Păreri Fast & Furious 8

(2017)

Furios și iute 8

cosmin742000 pe 14 Aprilie 2017 20:15
Nu se mai termina odata seria asta mizerabila ?????????????????????
YulianHD pe 17 aprilie 2017 15:49
O data in viata sunt de acord cu tine,cosmin ..
blackmore pe 3 mai 2019 12:33
B.R.A. nici nu trebuie sa te uiti ca sa iti dai seama ca e o mizerie
dragosalexandru123 pe 21 Aprilie 2017 19:18
Pierdere de vreme
Aceasta serie a devenit o telenovela in adevaratul sens... Nota mea este 2...nu-l recomand deoarece scenariul e ffff previzibil si-n afara de urmariri nu are nimic spectaculos sa te faca sa-l revezi.
cmpunk2012 pe 07 August 2016 22:40
continuare fara rost.
fast & furious 8 : ride isnt over
fast & furious 9 : isnt it over yet m8?
fast & furious 10 : im sick of this
fast & furious 11 : stop this fucking shit already
fast & furious 12 : nah, im out mate*suicide*

in 7 au aruncat masini din avion...acum ce? le trimit pe luna? seria asta trebuia sa se opreasca la 7 cu scena finala,fiecare pe drumul sau etc. plus ca fara paul walker degeaba mai sunt vin diesel, jhonson si statham(dupa mine singurul care poate salva cat de cat filmul doar daca nu e pus sa joace ceva villain super plicticos si previzibil). sincer nu vad rostul la o continuare. am spus-o si ma repet: trebuia sa o lase moarta la 7.

mihnea_aspru95 pe 30 ianuarie 2017 02:44
Stii, acum Jason Statham iese din inchisoare si va lucra cu ei (echipa). Si vor trebui sa-l opreasca pe "guess the f _ _ _ out" - Vin Diesel *what the $hhhit* (cumva e controlat de infractoarea Charlize Theron, mda. Cred ca va fi un scenariu "exceptional", de OSCAR :))
PlesaAdrian1978 pe 6 iulie 2017 01:31
Ma bucur ca mai vad comentarii realiste despre mizerabila serie. Nu ma deranjeaza ca continua seria acesta , problema ca nu sunt apreciate filme care chiar merita si cu note sub 8,7 .
AweSoMe pe 29 Septembrie 2015 22:13
Fast & Furious 8
Mă bucur că această franciză continuă. A început inițial cu curse de stradă ca fiind ideea principală,însă din partea 5 s-a pus accentul pe familie. Mă bucur că franciza continuă deoarece tot ce au clădit acești actori... Paul Walker,Vin Diesel,Dwayne Johnson,Tyrese...chiar dacă Paul nu mai este,nu cred că ar trebui oprit,după părerea mea franciza mai are de oferit.Cred că asta și-ar fi dorit și Paul.
PlesaAdrian1978 pe 6 iulie 2017 01:26
Aceasta serie cu actori de mana a doua continua, sunt nemuritori , parca m-as uita la serialul Tanar si nelinistit .
PrioAlex pe 23 Aprilie 2016 20:15
?
fratilor, dc dati nota la film chiar daca nici nu a aparut filmu'...plus ca nu cred ca au inceput deja sa filmeze scene sau daca au inceput, abia au filmat 2,3 faze.........dati note aiurea
alex_icb pe 22 ianuarie 2017 21:38
Filmul este deja gata de un de zile. si in al doilea rand este prea tare filmul :D
selenaalexa pe 24 aprilie 2017 15:25
daca tu nu l ai fazut nu inseamna ca alti nu l au fazut. parerea mea acuma nu stiu
RaMy_SmIlE pe 27 August 2015 17:07
Fast & Furious 8
Dupa parerea mea nu trebuia sa se mai fac un alt film ,''Furious 7'' a avut un final care ai multe de inteles din el .. nu trebuia sa se mai continue..pentru Paul,dar daca tot s-a anuntat ca apare sper sa fie la fel de impecabil si plin de actiune si adrenalina la fel ca celelate parti! ''Ride or die !''
noHigh pe 17 Aprilie 2017 23:27
Trebuiau să se limiteze la al șaptelea. Tot ce este de acum e puțin cam în plus și tras de păr. Povestea ia o altă întorsătură de cât am fost obișnuiți de această serie. Per total, pentru cei ce vor să vadă un film pur acțiune și nu neapărat pentru poveste, e ok. Nimic mai mult nimic mai puțin.
900adytza pe 19 Aprilie 2017 20:13
Am fost aseara si l-am vazut la cinema. Din punctul meu de vedere filmul este facut doar sa mai ,,stoarca" putini bani. Scenariul si povestea insine sunt varza,noroc cu scenele de actiune...Nu inteleg cum are o nota asa mare ????
oficial_eupirvu pe 5 mai 2017 20:22
...ce nu intelegi? traim intr-o lume de cretini iar pe cretini nu-i intereseaza marfa(continutul) ,ci doar ambalajul(brandul). pune un cacat intr-un ambalaj frumos si sa vezi cati cretini il cumpara.
Deschide_ochii pe 21 Aprilie 2017 02:07
COMENTARIUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
1900toamna pe 15 Iunie 2017 21:13
Telenovela
Disparitii, reaparitii, a murit, ba nu a amurit, pierderi de memorie, copii din flori.....regizorul s-a inspirat din telenovele....patetic
peter_ennis pe 07 Iunie 2017 03:28
Film pt copii rebeli de 17 ani,acelasi film de 8 ori,cat de prost sa fii ?
alex1995 pe 18 Aprilie 2017 14:39
Bestial!
Filmul este dupa parerea mea cel mai reusit din toate. Au un plus pentru ca la final Vin Diesel ii pune numele copilului dupa Paul Walker.
F&F ne invata ca mereu trebuie sa avem familia alaturi si ca ea este tot ce conteaza!

Devotament pe 12 Decembrie 2016 08:10
A fi sau a nu fi...
Cum are filmul asta nota 9.5 cand el nu a fost nici macar lansat.Abia ieri a fost lansat trailerul la el.3 useri l-au vazut si 1 il are.Hai sa fim seriosi Cinemagia...(Si aia care voteaza fix ce n-au vazut ce sa spun?Unde nu e cap, e vai de picioare),dar sa revin.
Se pare ca Vin Diesel va face echipa cu Charlize Theron impotriva familiei ce s-a format pana acum.Iar Jason Statham va fii un aliat al familiei.E ciudat cum se intorc lucrurile la 180 de grade insa sper ca Dom sa nu aleaga sa fie de partea celor rai.Ramane de vazut.
Aveti aici un trailer...

leo26 pe 22 aprilie 2017 14:50
A fi sau a nu fi, nicidecum cu doi de i
Devotament pe 25 aprilie 2017 21:20
Thx!
cosmin_cls pe 18 Aprilie 2017 01:38
GENIAL !
Asta seara am mers la cinema impreuna cu niste prieteni si am vazut FAST 8...ca orice alta serie din Fast and Furious , in premiera. Vreau sa va zic ... ca am fost socat , total neasteptat. Dupa parerea mea este cea mai buna serie.. nu exista nivel de comparatie intre 7 si 8 . Drama , Comedie , Actiune .. toate in fast 8. Absolut Genial. Mergeti urgent la Cinema si vizualizati filmul.

Bafta !

lolozilla pe 2 iulie 2017 14:29
Senzatia de a-l vedea la cinema cu prietenii te face subiectiv. Am patit-o cu 7, care mi s-a parut senzational. Pe 8 l-am vazut acasa si mi s-a parut varza. Diferenta e ca 8 chiar nu are nimic in plus fata de 7 in afara de o regie mai proasta (regizor nou), actiune mai ridicola, personaje ridicole (ex: Charlize Theron hacker), nici o melodie soundtrack memorabila.
margochirila24_69 pe 19 Iunie 2017 09:34
Plin de sabloane, previzibil! Ar trebui sa se opreasca, dar probabil seria asta e o fabrica de bani!!!
Seby10Cr7 pe 18 Iunie 2017 17:14
Un film cât de cât bunicel, cu siguranța peste partea a 7-a dar nu cu mult. Filmul in mare parte e făcut dupa modelul ultimelor filme schimbând doar unele chestii si locurile unde se desfășoară acțiune. Au încerc ei prin chestia asta cu Vin Diesel sa para ceva nou, dar pana la urma asta a dus doar la un final previzibil. Charlize Theron e interesantă ca personaj negativ, dar din nou, știi unde o sa se ajungă la final cu personajul ei. Relația dintre Deckard (Jason Statham) si Hobbs (The Rock) mi s-a părut interesantă doar ca totuși, prea ușor si repede s-a schimbat in personaj pozitiv Deckard. Filmul e cam același film Fast and Furious pe care il văd de câțiva ani cu câteva schimbări. Oricum, foarte plictisit nu am fost văzându-l, dar nici foarte plăcut surprins. Nota 6
JuanRuben pe 26 Aprilie 2017 09:46
Fast and mission impossible ...
Oare o sa fie difuzat si pe Acasa Tv ?
Inteleg ca vor sa scoata bani, dar filmul a fost dezamagitor. Am fost cu prieteni in avanpremiera si tot ce am vazut e un fel de mission impossible , cu bombe nucleare si emp-uri ... Scenariul e previzibil, chiar Foarte ! Oo si inca va mai aparea si partea 9 si a 10 ...

xerses pe 20 Aprilie 2017 13:47
Mi-au placut enorm scenele de urmarire, exploziile bine realizate, povestea....
costy_kingcs pe 15 Ianuarie 2017 00:45
misto
Foarte frumos ca au tinut in continuare aceasta serie,eu o sa ma uit incontinuare nu conteaza cand o sa se opreasca :D
woodstar pe 08 Octombrie 2017 12:04
Incredibil de.... prost.
O, doamne, asta chiar a durut. Nu am mai vazut asa film stupid de cand am vazut Sharknado in 2013. The Fate of the Furious a sfidat legile fizicii din orice punct de vedere.

Ok, pauza... trebuie sa ne oprim creierul inainte de a da drumul filmului ca sa ne putem bucura de el.

Bun, sa incepem. Prima scena a filmului pot sa jur ca am vazut-o in ultimele 7 filme din serie. Regizorul a tinut sa ne arate cat de bine conduce Dom, de parca noi nu am stii deja. Dar, se astepta cineva ca Dom sa conduca o rabla in flacari si sa castige o cursa? Wow. Mind. Blown.

Care era sansa ca The Rock si Jason Statham sa fie in aceeasi inchisoare? Complet neasteptat. Apoi, prin nu stiu ce minune, Shaw reuseste sa atace un gardian si sa deschida portile celulelor cu ajutorul unui tazer, CE??????. Urmeaza scena in care The Rock reuseste sa bata toti oamenii din… citeşte

lolozilla pe 02 Iulie 2017 14:37
Un terci slab, cu regie proasta (regizor nou), actiune care intrece orice nivel de ridicol, personaje ridicole, nici o melodie soundtrack memorabila.
Manusa pe 22 Aprilie 2017 22:39
In ultima perioada nu am mai intalnit sa fie sala plina la vreun film. Iata ca la acesta sala a fost plina, la fel ca si la filmul anterior. Chiar si la aceasta parte, a opta din serie, povestea si actiunea este spectaculoasa, te tine in priza, spre deosebire de alte filme ajunse la seria 4-5, unde devin plictisitoare. Nu este cazul acestei serii, dovada fiind numarul mare de spectatori, dar si de fani care asteapta cu nerabdare filmul.
Un film care mi-a placut mult, chiar de la inceput, unde Dom a facut spectacol cu o rabla de masina. Pe parcurs am vazut actiune buna, curse, batai si momente haioase.
Un film care nu trebuie ratat.

georgiana_tranca pe 30 Aprilie 2017 01:34
Cred ca e cel mai bun film din seria Fast&Furious, gratie umorului inserat inteligent si a bebelusului care apare! De vazut! Poate starni chiar si lacrimi persoanelor mai sensibile, care empatizeaza cu situatia!
sorin_anghel pe 24 Aprilie 2017 15:37
Merita vazut!
l-am vazut , acum 2 zile la cinema,merita toti, banii si tot timpul din lume sa-l vezi un film superb ! nota 10
cezarica98 pe 27 Aprilie 2017 14:52
Cauciucuri in flacari si tradare.
Faimoasa serie la maxim, de la prima parte din 2001 pana la partea a 8 (in prezent), a avut elemente care m-au fascinat mereu, locatiile si masiniile exotice, adrenalina, dialogul ce abunda in umor, cascadoriile incredibile, fazele care iti lasa un gol in stomac, dar si optimismul echipei, echipa ce a dovedit ce inseamna notiunea de familie, scenariile au fost la cote maxime, temele au venit intodeauna cu ceva nou si surprinzator. Fast & Fourious 8, este un ou cu surprize, de la inceput pana la traditionala reuniune in familie. Intreaga pelicula are o actiune perfecta, functionala si sclipitoare, nici nu simti cele doua ore si ceva ca au trecut, iti doresti sa ramai in sala sa il mai vezi inca odata. Pe langa masinile frumoase si furioase, avem si un submarin, avem cauciucuri arse si tradare, dar avem si o mega surpriza, care pentru mine a fost acel "wow" rasunator si preferat, o sa va… citeşte
Ghemot pe 26 Aprilie 2017 21:06
Obligatoriu de văzut
Cred că este cel mai bun din această serie. Foarte multă acțiune, și chiar puțin umor, numai bun pentru cinema.
selenaalexa pe 24 Aprilie 2017 15:24
Super film. Efectele scenice sunt extraordinare iar pustiul ala mic face tot filmul cu gingasia lui . Actorii au jucat exceptional iar acum au ridicat standardul pentru fate and the furios 9
marius7x pe 08 Aprilie 2017 10:06
Cel mai nebunesc film de actiune facut vreodata
La finalul filmului toata sala a aplaudat (ceea ce nu s-a intamplat la Kong, Jurassic World, Mad Max etc).
Excelent. Actiune de nota 10+, comedie de nota 10.
La nivelul scenelor de actiune e chiar peste Furious 7 (ce credeam imposibil), poate doar Mad Max sa-l rivalizeze.
Roman cred ca a devenit cel mai simpatic personaj.

[editat in 18.04]

CristianoBogdan pe 17 Iunie 2016 11:45
Despre Film
Charlize Theron o sa apara in film avand rol negativ + Helen Mirren rol pozitiv

Georgys95 pe 10 Noiembrie 2015 12:32
Hmm nu stiu ce sa zic,cu toate ca sunt fan al celor 7 filme,cred ca se putea termina la 7,dar sa vedem cu ce ne mai surprinde a8-a parte,pana in 2017 mai avem de asteptat...:)
m4ni7u pe 17 Septembrie 2017 02:37
WTF
Daca stiam ce porcheria urma sa vad dadeam pe TNT, rula Falci 2 acolo.....ASta l-au facut ca sa inngroape seria cred in urma criticilor; e un desen animat mongolez fara subtitrare, un kkt de film asa de prost ca am ramas si eu uimit....
dark_soul pe 28 iunie 2018 20:40
prietene invata in pzd matii sa scrii corect gramatical si toate atunci ai sa intelegi filmul
m4ni7u pe 29 aprilie 2023 00:38
Mars drecu jegule, recreatiile mele adunate fac mai mult decat anii tai de scoala; saracule.
bloodthirst pe 04 Mai 2017 21:42
De multe ori penalitatile au succes! Ma rog, gusturile nu se discuta!
missaiwi pe 21 Iunie 2017 16:33
Ma intrebam cum vor trece peste disparitia lui Paul Walker ?!! Da, asa cum banuiam, printr-o uriasa imaginatie exploziva (faza cu submarinul in urmarire, ma dat pe spate, si nu,numai), dusa mult peste limite. Sa zicem ca ma steptam la asta dar, filmul este doar "actiune nebuna", care doreste sa ne estompeze amintirea celui "plecat" si finalul valoros al lui "7". Parere personala : "Fast & Furious 7" ar fi trbuit sa fie "the end-ul" acestei francize.
P.S. Filmul este bun si merita vazut pentru actori si efecte.

stricted pe 21 Mai 2017 10:59
Este genul de film care lucreaza exclusiv cu adrenalina pura si care te face sa uiti de tine si sa te proiecteze dintr-un scaun de cinema intr-unul de masina.
adriana_pieleanu pe 15 Mai 2017 22:46
l-am vazut la cinema..ieri ...e bun. ..cam tras de par, facut spre sf, putin psiihologic...dar fiecare cu parerea lui
DarkCat pe 10 Mai 2017 18:56
SUPER...
Filmul nu dezamageste nici de data aceasta ,recomand cu incredere..
lorenzo_adriano pe 08 Mai 2017 20:52
Lorenzo
Foarte frumos si bine realizat ca si celelate parti, si poate fi vizionat pe https://filme-online.eu.com/fast-and-furious-8-furios-si-iute-8-2017-film-online-subtitrat-hd.html
Bonaventura pe 29 Aprilie 2017 16:13
Very fast and extremely furiuous ! Film foarte misto, mai ales daca il vezi la cinema, actiune cat incape, insa mai ales umorul este de foarte buna calitate. Sicanele dintre Hobbs si Deckard fac toti banii ! Nota 8,5
claudiu-daniel-lugoj pe 28 Aprilie 2017 20:52
Astazi am fost la cinema si l-am vazut.Prima impresie la cald este ca e un film bunicel cu toate ca inceputul ma adormise putin.Dar filmul asi revine incet incet iar spre final este chiar interesant.Parerea mea este ca totusi se exagereaza cu continuarea acestui film.
florin_pioaru pe 26 Aprilie 2017 17:43
Despre film
Este un film ce m a impresionat profund, am vazut toate partile si cu aceasta aparitie a spart topurile... abia astept partile viitoare!
popa_alexandru_stefan pe 23 Aprilie 2017 19:02
Eu m-as opri cu seria fast and furious pe la 15-20. Momentan seria se mentine prea bine, ideea principala de a fi o familie se mentine combinata cu actiunea filmului ma face sa dau nota asta insa ca in aproape toate filmele americane unele lucruri au inceput sa devina previzibile.
bujulache pe 23 Aprilie 2017 02:37
Foarte reusit!
L-am vazut ieri in cinema in US. Filmul este ok, are actiune, comedie tot ce vrei. Unele faze sunt exagerate insa e Fast and the furious unde totul e posibil! Oricum un plus mare ca a intrat si Theron in scena.
Octaz pe 21 Aprilie 2017 17:06
Cu siguranta atunci cand o serie continua cu un succes remarcabil pana la al 8-lea film, continutul, actiunea si distributia trebuie sa fie de fiecare data foarte imprevizibile. E adevarat ca destinul seriei Fast and Furious a fost influentat de momente previzibile dar si imprevizibile. Aducerea in distributie a unor actori precum Dwayne Johnson sau Jason Statham a revitalizat intreaga atmosfera si a adus o desfasurare de forte in intreaga actiune cum rar am mai vazut.
Asadar, spre surprinderea multora si dupa multe sequel-uri dezamagitoare cu care ne-a obisnuit in ultimii ani intregul univers cinematografic, Fast and Furious 8 depaseste chiar asteptarile noastre si are iata mult succes. Jason Statham a fost dupa parerea mea sarea si piperul intregii actiuni. De asemenea, tributul lui Dom Toretto adus lui Paul Walker in finalul filmului este de laudat!

dorin_zeldea pe 18 Aprilie 2017 10:59
Un film exceptional. Actiune, putina comedie si putina drama care se imbina perfect
Pacat ca aceasta serie a inceput sa-si piarda din farmecul curselor de strada. In ultimile file este vorba despre familie. dar chiar si asa merita vazut

naty_maries pe 18 Aprilie 2017 08:00
Este un film super tare, nu ma asteptam sa fie asa, dar ii cel mai reusit film! Ii de nota 10
alinuta_straub pe 16 Iunie 2017 21:38
Mie mi-a placut foarte mult si m-a tinut "cu sufletul la gura" as putea spune. Mi-a placut foarte mult cand Cyber incerca sa-i impiedice pe Vin Diesel si echipa lui. Mi-a placut tot: de la actori, la decor, la masini etc. O intriga grozava, cu un final fericit. Merita vazut.
Costirik pe 16 Iunie 2017 05:09
In sfarsit, dupa 8 filme au reusit sa aiba un super villian. Si incredibil este o femeie. Pe langa spectacolul total al filmului, Charlize Theron este un "deliciu" :)).
Savvarina pe 10 Iunie 2017 14:52
Imi place filmuuuuuuuuuuuuuuuul.Este frumosssssssssssss
junny_osan pe 21 Aprilie 2017 10:27
The Fate of the Furious 8
Melodia perfecta pentru acest film https://www.youtube.com/watch?v=gns7kNSpaow
Nota 10 pentru film,merita vazut..!!!!!!!!!!!

danielzvinca pe 13 Aprilie 2017 00:51
Superb!
Am fost astazi si am vazut filmul. Pot sa spun ca merita vazut, foarte multa actiune, comedie si multe alte surprize. Dupa parerea mea cred ca este mai bun decat 7. Nota mea pentru film 9.
alina_pirvoi pe 17 aprilie 2017 13:38
Cat e biletul?