Păreri The Good Wife

Soția perfectă

mitologicul pe 19 Aprilie 2010 18:48
Un serial produs de Ridley Scott(Gladiator,Kingdom of Heaven,etc), nu poate fi decat o realizare de foarte buna calitate. Prin paienjenisul de legi si chichite avocatesti, actiunea, plina de suspans, te poarta in salile de tribunal, in penitenciare, in vietile private ale unor inalti demnitari. La prima vedere, avocata Alicia Florrick (eroina principala), ramasa singura dupa arestarea sotului (prim procuror) da dovada de fragilitate si nesiguranta, dar cu trecerea timpului asistam la o schimbare radicala, intr-o femeie puternica, capabila sa depaseasca multe obstacole profesionale si sentimentale.
Pentru un novice in ale meseriei de avocat, fiecare episod are cate un caz rezolvat cat se poate de credibil. Scenariul: foarte bun, regie la fel, iar actori pe spranceana (chiar daca mai putin cunoscuti). Concluzia: un serial din lumea avocatilor, foarte bun !

Ultimul_Mohican pe 09 Martie 2012 00:52
Placut.
O drama captivanta si interesanta. Arata lucurile prin care poate trece o sotie devotata familiei, carierei si copiilor.
SILVIU93 pe 27 Decembrie 2010 01:17
Superb serial!
Este genial.
Daca vreti serialul intrati aici:http://www.okazii.ro/catalog/51575838/serial-sotia-perfecta-the-good-wife-25-ron.html.

LadyStarlight pe 16 Octombrie 2010 11:31
genial! genial! si-nca o data genial! :x

cat ma bucura ca a inceput sezonul 2.

Alina B pe 19 Martie 2010 17:19
Foarte bun serial! Sper sa nu il intrerupa si sa ramana in aer, cum s-a mai intamplat!
Vegetarian pe 07 Noiembrie 2012 11:18
Este un serial potrivit si pt lista : Copii - probleme solutii - copii minori , majori , adolescenti sau adolescente = o bona este concediata pe loc de o mama singura !? a doi preadolescenti , pt ca ar fi discutat cu copii despre sex .. inainte sa discute cu ea ce are voie sa discute !? Se pare ca , copii ar fi inventat povestea ca sa o puna pe mama ei sa gaseasca alta bona .. !? Secventa ar fi in episodul 12 dupa cum scria in Port.ro . 11:27 AM 11/7/2012
CANTALUP pe 7 noiembrie 2012 22:56
Sã nu râzi de cineva , sã nu plângi pe cineva , sa nu detesti pe cineva , sã nu admiri pe cineva , ci sã întelegi . Ne definim in functie de deciziile luate . Viata este suma alegerilor noastre . Majoritatea oamenilor gasesc placere in munca lor , in familie si in speranta ca generatiile urmatoare vor intelege mai mult .
lamationairetia pe 24 Februarie 2011 20:18
excelent
Julianna Margulies, joaca exceptional, personajul este credibil. Scenariul f. bun, intriga bine sustinuta. Astept cu nerabdare fiecare episod....
dhvm7 pe 24 Iunie 2011 19:05
...un serial bun.actorii kiar daca nu cunoscuti cu mult peste cei consacrati...
... inca obligatoriu in orice film american..israel-palestina,venezuela-chavez,democrat-republican,gay-lesbian,negrii-albi,..etc
ramane insa povestea frumoasa ....

Viorica pe 02 Iunie 2010 22:13
Intradevar Alicia este o sotie perfecta,ceea ce te face sa urmaresti toate episoadele si sa fi alaturi de ea in multe situatii parca fara iesire si pe care le depaseste destul de bine,chiar daca acest lucru o costa nervi si nesiguranta in viata de familie
ralurock pe 07 Ianuarie 2012 10:24
mie nu-mi place serialul. mi se pare o pierdere de timp si o incalceala totala.
ioanaa_ioana pe 20 Februarie 2023 21:02
Stiu ca l-am vazut si ca mi-a placut. O sa il revad.
giovanny72 pe 27 Mai 2017 14:33
De vazut cele 7 sezoane!
Vazut pe NETFLIX cele 7 sezoane, un serial foarte bun, care te captiveaza cu fiecare episod.! Daca aveti rabdare sa le urmariti, nu o sa va para rau, fiecare episod ce se termina te face sa vrei sa il urmaresti pe urmatorul !
firefox3 pe 09 Mai 2016 19:14
Final
Un serial foarte bun, recomand cu toata increderea! Cum recunosti un serial bun? Iti pare rau cand se termina...
daniela_gorincioi pe 31 Mai 2015 22:43
Impresii
Da. E un serial bun. Am scris ceva si pe blogul meu, niste impresii despre serial - http://danielagorincioi.blogspot.com/2015/05/serialul-good-wife.html
Alexys01 pe 12 Iulie 2014 21:06
Extraordinar serialul. Desi nu prea mi-a placut cu l-au omorat pe Will,dar....eh...
Postmodern pe 01 Decembrie 2012 21:10
Serialul The Good Wife - in ciuda titlului, cu totul altceva decat Desperate Housewives | Postmodern
[...] din The Good Wife o are în centru pe avocata Alicia Florrick, interpretată de actrița Julianna Margulies, al [...] citeşte
gabrielaaa.korodi pe 02 Ianuarie 2012 13:03
Sezonul 3
Mi se pare mie sau in ultimul sezon deja o cam dau in sf ultra-dramatic?
madia pe 31 Octombrie 2011 21:18
Un serial foarte bun. Ma bucur ca a inceput sezonul 3. Imi plac mult Chris Noth, Josh Charles si Julianna Margulies.
mariT pe 05 Noiembrie 2010 15:28
imi place mult serialul, merita vazut........ exceptional
cand incepe urmatorul sezon?

oneloser pe 28 August 2010 20:54
merita sa-l urmaresti macar pentru julianna care mi se pare una dintre cele mai frumoase si talentate actrite
Arthemis_28 pe 14 Iunie 2010 13:26
Intrebare
Foarte bun serial.
Am o intrebare... Cine canta melodia si cum se numeste din trailer-ul de prezentare difuzat in perioada asta pe Hallmark?

danze13 pe 15 iunie 2010 13:49
Daca afli lasa un reply, te rog :D mersi :)
danze13 pe 15 iunie 2010 13:52
Ben Cocks- so cold.. am aflat intre timp :D
Avalhon pe 20 Aprilie 2010 17:34
Grozav serialul. Mi-a atras atentia prin castigarea Globului de Aur de catre Julianna Margulies. Daca nu aparea pe Hallmark asa rapid, il cautam online. Chiar merita vazut. Nota 10.