Păreri The Mistress of Spices

(2005)

Stăpâna mirodeniilor

andrutza009 pe 20 Mai 2009 17:25
este poate unul din cele mai frumoase filme pe care le-am vazut pana acum...are de toate...merita vazut cu siguranta:)
BiaB pe 13 Mai 2012 20:18
Dragut filmul.Ma asteptam oarecum la mai mult insa pentru un film de dragoste a fost destul de bun.Mi-a placut mult aceasta idee cu legatura dintre Tilo si mirodeniile.
Onica Adriana pe 26 Februarie 2008 19:13
Stapana mirodeniilor este cel mai frumos si relaxant film care exista..iar Aishwara Rai e o frumusete!
dayanna11 pe 01 August 2010 21:52
un film dragut, merge intr-o seara, cand vrei sa te relaxezi. mai ales ca o are pe aishwarya
cezarika21 pe 13 Septembrie 2012 06:12
Un film drăguţ în stil Bollywood, dar fără cântece şi dansuri. Povestea de dragoste este magică, datorită magiei mirodeniilor care au puteri miraculoase (pot face atât bine, cât şi rău), dar filmul nu excelează prin scenariu sau oarece tehnici regizorale mai deosebite. Ca să nu mai spun că dialogurile lipsesc aproape în întregime.
fanfirth pe 04 Iulie 2012 13:17
O poveste frumoasa cu personaje frumoase la chip si la suflet. Am fost placut surprinsa de felul in care mirodeniile devin aproape magice in mainile personajului feminin.Relaxant si fascinant
puffulette pe 05 Martie 2012 20:31
Un film, care mi-a placut destul de mult, povestea de dragoste dintre cei doi este frumoasa, subiectul este unul interesant, iar prezenta actritei Aishwarya Rai este una placuta...
alex_il_fenomeno pe 23 Decembrie 2011 08:27
un altfel de film , care arata ca o colaborare intre Hollywood si Bollywood nu ar dezamagi niciodata . in frunte cu actorii Aishwarya Rai si Dylan McDermott , filmul debuteaza misterios , cu prezentarea acelui shop , insa totul facandu-se intr-o atmosfera speciala . povestea interesanta , chiar ciudata pe alocuri , a reusit sa captiveze , iar desfasurarea a fost complet imprevizibila , deoarece nimic nu a mers asa cum ne-ar fi asteptat cu totii . este un altfel de film decat ceea ce vedem in fiecare zi , asa ca trebuie vizionat , macar o data in viata .
Federer pe 04 Ianuarie 2011 21:28
Este un film foarte frumos si totodata foarte romantic.Il recomand tuturor:x
pisicuta1 pe 02 Iulie 2012 21:59
l am vazut cu mult timp in urma si mi a placut f mult!
RoxyD pe 16 Mai 2010 11:05
Am vazut filmul de 3 ori. Mi-a placut foarte mult...
lumi10 pe 27 Iunie 2010 21:44
Un film de exceptie! Fascinant, cu interpretari complete si un scenariu ales!
Ciprian_2007_tl pe 14 Octombrie 2013 19:47
Superb filmul.Povestea e fabuloasa, ar fi vrut sa spuna ca puterea dragostei invinge multe lucruri, iar Aishwarya Rai este una din cele mai frumoase si fermecatoare actrite.
Iulidesprefilme pe 13 Septembrie 2012 20:51
Agreabil acest film cu o actriţă de mare delicateţe şi sensibilitate în rolul lui Tilo, cu un "personaj" colectiv, al mirodeniilor, cu care "stăpâna" poartă, pe tot parcursul poveştii, un dialog sugestiv.
mtraianc pe 04 Septembrie 2012 23:08
dragut
dragut, frumos, relaxant ,iara de Tilo ce sa mai spun ,,e minunata ,,
Raulanda pe 06 August 2018 18:28
unde naiba trebuie sa dau clik sau sa intru sa vad filmu?????
Maire pe 06 Septembrie 2015 20:13
One spice for passion
”Stăpâna mirodeniilor” este un film delicios, cald și relaxant.
Aishwarya Rai aduce un aer exotic filmului și îi conferă un farmec special împreună cu binecunoscutul Dylan McDermott. Sincer, nu m-am putut abține să nu mânănc în timpul acestui film, mai ales cu atâtea ingrediente apetisante în prim-plan.
Deși filmul în sine nu e spectaculos, magia mirodeniilor îi dă savoare. O poveste de dragoste picantă.

Verdict: Spicy movie. Chick flick. ”Each day has a color, a smell”