Păreri And So It Goes

(2014)

Așa e viața

crinageo pe 15 Iulie 2014 02:04
cam cand, cine se ocupa de acest site, se va ocupa la timp?
eu am vazut acest film in cinema ieri seara. la roma e adevarat. dar ma indoiesc, ca daca astia au avut timp si sa il dubleze si sa il bage si in cinema, ca filmul nu s-a lansat oficial. pe afis scrie ca e 11 iulie.
gasiti macar o modalitate sa se deblocheze filmele automat in ziua lansarii. zic si eu!
nu e un capat de tara, dar cred ca niste micute modificari care ar imbunatati si aspectul si structura site-ului ar fi bine venite! thanks!

filmul e dragut si relaxant! obisnuitele povesti cu happy-end tipic hollywoodiene.
e mai trist ca am ajuns sa vedem actori grei in roluri usoare! e trist ca nu se mai fac filme pentru actori, si ca actori de valoare, datorita faptului ca imbatranesc sunt distribuiti in roluri de duzina. anyway douglas si keaton super in film!
nota 7/10 pentru film

xerses pe 09 Noiembrie 2014 22:05
Mi-a placut acest film din perspectiva omului care ingaduie din nou sa fie uman, sa simta, sa iubeasca si sa se lase iubit.
omucuvaloare pe 04 Martie 2015 18:44
emy_sinaia pe 21 Noiembrie 2014 23:43
Frumos
Ma gandeam ce frumos poate schimba un copil viata oamenilor indiferent de varsta.
daniela_lacatusu pe 25 noiembrie 2014 00:25
E un film care iti face bine la...suflet. E ca un plasture pe rana .Merita vazut, ne face mai buni, mult mai buni !
missaiwi pe 14 Noiembrie 2014 15:48
Michael Douglas si Diane Keaton fac un cuplu foarte picant in acest film de casa. Imensul lor talent actoricesc ridica valoarea acestor roluri (cam slabute !), din punctul meu de vedere. Filmul este bun si amuzant, iar viata...merge inainte. Nu conteaza ce varsta ai. Il recomand cu toata sinceritatea.
Dragos.87 pe 01 Martie 2017 12:54
Dragostea vine intotdeauna cu un pret!Un film lejer cu o actiune lenta si o poveste interesanta iar cei doi actori de talie mare care s-au descurcat destul de ok.Este un film relaxant si frumos si care demonstreaza ca oamenii potriviti iti pot schimba in bine perceptia despre viata si nu numai.Un film pentru toate varstele pe care il recomand cu drag.
daniela_lacatusu pe 25 Noiembrie 2014 00:26
Great !
nelloti pe 01 Decembrie 2014 21:08
Il recomand
Un film care te destinde. Iar dialogurile dintre Diane Keaton si Michael Douglas sunt geniale.
mihaelatb pe 17 Noiembrie 2014 00:33
Povesti despre persoane aflate la varsta senectutii, care isi dau o noua sansa in viata, am mai vazut, dar asta m-a plictisit pana si pe mine (care ma apropii de varsta lor cu pasi grabiti), asa incat imi inchipui ce efect are asupra tinerilor.
Scenele de dragoste sunt gretos penibile. Nu neg posibilitatea sentimentelor la acea varsta, dar sa bagi prim plan, in timp ce se saruta cei doi, este...de nevazut!
Nu pot sa vorbesc de vre-o performanta actoriceasca a celor doi: Diane Keaton si Michael Douglas, pentru ca rolurile au fost jalnice. Cred ca s-a incercat o varianta a ursuzului imblanzit, dar as fi preferat ca acest tip de filme sa aiba un circuit inchis, pentru casele de batrani sau la intalnirile pensionarilor!

ioanaa_ioana pe 31 Decembrie 2022 15:49
Nu o sa vedem niciodata in filme lucruri care nu s-au intamplat in real, chiar si sefeurile.
Totul este posibil, absolut tot.
Nota 7.

nictud pe 21 Februarie 2021 18:42
Este un film recomandat a se viziona duminica după-masa în familie. Acțiunea este centrată pe cei doi protagoniști mari giganți ai cinematografiei Diane și Michael care pur și simplu pare că se distrează făcând un film.
Un film siropos și care nu poate face nici un rău cardiacilor. Gurile rele ar putea spune că unpic s-a cam exagerat cu previzibilitatea în eu nu prea cred asta.

lili22 pe 10 Octombrie 2015 22:25
scenariul e ingrozitor de prost
Filmul este pentru cei care cred ca la varsta pensiei oamenii se schimba, adica nu ti-au placut niciodata copiii si incep sa iti placa si ai vecinilor, devii expert peste noapte in cresterea unui plod.Asa ceva nu exista decat in filmele americane.
Povestea de dragoste e plauzibila, daca ar avea oamenii vecini/vecine care sa semene cu actorii principali din acest film, probabil ne-am indragosti.La noi nu are nimeni acest noroc.
Michael Douglas si Diane Keaton fac si ei ce pot, dar cu un scenariu penibil nu poate iesi un film bun.