Păreri Seong lung wui

(1992)

Duel of Dragons

Ioan_Brandus pe 20 Ianuarie 2023 14:33
Am ras in hohote. Ideea nu e noua, dar interpretarea e excelenta. JC nu se dezminte. Actiune si umor garantat.
Pavel.F pe 17 Iulie 2012 17:01
un film de actiune foarte bun , care , dupa cum le sta in fire productiilor cu Jackie Chan , au si o doza sanatoasa de comedie . povestea este buna , avand un inceput mai ezitant , dar dupa intalnirea colosala dintre cei doi , problemele stau sa inceapa . si o data cu acestea , si problemele apar , chiar in dese randuri , aducand un umor extraordinar filmului . situatiile neasteptate nu sunt nici ele uitate , filmul reusind sa surprinda in multe momente si prin acestea . iar luptele ... asa cum se si prefigura , film pur cu kung-fu , daca artistul care le realizeaza este nimeni altul decat Jackie Chan ! este un film care merita vazut , si sigur veti dori sa il revizionati apoi .
alex_il_fenomeno pe 19 Noiembrie 2011 13:18