Păreri A Storm in Summer

(2000)

Furtună în plină vară

Vegetarian pe 19 Decembrie 2010 05:08
. . .Ce i se poate intampla intro comunitate de albi instariti , singurului copil negru de 8 ani , care se poarta ca Humprey Bogart si arata ca un antreprenor de pompe funebre ?
. . .Columbo - Peter Falc are probleme cu`` vederea `` la un strand privat . Ii zice unei femei , in prezenta alteia , ca vor pleca , pt ca vede ca o doamna care nu prea suporta in clubul ei copii negri - care ies in evidenta , aroganti , din Harlem ... Femeia respectiva , mai tanara decat posesoarea clubului , ii zice lui Columbo ca crede ca are probleme cu vederea , pt ca ea nu vede nici o doamna in zona .. - era o femeie acolo , dar nu era o doamna .. !?
. . .Copilu ii zice lui Columbo in bacania lui , ca a venit in orasel cu autobuzu acum 30 min . Columbo ii raspunde pe loc : `` Eu am venit cu vaporu , acum 57 de ani . Cu ce te mai pot servi , in afara de apa de la robinet ? ``

mihaelatb pe 30 Mai 2011 18:41
Ce poti face cand viata ti-a murit o data cu moartea copilului?Nu poti decat sa supravietuiesti, sa fii o masinarie "fara suflet"! Dar iata ca din intamplare, un copilas, si el marginalizat-este negru-aterizeaza in magazinul Cuser al batranului.Si atunci totul incepe sa se schimbe.Replici pline de durere si resentimente apar pe buzele amandurora, frustrari si lacrimi, totul intr-un final putin mai colorat!.caci viata niciunuia dintre ei nu se va transforma intr-o sarbatoiare roz bonbon!

Film - A Storm in Summer

A Storm in Summer