Păreri Constantine

(2005)

Constantin

Felix pe 23 Mai 2005 22:06
Filmul isi merita toate cele 5 stele . M-a impresionat cu adevarat . E un film pe care merita sa il vezi . ( Keanu Reeves nu este unul din actorii mei preferati .. si nici un actor grozav , dar aici e de milioane )
mihaita34 pe 13 septembrie 2011 12:39
ai fost cam zgarcit cu stelele:))
DanielAnghel pe 1 februarie 2014 02:08
Felix scrie comentariul pe 23 Mai 2005, atunci notarea se făcea de la 1 la 5 stele.
Cristi Weed pe 03 Mai 2008 13:31
hai frate cum sa nu iti placa filmul asta :) ! e genul de film care iti da o energie pozitiva prin intermediul personajului principal ! a avut faze foarte bune , una din ele fiind : cum moare prietenul lui constantin ! Keanu Reeves e un actor mare :) ! Care aveti mah o tigara :)) ca ma duc la o exorcizare ? :D
razvan_razvan_flo pe 4 ianuarie 2013 19:12
hai frate cum sa iti placa filmul asta :) !
Gerrard831 pe 11 Aprilie 2010 00:28
Dupa parerea mea un film de nota 10 fara nici un fel de dubiu.
bizonul pe 10 ianuarie 2019 08:21
De fapt este un film idiot, dar nu "poti face" in gustul oamenilor. Din 2010 incoace, poate mintea ti s-a mai dezvoltat si ai cu totul alta parere.
Gerrard831 pe 19 ianuarie 2019 23:16
Mai bine du.te si priveste asfaltul, "pretenaș". Filmul e cum vreau eu, asa ca lasa.te de comentarii de genu'
Vaida Alin pe 16 Noiembrie 2008 11:31
Este un film supee.Merita vazut
alex pe 08 Noiembrie 2008 16:19
un film super tare merita vazut.....
RoTaRel pe 06 Martie 2009 14:39
Merita vazut !!
FreakDoll pe 25 Iunie 2009 01:36
Tare Keanu asta.. Parca nu`mi placea asa mult de el inainte, dar joaca extraordinar. Tilda S. Si Peter S., de asemenea, niste actori deosebiti.
flori0304 pe 27 Martie 2010 10:00
am vazut filmul asta de nenumarate ori,si Keanu.....cred ca nimeni nu ar fi putut sa joace rolul asta mai bine ca el
Radu1711 pe 18 Octombrie 2009 22:18
radu1711
un film foarte bun si interesant, astept foarte mult continuarea lui.
Licurici75 pe 12 noiembrie 2012 23:20
si eu la fel... cu toate ca finalul a lasat ideea pura de continuare...nu s-a anuntat nimic nici pana in ziua de azi
orlandita pe 11 Noiembrie 2008 12:37
un film super care trebuia vazut in cinema
ciobotaru pe 10 Decembrie 2009 20:58
tare , cu toate ca la prima mea vizionare nu l-am apreciat , pentru ca m-am asteptat sincer la alceva , mi-a ramas in minte si m-a obligat sa-l mai vad o data si de atunci tot il revad la o perioada oarecare de timp cu aceiasi placere
Bloo pe 08 Septembrie 2009 20:14
Unul dintre filmele mele favorite.
Keanu is made of awesomeness

Crisan Andreea pe 18 Februarie 2005 14:30
Tocmai am vazut niste imagini din acest film! Brrr! E ceva infricosator! Infricosator de real! Am toate laudele pt. realizatorii acestui film! De abea astept sa il vad!!!
EternalWinter pe 13 Decembrie 2009 20:02
bun
Un film foarte bun,care merita vazut,efectele speciale sunt bune,este foarte bine regizat filmul si rolul i se potriveste de minune lui Keanu,il recomand cu placere.
andreea pe 18 Februarie 2005 15:31
Filmul e tare de tot! Nu inteleg de ce ajunge la diferenta de o luna jumatate fata de S.U.A. si fata de Anglia. Am citit multe pareri favorabile ale criticilor de film din S.U.A., despre film. Mi-e aproape imposibil sa mai astept o luna jumate!
ank pe 06 Aprilie 2005 12:56
cool
dana pe 06 Aprilie 2005 12:16
e super beton
g pe 10 Octombrie 2004 22:50
the best
Mikala pe 27 Mai 2009 22:45
Unul din filmele mele favorite , Constantine . Iubesc filmul acesta , si am o simpatie pentru Diavol :) seamana cu Benone Sinulescu mereu am zis asta pentru ca este cam chelios .. :D :)) de fapt este chelios :D
lobby001 pe 01 Noiembrie 2010 19:04
Film super , cum au mai spus si altii merita vazut
ade95 pe 27 Iunie 2010 14:24
foarte tare frate:X....desi astia zic k e horror eo nu`s de aceeasi parere:))...
Petrica GRIGORE pe 07 Decembrie 2007 15:23
Filmul mi s-a parut destul de bun in ciuda cronicilor defavorabile ale antevorbitorilor mei. Este adevarat, l-am vizionat in premiera astazi dupa ceva timp de la lansare dar parerea mea e ca isi merita cele 5 stele acordate de mine. Personajele sunt misterioase in afara lui John care mi s-a parut singurul "pamantean". Este infiorator si imi pare rau ca nu l-am vizionat intr-o sala de cinema unde senzatiile se accentueaza.
eu pe 03 Octombrie 2006 00:57
E prea beton.iar ala care a zis cai pt. pers cu IQ redus inseamna cai pt el.daca te hotarasti sa te uiti la un film, esti atent, pt ca un film ca asta nu-l intelegi daca te gandesti la gagicata.tre sa fii atent Non Stop.--------AVETI INCREDERE IN MiNE
Roxena pe 23 Iunie 2005 11:21
SUPER THRILLER!Iar Keanu e un scump!
Marina pe 22 Iunie 2005 14:56
beton filmul unul din cele mai bue filme thriller l-am vazut shi e the best!!!!!!!!!!!!!! mai ales keanu reeves joak super mishto
VanBasTen pe 14 Aprilie 2005 01:58
E un film original...Nu mi-a lasat impresia de "deja vu" ca la multe altele.. Cu toate astea mai sunt cateva mici detalii...scena in care el trage cu arma aia shi cade placutza cu "Fumatul dauneaza sanatatii"..e total nelalocu ei..poate ca incearca sa refaca "echilibrul" de care se tot pomeneshte..avand in vedere ca john fumeaza o carutza de tzigari filmu asta, shi ar mai fi shi kamasha ai a lu constantine..am impresia ca e tot timpu curata...
Shi tzin sa subliniez prestatzia lu Keanu Reeves..e adevarat actoru asta..
Kam atat..merita vazut filmu asta! mie unul mi-a placut!

$ pe 03 Aprilie 2005 01:39
Intradevar... un film reusit msg pt. eu & Denis "nu stiti sa apreciati un film"

Va recomand acest film ! :)

Bibi pe 02 Aprilie 2005 00:32
THIS MOVIE ROCKED! ii super tare, efectele bazate, keanu, the concept, totul mi-a placut *thumbs up*
bite me pe 20 Martie 2005 23:18
da' ce este asa de infricosator lume la filmul asta?:)) vazut si cred ca este super! horror de ras poate:))daca asta a fost scary io sunt popa...aniway,efectele au facut totul,iar daca in film nu juca keanu reeves,nu se alegea nmic de el.

merita vazut oricum

catalin pe 08 Aprilie 2005 10:36
Un film slabut .
VIBERS pe 16 februarie 2013 19:54
Si de ce dracu i=ai dat 3 stele
u'vegottobekiddingme pe 15 Aprilie 2005 10:33
A pus o stea pentru ca nu aveam alta optiune. De c***t ca sa zic asa.
KuRuPt pe 20 iunie 2009 13:25
you are stupid...veryy stupid
SayTruth pe 18 aprilie 2012 23:17
l-am putea integra la categoria COMEDY
CazaGio pe 05 August 2012 12:14
Productie foarte reusita
Este unul din filmele mele preferate... Scena din finalul filmului cand ii arata lui Lucifer degetul mijlociu in timp ce se inalta spre cer face toti banii
DARK333REM pe 30 Noiembrie 2011 17:16
Heaven and Hell
Un film foarte FrUmOs,si foarte interesant in acelasi timp :-> ImI place foarte mult cum arata DEMONII.
kakapiciu pe 13 Noiembrie 2011 10:13
Filmul mi s-a parut foarte interesant iar efectele speciale au fost grozave.
andreea pe 01 Aprilie 2005 21:51
i-am mai dat filmului 5 stele si i le dau si acum. mai ales acum, dupa ce l-am vazut. m-a impresionat cum putine filme au facut-o. a meritat asteptarea. este bine regizat, filmat, scris si neaparat foarte bine jucat. rolul i se potriveste lui keanu ca o manusa. bravo
Stefan pe 29 Martie 2005 21:07
Am vazut si eu Constantine si mi se pare un film reusit. E o combinatie de actiune, dramatism si supranatural cu o doza insemnata de efecte speciale. Oricum e o alta varianta la filmele facute dupa benzi desenate din ultima vreme
Alex pe 27 Februarie 2005 01:07
E putin supraestimat filmul... l-am vazut si nu mi s-a parut acea megaproguctie ce se vrea a fi...
Nu e nici rau, (Reeves jucand bine -- ca de obicei) dar in nici un caz nu sparge tiparele!

cosmin_kedii pe 17 Aprilie 2012 09:22
Un amestec captivant de groază gotic atmosferic şi inteligent SF-Fi
nikkolle pe 11 Februarie 2012 06:44
Prea tare !!!!!!!!!! Merita vazut cu cineva langa tine :D !
MNarcis pe 03 Noiembrie 2011 21:28
Un film bun, frumos merita vazut o data, mai ales daca crezi in iad sau rai sau in viata dupa moarte!
mihaita34 pe 13 Septembrie 2011 12:37
bestial
un film foarte bun.
abia astept sa vad coninuarea.
cu siguranta va fi ceva de succes

Scorpya-Forever pe 21 Iulie 2011 04:36
Un film de nota 10+ ...indiscutabil. Interpretarea lui Keanu, este la superlativ!!!!
someone_who_dares pe 03 Aprilie 2011 14:50
Chiar mi-a placut filmul. A fost interesant, personajele au fost foarte bine jucate :> si abia astept sa vad continuarea :)
eu pe 15 Aprilie 2005 10:47
Bun.Vad ca n-ati inteles nimic.Dupa cum se poate citi,majoritatea,adica mediocritatea,considerati acest film ori f. bun,ori o capodopera.Este si normal,voi mergeti la film cu gandul "uau,ce tare cred ca este,beton,...,ai vazut faza aia,ce cool e,cel mai fain film ce l-am vazut......Bine,dar pana la urma ce v-a placut la film?Spuneti-mi?Oare daca nu juca Reeves,cat de "capodopera" l-ati fi considerat?Va rog sa scrieti ce are filmul asa de bun.Si bai,dolarule,te inseli,de fapt doar "eu" cu denis am impresia ca stim aprecia un film cu adevarat.Probabil ca nu ne-am uitat la film cu gandul ca este din start o capodopera.Pacat.Se pare ca majoritatea devine tot mai mare.Hai,incepeti acuma,ca-i beton,ca-i tare,ca vorbesc prostii,ca nu stiu ce-i ala film.Tot ce va face sa credeti ca nu santeti in majoritate.Sa va vad.
flori0304 pe 27 martie 2010 10:03
..........de ce nu te faci critic de film?ca vad ca te pricepi in a aprecia capodopere :))))))))
SayTruth pe 18 aprilie 2012 23:18
AI DREPTATE "eu"
Cristi pe 30 Iulie 2005 11:28
Un film slabutz, o amestecatura nereusita de Matrix, End of days si filme cu monstruleti gen Blade III sau Underworld unde-ti trebuie "armament special" sa-i distrugi.
Keanu, la fel ca si Brad Piciu, e un fel de Pamela Anderson sau Carmen Electra. Super actor ca arata bine, in rest ...
Da ce se chinuie saracu sa fie cat mai grav in dialoguri, in unele scene parca e Jack Nicholson, asa vorbeste, da nu-l prinde ... pacat.

SayTruth pe 18 aprilie 2012 23:18
AI DREPTATE
IonComan90 pe 20 Iunie 2021 13:58
SF-Ingeri-Demoni..
Salutare!

Un film foarte bun, unul dintre preferatele mele. Personajul a reușit să atingă acea coardă sensibilă pe care om am când este vorba de filme de acțiune. Îngeri? Demoni? Mă înscriu!

Raluca87 pe 28 Aprilie 2021 19:46
Sunt vreo câțiva ani de când am văzut acest film. Mi-a plăcut, nu îl consider horror, mai mult este de aventură, mystery.
Din câte știu personajul Constantin este bazat pe niște benzi desenate.
Mi-a plăcut cum a jucat Keanu Reeves atunci, dar după ce l-am văzut rolul interpretat de Matt Ryan în serialul Constantin și mai târziu în DC's Legends of tomorrow, el este preferatul meu.
Mi-a plăcut și de Rachel Weisz, ea orice rol îl joacă impecabil.
Nu cred că filmul este agreat de toți pentru că se leagă de religie și multora li se pare o porcărie. Nu trebuie luat în serios, este doar un film.

ralucan123 pe 16 Februarie 2016 19:49
raluca
Un film foarte frumos cu o idee originala ,Keanu isi intra foarte bine in rol, imi place cum joaca in toarte filmele care le-am vazut cu el, filmul merita vazut de la mine nota 10.
Andrei843 pe 16 Aprilie 2014 16:44
Un film extraordinar, care m-a impresionat foarte mult. Acum astept sa apara continuarea.
Theodoric pe 08 Martie 2014 11:37
Probabil nu e cum multi s-ar fi asteptat,dar eu sunt multumit.Este un film reusit.Ma inspaimanta in unele momente,dar astfel are mult suspans.