Păreri 2012

razvanoid pe 17 Noiembrie 2009 17:19
Nu trebuie sa aveti foarte mai asteptari de la acest film. Este un film tipic american construit pe scheletul "Indepencence Day" dar cu alta poveste. Una peste alta, daca nu v-ati saturat de filmele cu actiune trasa de par, merita vazut, macar de dragul efectelor "vizuale".
Medicate pe 20 noiembrie 2009 19:38
nici o legatura cu independence day , poate doar extinctia noastra !
razvanoid pe 25 noiembrie 2009 00:51
Esti sigur ca ai inteles ce spun?
RMS pe 18 Noiembrie 2009 05:55
nu mi`a placut filmul..prea pompos..parerea mea...
Medicate pe 20 noiembrie 2009 19:38
tine-o pt tn dak nu ai mai multe explicatii !
cvali1976 pe 15 Decembrie 2009 14:15
o porcari
am plecat la acest film plin de entuziasm, entuziasm spulberat de o porcarie de idee despre sfarsitul lumii. Daca nu vreti sa pierdeti aproape 3 ore din viata, stati acasa pt ca de acest film nu sunt decat efectele speciale, in rest e praf si refuz sa cred ca am ajuns atat de cretini incat sa apreciem doar efectele speciale si nu povestea.
rolle pe 18 Noiembrie 2009 22:37
film de vazut in cinema..acceptabil..cam atat........
Medicate pe 20 noiembrie 2009 19:37
atunci de ce i-ai dat o stea ?
loveislife pe 19 martie 2010 23:44
ca sa intrebi tu;)
ID0N pe 31 Octombrie 2009 01:37
AMARACIUNE
SI UITE ASA LUMEA UITA DE DUMNEZEU RAULUI II SPUN BINE!
2012 VA FI SF LUMII DAR NU CEL DESPRE CARE NE V0RBESTE BIBLIA CI UNUL REGIZAT DE AMERICANI! DA` L0ST GENERATI0N! DA`ZEITGEIST GENERATI0N!
"ziua Domnului va veni ca un hot noaptea"

claudiu-daniel-lugoj pe 17 martie 2010 16:53
Dumnezeu nu va distruge lumea,totul sta in mainile noastre,noi o putem sfarsi.
Sanyi1997 pe 12 Noiembrie 2011 17:20
neh nui de genul meu nu-mi place >:P nota 1,5
a da si nu am zis ca daca mie numi place nui bun adica fiecare cu opinia lui :))

valeria-si-mai-cum pe 30 Ianuarie 2011 17:06
Fenomenul Fenomenal
Mi se pare mie sau Roland Emmerich se implica doar in proiecte legate de viziuni apocaliptice? In primul rand "Independence Day", in care lumea e distrusa de extraterestrii rai. Apoi "The Day After Tomorrow", in care lumea e distrusa de fenomene ciudate ale naturii. Apoi "Godzilla" in care lumea e terorizata de un dinozaur imens. Si acum, triumfal, apare un nou film realizat in aceeasi maniera AP despre o fuga continua pentru supravietuire, din fata dezastrelor ce anunta implinirea spuselor lui Ioan in "Apocalipsa". Nimic nou.

Pentru a scapa din cale distrugerii iminente a Pamantului, oamenii au creat un fel de Arce, in care se vor adaposti doar refugiatii bogati, care si-au cumparat din timp bilete. Spre deosebire de Noe, care se pare ca i-a anuntat pe ceilalti de prapad si i-a invitat sa i se alature pe Arca, oferind o a doua sansa tuturor, Super-Barcile nu primesc la bord… citeşte

johnnyus pe 22 Decembrie 2009 01:58
MP3 Player ieftin 8 GB!
MP3 Player ieftin - copie Ipod shuffle
Slot card MicroSD - suporta card pana la 8 GB (peste 1600 de mp3) !

Pret 72 de lei (la acest pret pe piata gasiti produse cu max 2 GB)
LIVRARE IN BUCURESTI IN ACEEASI ZI!

mess rumwood01
email rumwood.g at gmail.com
tel 0734.828.610

Poze la

valy1005 pe 02 Septembrie 2020 19:41
Nu am văzut filmul, dar din reclama văzută, cred ca este un film excelent.... Am acordat punctaj maxim, dar nu știu dacă apare...
cosm7n pe 05 August 2012 00:45
Asta da
Acest film m-a marcat foarte mult,este filmul anului 2009 dupa parerea mea,mi-a placut foarte mult.Nota 10
Bogoss pe 16 Noiembrie 2009 00:10
O gramada de filme despre sfarsitul lumii si ...NIMIC
Suntem in viata inca :)

claudiu-daniel-lugoj pe 17 martie 2010 17:07
asa zice biserica ca va veni o data judecata,eu nu cred in biserica si mai cred ca judecata sau sfirsitul nil facem noi singuri,oameni.
forever_young_ pe 26 Mai 2021 22:51
FOARTE BUN !
un film SF cu un subiect interesant si actiune pe masura ..de vazut !
NiCoNiKs pe 15 Mai 2020 09:57
Printre Favoritele Mele!
Am văut filmul, e super fain. Te ține cu sufletul la gură și ești într-o continuă cursă contra cronometru. Îmi plac și efectele speciale din film. Chiar aș vrea să-l revizionez azi la TV. Dacă e să-l văd de mai multe ori, nu mă plictisește. E unul dintre filmele văzute, care intră pe lista mea de favorite.
niggeremall pe 05 Ianuarie 2020 18:52
tare filmu asta. Continutul review-ului trebuie sa aiba minim 50 caractere
Stefan_Adrian_Iliescu pe 14 August 2017 23:07
Foarte fain filmul, apreciez.Nu înțeleg de ce are o notă așa slabă pe IMDb oricum pentru mine ramâne un film superb.
AlexandruDragosStegaru pe 25 Ianuarie 2016 11:19
Mr.Halloween pe 28 Noiembrie 2015 11:22
Un film bun, si nu numai datorita efectelor speciale.
SoniaMaier pe 13 August 2015 16:12
E foarte bun filmu da da.. foarte realistice efectele.. recomand
Miiku pe 28 Iulie 2015 13:11
Filmu` asta te pune atat de mult pe ganduri, ba chiar te sperie. Recomand!
malina.elena pe 02 Martie 2014 18:49
un film extraordinal! obligatoriu de vazut! cine nu la vazut ..vi-l recomand ! este extraordinar facut , mai ales regia!
SQueeZer pe 30 Ianuarie 2014 16:23
Un film foarte bun cu toate că este puțin cam exagerat:)... Nota mea : 8.
guramoarta pe 24 Mai 2013 13:45
nu a fost nici o apocalipsa in 2012
filmul e super fain, dar in 2012 nu a fost nici o apocalipsa si sper sa nu fie niciodata, e fain si merita vazut. eu l-am vazut pe pro tv, la cinema a fost in 3D?
laur_2013 pe 27 Aprilie 2013 12:02
Un film foarte bun, putin cam ireal la unele faze, dar cu efecte speciale bine realizate
Tyybi1 pe 18 Martie 2013 13:21
Interesant...Chiar nu imi vine sa cred ca nu il vazausem pana ieri. Oricum a fost bun.
Adrian. pe 31 Decembrie 2012 22:18
Mda
Nimic care sa te lase cu gura deschisa, se putea si mai bine
paulino15 pe 16 August 2012 03:06
Parerea me este un film chiar foarte bine facut. Merita vazut chiar si de 2 ori si este unul dintre favoritele mele, chiar imi plac filmele "Apocaliptice" si celor care le plac astfel de filme merita vazut.!! Chiar daca esti in 2012 nu trebuie sa iti fie rusine sa te uiti la un film vechii de 3 ani..!!! Sunt filme din ani 80 care merita vazute si care ai trait degeaba daca nu ai vazut filmele gen Rambo, Terminator,The Matrix..etc..;)
ByAnKa17032000 pe 21 Octombrie 2011 14:55
SUPER
Îi amuzant ca titlu filmului i 2012 si in paranteza scrie 2009.....si cei care ati zis ca nu va place nu aveti gusuri DELOC.......si nu cred ca s-ar putea niste efecte speciale mai reusite....trebuie laudati oamenii care au mincit la acest film....am auzit ca au inceput filmarile din anul 2000 (de fapt chiar cand m-am nascut eu) si am mai auzit ca au inchiriat New Yorkul....si poate spuneti ca sunt prea mica sa ma uit la film ca am doar 11 jumate dar sa stiti ca sunt destul de mare ca sa fiu constienta ca nu e adevarat....da, in decursul acelei am pus la suflet dar akm.....nik.....dar măcar eu am avut bunul simt ca să nu ii jignesc pe cei care au lucrat la filmul asta, care si-au dat toată silinta pt filmu asta si nu am zis ca ii varza dar daca as fii crezut ca e varza nu m-as fi plans pe pagina filmului....cei care au zis ca e varza nu stiu ce e aia muncă si bun simț
Rasmus2 pe 18 Februarie 2011 10:11
Un film ce are ca tema anul 2012 fiind numit de cercetatori si anul apocalipsei. Este un film ce il are in rol principal pe John Cusack care isi interpreteaza foarte bine rolul. Un film in regia lui Roland Emmerich ce beneficiaza de niste efecte speciale foarte bine realizate. Nota 10 pentru un film la care nu m-am plictisit si nici nu am regretat ca l-am vazut.
Kable pe 01 Februarie 2011 19:13
In nici un film nu am descoperit atatea greseli cate am descoperit in acest film, hai ca merita vazut pt. ca e cu dezastre si alte chestii interesante dar ma gandesc la o chestie amuzanta, daca profetia e adevarata si se vor construi acele arce unde vor fi liderii planetei si miliardarii, asta insemna ca Basescu va pilota una din acele arce , nu pe bune ca ar fi in stare.
green.4eyes pe 31 Ianuarie 2011 16:15
Mi se pare o pierdere de timp sincer. Cand m-am pus in pat sa vizionez filmul despre care s-a facut atata zarva, ma asteptam sa fie un film care chiar merita si sa fie cu totul deosebit de alte porcarii. Dezamagire totala dupa o ora. In primul rand, nu cred in chestia asta cu 2012, asa cum ati spus si voi pana acum a fost anul 2000, apoi 6.6.2006 si acum?! De ce ar vrea Dumnezeu sa ne anunte cand o sa fie sfarsitul lumii ? Asta nu inteleg. Si in plus, daca tot e sfarsitul LUMII de ce unii ar reusi sa se salveze iar altii nu ?! Nici asta nu inteleg. In fine, concluzia ? O mareee pierdere de timp.
diana7 pe 30 Ianuarie 2011 23:55
2012
ce sa zic de 2012 l-am vazut pe HBO si nu prea mi-a placut atat de mult ca si altora
Burlesque pe 23 Octombrie 2010 23:15
Un nou film din seria "happy end", cu un scenariu prea cusut cu ata alba. Nu prea ramai cu nimic dupa ce vezi filmul doar cu senzatia ca ai cam perdut degeaba cele 2 ore si cat dureaza filmul.
ktalin96 pe 28 Iulie 2010 11:46
Nu mi`a placaut filmul deloc :P Pierdere de timp.
Toata lumea scoate filme cu sfarsitul lumii :-?

aliku23 pe 27 Iulie 2010 11:57
Nu merita !
Plictisitor , tras de par si previzibil . Poti sa il vezi pentru efecte sau daca esti interesat de fenomenul 2012 care a devenit foarte profitabil .
chemical pe 22 Mai 2010 16:36
am ramas impresionata dupa ce am vazut acest film si imi pun o intrebare: oare chiar asta se va intampla?
RoxyD pe 16 Mai 2010 11:32
Filmul este chiar o adevarata capodopera.... .
PrincessMARIA pe 12 Mai 2010 15:13
Mi-a placut! Foarte interesant si bine realizat.Este un film deci trebuie luat ca atare.In nici un caz nu o sa fie sf lumii in 2012 ca s-a facut un film dupa ideea lu Nostradamus.
Krakatau pe 16 mai 2010 01:28
Si care ar fi legatura dintre Nostradamus si 2012?!?
N31U pe 15 Aprilie 2010 20:20
super tare filmul....dar acum asteptam inca 2 ani sa vedem dak e si adevarat cum spune in film ;)) dar oricum...un film d nota 10
otonis pe 10 Aprilie 2010 15:05
Actori de cakt.
Pacat de efectele alea speciale, ca prestatia actorilor e VARZA !!!!! VARZA !!!!!!! VARZA !!!!!! Cat am asteptat filmul si ce dezamagire sa-mi iau, cu asemenea PORCARIE de scenariu, si asemenea actori de 3rd hand, vreau sa uit ca exista filmul asta.
__E_S_E_C___T_O_T_A_L__

AS-ANA pe 02 Aprilie 2010 22:51
mia placut
ma emotionat faza cu presedintele sua..si familia tot..era k ;) si ambitia oamenilor..gestu de umanitate al savantului..etc ;)
pyka95u pe 30 Martie 2010 20:24
Foarte tare frate
Chiar daca nu va fi real ce se va intampla in 2012 e un film foarte reusit
alexcretu75 pe 20 Martie 2010 18:47
Un film foarte interesant
A avut o idee foarte buna producatorii de a face acest film.Un film interesant care spune despre sfarsitul din 2012.Eu nu cred in asta dar filmul e foarte foarte foarte foarte foarte interesant,fantastic,etc.
myrcea17 pe 09 Martie 2010 15:24
tot chinezoii ne salveaza :))
daca au mai murit cativa,nu'i nimic,si'asa's multi

Cedr2k pe 26 Februarie 2010 20:31
2012
e tare filmul. am vazut pe youtube efectele speciale cum le-au facut. oricum l-am vazut de 3 ori si inca imi mai place. filmu-i reusit
Evoluând în România pe 15 Februarie 2010 14:15
2012 (filmul)
Subiect: In 2012, in urma unor explozii solare, au loc o serie de cataclisme care afecteaza Pamantul, scufundand continente intregi, riscand existenta intregii specii umane; liderii principalelor natiuni incearca sa salveze ce se mai poate.
Ce-mi place: Efectele speciale; d-aia m-am dus la acest film si a meritat, chiar sunt foarte fain facute.
Ce nu-mi place: Tot [...]

Related posts: The Bucket List (Ultimele dorinte)
Sex Drive (In SEXcursie)
Criza sau panica?
citeşte

Thoughts about nothing… pe 10 Februarie 2010 13:52
Thoughts about nothing… » Blog Archive » 2012 – anul dat naibii!
[...] asteptatul si prea-laudatul 2012. M-a lasat rece. Ok… efectele sunt super tari, cel putin asa au parut din fata ecranului meu [...] citeşte
kenzor pe 03 Februarie 2010 07:55
Vine sfarsituuulll!:))
Nu stiu ce gasiti voi de comentat atat! Intrati dragi concetatieni pe google...pe unde vreti voi si cautati ce inseamna cuvantul "film"! Bineinteles filmul se realizeaza pe mai multe principii unul ar fi fictiunea! Chiar si un film bazat pe fapte reale e o fictiune pentru ca nu a existat vreodata faptul care este prezentat in filmul respectiv! Ceea ce vreau sa spun e ca filmul e o fictiune...o idila realizata pentru placerea oamenilor..pentru a aduce enutziasmul unui film bun sau confuzia..pe care o tratati voi aici:))..mi se pare o tampenie...anyway...is just a movie! Tratatil fratilor ca atare! Si pentru ca tot m-am bagat..mai am de precizat ca viitorul e determinat de noi..si de nimeni altcineva...nu ca au zis mayasii..nu stiu eu ce:)! Daca vedeti un film frumos..gata...ziceti ca vine sfarsitu lumii..si ne ducem..=))! Pana la urma viata asta ne-a fost data de Dumnezeu..el ne-o da , el… citeşte
claudiu-daniel-lugoj pe 17 martie 2010 17:11
el nea dato dar nu ca sa ne-o ia si ca sa avem grija de ea,dar noi nu prea stim sa avem grija de ea si sfirsitul poate sa vina,daca noi singuri grabim acest lucru.
georgeta_l pe 20 Decembrie 2009 01:12
un apel la umanitate
Un film de anticipatie despre un posibil sfarsit al lumii actuale. Este notabil mai ales prin apelul la umanitate pe care il face. Asa a fost mereu : oamenii si-au adus aminte ca sunt oameni numai atunci cand au fost loviti de catastrofe, de mari nenorociri. In rest, au fost si au ramas ceea ce spuneau si latinii : "homo homini lupus (est)".
claudiu-daniel-lugoj pe 17 martie 2010 17:05
degeaba ne trezim cind va fi prea tirziu,ne distrugem pomii spatile verzi si mai vrem viata de unde atita viata cind natura in sine e viata,dar noi o risipim.
Dada13 pe 29 Noiembrie 2009 16:45
De curând am vizionat filmul 2012. Trebuie să recunosc că l-am urmărit cu mare interes. Efectele speciale au fost peste măsura așteptărilor mele, iar subiectul este unul în vogă. După ce vezi un asemenea film îți dă ceva de gândit și vrei să afli mai multe despre acest subiect. All in all, filmul e captivant, plin de suspans şi îţi trezeşte simţul curiozităţii.
k0Nv1kt pe 28 Noiembrie 2009 19:44
taree..
aseara l-am vazut la cinema ... si pot sa spun k a fost foarte mijto :X
Go1 2 3 ... 7 8 9