Păreri Final Destination 3

(2006)

Destinație finală 3

VM pe 25 Decembrie 2005 13:39
Abia astept sa il vad. Mi-a placut f mult primele doua parti
ivascu george pe 20 Ianuarie 2006 20:45
celelalte 2 parti au super beton
sper ca si aceasta se ridica la aceleasi asteptari
ABIA ASTEPT SA APARA PE DVD SAU VHS

Radu Adrian pe 22 Ianuarie 2006 22:23
parerea mea desprea acesti film este ca unu mai bun ca el nu cred ca exista si final destination 1,2 au fost remarcabile.
cristina pe 15 Februarie 2006 14:03
am vazut filmul si pot spune ca e super merita vazut
e mai bun decat primele doua dar asta e parerea mea

neacsu george pe 04 Martie 2006 12:04
e super beton acest film,abia astept sa-l vad.
matrixgaby pe 05 Martie 2006 22:32
E bun filmul.Are si cateva intorsaturi de situatie interesante.Dar tot partea a 2-a mi s-a parut mai tare.Iar finalul lasa loc pt inca o continuare.
qqq pe 09 Martie 2006 10:42
Deja deviaza complet filmul asta ,ar trebui sa-l incheie odata,nu mai are farmec deja,fazele exagerate,actorii prosti,etc.
qqq pe 25 decembrie 2005 13:39
Mare destept,mu_zz_i asta...
qqq pe 25 decembrie 2005 13:39
Interesanta replica,apartinand unui tampit,dar interesanta.
michael_mike pe 10 Martie 2006 13:33
Iar lasa loc de continuare , o sa fie si partea a IV-a...
qwerty pe 13 Martie 2006 15:43
E mai slab ca 1 si 2.Finalul mi-a placut,acum a venit sa-i ia pe toti odata.Cu siguranta o sa mai fie o continuoare.Se mai pot stoarce ceva bani cu acest subiect,in special cu titlul.
mu_zz_i pe 14 Martie 2006 16:47
Filmul l-am vazut chiar astazi cu un prieten.Mie personal mi-a placut mai mult acesta decat 1 si 2 in mod special chinuriile mortii sau modul de a muri.Intreaga serie contrazice o vorba cum ca ai noroc daca ai scapat odata dar totusi acest noroc se poate trasforma in ghinionul unei morti groaznice cum este si in cazul de fata. Desi nu prea am inteles unele faze si indicii din film totusi filmul te mentine la inaltime. Cat despre continuarea filmului regizorul ar trebui sa se gandeasca bine la scenariu pt ca poate nemultumi publicul, in mod special pe cel roman care sunt din ce in ce mai exigenti considerandu-se mai grozavi decat cei care contribuie la acest film. Deh, cu ce sa-i mai multumesti! Poate sa stai si sa nu faci nimic sau sa faci alte filme, care deja incep sa semene intre ele, ca inainte. Astia ne sunt, ai nostri dragi concetateni.
mu_zz_i pe 25 decembrie 2005 13:39
Cel putin "acesti concetateni" mai au curajul sa recunoasca superioritatea altora. E de ajuns.
Bluetooth pe 25 Martie 2006 18:28
qqq are dreptate. Is deja seci toate fazele din film. Te uiti o ora jumate, pentru 10-15 minute de macel. Ca doar de aia ne-am uitat la FD3, nu?
Noi metode de a ucide oameni. Doar atata nou. In rest, ......nimika, doar o continuare. Si nici nu prea are legatura 2 cu 3(poate ma insel, 2 l-am vazut acuma 1 an jumate).

Pancu Daniel pe 29 Martie 2006 15:50
Fuck`it filmul tot film ramane ca va place ca nu parerea mea este urmatoarea:Nici un film nu este destul de bun incat sa il vezi la cinematograf cei care isi dau parerea si zic ceva de film ma desgusta pentru ca ei nici nu l-au vazut da vb de film.Nu se mai fac filme bune,sau se fac da rar.O continuare e buna cu aceeasi actori.Trebuia sa Joace Bruce Willys,el reusea sa-i scape de planul mortzii sau Shreck.:P
simona pe 12 Aprilie 2006 16:13
Cel mai adevarat a fost FD2...mi se pare ca au cam ramas in pana de idei...nu am mai vazut mortile spectaculoase din a doua parte, ci se pare ca aveau ceva cu capetele bietilor actori...
see ya pe 14 Aprilie 2006 16:13
Eu sunt de acord cu mu_zz_i. E usor sa-ti dai cu parerea despre un film ca e bun sau nu, mai greu e sa-l faci. Poate mascarici ca qqq sa realizeze lucruri mai bune. Greu de crezut. In orice caz, de obicei incapabilii sunt nemultumiti.
anonim pe 14 Aprilie 2006 23:20
Filmul are un subiect interesant,dar sfarsitul e de prost gust,parca ne-ar spune sa vedem urmatorul film!
P.S.Fata o sa ajunga departe!

Andrei lEv pe 19 Septembrie 2006 08:02
Super tare filmul :x Mary Elizabeth Winstead
DoMeNiC pe 29 Septembrie 2006 13:43
Trebuiau sa se opreasca la 2...au dat cu bata`n apa la partea 3!O porcarie nu altceva...nimik nu m`a impresionat la filmul asta...absolut nimik!Steluta asta o dau gandindu`ma la primele 2 parti!
stamate bianca pe 05 Decembrie 2006 18:08
mie mi sa parut unpic mai neinteresant decat cele 2 parti!nu a fost asa de infricosator!am dat 4 stelute pt primele 2 parti
honogurai pe 07 Decembrie 2006 15:24
La aceasta parte a treia, uimeste ritmul alert al 'iesirilor din scena.' Nu ne ducem la seria Final Destination sa vedem mari performante actoricesti, desi tinerii din rolurile principale nu s-au facut chiar de ras, iar pe Mary Elizabeth Winstead chiar o place camera de filmat, cum se spune. Ne ducem pentru a vedea morti violente, gore si socuri de tot felul. FD 3 nu se dezminte. Daca nu ai pretentii de fir narativ original sau logica (deci, cu mult - cum ii zice ?- "suspension of disbelief"), filmul e un divertisment antrenant, dar doar pentru cei cu suflete tari. Un film cu morala, la urma urmei (nu te duce la solar, renunta la montagne russe sau tras neasigurat de fiare :) ). 4 stele ca nu te plictisesti.
ubby pe 08 Aprilie 2007 01:21
prima parte a fost un fenomen, a doua parte a fost si mai si, mai ales ca era ca o continuare,dar a treia parte e putin cam sucita...nimic impresionant;e ca si cum a furat ideea de la primele doua parti si a facut acelasi film, dar cu alte personaje.
de asemenea, mi s-a parut putin cam fortata actiunea...prea si-o cautau cu lumanarea

Maria4ever pe 21 Februarie 2008 17:24
mah e sooper tare filmu !! deci altu mai bun nu cre e . parerea mea . orikm ...beton filmu
gaga pe 27 August 2008 16:29
e tare
Naiko pe 28 August 2008 09:20
Mai spunetimi si mie filme de groaza...triler nu Chucky ca o stiu//....aa si parerea mea:Inca nu am vazut 3 dar azi il vad..:)
claudiu-daniel pe 13 Martie 2009 12:55
super tare filmul si cica sa facut si a 4 parte astept sal vad si pe ala.
pada pe 12 Iulie 2009 14:07
pada
miau placut efectele speciale,e adevarat ca aceasta parte a treia e mai slaba decat partea a doua,actori mai prosti,doar cateva efecte speciale mai salfeaza ceva.
loveislife pe 06 August 2009 13:47
ssuuperbb
Deci ador Final Destination 1 2 3 :X
sunt cele mai tari filme.Bine mai sunt si alteele

DX_SPIDER pe 8 martie 2010 20:34
intradevar... si mie mi-au placut foarte mult.
bogdanmate72 pe 8 noiembrie 2020 19:22
Deci
Mesphito pe 14 August 2009 01:38
Nimic interesant la filmul acesta. Daca vreti sa pierdeti timp degeaba uitati-va la Final destination 3!!!
ILoveFruits pe 20 August 2009 11:39
hmm.....mi-a placut si asta..mai mult decat al doilea film..dar primul mi-a placut cel mai mult....abia astept al patrulea film...;)
YgReK pe 23 August 2009 10:39
Un film care merita vazut !!!!
bogdanmate72 pe 8 noiembrie 2020 19:22
De ce?
isip pe 30 August 2009 04:00
alin
da efectele sonore bune nu pot sa zic nimik rau suspansul care aproape a atins cotele maxime eu zic ca filmul e bunicel nota 8 ca la scoala.
chrissT pe 01 Septembrie 2009 13:19
nu prea are legatura cu primele doua , dar e frumusel si asta : )
nu stiu de ce , tot filmul am avut impresia k a fost facut din bucati cu moartea unor oameni lipite intre ele...

Radu1711 pe 26 Septembrie 2009 16:46
radu1711
filmul mi-a placut, a fost mai bun ca primele 2 in special finalul a fost super
VIP pe 19 Decembrie 2009 22:15
interesante imagini si ideea filmului :x! Mie imi plac toate seriile final destination :x! Felicitari!
alexutza_mai pe 15 Ianuarie 2010 21:18
Mi-au placut 1 si 2 ,chiar 2 mai mult decat 1, insa la 3 au dat-o rau de tot in bara ..mortile alea mi-au lasat un gust amar..:|
rebeldegirl pe 12 Aprilie 2010 17:29
final destination 3
a fost un film horror destul de bun.dar cele mai bune au fost primele 2 parti.l-am vazut si pe al 4 lea,e mai putin interesant decat toate
paul2000 pe 07 Iunie 2010 17:51
Final Destination 3
Dupa partea a doua a seriei, cea mai buna, urmeaza decaderea ei! Filmul si-a pierdut magia povestii initiale, devenind comercial! Sange peste sange, efecte bune, insa o poveste nu foarte stralucita! Mai slab ca celalalte!
RoxyD pe 08 Iunie 2010 17:07
Un film destul de bun.... .
alexcretu75 pe 25 Iunie 2010 21:19
super
Mi-a placut partea cu caruselul la nebunie.A fost un film super si-l vad de fiecare data cand am ocazia.
KADAJ pe 29 Iunie 2010 14:16
Final Destination 3
PARTEA A 3 MIA PLACUT LA NEBUNIE MAI ALES LA FINAL A FOST SUPER TARE.
Iamsaved pe 23 August 2010 00:45
Faza cu caruselul a fost cea mai tare.In rest ce pot sa spun eu despre filmele "Final Destination" este ca nu sunt de groaza,nici nu prea ai timp sa te sperii,mortile sunt previzibile si se intampla prea repede.
edy21 pe 31 August 2010 21:37
Foarte foarte bun film excelenta triologie !!!!!!!!!!!!!!!
arnoldroland pe 07 Septembrie 2010 18:27
O alta continuare,perfect! sa tot vezi filme de-astea! merita vazute si daca se fac 20 astfel de filme.
alexutza222 pe 04 Noiembrie 2010 16:39
un film ft bun , eu zic ca merita vazut...deci in concluzie vizonare placuta
chiba_florin pe 06 Ianuarie 2011 19:59
Continuarea 3
Aceeasi idee ca de obicei terifiant, impunator de groaza
De vazut

legolas05 pe 22 Ianuarie 2011 23:37
cel mai bun a fost al doilea....dupa care acesta si dupa primul
Vorador pe 17 Martie 2011 19:01
Nu e asa de bun cum sunt primele doua.Insa ceea ce mi-a placut totusi la acest film este prestatia actritei Mary Elizabeth Winstead si finalul filmului.
Anamarria pe 10 Aprilie 2011 19:05
Toate partile mi s-au parut nemaipomenite. Se vede ca producatorul si-a dat tot interesul. Este un film care reuseste sa te sperie.
Ultras21 pe 10 Aprilie 2011 20:34
Foarte bun filmul,merita vazut,ca toate celalalte parti.
M-Joy pe 11 Aprilie 2011 00:23
Interesanta rau ideea!
Cand eram mai mic am vazut a doua parte din serie! Intamplator am vazut! Nu mi-a placut deloc! Prea scarbos! Apoi am vazut prima parte la TV! Tot asa, nu prea mi-a placut! Am vazut si a treia parte acu' cativa ani si de frica am sters toate partile din PC! Am revazut de curand a treia parte la TV! Si mi-a placut mult de data asta! Foarte buna ideea filmului! Originala! Mai rar vezi asa ceva! Am vazut si partea a 4-a, dar pare cam trasa de par! Prea mult sange! Sa vedem cum o sa fie a 5-a! :)
sarrpe pe 11 Aprilie 2011 12:41
Un film bun, previzibil in unele faze... oricum nu te plictiseste, merita vazut .