Păreri Unleashed

(2005)

abredross pe 03 Decembrie 2005 17:09
Filmul merita vazut din multe puncte de vedere - in primul rand datorita blendului foarte rafinat dintre coloana sonora - realizata de Massive Attack - si actiunea filmului; acesta chiar este unul din filmele unde coloana sonora este la fel de importanta ca si jocul actorilor; apoi - povestea este interesanta, si poate da nastere multor dezbateri legate de educatie si rolul ei in modelarea caracterului innascut; iar in acest film jet li chiar pare ca joaca ceva, relatia dintre el si freeman se dezvolta interesant pe parcursul filmului. Si bineinteles, scenele de lupta sunt foarte bine facute. De-abia astept sa il vad pe ecran mare si cu sunet surround.
IchiroHideaki pe 13 iunie 2010 20:37
nu mai am nimic de zis...ai zis tot ce trebuia...
Mujicul roman pe 27 Ianuarie 2006 19:04
este un film bine facut, merita vazut.
samu pe 04 Septembrie 2005 23:00
super merita sa fie vazut!
Maxim pe 12 Mai 2006 00:36
E un film meserias, ce reflecta foarte bine ca in esenta omul este un animal ce este chemat sa-si depaseasca conditia.
spriamarierose18 pe 12 Februarie 2011 15:28
9 pentru film, 10 pentru Freeman & Li
Pentru mine nu a fost o surpriza faptul ca Jet Li stie sa joace bine, am fost curioasa cum ii va face fata lui Morgan Freeman. Am asistat la un recital de nota 10.
Nu comentez faptul ca in film e multa violenta, ca inumanul e dus pana la insuportabil. Nici un animal de pe pamant nu are rautatea unui om bolnav psihic. Grav e cand fenomenul devine social (vezi ringurile mortii)
E bine ca filmul are ca mesaj speranta in umanizare si ca fiecare om are dreptul la fericire chiar daca aceasta fericire e sa-ti gasesti o FAMILIE...si ce familie frumoasa ! Negru, alb, galben...mi s-a parut extraordinara ideia familiei universale ! Pentru ca dreptul la demnitate si fericire e universal.
M-a impresionat imaginea si culoarea aleasa...felicitari

Mighelle pe 25 Aprilie 2010 01:03
unul dintre cele mai bune filme alu`i jet li...un rol foarte greu de jucat dar kare jet il joaca dupa pararea mea foarte bine ajutat ...ajutat binenteles de marele actor morgan freeman. un care ar trebui neaparat sa il vezi !
Octavian pe 07 Aprilie 2006 13:02
filmul e tare de tot. Jet a demonstrat ca mai poate bate elita starurilor si la actorie ( caci dupa cum am inteles asta a fost scopul principal) ceea ce priveste scenele de lupta, totul e de nota 10 cu +.
MNarcis pe 12 Noiembrie 2011 12:09
M-a surprins intr-un mod placut, a fost chiar un film bun, o idee interesanta, are actiune destula, iar Jet Li joaca super, merita vazut!
poison4you pe 28 Aprilie 2011 18:36
foarte bun filmul....merita vazut:D:D:D
Jet Li joaca super bine.. iar titlul cat si actiunea sunt foarte interesante

adrian123 pe 26 Martie 2011 09:39
este un film bine facut, merita vazut nu trebuie ratat
Octavian pe 07 Iunie 2005 20:31
Nu l-am vazut inca, dar cred ca e ceva supercool, caci toate filmele sale sint asa
mu_zz_i pe 03 Aprilie 2006 21:23
Un thriller bunicel care implica si o mica drama. Un rol care il pune intr-o lumina aparte pe Jet Li, diferit un pic fata de celelalte dar totusi cu pasiunea lui de a casapi. Merita vazut.
mu_zz_i pe 7 iunie 2005 20:31
Hai ma ca nu a fost asa de rau, cel putin asa cred eu si inca cativa.
Nikolle007 pe 15 Iulie 2013 20:10
Filmul meu preferat cu Jet Li
Dintre toate filmele cu Jet Li, acesta este preferatul meu, urmat de "War".
Un actor desavarsit, care si-a dedicat ani buni di viata sa invatand sa lupte efectiv kung fu si alte stiluri de lupta asiatice.
Nu regret nicio clipa pentru ca m-am uitat la acest film.
Defapt, desi l-am vizionat ieri, astazi ma mai uit o data la el :D Este prea fascinant

chiba_florin pe 24 Noiembrie 2011 23:03
=============================MESERIAS================
Viorel pe 25 Aprilie 2006 18:49
aveti dreptate fratilor filmul e varza pacat de jet lee ca a jucat asemenea rol Rusine!
BallGr33zy pe 30 decembrie 2009 00:35
pai neuronu tau presupun ca se astepta la un film numai cu pumni palme si piciore......''Imi pare rau k te'a dezamagit"
IchiroHideaki pe 13 iunie 2010 20:39
rusine sa iti fie tie ca nu stii sa apreciezi un film extraordinar
Alexx pe 04 Septembrie 2005 11:40
Desi l-am vazut in chineza e ... mediocru. S-a incercat ceva si a iesit o mare VARZA :(. Daca vreti sa vedeti film uitati-va la House of fury
flamura pe 18 Februarie 2024 00:51
Ce idee cu zgarda...mintea omului și sufletul îi es la suprafatay!
andystarx pe 23 Ianuarie 2017 01:14
Desi filmul are o cantitate mare de violenta,nu este unul pe care sa nu il vezi ,macar odata ! Nu este o capodopera,de revazut,sau unul de tinut minte,dar are o combinatie intersanta,intre actiune si ideea de familie !Maestrul Freeman ,nu se dezminte,joaca impecabil,iar Li,deasemenea !
geo_gabi pe 21 Februarie 2015 10:50
Dresat pentru a ucide
Jet Li un rol foarte bine interpretat aproape impecabil alaturi de Morgan Freeman .
Nota 8.

andy_svichi pe 02 Ianuarie 2014 12:22
da da!
o poveste frumoasa! Jet li si Morgan Freeman au jucat senzational ca de obicei! Danny the dog!!! ;)
cosmin_kedii pe 26 Martie 2013 09:29
Acest film a reușit să combine dramă și acțiune. Scenele de lupta sunt foarte mari
sandu49 pe 01 Februarie 2013 23:26
esti varza cum se spune ...
nu stii sa apreciezi un adevarat film...deci daca asta nu e un film bun care e pentru tine?
ceva desene animate??RUSINE!!!!!!!!!!!!

adrianpana pe 11 Noiembrie 2012 09:09
pacat ca Jet Li nu mai face filme in state am vazut ca face numai prin asia si vreo doua acum in seria The.Expendables
radu3455 pe 20 Iunie 2012 18:42
superb film cu niste actorii de clasa mi-a placut foarte mult nota 10
chinezu1986 pe 23 Februarie 2012 23:58
Foarte tare filmul
Cel mai jmecher film al lui jet li . Cum sa zici ca filmul este varza, cred ca va-ti uitat la alt film cu siguranta . Uitate si nu o sa regreti .
Nightdreamify pe 25 Ianuarie 2012 11:12
Sunt un fan infocat a lui Jet Li si am vazut foarte multe filme cu el. In filmul acesta pur si simplu am simtit fiecare emotie a lui Danny. Jet Li joaca foarte bine in rolul lui Danny iar emotiile sunt transmise cu fiecare gest! Sa nu mai vorbesc de actiunea tipica Jet Li :) + coloana sonora... Un film exceptional pentru mine.
claudiak pe 24 Noiembrie 2011 22:20
Unde e Morgan Freeman clar k filmul e de nota 10 !!! Merita vazut !!!
deeacrazygirl pe 12 Februarie 2011 18:44
un film extraordinar! m-a impresionat foarte mult si m-am bucurat sa-l vad pe unul din actorii mei preferati Jet Li si in alta postura.coloana sonora impresinanta de asemenea si m-i sa parut uimitoare aceasta poveste despre muzica, care iti poate schimba viata.
sarge pe 12 Februarie 2011 15:07
Filmul e foarte bun, cu un subiect sensibil, cu mai putina actiune si mai multa drama. Obligatoriu de vazut
Apocalypto pe 11 Februarie 2011 19:02
un film foarte bun, jet lee si morgan freeman, 2 actori exceptionali. merita vazut
legolas05 pe 26 Februarie 2011 15:46
alt film de actiune foarte bun...ma impresionat mul...iar actorii au hucat foarte bine
Dar_kvampire pe 11 Noiembrie 2010 14:08
Dur filmu dar tinand cont ca e cu Jet Li un actor foarte bun nu am decat cuvinte de lauda super tare
elmedico pe 02 August 2010 19:32
Am vazut acest film pentru ca este si Morgan Freeman prezent. Este un film tipic Jet Li, cu un scenariu ceva mai bun, filmul este foarte bine realizat.
Dr. Evil pe 13 Mai 2006 16:08
Un action flick clasic. Stereotipul filmelor cu cafteala. Un film care il vezi o singura data

Film - Unleashed

Unleashed