Păreri Constantine

(2005)

Constantin

cosmin742000 pe 25 Octombrie 2017 09:19
O mizerie de film de actiune american deci nimic nou
ValentinaV pe 28 August 2016 00:57
O bataie de joc la adresa crestinismului..... nu a avut regizorul o idee mai draceasca decat sa calce in picioare totul....in loc sa vina cu o idee originala.
costyfuck pe 02 August 2012 14:05
pt mine nu a fost un film asa de bun cum zice toata lumea..
yasmine_kiss pe 03 Septembrie 2011 19:27
cu toate ca l-am vazut cativa ani mai tarziu de la premiera lui...m-a impresionat ,iar de KEANU nu am ce sa zic...10+
chiba_florin pe 05 Ianuarie 2011 18:36
SUPER
O parte mai ghotica a lui Keanu
De apreciat rolul, il pune in fata reflectoarelor in adevarata lui forma
SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER deci sa nu-l ratatzi

alexcretu75 pe 06 Iulie 2010 18:56
Constantine 2 nu se face din pacate
Super marfa filmul acesta.Foarte interesant este filmul insa pacat ca nu se face partea a doua.
Octaz pe 12 Iunie 2010 01:36
Un film foarte dificil . Mi s'a parut cam incurcat , trebuie sa fi atent la fiecare amanunt , Eu unul nu prea l'am inteles
Valar pe 06 Aprilie 2005 01:47
Este un film reusit cat de cat. Mi-a placut ca au fost puse lucruri de genul Sulita lui Longinus si prinderea spiritelor in oglinda, lucruri considerate ca fiind "legende adevarate".Keanu este bun in filme de acest gen dar Rachel Weisz este surprinzatoare. Se observa inspiratia din benzile desenate iar efectele speciale sunt pe masura...adica reusite...o estetica a uratului.Dar totusi filmul are elemente tipice filmelor americane mai ales la sfarsit .Dar si aici a fost pana la urma mai moderat si nu chiar supereroic.
andreea pe 25 Martie 2005 19:53
de-abia astept filmul. :) mai e o saptamana si eu nu aud decat lucruri bune despre el.
stefana pe 11 Martie 2005 12:22
sincer nu l-am vazut, dar am auzit multe laude la adresa lui. e un film grozav, oricum si itit dai seama dupa subiectul super incitant.
Mihai pe 06 Martie 2005 05:04
bai frate.. de unde te-ai trezit cu o continuare a matrixului?... controleaza-te.. ca vorbesti prostii!!! nu are absolut nici o legatura... filmul se anunta super tare, am vazut trailer si cam tot ce se putea vedea pana acum... inca nu l-am procurat.. si nici nu vreau pana nu apare in cinema!!
ioana pe 05 Martie 2005 19:18
abia astept sa vina filmu.am auzit a ii super beton.is inebnita dupa filme e ganu asta.am vazut niste imagini pe Mtv si ii marfa!!!!!!!!!
giovani pe 04 Martie 2005 07:03
super tare fratzilorrrrrrr,as mai vrea sa mai scoata o parte
Denis pe 01 Martie 2005 09:08
Filmul e o continuare de a lui matrix,numai ca in locul agentilor,sunt creaturi.MArfa filmul.
eu pe 02 August 2005 16:17
Felicitarile mele,Cristi.Incepeam sa cred ca peste tot e numai majoritate.Stay black...
Alex pe 28 Martie 2005 04:59
Asta e un film comercial foarte bun...Vorba lu' Keeanu : Are tot ce isi poate dori un om de rand... O poveste buna, aventura si multa actiune. Intr-adevar filmu e bun pentru genu lui dar dak nu preferati filmele fantastice acesta are destul SF in el incat sa nu fie credibil deloc asa ca dak nu va place deloc genul fantastic filmu asta nu e bun. Dak da atunci filmul ar trebui sa fie destul de "enterteining"...
Denis pe 19 Martie 2005 14:48
Intr-adevar,filmul incepe bine si se termina naspa.Un om care vede iadul doar cateva minute si vede un demon ce se incarneaza intro fetitza.Se iau faze din alte filme.2 h care te tine in suspans si mult Sf.eu ias da genul drama,suspans,sf.cate o stea pt film,keanu reeves si rachel weisz
Bogdan pe 13 Martie 2005 09:01
hell needs him ;)
elis pe 23 Februarie 2005 10:39
Filmul este super misto iar actorii sunt super dar mi se pare o prostie sa asteptam pana in aprilie sa il vedem si noi...
SayTruth pe 18 Aprilie 2012 23:11
Ce v-a impresionat la FILMUL CONSTANTINE?
Povestea tipica, banala cu exorcizarea apare in multe alte filme, rolul de "religios" infaptuitor al dreptatii nu-l prinde pe KR, cand omora monstrii aia cu arma aia din aur/cupru ce-o fi fost ea semana cu o arma manelista cu cruci imprimate pe ea...joaca atat de fals si groaznic, nu inspira decat PROSTIE....SARACU Constantine n-are decat cateva replici amarate in tot filmul( pt ca regizorul o fi fost incult) si un mosneag de pe strada stie sa schimbe cateva replici dar Keanu in filmul asta nu! Pe mine m-a dezamagit complet filmul acesta! Actorul principal nu e credibil, si daca ar fi vandut cartofi la coltul strazii sau cruci din aur langa o bisericuta arata mai bine decat sa joace in filmul asta.Iar la capitolul actiune:action cu incetinitorul....asta nu se poate numi actiune: slow motion!
VIBERS pe 16 februarie 2013 20:00
Pe mine nu m-a imnpresionat filmul.Ceea ce m-a impresionat este prostia ta, cretinitatea ta, faptul ca te-ai nascut si ca nu stii sa fii obiectiv.Intradevar acest film nu rupe gura targului, poate doar pentru amatorii de SF, si eu ma aflu printre acestia si imi place actorul Keanu, numai ca nota mea este 6,5.Daca nu iti plac filmele SF nu ai ce cauta sa comentezi aici CAPISCI.
Go 1 2 3