Păreri Safe House

(2012)

Casa conspirativă

Anna23 pe 12 Februarie 2012 00:42
Denzel Washington, Ryan Reynolds si Vera Farmiga au facut o treaba excelenta impreuna. Foarte bun filmul, actiune si suspans cat cuprinde ;)
v0ltz pe 03 Ianuarie 2012 12:06
Nu am vazut film slab cu Ryan Reynolds, nici macar cel in care sta ingropat 90 de minute, iar despre Denzel Washington nu prea are rost sa mai vorbim. Cred ca va fi un film foarte bun, cu actiune multa si suspans cat incape.
1PepsiDeCapsuni pe 11 ianuarie 2012 12:00
suspans mai putin actiune din plin :)
antonio29jd93 pe 28 mai 2012 13:07
Filmul a fost unul bun,asa ca tineti-va comentariile negative pt voi,nu sunteti voi in masura sa criticati un film.
k-rissa pe 10 Ianuarie 2012 08:56
nu exista film cu denzel care sa fie slab...totul la superlativ!abia astept sa il vad!
k-rissa pe 1 martie 2012 22:42
vazut si placut:) il recomand
JakeHoyt pe 25 Februarie 2012 14:16
E ok
destul de bun filmul, plin de actiune...dar Ryan Reynolds ar fi trebuit sa ramana la comedii romantice, ar fi mers beton un Ethan Hawke sau Matt Damon in locul lui...
stix pe 8 martie 2012 10:00
ca bine zici.Matt Damon -epic
c.ghevara pe 08 Martie 2012 09:50
M-a dezamăgit. Foarte ieftin. Foarte previzibil. Subţire. 90% din timp se consumă cu urmăriri, bătăi, împuşcături. Clişee peste clişee. Dialoguri - clişeu, final - clişeu.
david62 pe 25 Februarie 2012 08:42
Un film comercial
Din trailer pare ca este un film nemaipomenit, dar cand l-am vazut nu pare deloc aşa. Un film destul de comercial, care nu se remarca cu nimic în plus faţă de altele de acelaşi gen. N-am vazut decat împuşcaturi, batai şi curse de maşini. Speram la altceva mai bun.
pcoutnow pe 29 februarie 2012 12:49
daca te-ai uitat si la trailer si te asteptai la altceva....si la ce te asteptai? la un sarut intre DW si RR? Tare sunt curios la ce te asteptai....La un film despre balenele albastre? Si te-ai mai uitat si la trailer.....offfffffffffffff
myrrkhoos pe 26 martie 2012 09:20
Păi e un film de acțiune. Nu te duci pentru o poveste dramatică, cu personaje conturate și un conflict puternic, te duci tocmai pentru spectacolul de bătăi, împușcături și curse de mașini ș.a.ș.m.d. Care, în acest film, sunt făcute destul de bine, la nivel de regie/imagine/montaj.
tonymaestrul pe 02 Aprilie 2012 16:51
Prea tare filmul. Actiune 90% din film. Nu ai cum sa te plictisesti la un asemenea film.
mariusfunie pe 18 Februarie 2012 01:27
tocmai ce m-am intors de la film. Destul de bun, cu multa multa actiune. Per ansamblu, povestea este una previzibila, dar Denzel W. joaca destul de bine pentru acest scenariu.
Probabil ca daca l-as fi vazut acasa m-as fi plictisit putin. Merita vizionat in cinema.

Manusa pe 22 Februarie 2012 18:31
Un film super care si-a meritat toti banii. Este plin de actiune, asta inca chiar de la inceputul lui. Se pare ca Matt a cazut in mijlocul unei operatiuni care are multe lucruri interesante si in care sunt implicati multi........o sa vedeti :) si vi-l recomand este excelent.
decathlon pe 20 Februarie 2012 01:45
mortal...superb...etc....Denzel Washington nu ne va dezamagii niciodata...ryan e pe treaba...in concluzie film de film
Blu3sky pe 29 Februarie 2012 23:46
foarte plictisitor,
o poveste fumata de sute de ori in alte filme, chiar unele in care tot Denzel joaca.
Nimic nou.
Film de marti seara la pro tv.

resinar155 pe 3 martie 2012 05:19
CORECT! TOTAL AIUREA , MA ASTEPTAM LA MAI MULT! LAW ABIDING CITIZEN RAMANE TATAL LOR :d
xerses pe 25 Februarie 2012 20:41
Mi-a placut filmul pentru ca m-a captivat pana la sfarsit.
nikkolle pe 02 Februarie 2012 15:03
Capodopera!!!!!!!!!!!
Un film de nota 10! Actori de exceptie !!!!Film de vizionat!!! :X:X:X :P:P:P
LucianOn pe 04 Februarie 2012 20:32
Film...
Nu trebuie sa vad filmul ca sa stiu ca e bun,Joaca Danzel asa ca.. e de la sine n-teles....
mtraianc pe 28 mai 2012 13:20
in concluzie,, NU MAI TREBUIE SA VEZI nici un film in care joaca D W ,, ati ajunge sa sti ca joaca EL DE LA SINE INTELES :))
Yasmina001 pe 01 Aprilie 2012 12:47
doar pentru amatorii genului
Personaje corupte din CIA, multe focuri de arma, antiteza inocenta perversitate, toate fumate. Desi ma asteptam la ceva mai mult, filmul nu vine cu nimic nou. M-am uitat pentru profesionalismul lui Denzel Washington si pentru simpaticul Ryan Reynolds, dar nu pierdeam nimic daca nu-l vedeam.
cosmin742000 pe 28 Septembrie 2017 09:13
O mizerie de thriller de actiune american cu pseudoactorul Denzel Washington , mult prea supraevaluat
Andrei.Ciprian pe 28 Noiembrie 2012 22:19
Bun dar nu extraordinar!
Un film de actiune reusit.Are un rimt foarte alert si nu plicteseste o secunda.Denzel Washington este ca de obicei impecabil in timp ce Ryan Reynolds pot sa spun ca se descurca admirabil.Un film de vazut dar in acelasi timp nu este un film despre care sa se vorbeasca la superlativ,este doar un film bun de actiune care merita vazut odata!
Sorin87 pe 08 Iunie 2012 13:10
Safe House
Este un film bun.multa actiune ritm alert,CIA,multe gloante:)si un Denzel asa cum il stim cu totii.il recomand pentru cei impatimiti de filmele de actiune.Nota 10
sarge pe 07 Iunie 2012 14:23
Un film bun, cu suspans cat cuprinde insa actiunea la sfarsit se termina parca prea repede.
mtraianc pe 28 Mai 2012 13:30
asa si-asa
te uiti la el si dupa o zi ai uitat ca l-ai vazut ,, de vazut o data ,, daca nu ai ce face
Dragos.87 pe 07 Februarie 2022 19:23
Corupție la nivel înalt,reușit film..
Excelent,chiar am savurat cu plăcere acest film,are o poveste foarte bine lucrata deși nu ma atrag astfel de scenarii..Are un suspans continuu care te tine intr-o buna tensiune si o acțiune care nu te plictisește..Denzel niciodată nu a dezamăgit,recomand cu încredere,e foarte reușit..
niggeremall pe 14 Mai 2020 12:21
`cine îi dorește morți.` nu stiu cat de corecta e formularea asta. pt agentul ala incepator intrebarea ar fi daca cia il doreste mort, eventual de ce sau cat de `expendable` ar fi. ca pe alalalt, vai steaua lui.
kasmyn pe 29 Martie 2020 00:14
BUN
BUN SI DE ACTIUNE1!DENZEL FACE UN ROL BUN DESPRE CORUPTIA CIA1!
user-5e3e92f1c0e2d pe 08 Februarie 2020 16:49
cosmin 74200..o mizerie de om..un gunoi reciclat !! marsh dreaq de caine rau..musca lantzu' vierme !!
gbanescu pe 24 Iulie 2019 14:45
Un film de actiune bunicel
Un film de actiune tipic hollywoodian, cu o poveste un pic cam fantezista, perceptie „compensata” insa, cu succes, de jocul bun al lui Denzel Washington si al lui Ryan Reynolds.
O bresa de veridicitate a scenariului: este neverosimila si inexplicabila decizia lui Tobin Frost (D.Washington) de a se preda Consulatului american.

cezarika57 pe 11 August 2018 21:33
Film de actiune cu Denzel Washington si Ryan Reynolds, dar nu un film pentru care sa stai la coada la bilete
preda_diana pe 18 Iunie 2018 19:06
Vazut si placut. Nici nu ma asteptam la mai putin, avindu-i in distributie pe DenzeI Washington si Ryan Reynolds. Un film bun pe care il recomand !
omucuvaloare pe 22 Martie 2017 15:48
andystarx pe 02 Ianuarie 2016 22:08
Filmul este bunicel,dar nu iese cu nimic in evidenta,fata de multe filme pe aceeasi tema ! Nu are un scenariu extraordinar,cam simplist,dar Denzel si Ryan fac tot filmul !
georgel1976 pe 09 Noiembrie 2014 12:13
un film bun cu spioni. merita vazut, mai ales de fanii lui dw. actiune, urmariri si tradari, reteta unui film de actiune.
mihaelatb pe 07 Mai 2014 20:42
Multa actiune, curse de urmarire, adrenalina, insa ceea ce te tine cu sufletul la gura sunt luptele in sine, nu scopul lor. Tii cu cei doi si nu ai vrea sa castige ceilalti. insa actiunea, binele care invinge raul, coruptii din serviciile secrete care sunt demascati? Astia sunt trecuti in spatele eroilor. Scopul tuturor acestor lupte este lasat in planul doi. Un scenariu slab sustinut de ritmul alert al filmului si de cei doi actori principali.Dupa parerea mea, Ryan Reynolds pare ca a aterizat in acest film din gresala. Este adevarat, alearga, conduce masini urmarite, se bate, trage cu pistolul, dar asteapta sa se termine sa se duca in filmului mai pasnic, ca si figura lui.
andyy pe 08 Decembrie 2013 23:07
Excelent film! La definitia filmului de actiune 100%, suspans cat cuprinde si aderenalina dusa la limitele maxime, cu siguranta s-ar incadra si acest film. Merita vazut.
tudiqu pe 25 August 2013 16:45
Nu este decat un alt film cu CIA si secrete de stat si alte aiureli de astea.
Scenele de actiune sunt acelasi lucru fumat din toate filmele de acest gen, iar sfarsitul nu impresioneaza.
Distributia mai salveaza din nota.

mirco2000 pe 06 August 2013 00:41
am fost placut surprins de calitatea acestui film. la inceput am crezut ca personajul lui Washington este unul negativ si nu eram obisnuit cu acest tip de roluri pentru Denzel. Oricum Denzel Washington a interpretat extraordinar personajul sau asa cum numai el stie si poate. Ryan Reynolds de asemenea a fost foarte inspirat ales pentru rolul sau din film. Foarte credibil "Matt Weston" reuseste sa-l imresioneze si sa-l stapaneasca pe notoriul "Tobin Frost"
Ghemot pe 23 Mai 2013 19:30
A fost destul de bun, captivant, cu multe rasturnari de situatie!
emi4bt pe 11 Martie 2013 18:37
bun
SAFE HOUSE este un thriller despre măgăriile din CIA . Denzel Washington un actor copt iar Ryan Reynolds incepe sa se coacă. Tensiune si un pic de suspans.
AndreBlack pe 03 Ianuarie 2013 22:26
Safe House - Casa Conspirativa
Un film foarte bun ce merita sa petreci doua ore in fata ecranului bucurandu-te de calitatea filmului . Nu e chiar un film de oscar sau mai stiu eu ce dar merita toata atentia cuvenita ! Il recomand cu caldura !
mariancristea pe 05 Decembrie 2012 18:51
Denzel a reusit sa ma tina iar in fata tv-ului.A mai scos un film bun de pastrat.Mai rar asa ceva in ultimul timp
Mihai2508 pe 01 Octombrie 2012 19:20
Un film cu un subiect invechit
Este un film de actiune care nu iese in evidenta cu nimic deosebit, subiectul este unul simplu care a fost folosit si in alte filme cu agenti secreti, CIA, spionaj, coruptie, sau alte lucruri legate de aceste teme, dar daca esti un fan al acestor filme, atunci nici acesta nu trebuie ratat.
BestDreamer pe 15 Septembrie 2012 12:47
Aveam asteptari mari de la acest film din cauza cast-ului care era bun(Denzel si Ryan) si spre fericirea mea, filmul nu m-a dezamagit, chiar mi-a placut.Cei doi si-au jucat rolurile foarte bine si asta s-a vazut.Unde mai pui ca subiectul filmului mi-a placut...CIA, conspiratii, etc.A meritat banii pe care i-am dat pentru a merge la cinema.
claudio pe 01 August 2012 15:21
tobin
filmul... destul de bun ,un 7 ...meritat;(()))).;)));)))::::::::::::::::::::
DiCaprio21 pe 22 Iulie 2012 20:08
foarte bun filmul , mie mi-a placut , a fost captivant si plin de actiune .. merita vazut pe deplin
rocsynicole pe 01 Iulie 2012 00:49
Cred ca faptul ca filmul il are ca personaj pe Denzel Washington spune deja destule despre el. E un actor care nu se preteaza la orice "tentativa de film". Nu e genul meu, insa mi-a placut destul de mult. E drept ca trateaza un subiect destul de batatorit si nu aduce inovatii, dar, per total, merita un 8
Infinity pe 23 Iunie 2012 04:10
Safe House (2012)
Cred ca este cel mai bun film de acest gen aparut recent. Nu ma asteptam sa fie asa de bun. Ryan si Denzel chiar au impresionat. Merita vazut si revazut. Scenariul si finalul au fost bine gandite, in raport cu alte filme. 8.
Tom-master pe 21 Iunie 2012 00:14
Safe House
Exceptional.. un film cu o incarcatura deosebita..nu sunt adeptul filmelor de actiune, dar Ryan Reynolds si Denzel au fost pur si simplu magnifici.. Daca iti plac filmele noi bune(tot mai rare), suspansul si actiunea.. asta e..
Ammelie pe 20 Iunie 2012 10:38
Safe House (2012)
Un action-thriller decent, chiar (spre) bun. Mi-a placut unghiul din care a fost prezentat agentul CIA, nu mai vazusem in alte filme. Reynolds a jucat decent, iar Denzel e Denzel. Si desi a avut total neplauzibil, ii dau un 6.5/10
Hannibal88 pe 05 Iunie 2012 20:03
Un film de o calitate superioara, fara clisee, recunosc, umpic cam tras de par, dar, repet, deasupra multor filme din ultima vreme, eun must see.
De Denzel, nici nu am vorbe, manusa ia fost acest rol.
Stiam ca nu ma va dezamgi Denzel; apreciez la el ca imbraca personaje reale [ aici ma refer la faptul ca marea majoritate a personajelor interpretate de el, au fost niste oameni simpli, nu sefi de stat sau mai stiu eu ce om din inalta societate; inteleget ce vreau sa zic ], reusind sa construiasca aceste personaje intr-un mod admirabil.

nicoux pe 30 Mai 2012 17:36
Un thriller cu o actiune alerta timp de 115 minute ce nu-ti lasa atentia in repaus.
chetta pe 30 Mai 2012 14:27
merita vazut
l-am vazut la cinema cand a aparut...mi-a placut , un film de actiune bun...denzel este impecabil , ryan este un actor bun...
Vorador pe 28 Mai 2012 23:44
Nu este extraordinar, dar a meritat pentru doza de actiune,mi-a placut foarte mult finalul ales.