19:00
Sfarsitul uneia dintre cele mai bune serii de filme dupa parerea mea. Oricum, cred ca la seria Harry Potter ma pot uita de nenumarate ori, si tot nu m-as plictisi.
gherase_alexandru pe 17 Decembrie 2014 14:33
Un film foarte bun si merita vazut nu numai acesta si celelalte 7 :)) RECOMAND
omucuvaloare pe 20 August 2014 18:38
Get0dac pe 14 Februarie 2014 09:16
David Yates face cel mai bun film din serie, antrenant, epic, un sfarsit de poveste demn de seria Harry Potter. Felicitari doamnei J.K.Rawling pentru cea mai buna poveste a acestui inceput de mileniu,....merita toti banii.
Un film genial, TOTUSI cu o paralela Harry Potter-Isus Hristos, usor neinspirata.
Vizionare placuta.

matei_ionut pe 22 Ianuarie 2014 00:04
Super
Nota 10. Filmul este bestial la fel ca si bugetul ;)
yukkio pe 05 Ianuarie 2014 11:26
si asa se termina cea mai frumoasa serie a tuturor timpurilor
M.S.Forever pe 12 Octombrie 2013 22:41
Filmul meu preferat!!! Am citit si cartile si mi se pare super, in special Hermione (Emma Watson)
wings1104 pe 21 Iulie 2013 21:29
Cred ca romanele "Harry Potter" sunt cele mai bune romane scrise de ceva vreme incoace. J.K.Rowling este chiar o scriitoare talentata, ce-si merita din plin faima. Filmele, din fericire, se ridica la nivelul cartilor, iar ultimul ne demonstreaza cat de calitativa este aceasta productie. Sincer, imi pare rau ca s-a terminat totul, dar pot sa spun ca de fiecare data cand vad un film din aceasta colectie, nu-mi pot stapani entuziasmul. Clar este de nota 10, nici nu are rost sa mai spun. Emma Watson a fost cea mai buna alegere, la fel ca Rupert Grint si Daniel Radcliffe. Felicitari!
Miiku pe 13 Iulie 2013 16:18
Se pare ca a venit si ultima parte. Pacat, cred ca ar fi trebuit sa mai continuie. :))
katy_tza pe 01 Iunie 2013 15:27
nu am vazut filmul, dar dupa ce am citit comentariile, mi-a aparut dorinta... oricum, vad ca barbatii nu stiu sa aprecieze un film fara impuscaturi (ma refer la drame & co)
AndreBlack pe 07 Martie 2013 21:41
Harry Potter And The Deathly Hallows Part 2
HP a fost , este si o sa fie o serie excelenta , incredibila si exceptionala . Ultima parte le intrece pe toate , mult mai multa actiune , mult mai intens , mult mai alert , mult mai emotionant si mult mai spectaculos . Sincer mie chiar imi pare rau ca s-a terminat . HP = seria de filme pe care nu o voi uita niciodata , este pur si simplu magnifica . Daca nu ati vazut HP pana acum , e cazul sa incepeti sa vedeti , nu ve-ti regreta .
Wanted007 pe 10 Ianuarie 2013 11:52
Nu-mi vine sa cred ca s-a terminat..mi-a placut si acesta parte..mai ales finalul..unul deosebit :)
truesensation pe 16 Octombrie 2012 15:49
Superb. daca nu esti atent 5 minute risti sa pierzi firul evenimentelor. Eu l-am vazut de doua ori pana sa inteleg inceputul filmului.
deadlord pe 29 August 2012 17:27
Acesta este filmul ce incheie cea mai lunga serie de filme magice. Este cel mai bun, cel mai uimitor.
Go 1 2 3 4 5