Păreri The Patriot

(1998)

Teroare nevăzută

LcK pe 14 Ianuarie 2010 05:19
A luat ..?
O intrebare am ! A luat Seagal vrun pumn decand joaca el in filme ? Ca eu nu stiu nici un film in care sa fi luat vrun pumn :))
CataUK pe 7 februarie 2012 15:42
a luat o sabie în burtă în Machete dar nu era actor principal
SANDA45 pe 17 aprilie 2013 19:18
ca tine:))!!!
pssst pe 29 Iulie 2003 11:46
2 intrebari am:

- de ce a jucat seagal in filmul asta?

- de ce au mai facut un film asa slab?

pssst pe 29 iulie 2003 11:46
in primul rind, seagal cu inca un a, ca nu tata lu' george segal! dve: daca nu iti place, da-mi un nume de actor specialist in arte martiale, cu scoala de aikido si de kendo, care ti se pare mai meserias. looking forward to it!
karoly32 pe 3 decembrie 2012 21:29
bine punctat.multi confunda a fi practicant de arte martiale si apoi actor,spre deosebire de actuali actori care sint in filme "practicanti de arte martiale".Seagal a studiat artele martiale-aikido- si are ani de dojo in spate si titluri de maestru.in galeria mica intra Chuck Norris-campion mondial la karate in 1975,J.C. VanDamme- campion european la kumite,Don Wilson-practicant de wu shu sau Chakie Chan.am lasat la urma regele Bruce Lee.inca o data bravo pentru descriere
Casy20 pe 17 Aprilie 2011 19:04
Da...
Akuma da ii dau dreptate la LcK ca Segal de cand joaca in filme nu o luat nici un pumn sau vreun picior in cap;;)
Hai faceti un film cu ei in care sa ia si bataie:D
Filmul acesta este foarte bun:D:P......Da ar mai trebui regizat umpik>:P

SANDA45 pe 29 octombrie 2012 20:40
a luat in machete
SANDA45 pe 28 noiembrie 2012 22:43
si nota 9 fara suparare,e exagerata....
ping pe 29 Iulie 2003 13:04
Daca am inteles eu bine Seagal nu este actor cunoscator de arte martiale ci un practicant de arte martiale care a devenit actor. Daca este adevarat este o mare diferenta.

Bate bine, are niste miscari interesante dar din punctul meu de vedere ca actor este la nivelul filmelor in care joaca.

Oricum daca Pacino de exemplu ar invata stilurile astea de care vorbesti nu ar juca mai bine decat o face acum. Si tot ce ar castiga ar fi privilegiul de a se bate cu Seagal in filme de genul asta. Ceva ma face sa cred ca nu si-ar dori.

bizonul pe 25 Martie 2013 06:57
Comentariu
Este un film ca oricare altul marca "Segal", ele se repeta. Este deajuns sa vezi doar unul.
Manusa pe 14 Aprilie 2011 22:29
Este un film foarte bun si reusit, un film caracteristic lui Seagal, dar spre uimirea mea acest film a fost fara "batai" :)) de obicei in filmele lui Seagal sunt batai la greu in care el bate tot si :)) nu i-a nici un pumn :).
ping pe 29 Iulie 2003 14:47
Aparentele insala.

Numele de "ping" l-am ales dupa ce am revazut o superba comedie "Monty Python's The Meaning of life" unde la un moment dat era o masina care facea "ping" (recomand comedia).

Inteleg ca esti fan Seagal, nu vreau sa te rascolesc.

Dar, ai inceput postul cu intrebarea de ce joaca Seagal intr-un film atat de prost, iar eu am considerat ca e o intrebare al carei singur raspuns este : pentru ca asta poate. Nu am vazut multe filme cu el dar din ce am vazut cel mai bun este Executive decision, unde joaca partial.

In plus sunt si actori mari care au jucat in filme aiurea, ex Pacino in Recruit sau Nicholson in Anger management, asa incat nu-i bai.

ping pe 29 Iulie 2003 12:20
Am un raspuns intrebare :

Ti se pare ca Segal este un actor peste nivelul filmului ?

SANDA45 pe 27 Octombrie 2012 23:45
Un nou film cu Seagal,unde`i bate pe toti,fara sa incaseze nici macar un pumn.
AndreiRegizor pe 8 aprilie 2013 17:27
Ba..In primul rand cine a regizat filmul el este de vina..pt scenariu si alte chestii...?! cine vrei sa`l bata daca ii bun ??! macar daca ai fi la degetul lui mic.dar esti un c*** in ploaie care vb in nestire de cauza aiurea..!
AndreiRegizor pe 19 aprilie 2013 18:01
:)) bine desteapto laso balta ca m-am lamurit cine esti!
pisicuta1 pe 12 Mai 2012 21:47
nu
nu merita sa va pierde ti vremea!....................
cosmin742000 pe 19 Ianuarie 2017 21:32
Un film jenant ca orice film in care "joaca" Stevean Seagal
Andrutza100 pe 14 Aprilie 2011 18:56
SINCER NU SUNT CU FILMELE DE ACTIUNE DAR ACESTA ESTE O PIERDERE DE TIMP.NU AM VAZUT UN FILM MAI RAU DECAT ASTA.FOARTE SLAB
aleXino pe 27 Martie 2007 21:50
a fost un film foarte reusit dupa parerea mea, isr segal e the best....
Salbaticul pe 16 Octombrie 2023 22:45
Dacă ați vizionat un film cu "Sigăl Stivăn", înseamnă că le-ați vizionat pe toate. Bate o căruță de oameni dar el nu încasează niciun pumn. Mult mai bun de vizionat un desen animat cu Tom și Jerry,este muuuult mai frumos!
Giulianodirt666 pe 15 Ianuarie 2023 00:17
Seagal și rolurile lui de salvator al florei si faunei.Acum,in rol de imunolog . Același borș pe care il face din 95 incoace ,cu mici schimbari .
Nota 4 si MUIE COSMIN-BLACKMORE.

cosmin_kedii pe 18 Septembrie 2013 12:18
un scenariu bun, actori buni, muzica frumoasa, etc .
ping pe 30 Iulie 2003 15:48
Sorry da mama nu-mi da voie sa dau emailul la necunoscuti.

Oricum n-as putea spune despre mine ca sunt ancorat in sinergia faptelor si s-ar putea sa te dezamagesc cu pauze lungi si dese.