Păreri Donnie Brasco

(1997)

Donnie Brasco

Iulidesprefilme pe 07 Martie 2013 20:16
Peliculă de excepţie, de referinţă în filmografia regizorului şi a actorilor din distribuţie...
CazaGio pe 06 August 2012 15:37
Un film cu mafioti foarte reusit. Al Pacino, Johnny Depp si Michael Madsen au jucat forte bine
KarGo pe 21 Mai 2012 21:46
Genial Film imi Plac Filmele Cu Si Despre Mafie Al Pacino Joaca Foarte Bine la Fel Si Johnny Depp!!
Nota10!

Emy14 pe 01 Martie 2012 22:12
Un film excelent, nu prea am ce sa critic la el, doi actori minunati, Pacino si Depp, singurul lucru posibil negativ ar fi faptul ca nu respecta in totalitate realitatea istorica, dar pe de alta parte, dar ar fi asa, nu am mai discuta despre un film artistic,ci despre unul documentar. Parerea mea este ca e un film foarte bun, unul din cele mai bune pe care le-am vazut, atat pe filiara de gansgter movie, cat si pe cea de film general. De vazut! Up! :)
Andrei.Ciprian pe 19 Ianuarie 2012 10:04
Un film bun!
Se aseamana foarte mult cu The Departed ,are aceasi idee cu un agent sub acoperire care se imprieteneste cu un mafiot(numai ca aici este o poveste adevarata),dar este mai slabut ca The Departed care este mult mai complex,are un scenariu mai bun si un ritm mult mai bun,dar si asa Donnie Brasco a reusit sa ma impresioneze,jocul actorilor este impecabil! Il recomand
Vorador pe 09 Ianuarie 2012 20:34
The story about friendship and betrayal
When I introduce you, I'm gonna say, "This is a friend of mine." That means you're a connected guy. Now if I said instead, this is a friend of ours that would mean you a made guy. A Capiche?

Nu este mai bun decat clasicele genului dar este un film foarte bun cu mafioti care merita vazut.Recomand sa vedeti versiunea extended,are multe scene interesante si nu vor fi incluse daca stati sa vedeti varianta de la tv.

smkfireon pe 02 Septembrie 2011 16:47
un film despre viata care te invata multe ... neaparat trebuie vazut
mvmismetoo pe 30 Aprilie 2011 19:26
incantator
Sunt un milion de lucruri de spus despre filmul asta. Pentru amatorii genului ramane de referinta comparatia dintre mafie si armata, ultima fiind cea care te pune in compania unor oameni pe care nu-i cunosti sa-i ucizi pe altii la fel de straini, in timp ce mafia este o familie. Membrii acesteia sunt legati unii de altii in viata si-n moarte, iar tradarea unuia dintre ei reprezinta condamnarea sigura inclusiv a celuia care a garantat pentru el, pe scurt Cosa Nostra!
sarrpe pe 14 Aprilie 2011 01:30
Si mai impresionant e ca adevaratul Donnie Brasco traieste si astazi, bineinteles sub alt nume si in secret... asa cum ne zice si filmul
circarul pe 23 Ianuarie 2011 22:38
superb filmu mi-a placut mult si avem 12 -13 ani cand lam vazut prima data
blackmore pe 30 Iunie 2019 18:01
Un film american politist cu mafioti foarte slab , chiar mizerabil.
adrian_adi pe 29 Mai 2010 15:50
Super film
Un film cu gangsteri extraordinari.NU trebuie ratat filmul asta.Este de p finete si ramai prost de uimere ce pot face niste gangsteri adevarati!.
zgubi pe 14 Iulie 2011 12:13
filmul acesta nu mi-a transmis decat o tragica plictiseala si o perpetua stare de somnolenta :D
n-au fost prezentate decat micile gainarii ale unor mici capi mafioti americani,niste gangsteri palizi si extrem de inceti.

VIBERS pe 9 ianuarie 2014 01:19
Si tu esti extrem de incet , Zgubi la cel putin 2 capitole: 1.Gandire 2.Filme bune
alyn.alyn pe 20 iulie 2014 00:14
ti-a indus stare de somnolenta ? erai cumva fumat ? daca si asta e un film care sa te plictiseasca , sunt tare tare curios cam ce film ar fi bun rau din punctul tau de vedere .... Sincer mi-ar fi rusine sa dau 5 si sa comentez aiurea la un film care este mult peste medie, sunt multe filme noi care nu sunt atat de bine realizate ca "donnie brasco" dar in fine , trebuie sa ne obisnuim cu "prostia" romanului.....
cosmin742000 pe 28 Februarie 2013 02:52
Alta ciudatenie de film slaba , cu ciudatul "actor" Johhnt Depp
VIBERS pe 8 octombrie 2013 18:48
Alt ciudat si penibil comentariu cu penibilul Cosmin742000
alyn.alyn pe 20 iulie 2014 00:15
esti retard prietenas
mtraianc pe 07 Octombrie 2010 00:06
plictisitor in unele momente
actori mari , dar un film super alungit , chiar plictisitor in unele momente .
VIBERS pe 5 februarie 2013 18:06
Daca taceai filosof ramaneai.
alyn.alyn pe 20 iulie 2014 00:15
eu tind sa cred ca tu esti plictisit de fel , nush cum draq mai poti sa traiesti, o plictiseala toatala in jurul tau :))
Go 1 2