Păreri City Slickers

(1991)

Orășenii

andystarx pe 11 Decembrie 2015 18:13
O comedie de care imi aduc aminte cu mare placere,l-am vazut de cateva ori si mi-a placut !IL recomand tuturor care vor sa rada tare !
cosmin_kedii pe 14 August 2013 15:33
Mult mai mult decât pare la prima vedere, această comedie este deosebit de amuzanta, inteligenta, dar, de asemenea are frumoase momente de bucurie , fie prin personajele simpatice din acest film, sau prin peisaje care sunt naturale
hacman_mihaela pe 17 Februarie 2022 16:57
un film care nu trebuie ratat
Azi 17.02.2022 am vizionat acest film oarecum vechi din 1991. Dar la 31 de ani esti tanar...O comedie perfecta care nu te plictiseste. O pleiada de actori buni care-si joaca rolurile cu mult talent. Povestea este cu un anume "target" si se pare ca a fost reprezentata si in teatru. Si cu destul succes! Niste flacai aflati la o criza de personalitate aleg sa faca o vacanta in natura, peisajele si muzica sunt absolut minunate. Sigur aventurile prin care trec cei trei le cimenteaza prietenia din copilarie...Toata distributia a fost perfecta pe langa Curly (actorul premiat cu Oscar de origine ucraineana) o mentiune deosebita am pentru pustiul lui Mich Robbins...Danny un Jake Gyllenhaal care promite mult...Vizionare placuta va doresc! Va veti inveseli ziua urmarindu-l.
Iulidesprefilme pe 29 Aprilie 2019 14:40
Bun film de reținut pentru prestația actorului Jack Palance, premiat cu Oscar la categoria Cel mai bun actor în rol secundar, al anului 1991...
MariusIonescu pe 25 Septembrie 2017 23:20
Un film demenţial la care m-aş uita de o mie de ori fără să mă plictisesc!