Păreri When the Game Stands Tall

(2014)

Un antrenor de legendă

XShadowX pe 18 Martie 2015 12:37
O drama despre o echipa de fotbal american si despre antrenorul ei Bob Ladouceur care a reusit o performanta unica in sport si anume sa lege cu aceasta echipa 151 de meciuri castigate consecutiv , un record absolut . O poveste de viata si un film bun pe care va invit cu drag sa il urmariti chiar daca nu va place acest sport ;)
Dana04 pe 14 Decembrie 2014 10:33
Un film extraordinar despre o poveste adevarata, o echipa de fotbal american care castiga meci dupa meci. Merita vazut!! O poveste de viata adevarata!!!
Bayard pe 11 Martie 2015 03:48
Filmul asta era super recomandat, dar pe mine nu m-a impresionat cu nimic. Ba mai rau, mi s-a parut si foarte plictisitor. E plin de discursuri asa zis patetice, eroism etc.... pt un sport de liceu. Ba chiar mai rau, aici vorbim de echipa cea mai de succes din istorie, cu cea mai mare serie de victorii consecutive si cum saracutii au pierdut la un moment dat niste meciuri..... Nu degeaba cele mai iubite filme sunt intotdeauna povesti underdog. Este greu sa empatizezi cu cei mai buni si cu "problemele" lor.
DanyMarica pe 04 August 2014 04:51
Abia astept sa-l vad, chiar daca in State va rula incepand cu sfarsitul lunii august. Vine chiar dupa Ziua Recunostintei, o zi in care, pe langa taierea curcanului, exista obiceiul de a se viziona o partida de fotbal.
MrHolmes pe 22 Decembrie 2017 19:05
Cand jocul este la cote inalte
Desi filmul prezinta povestea unei echipe de succes, scopul filmului nu este in esenta sportul si nici echipa de succes, ci cum au ajuns acolo si motivul succesului.
Impresionant ca exista astfel de oameni, care vor sa ajute oamenii sa creasca si sa fie gata pt viata, nu doar predau o disciplina sau antreneaza o echipa...